Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο που λεει ο φιλος nikosmilos ειναι.Αν μπαινεις κατευθειαν στα αρχεια μουσικης και φωτο,στα δειχνει χυμα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομίζω ότι αν έχεις φτιάξει φακέλλους στην κάρτα μνήμης και ανοίξεις τα αρχεία και βρεις την κάρτα μνήμης οι φάκελλοι υπάρχουν , ενώ αν ανοίξεις κατευθείαν τους ήχους ή τις εικόνες τότε ναι , είναι χύμα.

Δοκιμάστε το.

 

Αυτό το ήξερα :p Απλά πήγα απο SE στο Viewty και μου φαίνεται περίεργο να ψάχνω τα αρχεία από την κάρτα μνήμης.Ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μεγαλο προβλημα....Χτες ακουγα μουσικη και ειχα το κινητο στην τσεπη.καποια στιγμη το βγαζω και βλεπω την οθονη μαυρη με κατι κοκκινες και μπλε γραμμες και φαινοταν στο κατω μερος σαν σπασμενη.το εκλεισα και το ξαναανοιξα και παλι τα ιδια.οταν το κινητο ειναι κλειστο η οθονη δν φαινεται σπασμενη...σε οσους το εδειξα μου ειπαν οτι καπου το χτυπησα και μου εσπασε η οθονη(δν θυμαμαι κατι τετοιο ομως).με λιγα λογια αυτη τη στιγμη το κινητο ειναι αχρηστο.η εγγυηση ισχυει ακομα..υπαρχει περιπτωση να μου το αντικαταστησουνε??αν οχι τοτε μπορω να αλλαξω τν οθονη??ποσο θα κοστισει??.Βοηθηστε με γιατι εχω κατασκασει.Το ειχα μολις 2 μηνες.....:(:(
Link to comment
Share on other sites

Ποια τσέπη ?? Την κ****τσεπη ή την κανονική ??? Ίσως από την πίεση (αν ήταν τζιν) τότε μάλλον για αυτό έσπασε η οθόνη... Με το U600 του αδεσρφού μου έτσι έγινε ... Μετα η οθόνη δεν έδειχνε σχεδόν τίποτα, τρεμόπεζε και διάφορα άλλα. Αλλά εξωτερικά δεν φαινόταν τίποτα. Δεν νομίζω να σε καλύπτει η εγγύηση για αυτό το πράγμα...
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου η οθόνη αφής δεν είναι σαν τις κοινές οθόνες,οπότε αν σου έσπασε(που μάλλον αυτό έγινε) δεν φαίνεται εξωτερικά :worry: .Και όπως είπε και ο andreas_ku990 πολύ σωστά δεν νομίζω ότι η εγγύηση ισχύει μιας και το φταίξιμο είναι δικό σου,οπότε καλύτερα να κάτσεις και να σκεφτείς κανένα καλό παραμύθι να τους πεις :O
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ναι επιτέλους το πήρα και εγω σε άσπρο απο cosmote στα mall 250 έκανε είναι μια χαρά αλλά είναι cosmote my view δεν έχει κάποιο σηματάκι τέτοιο πάνω το κινητό αλλά έχει μόλις το ανοίγεις μπορώ να αλλάξω firmware?:)

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να αλλάξεις Firmware... Νομίζω δηλαδή :p
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου θα χαλάσεις το 1ο και έτσι θα μάθεις...χεχεχε :lol: Λοιπόν,καθάρισε καλά την οθόνη ώστε να μην έχει σκόνες η δαχτυλιές και θα σου έλεγα να ξεκινήσεις να κολλάς την "ταινία" από την πάνω πλευρά της οθόνης (απο την camera δλδ) και συνέχισε το σε όλη την οθόνη σιγά σιγά και προσεχτικά για να μην γίνουν φουσκάλες.Σε περίπτωση που δημιουργηθούν (πριν την κολλήσεις εντελώς) απλα τράβα την και ξαναπροσπάθησε...σε περίπτωση που τις δεις ενώ την έχει κολλήσει προσπάθησε να ξεκολλήσεις μία απο τις γωνίες της,χρησιμοποιώντας μία καρφίτσα (θα πρέπει να την τοποθετήσεις ανάμεσα στην οθόνη και την "ταινία" παράλληλα και όχι καθετα προς την οθόνη γτ θα την γραντζουνίσεις).Αμα κατάλαβες,ίσως δεν χρειαστεί να αγοράσεις προστατευτικό ξανά :p

P.s : Το θέμα με την μπαταρία σου ξαναλέω ότι το είχα διαβάσει σε αυτό το threat στις πρώτες σελίδες του :O οπότε άμα εκείνος που το είπε,έκανε λάθος τότε εγώ συνέχισα το λάθος του! χεχε :happy:

ποσο δικαιο ειχες. το χαλασα το πρωτο:p τωρα μπορω να αγορασω αλλο?? ξερεις που μπορει να βρω σιγουρα? στο πλαισιο παντως που πηγα σημερα δεν ειχε.:O

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους

Είχα μια κάρτα απο το Ν82 8gb και λέω δεν την βάζω μπας και δουλευει και ναι δουλεύει κανονικά μόνο που αργεί λίγο!!

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο δουλεύει μιά χαρά

 

Η ερώτηση μου έχει να κάνει με τον XLS/DOC Viewer

 

Βολεύει πάρα πολύ και ήταν ένας απο τους βασικούς λόγους που το προτίμησα ΑΛΛΑ τα αρχεία με τον Picsel File Viewer τα βλέπουμε σαν εικόνες και δεν μπορούμε να κάνουμε search

 

Ξέρει κανένας αν υπάρχει κανένας άλλος java/flash xls/doc viewer ?

Link to comment
Share on other sites

ποσο δικαιο ειχες. το χαλασα το πρωτο:p τωρα μπορω να αγορασω αλλο?? ξερεις που μπορει να βρω σιγουρα? στο πλαισιο παντως που πηγα σημερα δεν ειχε.:O

 

Εχει σίγουρα στο e-shop,από εκεί το πήρα εγώ πάντως.Πάρε και link http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003811

ΒTW : ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΠΑΙΔΕΣ :)

Link to comment
Share on other sites

Εχει σίγουρα στο e-shop,από εκεί το πήρα εγώ πάντως.Πάρε και link http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003811

ΒTW : ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΠΑΙΔΕΣ :)

 

:)σε ευχαριστω!!!! διαβασα σε προηγουμενες σελιδεσ οτι μπορω να το πλυνω με νερο χωρις να παθει τπτ... λεω να το δοκιμασω....:O ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βαρέθηκα να περιμένω το prada2 και μιας και έχει τέτοια τιμούλα το viewty σκέφτομαι να το αγοράσω!Θα ήθελα αν κάποιος έχει κάνει κάποια πρόσφατη έρευνα αγοράς να μου πει που θα το βρω φθηνότερα!(όχι μέσω internet,σε κατάστημα,καθώς πιστωτική δε παίζει...)
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα θέματα και είναι πολύ ωραίο αλλά έσβησα καταλάθος έναν φάκελο που ήταν μέσα στον φάκελο themes όχι αυτο που έχει τα 3 θέματα ένα άλλο φάκελο με αυτο το όνομα λέτε να πειράζει?

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βαρέθηκα να περιμένω το prada2 και μιας και έχει τέτοια τιμούλα το viewty σκέφτομαι να το αγοράσω!Θα ήθελα αν κάποιος έχει κάνει κάποια πρόσφατη έρευνα αγοράς να μου πει που θα το βρω φθηνότερα!(όχι μέσω internet,σε κατάστημα,καθώς πιστωτική δε παίζει...)

 

Καταρχην το LG KF900 PRADA (2) εχει ηδη ερθει, (http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.001237), οσο για τιμουλες μπορεις να κανεις και μονος σου μια αναζητηση μεσω Google να δεις καλυτερα ο ιδιος τι παιζει σε eshop, plaisio, κλπ.

Επισης μπορεις να ριξεις καμια ματια ή να κανεις ενα τηλεφωνακι σε κανα Media Markt, Saturn, κλπ, οπου εχουν πολυ χαμηλες τιμες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πεί κάποιος πως θα περάσω το θέμα του f480 που μπορώ να το βρω και πως το περνάω?

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην το LG KF900 PRADA (2) εχει ηδη ερθει, (http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.001237), οσο για τιμουλες μπορεις να κανεις και μονος σου μια αναζητηση μεσω Google να δεις καλυτερα ο ιδιος τι παιζει σε eshop, plaisio, κλπ.

Επισης μπορεις να ριξεις καμια ματια ή να κανεις ενα τηλεφωνακι σε κανα Media Markt, Saturn, κλπ, οπου εχουν πολυ χαμηλες τιμες.

έχει έρθει μόνο σε μερικά καταστήματα,πχ στη wind όχι...αυτό δε δίνει τη δυνατότητα ανταγωνισμού άρα και φθηνότερης τιμής....;)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα θέματα και είναι πολύ ωραίο αλλά έσβησα καταλάθος έναν φάκελο που ήταν μέσα στον φάκελο themes όχι αυτο που έχει τα 3 θέματα ένα άλλο φάκελο με αυτο το όνομα λέτε να πειράζει?

 

Ολο και κάπου θα ήταν χρήσιμος :P Θα σου πρότινα να μην το κλείσεις xD Οσο για το theme του f480 από όσο ξέρω λέγεται vtocco και μπορείς να το βρεις εδώ http://www.mygreatphone.com/forum/themes-wallpapers/7837-vtocco-1-22-a.html (ψάξε λίγο το συγκεκριμένο forum και θα βρεις ότι ψάχνεις...να είσαι σίγουρος)

Link to comment
Share on other sites

έχει έρθει μόνο σε μερικά καταστήματα,πχ στη wind όχι...αυτό δε δίνει τη δυνατότητα ανταγωνισμού άρα και φθηνότερης τιμής....;)

Α, ενταξει το λες λογω τιμης οτι δεν κινειται και τοσο ακομα για να προλαβει να πεσει και λιγο, οκ. Δικιο εχεις.

Αν ομως 1]δεν βιαζεσαι και τοσο & 2]δεν εχεις προβλημα στο οικονομικο θεμα του Prada II, θα σου προτεινα ασυζητητη να κανεις λιγο υπομονη. Ειναι πιο ολοκληρωμενο. Εκτος αν δεν ενδιαφερεσαι για WiFi κλπ κλπ. Τοτε ισως να μην αξιζει τοσο, η αναμονη τουλαχιστον.

 

Πέρασα θέματα και είναι πολύ ωραίο αλλά έσβησα καταλάθος έναν φάκελο που ήταν μέσα στον φάκελο themes όχι αυτο που έχει τα 3 θέματα ένα άλλο φάκελο με αυτο το όνομα λέτε να πειράζει?

blami, οσον αφορα το σβησμενο αρχειο εγω θα σου προτεινα 1]αρχικα να δεις ποια εκδοση firmware εχεις (V10a? V10b? κλπ κλπ), 2]να βρεις & να μιλησεις με καποιον απο εδω μεσα που κατα προτιμηση να εχει την ιδια εκδοση firmware (αν και δεν πρεπει να εχουν διαφορες, απ'οσο ξερω, στα αρχεια τους), 3]να ελεγξεις ποιο ακριβως αρχειο σου λειπει απ'τον φακελο "εκεινο που λες", να τον αντιγραψει ο αλλος απο το κινητο του και να σου το στειλει..

 

;) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στην κανονικη τσεπη το ειχα...τι παραμυθι να τους πω??εχετε καμια ιδεα.??παντως αυτο που με ενδιαφερει ειναι αν γενικα μπορω να αλλαξω τν οθονη(οχι μεσω εγγυησης).και αν μπορω ποσο θα μου κοστισει...
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ' όλα Χρόνια πολλά και ότι επιθυμείς ... Πάντως ότι και παραμύθι να τους πεις δεν θα πιστέψουν... Σίγουρα θα αλλάζει η οθόνη αλλά νομίζω θα σου στοιχίσει πολύ ... Πήγαινε εκεί που το αγόρασες ή στην LG και ρώτα τους.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου.κ εσυ οτι επιθυμεις...θα το παω αυριο.θα το ειχα παει ηδη αλλα τα μαγαζια ειναι κλειστα δυο μερες τωρα...θα σας πω αυριο για την τυχη του κινητου μου.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, αυριο σκοπευω να αγορασω ενα νεο τηλ. Αν κι αρχικα δεν προσανατολιζομουν σε lg ποσο μαλλον σε ττοιο με οθονη αφης, εν τουτοις το ψιλοσκεφτομαι. Εχω να ρωτησω:

1. Με οθονη αφης δεν εχω σχετικη εμπειρια. Θα δυσκολευτω ή θα προσαρμοστω σχετικα γρηγορα;;

2. όσοι εχουν το Ν73 που εχω κι εγω, θα ξερουν οτι εχει σχετικα μεγαλο παχος. Η ερωτηση μου ειναι κατα ποσο το viewty ειναι λεπτοτερο ή οχι. Δεν θελω να ξαναπαρω κουμουτσα...Αλλιως πειτε μου κατι εναλλακτικο...

3. Αν κι ψιλοασχετο, υπαρχει δυνατοτητα να κανω download free themes???

Link to comment
Share on other sites

θα σας πω αυριο για την τυχη του κινητου μου.....

Άντε καλή επιτυχία!! :p :lol:

 

 

1. Με οθονη αφης δεν εχω σχετικη εμπειρια. Θα δυσκολευτω ή θα προσαρμοστω σχετικα γρηγορα;;

2. όσοι εχουν το Ν73 που εχω κι εγω, θα ξερουν οτι εχει σχετικα μεγαλο παχος. Η ερωτηση μου ειναι κατα ποσο το viewty ειναι λεπτοτερο ή οχι. Δεν θελω να ξαναπαρω κουμουτσα...Αλλιως πειτε μου κατι εναλλακτικο...

3. Αν κι ψιλοασχετο, υπαρχει δυνατοτητα να κανω download free themes???

1) Στην αρχή θα δυσκολευτείς λίγο αλλά μετά θα συνηθήσεις... Όμως μην περιμένεις να στέλνεις γρήγορα τα μηνύματα σου όσο με το Ν73...

2) Εντάξει δεν το λες και λεπτό αλλά από το Ν73 είναι πιο λεπτό ...

3) Τα βρίσκεις από τον υπολογηστή και μετά με κάποιο τρόπο (να διαβάσεις λίγο) τα βάζεις πάνω στο κινητό

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Καλα, βασικα ειναι μονο 3 ή 4, το πολυ, πακετακια με θεματα που υπαρχουν για το κινητο και τα περισσοτερα απο αυτα ειναι και βλακειες.. μην τρελαθουμε. Και με λιγα λογια ξεχνας οτι ξερεις μεχρι τωρα απο Νοκια & Ericsson themes, που μ΄παινεις καπου κατεβαζεις 2, 3, και τα περνας γιατι απλα δεν υπαρχουν μεμονομενα θεματα να περασεις οποιο θες και, μονο με μια "παρεμβαση" στο κινητο μπορεις να βαλεις αυτο το πακετο με τα extra θεματακια.

Πολυ κακο για'μενα, αλλα βεβαια, οχι και λογος για να μην παρεις ενα κινητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...