Jump to content

Προβλημα με USB memory stick


Selespeed
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω τι έχω κάνει στα δύο usb memory που έχω (1GB και 2GB) και χάλασαν και τα δύο.

Τα έχω μόνιμα στην τσαντα της δουλειάς (μαζί με τα κλειδιά - αν αυτό μπορεί να παίζει ρόλο).

Πρώτα πέθανε το 2GB και δεν το βλέπει καν ο υπολογιστής. Ενώ βλέπει "Αφαιρούμενο δίσκο" το βλέπει με άλλο όνομα από αυτό που είχε, μνήμη 0 και δε δέχεται να κάνει κάποια επέμβαση (π.χ. format).

 

Τώρα χάλασε και το 1GB και το βλέπει μερικές δεκάδες GB χωρίς να μπορεί να διαβάσει τα περισσότερα αρχεία που έχει μέσα.

Δεν προσπάθησα format ή κάτι δραστικό γιατί έχω σημαντικά αρχεία και ψάχνω τρόπο να το επαναφέρω...

 

Ξερει κανείς καμιά λύση για κάποιο από τα δύο;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά.

 

Selespeed το ίδιο έπαθα κι εγώ με το δικό μου στικάκι πριν απο λίγο.

 

Ενώ το δούλευα κανονικά, μόλις τελείωσα την δουλειά μου το έλεγξα ότι όλα ήταν εντάξει και πήγα σπίτι. Το έβαλα στο pc και μου έβγαλε υπερβολικά πολλά αρχεία και φακέλους μέσα στο στικάκι, με κάτι τρελά μεγέθη. :(:(

 

Το στικάκι μου είναι 1GB, myflash, αγορασμένο πριν απο 15 μέρες. :mad:

 

Αν βρήκες τρόπο να σώσεις τα αρχεία σου μπορείς να μου πεις κι εμένα; :cry::cry::cry:

Ούτε που θέλω να σκέφτομαι τι με περιμένει για να ξανακάνω τα αρχεία που είχα μέσα.:cry::cry::cry:

 

Και εγώ δεν το είχα στην τσάντα. Επειδή το χρησιμοποιώ συνέχεια το είχα με κορδόνι στο λαιμό απο το πρωί μέχρι το βράδυ. (οπότε δεν βρέθηκε κοντά σε κλειδιά ή κάτι άλλο).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Selespeed το ίδιο έπαθα κι εγώ με το δικό μου στικάκι πριν απο λίγο.

 

Ενώ το δούλευα κανονικά, μόλις τελείωσα την δουλειά μου το έλεγξα ότι όλα ήταν εντάξει και πήγα σπίτι. Το έβαλα στο pc και μου έβγαλε υπερβολικά πολλά αρχεία και φακέλους μέσα στο στικάκι, με κάτι τρελά μεγέθη. :(:(

 

Το στικάκι μου είναι 1GB, myflash, αγορασμένο πριν απο 15 μέρες. :mad:

 

Αν βρήκες τρόπο να σώσεις τα αρχεία σου μπορείς να μου πεις κι εμένα; :cry::cry::cry:

Ούτε που θέλω να σκέφτομαι τι με περιμένει για να ξανακάνω τα αρχεία που είχα μέσα.:cry::cry::cry:

 

Και εγώ δεν το είχα στην τσάντα. Επειδή το χρησιμοποιώ συνέχεια το είχα με κορδόνι στο λαιμό απο το πρωί μέχρι το βράδυ. (οπότε δεν βρέθηκε κοντά σε κλειδιά ή κάτι άλλο).

 

 

Μηπως ρε παιδια οταν βγαζετε το stickακη δεν κανεντε <<Ασφαλης καταργηση συσκευων υλικου>>?

Εγω το κανω ΠΑΝΤΑ!

Και εγω σαν ασχετος ενα βραδυ του Απριλη εκανα τη βλακια να το τραβιξω χωρις να εχω κανει καταργηση και εχασα 500MB!!! αρχειων...

Ακομα τα κλαιω...

 

Εγω προτεινω αυτο:

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=14_38&manufacturers_id=57&products_id=6890

 

Το εχω αγορασει και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος!!!:!:

Η τιμη ειναι λιγο τσιμπημενη βεβαια αλλα δεν ειναι σαν τα αλλα πλαστικο...

Εχει παρα πολυ ωραιο design...και το εξωτερικο του δεν χαραζετε ουτε ξεβαφει...

Αμα θελετε δικες μου photos που να το συγκρινω με διαφορα αντικειμενα για να δειτε πανω κατω το μεγεθος πειτε το...

Οσο για την ανθεκτικοτητα δεν το συζητω!!!Ανετα το παταω με το αμαξι και δεν παθαινει τιποτα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κάνω ασφαλή κατάργηση.

 

Σήμερα που το πήγα στο μαγαζί που το αγόρασα μου είπαν ότι μπορεί να τράβηξε ιό από το internet αλλά δεν παίζει σαν πιθανότητα γιατί στον υπολογιστή που το δούλευα δεν είχα σύνδεση.

 

Από αρχεία πάντως δεν κατάφεραν να σώσουν κάτι σημαντικό. Μόνο κάτι εικόνες που είχα μέσα. (και μου ήταν εντελώς άχρηστες!!!!!!!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...