Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Geia sas paidia..Thelw na parw mia karta mhmnis..Kai epeidh dn gnwrizw k polla,iparxei kamia pou proteinete na agorasw..i oles einai to idio kai dn diaferoun i mia me thn allh..???

Euxaristw..:)

Γεια σου ρε καθαρμα!:lol:

Θα ηθελα να σε ενημερωσω πως απο 1/7/09 ολα τα μυνηματα με greeklish θα διαγραφονται αυτοματα!http://www.myphone.gr/forum/announcement.php?f=89&a=90

Ολες οι καρτες μνημης ιδιες ειναι.Μικρη διαφορα εχουν στην ταχυτητα.Οι πιο γνωστες ειναι οι sandisk.

Εδω ειναι ολες για το κινητο.... http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/devices.eg?selectedCategoryId=684&id=684&attributeToSort=5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το παρελαβα απο την Vodafone (σε εμενα ειχε USB cable και handsfree) οποτε μου λειπει το πενακι και το screen protector,αλλα μαλλον θα τα αγορασω απο το e-bay.

 

Αν καποιος μπορει να μου δωσει ενα link για το pc suite της LG θα ημουν ευγνωμων μιας και δεν ειχε CD στην συσκευασια :mad:

Τελικα απ'οτι εχω καταλαβει σε καθε καταστημα βαζουν ο,τι θελουν μεσα στις συσκευασιες οι απατεωνες! :mad: Σε λιγο θα δουμε κανενα κουτι που να τα εχει ολα μεσα εκτος απο το κινητο!! :p:lol:

 

Οσο για την καρτα μνημης οντως ειναι καλυτερες οι Sandisk και αμεσως μετα οι Lexar (συμφωνα με προσωπικη χρηση)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα απ'οτι εχω καταλαβει σε καθε καταστημα βαζουν ο,τι θελουν μεσα στις συσκευασιες οι απατεωνες! :mad: Σε λιγο θα δουμε κανενα κουτι που να τα εχει ολα μεσα εκτος απο το κινητο!! :p:lol:

 

Οσο για την καρτα μνημης οντως ειναι καλυτερες οι Sandisk και αμεσως μετα οι Lexar (συμφωνα με προσωπικη χρηση)

Δεν ειναι απατεωνες αυτοι που τα πουλανε...η LG τα δινει ετσι!:mad:

Και οι Lexar καλες ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη η LG δινει αλλα πακετα που εχουν handsfree & usb και αλλα που εχουν μονο το κινητο; Δεν μπορω να καταλαβω.. τουλαχιστον να δινει τα ιδια σε ολους!

Επισης ειναι μεγαλη κουλαμαρα να σου δινει το καλωδιο usb που συνδεεις το κινητο με το pc και να μην εχει μεσα στο πακετο το pc suite για εγκατασταση!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη η LG δινει αλλα πακετα που εχουν handsfree & usb και αλλα που εχουν μονο το κινητο; Δεν μπορω να καταλαβω.. τουλαχιστον να δινει τα ιδια σε ολους!

Επισης ειναι μεγαλη κουλαμαρα να σου δινει το καλωδιο usb που συνδεεις το κινητο με το pc και να μην εχει μεσα στο πακετο το pc suite για εγκατασταση!!

Στο συγκεκριμενο κινητο επειδη ειναι 3 χρονων το δινει ετσι!:X:mad:

Το multirama το εχει 195!

Link to comment
Share on other sites

Στο συγκεκριμενο κινητο επειδη ειναι 3 χρονων το δινει ετσι!:X:mad:

Το multirama το εχει 195!

 

και ο γερμανος στη χαλκιδα το χει 199!ποιο ασφαλες ειναι ομως να το παρεις απο καταστημα κινητης τηλεφωνιας ε?

Link to comment
Share on other sites

και ο γερμανος στη χαλκιδα το χει 199!ποιο ασφαλες ειναι ομως να το παρεις απο καταστημα κινητης τηλεφωνιας ε?

Απο που αλλου μπορεις να το παρεις;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη η LG δινει αλλα πακετα που εχουν handsfree & usb και αλλα που εχουν μονο το κινητο; Δεν μπορω να καταλαβω.. τουλαχιστον να δινει τα ιδια σε ολους!

Επισης ειναι μεγαλη κουλαμαρα να σου δινει το καλωδιο usb που συνδεεις το κινητο με το pc και να μην εχει μεσα στο πακετο το pc suite για εγκατασταση!!

 

Ε ενταξει... Το software το βρισκεις ευκολα οτι και να γινει... (υπαρχει λινκ για το PC suite 3 σε καποια απο τις προηγουμενες σελιδες)

 

Τωρα γιατι αλλου εχει handsfree και usb cable, αλλου δεν εχει, δεν μπορω να καταλαβω... Μαλλον αναλογα με τα κεφια αυτουνου που κλεινει το πακετο στο εργοστασιο... :wacko: :ninja:

 

Πενακι και screen protector που θα βρουμε ειναι το θεμα :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ε ενταξει... Το software το βρισκεις ευκολα οτι και να γινει... (υπαρχει λινκ για το PC suite 3 σε καποια απο τις προηγουμενες σελιδες)

 

Τωρα γιατι αλλου εχει handsfree και usb cable, αλλου δεν εχει, δεν μπορω να καταλαβω... Μαλλον αναλογα με τα κεφια αυτουνου που κλεινει το πακετο στο εργοστασιο... :wacko: :ninja:

 

Πενακι και screen protector που θα βρουμε ειναι το θεμα :mad:

ΣτηνΕλλαδα δεν υπαρχουν!:X

Στο http://www.ebay.com θα βρειτε σιγουρα!

Link to comment
Share on other sites

Μη παιδεύεστε.

Πενάκι κάνει οποιαδήποτε συσκευής. Εγώ βρήκα στα multirama αλλά είναι μεγάλα κ δεν έχουν κορδονάκι κ δε μαζεύουν. Μοναδική λύση το ebay.

Handsfree επίσης δε βρήκα.

Θήκη κ scr prot. κάποιος πουλά στο emarket.

Εν ολίγοις... Απάτη της LG. Τι τη ριξαν την τιμη ρε, αφου με αυτα που πρεπει να παρουμε βγαινει ισως κ ενα 30αρι.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σέ ολους.Αυτό ειναι το πρώτο μου μύνημα στο φόρουμ.Πήρα και εγώ τις προάλλες το παραπάνω κινητό.Με χάλασε που στην συσκευασία του δεν υπήρχαν ακουστικά και καλώδιο Usb.Ετσι λοιπόν τα αγορασα απο ιντερνετ.Επίσης η μπαταρία του ειναι μονο 580 Mh ενω σε site στο ιντερνετ λεει οτι ειναι 1000mh.Παρατήρησα οτι εχω πρόβλημα με το Bluetooth!Tις περισσοτερες φορες δεν μπορω να πάρω αρχεια απο αλλο κινητο.Μου βγάζει συνεχεια σφάλμα,και χρειαζεται περισσοτερες προσπάθειες για να τα καταφέρω.Σκέφτηκα λοιπόν να το αναβαθμισω.Ειδα ενα λινκ που δωσατε στις προηγουμενες σελίδες http://www.mygreatphone.com/forum/modifications-hacking/13370-firmware-ku990-v10j-open-custom.html

που ειναι για να αναβαθμιστει το κινητο.Ομως δεν μπορω να το καταλάβω.Εχω κατεβασει το efs builder,και το LGMDP που ειναι το εργαλειο για την αναβάθμιση.Ομως δεν καταλαβαινω πως γινεται.Μπορει κάποιος να μου το εξηγησει!ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Απο που αλλου μπορεις να το παρεις;

 

Τα multirama πουλανε κυριως υπολογιστες.Απο κει "ζουν".Ενω η voda και οι αλλες εταιριες "ζουν"απο τα κινητα.Δεν ξερω αν με επιασες αλλα ειναι διαπιστωμενο προσωπικα οτι οσα κινητα προερχονται απο μαγαζια που πουλανε αποκλειστικα κινητα ειναι "καλυτερα".

Link to comment
Share on other sites

na rwtisw kati kolaei ious to ku990??? giati mou hrthe minima mms pou elege official symbian descop manager kai pira auton pou mou to esteile kai mou eipe oti to nokia ths eixe kapoion io pou stelenei apo mono mms xerei kaneis ti paizei ??? kai an kolis apws tha apolago auto thanks
Link to comment
Share on other sites

όχι, με τίποτα δε κολλά.

Έχω την 10a. Πρέπει να αναβαθμίσω? Αν ναι, πώς γίνεται το update??

Link to comment
Share on other sites

χθες πηρα με επιδοτιση απο την wind το lg ku990 viewty και μεσα στο κουτι δεν ειχε ουτε πενα ουτε hands-free ουτε usb μηπως ξερετε που θα τα βρω. εχω λογισμικο v10b μπορω να κανω αναβαθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε κ συ από wind, ε?:p Κ γω:p

Θα τα βρεις όλα στο ebay.

Κ ας μας πει κάποιος για την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

χθες πηρα με επιδοτιση απο την wind το lg ku990 viewty και μεσα στο κουτι δεν ειχε ουτε πενα ουτε hands-free ουτε usb μηπως ξερετε που θα τα βρω. εχω λογισμικο v10b μπορω να κανω αναβαθμιση;

 

Εγώ παραγγειλα αυτά που είπες απο εδώ! http://www.blueunplugged.com/

Θα μας πει τωρα κάποιος πώς κάνουν αναβάθμιση!

Link to comment
Share on other sites

Τα multirama πουλανε κυριως υπολογιστες.Απο κει "ζουν".Ενω η voda και οι αλλες εταιριες "ζουν"απο τα κινητα.Δεν ξερω αν με επιασες αλλα ειναι διαπιστωμενο προσωπικα οτι οσα κινητα προερχονται απο μαγαζια που πουλανε αποκλειστικα κινητα ειναι "καλυτερα".

Εγω τα θεωρω και αυτα καταστηματα κινητης τηλεφωνιας γιατι πουλανε οτι πουλαει και ο Γερμανοςvodafone,wind...

Καταλαβα πως το λες εσυ....

Link to comment
Share on other sites

παιδια πενακι εχει και εδω.[http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=33961] ποσες φορες θα το πουμε;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω προβλήματα με το κινητό όσον αφορά τη ποιότητα της συνομιλίας με άλλους. Δηλαδή σε κάθε κλήση που κάνω ή δέχομαι υπάρχει σε πολύ συχνό φαινόμενο διακοπή της συνομιλίας σα να χάνει το σήμα. Βέβαια αυτό επανέρχεται άμεσα, ωστόσο εγώ χάνω τη μπάλα και δε καταλαβαίνω τι λέει ο άλλος. Το πρόβλημα είναι σίγουρα δικό μου μιας και συμβαίνει με όλα τα κινητά που επικοινωνώ. Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω προβλήματα με το κινητό όσον αφορά τη ποιότητα της συνομιλίας με άλλους. Δηλαδή σε κάθε κλήση που κάνω ή δέχομαι υπάρχει σε πολύ συχνό φαινόμενο διακοπή της συνομιλίας σα να χάνει το σήμα. Βέβαια αυτό επανέρχεται άμεσα, ωστόσο εγώ χάνω τη μπάλα και δε καταλαβαίνω τι λέει ο άλλος. Το πρόβλημα είναι σίγουρα δικό μου μιας και συμβαίνει με όλα τα κινητά που επικοινωνώ. Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;

Το δικτυο σου.Βαλε μια αλλη SIM και κανε κληση να δεις αν φτιαχτηκε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση θέλω να κάνω..Τι είναι το screen protector?(Sorry κιόλας που ρωτάω τέτοια αλλά δν γνωρίζω και πολλά..):)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση θέλω να κάνω..Τι είναι το screen protector?(Sorry κιόλας που ρωτάω τέτοια αλλά δν γνωρίζω και πολλά..):)

 

Eίναι ότι λέει και η ονομασία :lol: Είναι μία ζελατίνα την οποία την κολλάς πανω στην οθόνη για να την προστατεύσεις κυρίως απο γρατζουνιές αλλά και από σκόνη.Στοιχίζει γύρω στα 3-5 ευρώ αλλά θα βρεις μέω ebay γτ στην Ελλάδα δεν παίζει πλέον.:)

Link to comment
Share on other sites

Eιναι μια ειδική μεμβρανη που κολλάς στην οθονη του κινητού και το προστατευει απο γρατζουνίες.Σε ebay ή σε ξενο μαγαζι στο ιντερνετ θα βρεις τετοιο.Ειναι πολυ φθηνο και αξιζει.Αυτη η μεμβράνη δεν ειναι σαν και αυτη που βρισκεται στην οθονη του κινητού οταν το βγαζουμε απο το κουτί του,που ξεκολαει σε τρεις μέρες,αλλά μια πιο σκληρη ,ποθ δεν ξεκολάει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...