Jump to content

Alcatel C-701 / C-707


LEF
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 poly omorfa kinita poy idi kikloforoyn se poly poly kalh timh. Gyro sta 80 euro mazi me karta mnimhs.

Den prepei na exoyn erthei akoma ellada....

Leptomeries edw

http://www.mobile-review.com/review/alcatel-c701-en.shtml

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ontos den einai arketa omorfa,tha elega adiafora!

omws gia kapoion pou thelei ena kinhto gia na kanei thn doulia tou einai polu kala an exoun mono 80 eurw kai me thn karta mnhmhs!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Γεια σας, είδα στο You Tube την παρουσίαση του Alcatel OT-701.

 

Ενθουσιάστηκα και το αγόρασα.

 

Το βρήκα μάλιστα στην προσφορά μαζί και με το ακουστικό Bluetooth.

 

Για τα λεφτά του είναι ένα από τα καλύτερα τηλέφωνα της αγοράς.

 

Με την micro SD μου τα χάλασε όμως γιατί ενώ του έβαλα μια 2Γίγα μου δείχνει στην οθόνη το εικονίδιο που σημαίνει ότι ολοκλήρωσε τον έλεγχο της κάρτας δεν δημιουργεί όμως τους ανάλογους φακέλους όπως αναφέρει στις οδηγίες.

 

Του έβαλα και μια 256 άρα, τα ίδια.

 

Προσπάθησα να κάνω διαμόρφωση στην κάρτα –έχω αντάπτορα USB – Στον υπολογιστή αλλά δεν τα κατάφερα.

 

Το τηλέφωνο συνδέεται για ανταλλαγή αρχείων μόνο με το καλώδιο USB μέσω της σουίτας Αλκατέλ αλλά και πάλι δεν κάνει δημιουργία φακέλων στην κάρτα.

 

Συνδέεται δε πανεύκολα μέσω Bluetooth με τον υπολογιστή αλλά δεν επιτρέπει άμεση ανταλλαγή αρχείων, αλλά μέσω com ή μιας άλλης οδού ανταλλάσει

 

Vicars κλπ.

 

Η κάρτα μου είναι Kingston και μου πέρασε απ’ το μυαλό μήπως η Αλκατέλ επειδή έχει κάρτες Micro SD να τις έχει με ειδική διαμόρφωση ώστε μόνο αυτές να διαβάζουν τα κινητά της.

 

Σας παρακαλώ διαφωτίστε με σχετικά με το θέμα γιατί η χαρά μου έμεινε μισή, καταλαβαίνετε χωρίς την κάρτα είναι και το τηλέφωνο μισό κατά τα άλλα είναι φανταστικό και για την τιμή του πιστεύω μοναδικό.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό υποστηρίζει κάρτα μέχρι 1 GB το έχω δοκιμάσει και με 2GB και παιζει μια χαρα.

Δοκίμασε να συνδεσεις το κινητο με το Pc όχι μεσω του pc suite αλλά μόνο βάζοντας το usb.

Άπό τις επιλογες που θα σου εμφανιστουν στην οθόνη του κινητού επέλεξε το "μαζικη αποθηκευση" και το Pc σου θα αναγνωρίσει το κινητό σαν εξωτερικό HDD με την πληρη χωριτικότητα της κάρτας πχ 1 gb.

Βασικά το Pc suite ειναι αχρηστο αφου με το παραπάνω τροπο και μονο με drag 'n drop μπορεις να μεταφέρεις αρχεία (Mp3, φωτο, κλπ) από το pc στο κινητό και αντιστροφα.

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου tzivana σε ευχαριστώ κατ' αρχήν για την άμεση ανταπόκρισή σου.

Ακολούθησα την συμβουλή σου και συνέδεσα με την usb το κινητό απ'ευθείας στο pc.

Μου ζήτησε διαμόρφωση Usb επέλεξα Μαζική αποθήκευση αλλά επειδή η μπαταρία δεν ήταν γεμάτη φαντάζομαι ξεκίνησε να δουλευει και ο φορτiστής usb.

Αναγνώρισε το κινητό σαν εξωτερικό αφαιρούμενο δίσκο αλλά δεν τον ανοίγει και δεν φαίνονται ούτε οι φάκελοι της μνήμης του κινητού.

Βεβαια η κάρτα μου είναι 2 γίγα μεγάλη αλλά όπως είπες και εσύ δουλευει και με αυτήν.

είναι άδεια, την έχω δοκιμάσει όμως με τον αντάπτορα στην Usb και δουλευεί άψογα.

Μήπως πρέπει να της βάλω άδειους φακέλους; Αλλά αυτό υποτίθεται πως το κάνει το τηλέφωνο.

Μου ζητάει να τοποθετήσω την δισκέτα στην μονάδα, εν τω μεταξύ έχω και Cart Reader στο pc που εμφανίζει στο ''Ο Υπολογιστής'' μου άλλους τέσσερεις αφαιρούμενους δίσκους είναι οι τύποι των καρτών που διαβάζει.

Μήπως αυτός μας μπερδεύει τα πράγματα;

Πάντως δεν διαβάζει ούτε τους φακέλους του τηλεφώνου ούτε φυσικά και την κάρτα την οποία δεν διαβάζει ούτε το τηλέφωνο.

Έβγαλα το καλώδιο και το ξανατοποθέτησα και ενώ η μπαταρία του κινητού ήταν γεμάτη άρχισε πάλι να την γεμίζει ο φορτιστής usb.

Ίσως αυτός να είναι το πρόβλημα. Στην σουίτα Αλκατέλ πάλι διαβάζει άψογα την μήμη του τηλεφώνου αλλά ή κάρτα δεν υπάρχει.

Σε κούρασα και ίσως τον λόγο να έχει ο τεχνικός του σέρβις αν σκεφτείς κάτι σε παρακαλώ να μου το στείλεις ,ευχαριστώ για την υπομονή σου.:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel C-701 / C-707

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...