Jump to content

Samsung SGH-G800


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

piga vodafone simera kai rwtisa.. mou eipan oti 10 ianouariou tha einai diathesimo kai i timi tou einai 469.. to exei kai sto katalogo tous me autin tin timi..

ti na kanw..the perimenw..den leei na plirwnw exodo apostolis k forous..

 

paidia na sas rwtisw kati? pou mporw na vrw ta xaraktiristika tou g800 ola mazi? gt molis eida auta tou g600 kai thelw na to sigkrinw.. i opoios mporei as mou pei giati na parw to g800 kai oxi to g600? ti perissotera tha exw me to g800?euxaristw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 226
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

piga vodafone simera kai rwtisa.. mou eipan oti 10 ianouariou tha einai diathesimo kai i timi tou einai 469.. to exei kai sto katalogo tous me autin tin timi..

ti na kanw..the perimenw..den leei na plirwnw exodo apostolis k forous..

 

paidia na sas rwtisw kati? pou mporw na vrw ta xaraktiristika tou g800 ola mazi? gt molis eida auta tou g600 kai thelw na to sigkrinw.. i opoios mporei as mou pei giati na parw to g800 kai oxi to g600? ti perissotera tha exw me to g800?euxaristw

 

Βασικα G800 λογω καμερας και ηχο στα μνμ δεν εχει καμια αλλη διαφορα (εκτος απο την οθονη/βιντεο που εκει το G600 ειναι καλυτερο..)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά. Πάντως, τους έστειλα ένα μήνυμα για το θέμα. Να δούμε τι θα μου απαντήσουν.

Μου απάντησαν το εξής:

Αξιότιμε κ.xxx,

 

 

Είναι ο φόρος του κινητού, άπλα σας τον βγάζει ξεχωριστά. Οι τιμές στο site είναι τελικές .

 

 

Ευχαριστώ

Τι σημαίνει «Είναι ο φόρος του κινητού»; Εγώ πάντως δεν το καταλαβαίνω...

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Εγώ αγόρασα την παρασκευή το SAMSUNG SGH-G800 απο την κινιτομάνια 420€. Το αγόρασα μέσω πιστωτικής και πήγα και το παρέλαβα ο ίδιος απο την έδρα τους. Αρχικά όταν έκανα την αγορά πρόσεξα ότι ανέφερε αξία κινητού 420€ και φόρος γύρω στα 70€. Αλλά πουθενά δεν προσθέτει αυτο το ποσό στην αξία του κινητού. Το τιμολόγιο που παρέλαβα την παρασκευή ανέφερε αξία κινητού προ ΦΠΑ γύρω στα 350€ και ΦΠΑ 70€, οπότε το σύνολο ειναι στα 420€ τελική τιμή. Το επιβεβαιωσα και απο την τράπεζα μου που μου έστειλε το email με την συναλλαγή. Το κινητό είναι εισαγωγής απο Γερμανία και μέσα εχει user manual στα γερμανικά και αγγλικά. Έχει κανονικά τα ελληνικά.
aek
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Εγώ αγόρασα την παρασκευή το SAMSUNG SGH-G800 απο την κινιτομάνια 420€. Το αγόρασα μέσω πιστωτικής και πήγα και το παρέλαβα ο ίδιος απο την έδρα τους. Αρχικά όταν έκανα την αγορά πρόσεξα ότι ανέφερε αξία κινητού 420€ και φόρος γύρω στα 70€. Αλλά πουθενά δεν προσθέτει αυτο το ποσό στην αξία του κινητού. Το τιμολόγιο που παρέλαβα την παρασκευή ανέφερε αξία κινητού προ ΦΠΑ γύρω στα 350€ και ΦΠΑ 70€, οπότε το σύνολο ειναι στα 420€ τελική τιμή. Το επιβεβαιωσα και απο την τράπεζα μου που μου έστειλε το email με την συναλλαγή. Το κινητό είναι εισαγωγής απο Γερμανία και μέσα εχει user manual στα γερμανικά και αγγλικά. Έχει κανονικά τα ελληνικά.

Αυτό είναι πολύ ενδιαφέρον. Μακάρι να έχω κάνει λάθος! :)

 

Οι τελικές τιμές που έχει το site είναι πολύ καλές, απλώς αυτός ο φόρος μπερδεύει. Από τη στιγμή όμως που συμπεριλαμβάνεται στην τελική τιμή και δεν προστίθεται, δεν έχω καένα πρόβλημα! :lol:

 

Χρόνια πολλά!!! :) ;) :happy:

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Guys simantiko!!!

 

to kinito me psinei...

alla telika i othoni tou posa xrwmata exei?

16 ekatommyria i 262K??????

allou eida to ena kai allou to allo...

 

Aytoi pou to piran as poun...

 

Pantws an exei 262k tha arkestw akoma sto K800 mou...

 

Xronia polla!

Cellphone: Human's second best friend...
Link to comment
Share on other sites

Guys simantiko!!!

 

to kinito me psinei...

alla telika i othoni tou posa xrwmata exei?

16 ekatommyria i 262K??????

allou eida to ena kai allou to allo...

 

Aytoi pou to piran as poun...

 

Pantws an exei 262k tha arkestw akoma sto K800 mou...

 

Xronia polla!

 

16.000.000 :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τρεις μέρες μου βγήκαν τα μάτια στο ψάξιμο να βρω κινητό με μικρό SAR αλλά με σχετικά καλές δυνατότητες, και τελικά το ανακάλυψα: g800 με SAR 0.194! (Μπήκα στην Samsung και κατέβασα το manual) Αντίστοιχα από ένα γερμανικό site έδιναν 0.22. Όπως και να έχει πολύ μικρό

Δεν το περιμένεις από τέτοιο κινητό όταν τα αντίστοιχα του έχουν SAR > 1 (ψηστήρια), ενώ και το g600 έχει 0.57.

Ελπίζω να το φέρει άμεσα η cosmote αλλοιώς κινητομάνια ή κάτι τέτοιο (και ο θεός βοηθός).

Πάντως η http://www.euroelectronics.gr που είναι επίσημη αντιπρόσωπος της samsung στην Ελλάδα δε το είχε στα κινητά που προσφέρει. Της έστειλα mail και περιμένω αν θα απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Πεισε μας λιγο οτι εχει 16 Μ χρωματα....

γιατι σε πολλα site αλλα βλεπω...

 

και στης Samsung ακομα λεει QVGA 256K...

 

βαλε καμια φωτο..

Cellphone: Human's second best friend...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα μας τρελανουν...!!!

 

Το μισο internet λεει οτι το G800 εχει 262Κ χρωματα και το αλλο μισο λεει οτι εχει 16Μ!!!!

 

Σε επισημο site της Samsung δεν εχω βρει τιποτε...

 

Μόνο αυτο:http://http://uk.samsungmobile.com/promotion/g800/

Και σαυτο στο video γραφει οτι εχει 16Μ και μετα στα specifications οτι εχει 262Κ!!!

 

Πραγματικα ελεος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Υπαρχει καποιος τροπος να μαθουμε σταληθεια τι παιζει?

Τηλεφωνο η mail της Samsung δε βρηκα πουθενα ουτε για δειγμα και μαυτο στεναχωρηθηκα....:mad:

Cellphone: Human's second best friend...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα μας τρελανουν...!!!

 

Το μισο internet λεει οτι το G800 εχει 262Κ χρωματα και το αλλο μισο λεει οτι εχει 16Μ!!!!

 

Σε επισημο site της Samsung δεν εχω βρει τιποτε...

 

Μόνο αυτο:http://http://uk.samsungmobile.com/promotion/g800/

Και σαυτο στο video γραφει οτι εχει 16Μ και μετα στα specifications οτι εχει 262Κ!!!

 

Πραγματικα ελεος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Υπαρχει καποιος τροπος να μαθουμε σταληθεια τι παιζει?

Τηλεφωνο η mail της Samsung δε βρηκα πουθενα ουτε για δειγμα και μαυτο στεναχωρηθηκα....:mad:

Δοκίμασε εδώ και εδώ.

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

na ipothesw loipon oti ta 262.000 xrwmata einai ena meion tou kinitou se sigkrisi me ta 16.000.000 i den exei megali diafora sta video kai stis photos?

 

εγω (τα ειχα και τα 2) δεν μου φανηκε πουθενα η διαφορα αυτη,για αυτο και υπεθεσα οτι εχει και το g800 16 εκατομμυρια χρωματα.

η οθονη του g800 ειναι πραγματικα πολυ ζωντανη!!

 

οπως και πολυ καλυτερη ειναι και η φωτογραφια του αλλα και το βιντεο του απο το g600.

ειναι η εντυπωση που σου δινεται κοιτωντας φωτο και απο τα δυο τηλεφωνα...

 

ασε που εμενα δεν μου το βγαζει κανενας απο το μυαλο οτι του g800 ειναι πολυ καλυτερη απο του κ850 :!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

262.000 εχει κι ειναι σιγουρο αυτο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το G800 έχει το μενού του G600;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Μολις πηρα το G800. Πειτε μου σας παρακαλω πολυ. Δεν παιζει παιχνιδια? Του ετρεξα καμια 10 java games και μου λεει μη υποστηριζομενο αρχειο
TCe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

ψάχνοντας βρήκα το παρακάτω link...

http://www.howardforums.com/showthread.php?threadid=1304923

 

Κάποιος που το έχει το τηλέφωνο, μπορεί να το δοκιμάσει και να μας πει τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΚΟΥΜΠΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ TOUCH.ΚΑΙ Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΕΙΝΑΙ 400 ΔΟΛΑΡΙΑ ΟΠΟΤΕ ΕΔΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΡΙΒΗ ΣΑΝ ΧΩΡΑ

ΓΥΡΩ ΣΤΑ 550 ΕΥΡΩ.

Link to comment
Share on other sites

:) Το έφερε και το Πλαίσιο... Τιμή 453 ευρώ.

 

 

http://img262.imageshack.us/img262/8240/28358350jr8.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

εχει κυκλοφορησει τελικα στην αγορα κανονικα?

 

ε για να το έφερε και το πλαίσιο μάλλον έχει κυκλοφορήσει κανονικά ;)

Link to comment
Share on other sites

ε για να το έφερε και το πλαίσιο μάλλον έχει κυκλοφορήσει κανονικά ;)

 

thanks akis..και ο Γερμανος δλδ?ρωταω γιατι θα το παρω απο εκει...ευχαριστω..:D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-G800

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...