Jump to content

[MOTO] Suzuki Address 125


aerox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:!:Σχετικα με το Adress να ρωτησω λιγο γτ απο οτι βλεπω τα ξερετε καλα=1. Τι τιμη εχει?, 2. Τπτ φτιαξιματα γι αυτο εχουν βγει ή οχι??????????, 3. Στα ποσα km στρωνεται κομπλε, 4. Ποσους ιππους εχει ?{σορρυ για το πριξιμο αλλα σκεφτομαι να το παρω για αυτο}:O

 

λοιπων φιλε η σουζουκαρα κανει 1895 ευρο...για φταξιματα εχουν βγει διαφορες εξατμησεις π.χ.(yoshimura-η καλυτερη ενοειται,motosport,κ.α),τωρα εχει ειπωθει απο πολλους για κυλινδροπιστωνα,εκκεντροφορους κ.α.αλλα δεν εχει επιβεβαιωθει απο κανεναν τιποτα...ενα κανονικο στρωσιμο θελει περιπου 1000km για να γινει...αν θες πολυ καλο στρωσιμο ομως καλο θα ηταν να το πηγαινεις λιγο χαλαρα μεχρι τα 1500-2000km...απ οτι λεει η σουζουκι στους καταλογους και στο νετ ειναι 9,5hp αλλα διαφορα συγκριτικα σε περιοδικα λενε πως ειναι 8,7hp...παντως οσα και να ειναι παει πολυ καλα...:):):)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λοιπων φιλε η σουζουκαρα κανει 1895 ευρο...για φταξιματα εχουν βγει διαφορες εξατμησεις π.χ.(yoshimura-η καλυτερη ενοειται,motosport,κ.α),τωρα εχει ειπωθει απο πολλους για κυλινδροπιστωνα,εκκεντροφορους κ.α.αλλα δεν εχει επιβεβαιωθει απο κανεναν τιποτα...ενα κανονικο στρωσιμο θελει περιπου 1000km για να γινει...αν θες πολυ καλο στρωσιμο ομως καλο θα ηταν να το πηγαινεις λιγο χαλαρα μεχρι τα 1500-2000km...απ οτι λεει η σουζουκι στους καταλογους και στο νετ ειναι 9,5hp αλλα διαφορα συγκριτικα σε περιοδικα λενε πως ειναι 8,7hp...παντως οσα και να ειναι παει πολυ καλα...:):):)

σε ευχαριστω πολυ ρε φιλε μου ανοιξες τα ματια..μια τελευταια ερωτηση:το διπλωμα για 50cc μεχρι ποσους ιππους ειναι(η ερωτηση αυτη γινεται μηπως{λεω μηπως}με καλυπτει το διπλωμα για 50cc)?????????[εχω ακουσει πως τωρα πια δεν μετραει ποσα cc ειναι το μηχανακι αλλα ποσους ιππους ειναι{πχ το διπλωμα για 125cc εχω ακουσει οτι σε καλυπτει σε κατι KTM 600αρια}?

Link to comment
Share on other sites

λυπον το σουζουκι εχει 9,5 αλογα με 10 αυτο λενε ολα τα συγκρτικα σιτε το μηχανακι ανεβικε η τιμη του δεν ξερω αμα ξανα επεσε παντος εαν ειναι ακομα η ανευασμενη τιμη κανει 2085 extra κυκλοφορουν Yoshimura carbon και tri - OvaL εχω ακουσει απο πολους οτι κυκλοφορη πειραγμα komple υπαρχη ενα κιτ απο τιν suzuki το οποιο το εμαθα απο αντιπροσοπεια της suzuki ειναι μια απο τις 2 yoshimura και αλαζει ενα πραγματακι στο φιλτρο αερος και μπενει malossi ολο αυτο μαζι με την yoshimura κοστιζει 340 euro ειναι σιγουρο το κιτ αυτο το οποιο δεν ειναι πειραγμα απλα το address χανει στα χαμηλα με αυτο το κιτ το κανει να μην χανει στα χαμηλα οστοσο κ στα ψηλα και στα χαμηλα τραβαει πολυ καλα...! Γιατι σαν μανησιο τραβαει πιο καλα στα ψηλα κ χανει στα χαμηλα..! οχι το διπλομα απο 125 cc δεν σε καλυπτη και κανεις λαθος δεν παει με τα αλογα παει με τις kw κιλοβατορες ! αλλα ισχυει απο 125cc και ανω εχω την εντιποση..! το μηχανακι ειναι αψογο σε σχεση με κατι innovakia τα οποια τριζουν λες και εχεις κομπρεσερ πανω τους! και μην ξεχνας το σημαντικοτερο ψεκασμος ΜΙΚUNI :) αυτα απο εμενα :)
http://i445.photobucket.com/albums/qq178/191yamaha/yoshimura_logo.gif
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ ρε φιλε μου ανοιξες τα ματια..μια τελευταια ερωτηση:το διπλωμα για 50cc μεχρι ποσους ιππους ειναι(η ερωτηση αυτη γινεται μηπως{λεω μηπως}με καλυπτει το διπλωμα για 50cc)?????????[εχω ακουσει πως τωρα πια δεν μετραει ποσα cc ειναι το μηχανακι αλλα ποσους ιππους ειναι{πχ το διπλωμα για 125cc εχω ακουσει οτι σε καλυπτει σε κατι KTM 600αρια}?

 

To διπλωμα για 50 καλυπτει μεχρι 50cc,οχι αλογα.

 

Τα διπλωμα που βγαζεις στα 18 καλυπτει μεχρι 34αλογα,και για τα ΚΤΜ πουλες,η ΚΤΜ τα δηλωνει 28 αλογα μερικα,για αυτο μπορεις να τα οδηγησεις:cool:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

λυπον το σουζουκι εχει 9,5 αλογα με 10 αυτο λενε ολα τα συγκρτικα σιτε το μηχανακι ανεβικε η τιμη του δεν ξερω αμα ξανα επεσε παντος εαν ειναι ακομα η ανευασμενη τιμη κανει 2085 extra κυκλοφορουν Yoshimura carbon και tri - OvaL εχω ακουσει απο πολους οτι κυκλοφορη πειραγμα komple υπαρχη ενα κιτ απο τιν suzuki το οποιο το εμαθα απο αντιπροσοπεια της suzuki ειναι μια απο τις 2 yoshimura και αλαζει ενα πραγματακι στο φιλτρο αερος και μπενει malossi ολο αυτο μαζι με την yoshimura κοστιζει 340 euro ειναι σιγουρο το κιτ αυτο το οποιο δεν ειναι πειραγμα απλα το address χανει στα χαμηλα με αυτο το κιτ το κανει να μην χανει στα χαμηλα οστοσο κ στα ψηλα και στα χαμηλα τραβαει πολυ καλα...! Γιατι σαν μανησιο τραβαει πιο καλα στα ψηλα κ χανει στα χαμηλα..! οχι το διπλομα απο 125 cc δεν σε καλυπτη και κανεις λαθος δεν παει με τα αλογα παει με τις kw κιλοβατορες ! αλλα ισχυει απο 125cc και ανω εχω την εντιποση..! το μηχανακι ειναι αψογο σε σχεση με κατι innovakia τα οποια τριζουν λες και εχεις κομπρεσερ πανω τους! και μην ξεχνας το σημαντικοτερο ψεκασμος ΜΙΚUNI :) αυτα απο εμενα :)

 

η τιμη ειχε φτασει 2095ε αλλα η σουζουκι οπως και αλλες εταιρειες λογω καποιων καινουργιων νομων κατεβασε παλι τις τιμες...και το address κανει παλι 1895ε...επειδη εγω φοραω yoshi μπορω να παρω το φιλτρο αυτο σκετο???

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια,εγω το πηρα το address μου 1800,εχθεσ που ειχα παει σε ενα club και το ειχα παρκαρει απ'εξω διπλα σε ενος φιλου μ το innova i ολος ο κοσμοσ χαζευε το addressaki το μηχανακι ειναι κουκλι αφου κ εγω που το κοιταζα τρελαινομουνα,οντως το address εχει καποια καθυστερηση στην εκινηση αλλα εμενα με ικανοποιει τραβαει μια χαρα κ το γκαζι δν το γυρναω πολυ,εκανα 70 km με μισο ρεζερβουαρ κ με εβγαλε πηγα να βαλω βενζινη και ειχε κι αλλο μεσα,γτ εβαλα μονο 3ευρω,εκτοσ απο το σβησιμο που εκανε εχθεσ κ με εκανε να ανυσηχησω με εβγαλε ασπροπροσοπο...ειδικα οταν εβαλα μπροσ να φυγω(ηταν κρυο)και δουλευψε χωρισ καν να αγγιξω το γκαζι,ενω εκει κοντα ηταν ενας με ενα μοντενας 135 κ μολισ το εβαλε μπρος εσβησε,εχς μαζεψει λεφτα για κολοφαναρο,κ ισως παρω κ την μανετα την νικελ,θελω επισης σαν τρελοσ να μαζεψω 300 ευρω για την yoshi...παιδια δν με νοιαζει αν το μηχανακι δν ειναι το πιο γρηγορο εγω παντως μολισ το ειδα απο κοντα κ μολισ το πειγα βολτα κ@##($α
Link to comment
Share on other sites

ναι ρε συ μπωρεις να το παρεις σκετο κ εγω σκετο θα το παρω γιατι βρικα yoshi μεταχειρισμενη
http://i445.photobucket.com/albums/qq178/191yamaha/yoshimura_logo.gif
Link to comment
Share on other sites

ναι ρε συ μπωρεις να το παρεις σκετο κ εγω σκετο θα το παρω γιατι βρικα yoshi μεταχειρισμενη

 

σκετο?ποιο?

Link to comment
Share on other sites

στο προηγουμενο ποστ απ το δικο σ απανταει,για το φιλτρο,ναι μπορεις!:)

 

αααααααααααααααααα,λες να κανει καλο αυτο το φιλτρο?η θα τρελαθει το μηχανακι?εγω παντως σκεφτομουν πως αν βρεθει το χρημα και ενα καλο μαγαζι να σ φτιαξει εναν χειροποιητο εκεντροφορο μετα θα ειναι οκ το μηχανακι

Link to comment
Share on other sites

ειναι ΚΙΤ απο τιν suzuki ρε !

 

και τι να λεει?δν ξερω παιδια εγω παντως μολισ το στρωσω..θα βαλω yoshi αν μεχρι τοτε εχει βαλει κανεις φιλτρο κ αξιζει θα ψαξω να το βρω

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το πηρα 1,895 μαζι με την yoshi πανω(δωρο εννοω την yoshi)!!!το εχω 2-3 βδομαδες το παπι, εχω κανει 300 χιλιομετρα και ειμαι υπερευχαριστημενος!!! μολις φτασω τα 1000 χιλιομετρα, θα παω να βγαλω και την ταπα απο την εξατμιση....
Link to comment
Share on other sites

σε τι χρομα τι πειρες αποστολης?

μπλε...ειναι τζαμι λεμε,θελει πλυσιμο ομως αλλα φοβαμαι μην το γρατσουνισω...η παει νερο στο ιντζεξιον

 

παιδια εχω το πηρα 1,895 μαζι με την yoshi πανω(δωρο εννοω την yoshi)!!!το εχω 2-3 βδομαδες το παπι, εχω κανει 300 χιλιομετρα και ειμαι υπερευχαριστημενος!!! μολις φτασω τα 1000 χιλιομετρα, θα παω να βγαλω και την ταπα απο την εξατμιση....

εγω το πειρα την παρασκευη κ εχω κανει 111κμ,ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα με δυσαρεστησε που μ εσβησε ετσι στα καλα καθουμενα κατα τα αλλα ειναι κορυφη

 

φοραει κανεις το κιτακι δηλαδη φιλτρο και εξατμιση?

 

για το φιλτρο δν ξερω....αλλα εξατμιση πολλοι φορανε...αν περιμενουμε λιγο ολο και καποιος 8α βαλει φιλτρο:p

Link to comment
Share on other sites

μπλε...ειναι τζαμι λεμε,θελει πλυσιμο ομως αλλα φοβαμαι μην το γρατσουνισω...η παει νερο στο ιντζεξιον

 

μην φοβασαι για το ιντζεξιον γιατι ειναι ολα πολυ καλα μονωμενα...δεν θα παρει νερο...:):)

Link to comment
Share on other sites

μην φοβασαι για το ιντζεξιον γιατι ειναι ολα πολυ καλα μονωμενα...δεν θα παρει νερο...:):)

 

οκ...thanks

σημερα διαβασα το βιβλιο της σουζουκι κ λεει πως πρεπει να το στρωσω μεχρι τα 1600κμ:confused::cry:

Link to comment
Share on other sites

Τι θα λεγατε γι αυτο??????

 

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/314026/

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι θα λεγατε γι αυτο??????

 

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/314026/

 

ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ....ΝΟΜΙΖΑ ΠΩς ΔΝ ΒΓΑΙΝΕΙ...

Link to comment
Share on other sites

βγενει απλα με παραγγελεια

 

κατι μ λεει πως θα παρω το κοστουμι....τεσπα,εβγαλα τα μπροστινα αυτοκολλητα της ποδιας.....σε λιγεσ μερεσ θα βγαλω κ αυτο το πραγμα στην αλυσιδα....

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο το παπι με τα rizzla ΔΕΝ βγαινει στην παραγωγη ουτε κατα παραγγελια...ειχαν βγαλει απλα σε μια εκθεση που ειχε γινει 3-4 κομματια και μετα τα εδωσαν αυτα...το ιδιο ειχαν βγαλει σε rizzla to k7-1000...
Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο το παπι με τα rizzla ΔΕΝ βγαινει στην παραγωγη ουτε κατα παραγγελια...ειχαν βγαλει απλα σε μια εκθεση που ειχε γινει 3-4 κομματια και μετα τα εδωσαν αυτα...το ιδιο ειχαν βγαλει σε rizzla to k7-1000...

 

Και που το ξερεις εσυ????Ειδες τι γραφει ο εμπορας?????Κατοπιν παραγκελιας και rizla.......τον πηρες ενα τηλεφωνο να ρωτησεις???????

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...