Jump to content

[MOTO] Suzuki Address 125


aerox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nai to afinw panta na svisei k meta vazw mpros 15 avgoustou vrady m to ekane proth fora k otan svinw tin miza k to 3ana vazw mpros meta einai ok me afinei na to valw!!

Dn 3erw ti epa8e k oloi einai se diakopes terzis sfakianakis oloi :( 3erete tpt ???

http://i445.photobucket.com/albums/qq178/191yamaha/yoshimura_logo.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τα νέα μου από το address!

Έχω ξαναγράψει πιο παλιά, επανέρχομαι!

Μετά από το service των 8000km στην αντιπροσωπεία στο Περιστέρι κάνει το εξής:

συνήθως μετά από κάποια χιλιόμετρα οδήγηση μου κολλάει το γκάζι ενώ το έχω τελείως κλειστό, δηλαδή κρατά στροφές ο κινητήρας και πάει να ξεκινήσει ενώ έχω πχ 1η στο φανάρι. Με μερικές ξερογκαζιές σταματά συνήθως, άλλες φορές αφού σβήσω και ξαναβάλω μπροστά. Πήγα από εκεί, μου έβαλαν ένα σπρέι στη μανέτα, αλλά τίποτα. Το κάνει όποτε του καπνίσει, λίγες φορές πάντως..

Καμιά ιδέα;

Στο θέμα της κατανάλωσης συνεχίζω να είμαι πολύ ευχαριστημένος, με 2 άτομα πάνω στις διακοπές (νησί) έβγαλα 152km με 1 τεπόζιτο και εδώ στην Αθήνα έβγαλε 162km με 1 τεπόζιτο και οδήγηση στην εθνική (80 με 110km πήγαινα). Στο βενζινάδικο μάλλον πήγα με σταγόνες..

Από τελική πλησίασα τα 120 κοντέρ (~118) σε κανονική στάση και όχι σκυφτός!

Αυτά τα CryptonX πάντως με έχουν εύκολα, ακόμα και με 2 άτομα (αυτοί)

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα εισαι, εγω με το nexxon εχω τελικη 100 και με τεσσερα λιτρα μου βγαζει 100χλμ αλλα στις εκκινησεις δεν με ποιανει κανενας και με χαλασμενα δισκακια απο τη μανα του. επειδη με συμφερει λογο δουλειας αμα θες τα ανταλαζουμε!!
Link to comment
Share on other sites

monos esy kai diplo to crypton kai se pernaei????:confused:

 

Δεν είναι και τόσο περίεργο :confused: Για το Crypton X μιλάμε...

Link to comment
Share on other sites

mia erwthsh se esas pou exete polla xiliometra.alusida kai granazia sta posa xiliometra allaksate?

Το παπάκι πάει στην ποταμιά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

mia erwthsh se esas pou exete polla xiliometra.alusida kai granazia sta posa xiliometra allaksate?

αλυσιδα-γραναζια αλλαζεις σε παπι μετα απο 20000χλμ.ισως και παραπανω με ποιο καλη μεταχειρηση.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

nai mono pou sthn periptwsh mou to exw to papi peripou ena xrono... kai exw akoma 6.200 xiliometra.ara toulaxiston thn alusida prepei na thn allaksw opou na ne gt exei psilo skouriasei kai fovamai min kopsei...

Το παπάκι πάει στην ποταμιά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγω αλλαξα 2 φορες αλυσιδα!:lol::lol::p.αλλα εκανα βλακειες και δεν τν γρασαρα σωστα!τα γραναζια ειναι ακομα καινουργια σε εμενα!
Link to comment
Share on other sites

εγω αλλαξα 2 φορες αλυσιδα!:lol::lol::p.αλλα εκανα βλακειες και δεν τν γρασαρα σωστα!τα γραναζια ειναι ακομα καινουργια σε εμενα!

Το να αλλαζεις αλυσιδα δεν ειναι παντα το καλυτερο.επισης δεν φταιει το "γρασαρισμα" που την ξαναλλαξες,αλλα οτι επρεπε να αλλαξεις και τα γραναζια.το εχουμε 1000δες φορες οτι αλυσιδα γραναζια πανε πακετο.

αν βαλεις καινουργια αλυσιδα σε δουλεμενα γραναζια κανεις κακο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

egw na rotisw kati tora !!! pa8enw 1 sunexeia fouit vare8ika na allazw samprela :P 2 k simantikotero pls apantiste evala flashakia k dn anavosvinoun menoun sta8era gt??
http://i445.photobucket.com/albums/qq178/191yamaha/yoshimura_logo.gif
Link to comment
Share on other sites

με led ειναι;;τα μπροστα η τα πισω δεν αναβοσβινουν;;
Link to comment
Share on other sites

oute ta mprosta oute ta piso dn anavosvinoun!

 

βαλε τα παλια και αν δεις οτι δεν αναβοσβηνουν τοτε κοιταξε αυτο που κανει τικ τακ τικ τακ αυτο θα φτεει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δεν είχα μηχανάκι πριν, αλλά αυτήν την εντύπωση έχω με τα μηχανάκια που ανέφερα. Μου φαίνεται ότι είναι αργό παπί. Δεν είπα σε καμία περίπτωση ότι δεν είμαι ευχαριστημένος από το address, αλλά και σε τελική για να δεις πάνω από 105 πρέπει να είναι κατηφόρα ή έστω με μικρή κλίση ο δρόμος. Τώρα πώς ένα παιδί πιο πριν είδε 120-130 τελικές ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω..

Και σε ελεύθερη πτώση θα έπιανε 300..

Ίσως να είναι και ότι δεν το σκίζω, πάντως και ρολαριστοί πηγαίνοντας μου φαίνεται να με περνάνε..

Όσο για τα 140 χιλιόμετρα, είναι το μέγιστο που έχω δει με 1 τεπόζιτο και μάλιστα σήμερα θα έφτανα ίσως και παραπάνω αν δε γέμιζα νωρίτερα και το άφηνα να πάει στο αμήν. Και μιλάω για σήμερα για χιλιόμετρα που τα περισσότερα έγιναν στην εθνική με 80-100km/h.

re file afou dn eixes mhxanaki prin dn exeis apopsh prwton......k deuteron to oti fovasai k to oti dn xereis na to anoigeis dn shmainei pws to mhxanaki dn paei parapanw se isioma.8es na travhxw foto na deis??se isioma...

][suZuKi 4 EVER][
Link to comment
Share on other sites

Mages exw se megalo dromo me mikri klish katiforas to exw piasei 122 k ama 8elete to 3ana kanw na vgalw k photo!!! Tora to mono problima p m etuxe einai me ta flash kata ta alla to mixanaki PAEI GG!! x8es malista evala k lastixa michelin m45 k vlepw perissotero kratima sto dromo :)))
http://i445.photobucket.com/albums/qq178/191yamaha/yoshimura_logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...