Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι εννοείς κόλλησε ???

 

εβγαλα μια φωτο, και σταματησε εκει, με το σκοπευτρο και την φωτο που αβγαλα, δεν εκανε τιποτα, δεν εκλεινε, δεν πατιοταν κανενα κουμπι είτε στην οθόνη, είτε στην συσκευη.

Εβγαλα την μπαταρια και το ξανανοιξα τωρα...

Τι να εφταιγε?

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οκ ... επειδή εγώ έχω βάλει και το έπαθα 2 φορές γιατί δεν την διάβαζε ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Μπάμπη καλορίζικο κι απο'μένα και μακριά τα προβλήματα απο'μας..!!

Τί έγινε τελικά με το θεματάκι που σου δημιούργησε;

Το ξαναδοκίμασες μετά, ξανακόλλησε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπάμπη καλορίζικο κι απο'μένα και μακριά τα προβλήματα απο'μας..!!

Τί έγινε τελικά με το θεματάκι που σου δημιούργησε;

Το ξαναδοκίμασες μετά, ξανακόλλησε;

 

Eυχαριστώ πολύ για τα καλορίζικα Γιάννη, όχι δεν μου έχει ξαναδημιουργήσει κάποιο πρόβλημα, και έχω τραβήξει βίντεο, φωτό, κλπ..

Μάλλον έφταιγε η θερμοκρασία από την πρώτη φόρτιση, τι να πω? Το κινητάκι έκαιγε όταν το έβγαλα απο τον φορτιστή...

Συνέδεσα και απροβλημάτιστα το bluetooth ακουστικό που περιλάμβανε η συσκευασία και πραγματοποίησα κλήσεις, όλα ok!

 

Τώρα ξεκίνησε το ψάξιμο για εφαρμογές, βίντεο converter, και Themes.. Αυτό το iPhone Theme εχω βάλει στο μάτι!

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα τοτε. Ισως εφταιγε η παρθενικη του λειτουργια.. ποιος ξερει; :lol:

 

Ολο και κατι θα βρεις απο αυτα που ζητας. Για αρχη κανε μια αναζητηση με τις αντιστοιχες λεξεις κλειδια

στο "Αναζήτηση σε αυτό το θέμα" (περιπου στην αρχη της σελιδας)..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

babis200sx ειχε μεσα bluetooth ακουστικο? τυχερε!! για στειλε μια φωτο να δουμε ποσο ωραιο ειναι :P

 

Aπ'ότι είδα και στο site της Cosmote έχει κάτι σαν προσφορά, το Viewty μαζί με το bluetooth ακουστικό στην ίδια τιμή με το "κανονικό" Viewty..

To μοντέλο του ακουστικού είναι το HBM-770, και είναι αυτό στην φωτό, μόνο που το δικό μου αντί για γκρι πιαστράκι για το αυτι έχει μαύρο. Ηποιότητα ήχου πάντως όπως και η ένταση είναι πάρα πολύ καλή.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

ωχ?! Όντως δεν το "έπιασα αυτο με το ακουστικό που είπες παραπάνω.. Μια χαρά, πολύ καλή περίπτωση!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Paidia mia erotisi exo! Agorasa to kinito k meta apo peripou ena mina, exo mia diskolia sto menou ton "Minimaton" na mpo sta "eiserxomena", k sto menou ton "Arxeia" sto "Eikones mou". K stis dio periptoseis otan akoumpao tin epilogh "eiserxomena" k "eikones mou", to kinito kanei scroll mono tou k paei terma kato ... :( einai poly diskolo na to katafero na mpo k fisika auto exei arxisei na me eknevrizei. exete eseis tetoio provlima h na to koitakso perissotero mipos epathe kati to diko mou?
Link to comment
Share on other sites

Paidia mia erotisi exo! Agorasa to kinito k meta apo peripou ena mina, exo mia diskolia sto menou ton "Minimaton" na mpo sta "eiserxomena", k sto menou ton "Arxeia" sto "Eikones mou". K stis dio periptoseis otan akoumpao tin epilogh "eiserxomena" k "eikones mou", to kinito kanei scroll mono tou k paei terma kato ... :( einai poly diskolo na to katafero na mpo k fisika auto exei arxisei na me eknevrizei. exete eseis tetoio provlima h na to koitakso perissotero mipos epathe kati to diko mou?

κανε μια βασικη ρυθμιση την οθονη (ρυθμίσης τηλεφώνου - > βαθμονομηση)

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το έπαθα 2-3 φορές αλλά επειδή καθώς πήγενα να το πατήσω κουνούσα λίγο το δάχτυλο μου και η λίστα μετακινόταν ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Το ξαναποστάρω και ελπίζω κάποιος που να έχει Wind να με βοηθήσει :

 

Στο wind plus, όταν πηγαίνω στο Internet & Community -> gmail για έλεγχο του email μου, ξεκινάει να φορτώνει την σελίδα και μετά μου βγάζει το μύνημα "σφάλμα περιεχομένου" το βγάζει σε κανέναν σας αυτό??? Στο Κ800 που είχα πριν δεν είχα τέτοιο πρόβλημα μου δούλευε κανονικά.

ΠΡΟΣΟΧΗ : Δεν μιλάω για την επιλογή του κινητού που έχει ήδη για το Gmail, αλλά μέσα από το Wind plus.

 

Μια άλλη ερώτηση τώρα στην επιλογή Αρχεία -> Παιχνίδια & οι εφαρμόγές μου σας έχει τίποτα αρχεία του τύπου *.jar κλπ. Γιατί κάτι έσβησα και δεν ξέρω αν έκανα μλκ....

Link to comment
Share on other sites

paidia epeidi to exw psaksei poli to thema me ta 5aria kinita vlepw oti to lg einai to kalitero mazi me to nokia n82!i erwtisi pou thelw na kanw einai gia tin diarkeia tis mpatarias...poso krataei i mpataria gt se merika sites diavazw 2 wres se alla 4!!!!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

θα σε παρακαλούσα να μην γράφεις με greeklish γιατί απαγορεύεται από τους όρους χρήσης του φόρουμ ... εμένα το viewty μου κρατάει περίοπου 2-5 με 3 μέρες ... η μπαταρία του Ν82 είναι καλύτερη αλλά επειδή είναι διαφορετικά κινητά έχουν διαφορετικές απετήσεις έτσι μπορεί και του Ν82 να κρατάει τόσο ή περισότερο ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

paidia epeidi to exw psaksei poli to thema me ta 5aria kinita vlepw oti to lg einai to kalitero mazi me to nokia n82!i erwtisi pou thelw na kanw einai gia tin diarkeia tis mpatarias...poso krataei i mpataria gt se merika sites diavazw 2 wres se alla 4!!!!

 

Καταρχήν, φαντάζομαι ήθελες να πεις 2 "μέρες" και όχι ώρες..!! :lol:

 

Τώρα η διάρκεια της μπαταρίας, ίσως είναι το μόνο μείον του κινητού αυτού.

Σ'εμένα και σε κάποιους άλλους από εδώ μέσα δεν μας κρατάει με τίποτα πάνω από δύο μέρες και όχι με τρελή χρήση.

 

Αν θες όμως ρίξε και μια ματιά σε αυτή τη σελίδα, σε μια μικρή συζήτηση που είχαμε επί του θέματός σου, δηλαδή για το πόσο κρατάει περίπου//σε γενικές γραμμές η μπαταρία του Viewty.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε το γίαννη ... καιρό να σε δούμε ... σε πνήγει δουλεία ε??? τεσπα εμένα όπως σας είπα κράταει 3 μέρες ...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

paidia kserei kanenas kana link na katebasw to cd tou viewty? giati thelw na perasw ta arxeia video mesw kalwdiou kai exw egkatasthsei to modem usb driver pou brhka kapou alla den mou bgazei ta arxeia!
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα προς το παρόν 2 μέρες περίπου διαρκεί η μπαταρία, προφανώς ανοιχτό συνέχεια, και το βράδυ, απλά επειδή όλο και λίγο θα το συνδέσεις με τον υπολογιστή για Συγχρονισμό, να περάσεις φωτό, κλπ, φορτίζειε νδιάμεσα οπότε μπορεί να προλάβεις και 3η μερα.
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια-δυο γρήγορες απορίες, αν και ξέρω ότι θα έχουν απαντηθεί..

 

1. Μετέτρεψα με το AVI Recomp κατι βιντεο που είχα σε avi, και ενσωμάτωσα υπότιτλους, ώστε να δω κατι βιντεο στο κινητο, αλλα με το που τα πέρασα στην καρτα μνήμης και πηγα να τα δω στο κινητό, δεν τα διαβαζει. Βγάζει πρόβλημα:

" Δεν υποστηρίζεται!

Έξοδος"

Τι να φταίει? Ίσως ότι το AVI Recomp Λογικα χρησιμοποιεί Xvid encoder?

 

2. Τράβηξα ένα βίντεο, και όταν πήγα να το περάσω στον υπολογιστή είδα ότι έχει κατάληξη 3gp. Εγώ νόμιζα ότι το κινητό θα καταγράφει βίντεο σε avi μορφη, λόγω DivX. Μήπως πρέπει να το επιλέξω από κάπου?

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια και τον χρόνο σας.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν χρησιμοποιείς το πρόγραμμα που έχει μέσα στο cd για να την κάνεις convert σε divx format ??? ... τώρα για το φίλο ποιο πάνω που θέλει το cd για να το κατεβάσει κάπου το είχα βρει και εγώ όμως τώρα να το ψάξω γιατί δεν ξέρω που βρίσκεται...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν χρησιμοποιείς το πρόγραμμα που έχει μέσα στο cd για να την κάνεις convert σε divx format ??? ... τώρα για το φίλο ποιο πάνω που θέλει το cd για να το κατεβάσει κάπου το είχα βρει και εγώ όμως τώρα να το ψάξω γιατί δεν ξέρω που βρίσκεται...

 

Aυτό έκανα τώρα, χρησιμοποίησα το DivX Converter που περιλαμβάνεται στην συσκευασία, απλά αυτό το μόνο που κάνει είναι re-encode. Δεν έχει επιλογές επεξεργασίας του αρχείου, resize, ενσωμάτωση υπότιτλων, κλπ.. Οπότε είναι λίγο χρονοβόρα η διαδικασία.. Έλεγα μήπως γνωρίζετε κάποιο πρόγραμμα που να τα κάνει όλα μαζί..

 

Μήπως γνωρίζεις κάτι και για το 2ο θέμα που ανέφερα, την εγγραφή βίντεο κατευθείαν σε avi/divx και όχι 3gp?

 

Ευχαριστώ,

Μπάμπης

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...