Jump to content

[MOTO] Suzuki Address 125


aerox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρωτησες καπου για αυτο το kit? ποσα κυβικα το κανει το σουζουκι??

 

θελω να λυποθιμισω ελπιζω να το δουμε αυτο το κιτ γιατι τα ομορφα μηχανακια πρεπει να ειναι και λιγο γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τιποτα δεν ρωτισα μεσο ε-μαιλ μ το παν παρε ενα τηλ ρωτα εαν μπωρεις και πες μας και εμας γιατι πνιγομε με τιν δουλεια.. σορρυ μαγκες μπιελες η ψηφιακη!
http://i445.photobucket.com/albums/qq178/191yamaha/yoshimura_logo.gif
Link to comment
Share on other sites

τιποτα δεν ρωτισα μεσο ε-μαιλ μ το παν παρε ενα τηλ ρωτα εαν μπωρεις και πες μας και εμας γιατι πνιγομε με τιν δουλεια.. σορρυ μαγκες μπιελες η ψηφιακη!

 

απο που σου εστειλαν το e-mail απο τον τσιτινη???αν εναι πες μου και θα παω εγω τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Ευαλα νεον στο μηχανακι εβγαλα τις ποδιες κτλπ μολις βραδιαση θα σας τραβηξω καποιες φωτο αμα θελετε.

 

αν σου βρισκεται χρονος ανεβασε καμια φωτο...

Link to comment
Share on other sites

τι φωτο απο το μηχανακι μου?? βαρεσε μπιελες η ψηφιακη μου αν λες εμενα μολις τιν φτιαξω θα ανεβασω! Εκανε κανεις 3ο σερβις? αν ναι τι λαδια βαλατε?
http://i445.photobucket.com/albums/qq178/191yamaha/yoshimura_logo.gif
Link to comment
Share on other sites

τι φωτο απο το μηχανακι μου?? βαρεσε μπιελες η ψηφιακη μου αν λες εμενα μολις τιν φτιαξω θα ανεβασω! Εκανε κανεις 3ο σερβις? αν ναι τι λαδια βαλατε?

 

Γιατι σου βαρεσαι μπιελες το μηχανακι? ΛΑδια μπαντα του βαζω motul 10-40.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι σου βαρεσαι μπιελες το μηχανακι? ΛΑδια μπαντα του βαζω motul 10-40.

 

η ψηφιακη ειπε πως βαρεσε μπιελα οχι το εργαλειο:lol:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το 2ο servise ειναι στα 5000 χμ?? αν ναι πειραζει που εχω κανει 5200 χμ και δεν τα εχω αλλαξει ακομα?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το 2ο servise ειναι στα 5000 χμ?? αν ναι πειραζει που εχω κανει 5200 χμ και δεν τα εχω αλλαξει ακομα?

 

Δεν παθαινει κατι αλλα κιταξε μεχρι τα 5500 να του το εχεις κανει. Να αλλαξεις τα λαδια του μπουζι φιλτρο λαδιου και παει λεγοντας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παθαινει κατι αλλα κιταξε μεχρι τα 5500 να του το εχεις κανει. Να αλλαξεις τα λαδια του μπουζι φιλτρο λαδιου και παει λεγοντας.

 

και κατι αλλο...το φιλτροκουτι δεν το εχω καθαρισει ποτε..φανταζομαι θα πρεπει να το καθαρισω εεε?πως γινεται ομως αυτο ειναι δυσκολο??

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο...το φιλτροκουτι δεν το εχω καθαρισει ποτε..φανταζομαι θα πρεπει να το καθαρισω εεε?πως γινεται ομως αυτο ειναι δυσκολο??

 

Εκει που θα το πας για service πες του να στο καθαρισει και αυτο και εισαι κομπλε. Γιατι αμα το κανεις μονος σου νομιζω οτι πρεπει να βγαλεις την μασκα...

Link to comment
Share on other sites

το φιλτρο=κουτι ειναι στην καρινα μεσα......:blink:

Οσοι εχουν την yushimura και τις εχουν βγαλει τον σιγαστηρα θελω να ρωτησω ποσο παραπνω θορυβο κανει και αν εχει δωσει παραπανω χιλιομετρα η εκινηση...

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν την yushimura και τις εχουν βγαλει τον σιγαστηρα θελω να ρωτησω ποσο παραπνω θορυβο κανει και αν εχει δωσει παραπανω χιλιομετρα η εκινηση...

 

ΔΕΝ δινει κατι το τρομερο...

 

Οσοι εχουν την yushimura και τις εχουν βγαλει τον σιγαστηρα θελω να ρωτησω ποσο παραπνω θορυβο κανει και αν εχει δωσει παραπανω χιλιομετρα η εκινηση...

 

κανει καμποσο θορυβο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγο θελω να ρωτισω για την εξατμηση τη γιοσιμουρα.Σκοπευω να την παρω 170 απο γνωστο αυτη με το καρμπον.Αμα βγαλω σιγαστηρα θα κανει σαν προτεκ? Φωτο ετοιμες αυριο τις ανεβαζω αφου το πλυνω τον κοκκινο διαβολο μου:lol::D
Link to comment
Share on other sites

Τα εχω παρει στο κρανιο. Σημερα που πηρα το suzuki διαπιστοσα οτι στο πλαστικο που κανει v το δεξιο στην εξατμιση μου εχει σπασει αλλα και σαν μην φθανει αυτο εχει φουσκωσει και το χρωμα του! Πρωτον γιατι εγινε αυτο αφου το μηχανακι δεν το εχω βαρεσει πουθενα!!! Δευτερον γιατι φουσκωσε το χρωμα και τριτον η εγκιση το καλυπτει?
Link to comment
Share on other sites

Τα εχω παρει στο κρανιο. Σημερα που πηρα το suzuki διαπιστοσα οτι στο πλαστικο που κανει v το δεξιο στην εξατμιση μου εχει σπασει αλλα και σαν μην φθανει αυτο εχει φουσκωσει και το χρωμα του! Πρωτον γιατι εγινε αυτο αφου το μηχανακι δεν το εχω βαρεσει πουθενα!!! Δευτερον γιατι φουσκωσε το χρωμα και τριτον η εγκιση το καλυπτει?[

 

 

 

στα μηχανικα μερη καλυπτει νομιζω......

Link to comment
Share on other sites

απο που το πηρες? απο σερβις? το χρωμα νομιζω δεν καλυπτεται,γιατι θα σου πουν λογικα οτι κατι το κανες και φουσκωσε..φουσκωσε επισης,εννοεις εκανε σαν μπουρμπουλιθρες? μηπως πηγες να βγαλεις κανενα αυτοκολλητο και το ζεστανες με τιποτα? μηπως επεσε κανενα υγρο?
Link to comment
Share on other sites

απο που το πηρες? απο σερβις? το χρωμα νομιζω δεν καλυπτεται,γιατι θα σου πουν λογικα οτι κατι το κανες και φουσκωσε..φουσκωσε επισης,εννοεις εκανε σαν μπουρμπουλιθρες? μηπως πηγες να βγαλεις κανενα αυτοκολλητο και το ζεστανες με τιποτα? μηπως επεσε κανενα υγρο?

 

Λογικα πρεπει αφου ραισε το πλακιστο να πηρε μεσα υγρασια. ΤΟ χρωμα του ειναι ζαρομενο και ειναι ετοιμο να ξεφτισει. ΚΑι το να μην το καλυπτει η εγκειηση ποσο να κανει το πλαστικο κανα 50ευρο? Επισης παραγκειλα και την κοκκινη μανετα αποτ ο ehonda αυριο θα την εχω.

Link to comment
Share on other sites

το πλαστικο το δεξι που λες κανει "ν" ειναι μπροστα δεξια? μπροστα απ τα γονατα δλδ οπως καθεσαι?
Link to comment
Share on other sites

το πλαστικο το δεξι που λες κανει "ν" ειναι μπροστα δεξια? μπροστα απ τα γονατα δλδ οπως καθεσαι?

 

Ναι αυτο το πλαστικο ειναι. Το πλαστικο που κοιταει την εξατμιση. Σημερα εκατσα με εναν φιλο μου και το μελετασγαμε. Λοιπον κατι εχει σταξει στο πλαστικο με αποτελεσμα το πλαστικο να εχει ψιλο λιωση και το παρατυρισα γιατι στην γωνια το πλαστικο εχει κανει βαθουλομα σαν λιωσιμο. Τι να εσταξε?

Link to comment
Share on other sites

μηπως κανενα διαλυτικο? απ αυτα που διαλυουν γρασα/λαδια ξεραμενα...

 

Και πιος το εριξε αυτο το διαλυτικο γιατι εγω οχι. Απο την θερμοκρασια της εξατμισης αποκλειεται κατι εχει πεσει πανω απο καπου και δεν μπορω να το καταλαβω. Ποσο να κανει το πλαστικο του?

Link to comment
Share on other sites

απ οτι ξερω τα σουζουκι τα γνησια ειναι πιο ακριβα απ αλλες μαρκες (εκτος απο χοντα),κανα 60αρι πιστευω..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...