Jump to content

Pro Evolution Soccer 2008


keftes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασα το patch από μία επίσημη ιστοσελίδα του παιχνιδιού, αλλά κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης η διαδικασία διακόπτεται, επειδή δεν έχω αρμοδιότητα administrator στον υπολογιστή. Κάτι τέτοιο όμως δε συμβαίνει. Ο λογαριασμός που χρησιμοποιώ είναι και ο administrator.

Γνωρίζει κανείς πού οφείλεται το πρόβλημα;

 

Δοκίμασε να το κατεβασεις απο μη επισημη ιστιοσελιδα και θα ειναι οκ..

εγω ετσι εκανα και δουλεψε..ειχα κατεβασει απο επισημη και μου εβγαλε το ιδιο μηνυμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 126
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μπορώ να εγκαταστήσω το patch, από όπου κι αν το κατεβάσω. Συνεχώς βγάζει το ίδιο μήνυμα, ότι δεν είμαι administrator.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να εγκαταστήσω το patch, από όπου κι αν το κατεβάσω. Συνεχώς βγάζει το ίδιο μήνυμα, ότι δεν είμαι administrator.

 

Οταν πας έναρξη > εκτέλεση > και πατήσεις ''regedit''

Σου βγάζει το μενού επιλογής σε νέο παράθυρο;:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, λύθηκε το πρόβλημα. Δεν αρκούσε η επιλογή "άνοιγμα". Έπρεπε να ανοίξω το patch στον λογαριασμό του administrator, αλλά και να το εκτελέσω ως διαχειριστής. Έκανα μόνο το πρώτο προηγουμένως.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Υπάρχει η δυνατότητα να παίξεις εναντίον ενός φίλου σου όταν διαθέτεις μόνο ένα τηλεχειριστήριο; Δηλαδή ο ένας εκ των δύο παικτών να χρησιμοποιεί το πληκτρολόγιο του υπολογιστή;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα να παίξεις εναντίον ενός φίλου σου όταν διαθέτεις μόνο ένα τηλεχειριστήριο; Δηλαδή ο ένας εκ των δύο παικτών να χρησιμοποιεί το πληκτρολόγιο του υπολογιστή;

 

exo k ego tin idia aporia....

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ FOR EVER!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ ΠΡΟ 2008!!! Κανω κανονικα την εγκατασταση, και με αυθεντικο cd κιολας, και ενω φορτωνει, μου δειχνει το σημα της ΚΟΝΑΜΙ και μετα γιοκ! Ενα μαυρο παραθυρο που κολλαει και στο Task Manager λεει οτι δεν ανταποκρινεται... Και με το γραμμενο το σιντι και κρακ το ιδιο, και χωρις σιντι και αναλογο κρακ το ιδιο, ΤΙΠΟΤΑ!

 

Εριξα μια ματια στις απαιτησεις...

 

 

Λεει επεξεργαστη ελαχιστη 2,4 συνιστωμενη 3 και εχω 2... Και πηρα τον καινουριο υπολογιστη πριν κανα μηνα... Αν ειναι δυνατον...

 

 

 

Ρε παιδια ολοι εσεις που παιζετε το Προ το 2008, εχετε 3 γιγα επεξεργαστη; Μαλλον με βλεπω σε Προ 6 και Φιφα 2008...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είδες στις απαιτήσεις μάλλον αναφέρεται σε Pentium4. Η συχνότητα λειτουργίας δεν είναι απόλυτο κριτήριο, ένας Core 2 Duo είναι πολύ πιο γρήγορος σε χαμηλότερη συχνότητα. Πάντως δεν είναι θέμα απαιτήσεων επεξεργαστή, όσο κάρτας γραφικών γιατί το 2008 είναι σαφώς βαρύτερο από το προηγούμενο. Έχουν κυκλοφορήσει όμως και διάφορα patches από την Κonami γιατί το 2008 δυστυχώς έχει προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το αν είναι δυνατόν να παίξεις εναντίον ενός φίλου σου χρησιμοποιώντας το πληκτρολόγιο του υπολογιστή, έχω μια ακόμα απορία. Υπάρχει κάποιος τρόπος για να εκτελείς γρήγορα τα φάουλ;
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ ΠΡΟ 2008!!! Κανω κανονικα την εγκατασταση, και με αυθεντικο cd κιολας, και ενω φορτωνει, μου δειχνει το σημα της ΚΟΝΑΜΙ και μετα γιοκ! Ενα μαυρο παραθυρο που κολλαει και στο Task Manager λεει οτι δεν ανταποκρινεται... Και με το γραμμενο το σιντι και κρακ το ιδιο, και χωρις σιντι και αναλογο κρακ το ιδιο, ΤΙΠΟΤΑ!

 

Εριξα μια ματια στις απαιτησεις...

 

 

Λεει επεξεργαστη ελαχιστη 2,4 συνιστωμενη 3 και εχω 2... Και πηρα τον καινουριο υπολογιστη πριν κανα μηνα... Αν ειναι δυνατον...

 

 

 

Ρε παιδια ολοι εσεις που παιζετε το Προ το 2008, εχετε 3 γιγα επεξεργαστη; Μαλλον με βλεπω σε Προ 6 και Φιφα 2008...

 

- Κι εμένα μου το κάνει αυτό 1 στις 3 φορές που το τρέχω.

Ραγισμένη έκδοση, αλλά το PC μου δεν έχει καμία σχέση με τα πολύ καινούργια μηχανήματα: P4 3GHz με 1GB RAM & κάρτα γραφικών μία nVidia Geforce FX6200 (@256MB).

Όταν δεν μου κάνει αυτά τα τερτίπια, τρέχει μια χαρά.

Μη σου πω ότι η κίνηση είναι πιο ομαλή σε σχέση με το PES6, που είναι λιγότερο απαιτητικό σε πόρους. ;)

 

Οπότε υποθέτω ότι μάλλον αυτό δεν έχει να κάνει με το σύστημα που έχεις αλλά με κάτι άλλο, που δε μπορώ να το καταλάβω. :what:

 

 

- Πάντως ρε παιδιά να πω κι εγώ τη γνώμη μου για το παιχνίδι, πριν 2-3 μέρες το έβαλα και έχω να πω τα εξής 2-3 πραγματάκια:

 

Εκτός από ορισμένα πράγματα που μου τη δίνουν, που αφορούν κυρίως κάποιες δυνατότητες και λεπτομέρειες που έχουν αφαιρέσει από τη Master League, όπως επίσης και το ότι στο Exhibition δε σου δίνει πλέον τη δυνατότητα να διαλέξεις αγώνα home-away, μια χαρά το βρίσκω το PES2008 προς στιγμήν και μάλλον το PES6 θα πάρει πόδι. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

PRO EVOLUTION SOCCER 2008 (Wii)

 

http://www.youtube.com/watch?v=3BA83TooWf4

 

IGN REVIEW 8.6

 

8.5 Presentation

The menus are slick, the design is totally revamped for Wii pointer usage, and it feels like a truly unique and console-specific package.

 

8.0 Graphics

Models look decent, animation is well executed and fluid, but there are moments of PS2-ness throughout, specifically when looking at crowds, hair, net movement, and the like.

 

7.5 Sound

Some well executed commentary throughout, but no player-specific comments or direct mentioning of teams or nations. Music is all original, with no licensed tracks.

 

9.0 Gameplay

Pro Evo has changed the game of soccer, hopefully forever. Pointer control blends speed and fluidity with unprecedented strategy, and it’s an extremely rewarding innovation.

 

9.0 Lasting Appeal

Online, Wii-mote player trading, Wii Connect 24 team data sharing, Mii mode, Chaimpions Mode, full team/player editor, leagues, and cup play. Wow.

 

8.6

Great OVERALL

(out of 10 / not an average)

 

Closing Comments

Ever since the curtain was pulled back on Pro Evolution Soccer 2008 for Wii, we knew it was going to be something special. The integration of IR into a sports game has been extremely minimal so far, but is absolutely ideal in this situation, allowing players to not only play the ball specifically, but direct traffic and precisely move every player on the field in tandem, making for the most realistic, strategic, and intuitive soccer experiences we’ve ever seen. It’ll take a bit of time to learn the basics, but Pro Evo is extremely rewarding, is hands-down one of the top sports titles on Wii. The game trail blazes with a new design, capitalizes on proper Wii usage (minimal waggle here, with a huge emphasis on the pinpoint precision of IR), and adds a flood of features such as Wii remote player trading, Wii Connect 24 “Invitation Matches” that let you play AI-controlled versions of your friend’s career team, full online with random opponents and friend play, and on-field Mii integration.

 

This game is not only filled with modes and options, but it’s filled with the right modes and options, and that’s what makes it a must-have sports title on Wii. Yes, it has some issues to iron out, such as the somewhat clumsy defense system that doesn’t let you take direct control of just one member of the team, and the fact that the game’s new design makes it a hybrid of play calling and multi-task control (no traditional mode here), but in the end we’d take this design of Pro Evolution Soccer for Wii any day. If every design took the time to truly innovate on Wii as much as Pro Evo has, the console would be in a whole other league. The bar has just been raised.

 

Another Take

from Matt Casamassina

Finally, a sports game for Wii that makes the end experience smarter, not dumber. No arbitrary waggle just for the sake of waggle. Just really intelligent IR implementation for soccer bouts overrun with strategy and big plays. The learning curve is steep, but if you stick with it, you will be rewarded with one of the most innovative and altogether fun sports offerings in years.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κυκλοφορησε σημερα το Pes 08 για Wii

 

Review Gamelife.gr

 

Επιτέλους, κάτι πραγματικά διαφορετικό. Η Konami επαναπροσδιορίζει το ηλεκτρονικό ποδόσφαιρο με βάση το Wii και το αποτέλεσμα είναι το πιο συναρπαστικό Pro Evolution Soccer των τελευταίων ετών.

 

http://www.gamelife.gr/cPages/review...r-2008-Wii.htm

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπάρχει η δυνατότητα να παίξεις εναντίον ενός φίλου σου όταν διαθέτεις μόνο ένα τηλεχειριστήριο; Δηλαδή ο ένας εκ των δύο παικτών να χρησιμοποιεί το πληκτρολόγιο του υπολογιστή;

 

Ακριβως το ιδιο θελω να μαθω και εγω.....

 

Δηλαδη για να παιξουν 2 ατομα πρεπει να εχουν 2 gamepads?? Με ενα gamepad και 1 πληκτρολογιο δεν γινεται δουλεια??? :worry::worry:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδιο θελω να μαθω και εγω.....

 

Δηλαδη για να παιξουν 2 ατομα πρεπει να εχουν 2 gamepads?? Με ενα gamepad και 1 πληκτρολογιο δεν γινεται δουλεια??? :worry::worry:

 

Σίγουρα γίνεται. Έχω παίξει σε laptop φίλου έτσι. Τώρα πώς ακριβώς γίνονται οι ρυθμίσεις δεν ξέρω να σας πω.

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παντως πιστευω οτι το pro στον υπολογιστη δεν ειναι ωραιο........

Η θεια μου εχει ενα home cinema και τωρα στις διακοπες λιωνουμε με τις ωρες.Και γεμω τα παιχνιδια ειναι:D:D:D:D:D

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παντως πιστευω οτι το pro στον υπολογιστη δεν ειναι ωραιο........

Η θεια μου εχει ενα home cinema και τωρα στις διακοπες λιωνουμε με τις ωρες.Και γεμω τα παιχνιδια ειναι:D:D:D:D:D

Μια χαρά είναι.Αν έχεις ένα καλό controller και μια οθόνη αξιοπρεπή,είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
κανα γηπεδακι..καμια ανανεωση μπορουμε να κανουμε με κανενα patch?ολο τα ιδια και τα ιδια :p
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το λέτε, βγήκε νέο patch του WeHellas. Δοκιμάστε το. :)

www.wehellas.gr

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παντως πιστευω οτι το pro στον υπολογιστη δεν ειναι ωραιο........

 

Σε 24άρα οθόνη με ανάλυση 1920x1200 και 4 gamepad είναι μια χαρά.

(1 από Playstation2 με usb adaptor, 3 από το Xbox360 του καθένα με τον wireless gamepad adaptor).

 

Ένα ακόμα καλό του να παίζεις σε υπολογιστή. Κανένας δεν μπορεί να πετάξει την δικαιολογία "έμαθα στο χειριστήριο της δικής μου κονσόλας και αυτό δεν με βολεύει" [κλασσική μπαρούφα μεταξύ κατόχων Playstation και Xbox σε αναμετρήσεις εκτός έδρας]. :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
και εκει που ολα επαιζαν μια χαρα , μετα απο ενα format (σε Vista Home premium) το παιχνιδι δεν ξεκιναει καν μετα την εγκατασταση του patch...και παιρνω την ενδειξη pro evolution 2008 has stopped working ....any ideas plz?

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...