Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιόν, κατ'αρχάς γεια σε όλους...

 

Τώρα, συγχωρέστε με που προφανώς αυτά που θα αναφέρω έχουν ξαναειπωθεί, αλλά το πισι σπίτι έχει προβλ και τρέχω σε ιντερνετ καφέ... Και ήδη έχω φάει κάτι μέρες ψάχνοντας στο thread..

 

Το κινητό το θεωρώ καλό. Έχω αγανακτήσει αλλά συνεχίζω να το θεωρώ καλό...

 

Σήμερα πήρα κάρτα μνήμης. Και συνειδητοποίησα ότι ουσιαστικά δεν μπορώ να κάνω φακέλους μέσα στην κάρτα από το κινητό και να αποθηκεύσω φωτό.. Όταν κάνω φάκελο και βάζω μέσα του μια φωτό που έχει αποθηκευτεί στην κάρτα, η εικόνα πηγαίνει στη μνήμη του κινητού. Υπάρχει λύση; Να πω εδώ ότι αναγκάστηκα να ζητήσω αντικατάσταση από την LG διότι το κινητό μου είχε πρόβλημα, και έτσι αυτό που έχω τώρα έχει firmware 10a.

 

Ακόμη είδα ότι το κινητό δεν παίζει αρχεία midi. Ισχύει;

 

Τέλος, υπάρχει δυνατότητα να κάνω firmware upgrade μόνος; Αν όχι, είναι δωρεάν;

 

Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα αν κάποιος μου απαντούσε διότι πηγαινοέρχομαι συνέχει στα νετ καφέ και ψάχνω βοήθεια για το κινητό.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αρχεία midi δεν έχω προσπαθήσει να παίξω οπότε δεν γνωρίζω.

 

Για τους φάκελους, είχα διαβάσει από πριν οτί το Viewty (αλλά και τα υπόλοιπα LG) είναι περίεργα στον file explorer οπότε συνεχίζω να χρησιμοποιώ τα ήδη υπάρχοντα folders.

 

Αναβάθμιση του κινητού δεν μπορείς να κάνεις μόνος. Μόνο στην LG για την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιόν, κατ'αρχάς γεια σε όλους...

 

Τώρα, συγχωρέστε με που προφανώς αυτά που θα αναφέρω έχουν ξαναειπωθεί, αλλά το πισι σπίτι έχει προβλ και τρέχω σε ιντερνετ καφέ... Και ήδη έχω φάει κάτι μέρες ψάχνοντας στο thread..

 

Το κινητό το θεωρώ καλό. Έχω αγανακτήσει αλλά συνεχίζω να το θεωρώ καλό...

 

Σήμερα πήρα κάρτα μνήμης. Και συνειδητοποίησα ότι ουσιαστικά δεν μπορώ να κάνω φακέλους μέσα στην κάρτα από το κινητό και να αποθηκεύσω φωτό.. Όταν κάνω φάκελο και βάζω μέσα του μια φωτό που έχει αποθηκευτεί στην κάρτα, η εικόνα πηγαίνει στη μνήμη του κινητού. Υπάρχει λύση; Να πω εδώ ότι αναγκάστηκα να ζητήσω αντικατάσταση από την LG διότι το κινητό μου είχε πρόβλημα, και έτσι αυτό που έχω τώρα έχει firmware 10a.

 

Ακόμη είδα ότι το κινητό δεν παίζει αρχεία midi. Ισχύει;

 

Τέλος, υπάρχει δυνατότητα να κάνω firmware upgrade μόνος; Αν όχι, είναι δωρεάν;

 

Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα αν κάποιος μου απαντούσε διότι πηγαινοέρχομαι συνέχει στα νετ καφέ και ψάχνω βοήθεια για το κινητό.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Καλησπέρα, φακέλους μπορείς να δημιουργήσεις στην κάρτα. Αυτό που λες ότι η φωτό πηγαίνει μόνη της στη μνήμη του τηλεφώνου, μήπως εννοείς ότι εμφανίζεται μαζί με άλλες που έχεις αποθηκευμένες στο τηλέφωνο στο φάκελο "Οι εικόνες μου"? Σε αυτό το φάκελο εμφανίζονται όλες οι εικόνες άσχετα που είναι αποθηκευμένες. Αν είναι στην κάρτα μνήμης βγάζει μία ένδειξη κάτω, μια μικρογραφία κάρτα μνήμης, αν δεν έχει τέτοια ένδειξη τότε είναι αποθηκευμένη στο κινητό.

Για τα αρχεία midi δεν μπορώ να σου πω, δεν έχω δοκιμάσει ποτέ να παίξω, όπως και με την αναβάθμιση, την οποία αν μπορείς να κάνεις μόνο σου λογικά θα είναι δωρεάν.

 

Προσθήκη:

Aυτά αναφέρει στη 1 σελίδα του thread

 

"Multimedia"

FM Radio.

Java.

Streaming Multimedia.

Audio player: AAC, eAAC, MP3, WMA

Video player: 3GP, MPEG4.

Ring Tones: MP3, AAC, WMA files and AMR voice, 72- chord/voice polyphonic MIDI ringing tones.

Games: J2ME / Mascot Capsule 3D.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Είμαι και εγώ κάτοχος του viewty.Έχω βάλει θέματα στο κιντό μου αλλά ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο θέμα και να το κάνω όπως τα Windows mobile.

Ακόμα ήθελα να ρωτήσω για τα e-mail. Μπορώ να ενεργοποιήσω τα e-mail και να βλέπω το e-mail που έχω στο hotmail; Χρέωση ξέρετε πόσο πάει;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

το 990 εχει TV OUT για προβολή των φωτογραφιών στην tv...???

 

Ναι αλλα το καλωδιο πωλειται ξεχωριστα.Δεν περιεχεται στην συσκευασια.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

το 990 εχει TV OUT για προβολή των φωτογραφιών στην tv...???

OXI

Δεν μπορείς να προβάλεις εικόνες στην τηλεόραση με το Viewty, μόνο τα video.

Δεν είναι κανονικό tv out, προβάλλει απλά και μόνο τα video.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Έχω το LG viewty και συνδέεομαι στο Internet μέσω του προπληρωμένου Wind ADSM Non Stop 7.

Το τηλέφωνο είναι HDSPA και επιπλέον στο ειδικό εικονίδιο στην οθόνη μου δείχνει ότι η σύνδεσή μου είναι Η δηλαδή HDSPA.

Το εικονίδιο στον υπολογιστή που δείχνει την ταχύτητα σύνδεσης στο Internet είναι 460.8 kbit/s και μου φαίνεται ιδιαίτερα χαμηλό για HDSPA σύνδεση.

Μιλάμε ότι μένω σε κεντρική περιοχή της Λάρισας, όπου υπάρχει πλήρη κάλυψη 3G με πολύ καλό σήμα.

Μπορεί να πάει ψηλότερα? Υπάρχουν τίποτα ρυθμίσεις στο τηλ. ή είναι θέμα Wind?

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη το εχει η κοπελα μου κ δεν το εχω ψαξει ιδιαιτερα το θεμα,μπορει καποιοσ να μου πει που θα βρω παιχνιδια να παιζουν σε ολη την οθονη με τη γραφιδα?δοκιμα κατι java που κυκλοφορουν αλλα παιζουν στη μιση οθονη κ πατωντασ τα βελακια που εμφανιζει,πραγμα που δε βολευει κα8ολου.

(ψαχνω κατι σαν το εργοστασιακο παιχνιδι που εχει μεσα η συσκευη)

thanks προκαταβολικα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πιο καινουργια μοντελα, ακομα και "αντικαταστατης" του Viewty, εχουν ηδη βγει.. Αλλα δεν εχουν καμια απολυτως σχεση στην τιμη.

 

 

καλησπερα..

 

μηπως θα μπορουσες να πεις σε ποιο αναφερεσαι?

 

thanks

F1fan.gr

Καθημερινά νέα στα Ελληνικά, αναλύσεις αγώνων, τεχνικά θέματα, και όλες οι σημαντικές πληροφορίες που πρέπει να γνωρίζει ο φανατικός της Formula1.

Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia loipon thelw na kanw kapoies erwtiseis giati tin deftera eimai etoimos na paw na to agorasw.

1o to kinito ti mnimi pernei?an valw 4giga mnimi doulevei?

2o yparxei kapoio msn messenger gia to kinito?

3othemata iphone kai diafora opws episis kai paixnidia se oli tin othoni pou mporw na vrw?

4oxreiazete otan to parw na kanw kapoia anavathmisi?

5okapoia thiki kai prostasia yparxei gia tin othoni an nai pou mporw na vrw?

6oaksizei na to parei kaneis i tzampa ta lefta kai na epileksw kati allo?

7ofotografeies video einai kalis poiotitas opws (foto ericsson 3,3mp cyber shot) (video nokia 640*)?

afta an itan efkolo na mou apadisete oso pio sydoma ginete giati tin deftera thelw na paw na to parw.efxaristw paidia synexiste tin kali douleia pou kanete

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε μια 4gb καρτα θα την τρεχει αλλα θα σερνεται υπερβολικα.Με την 2gb που βαζουμε οι περισσοτεροι δεν εχουμε κανενα απολυτως προβλημα.

MSN και διαφορες αλλες εφαρμογες και θεματα και οτι αλλο ψαχνεις θα βρεις στο νετ εαν ψαξεις ευκολα.

Αναβαθμιση εαν δεν υπαρχει λογος,γιατι να κανεις?Συνηθως τα περισσοτερα lg βγηκανε μια χαρα γιατι εχουν καλυτερο λογισμικο απο μερικα sony ericsson και Nokia.Δεν σε παιδευει με συχνα Update και τετοια.

Στην τιμη αυτη δεν θα βρεις αλλο κινητο με 5mpixel και οθονη αφης.

Εχει απο τα καλυτερα video και απο nokia και απο sony ericsson.

Θηκη δυστηχως δεν υπαρχει στην ελλαδα παρα μια διαφανη που ειναι αχρηστη τελειως.Για δερματινη θα πρεπει να ψαξεις στο e-bay.

Πιστευω να βοηθησα :)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

paidia pistevw oti efagan toumpa kai einai i kaliteri periodos na agoraseis kinito.vgainoun ola ta kainourgia modela me 8megapixel kai proetoimazoun siga siga to edafos.oso gia na psaksw sto net gia efarmoges msn messenger den vriskw pouthena kati re paidia mporei na me voithisei kapoios na steilei ena link kati giati ki egw neos xristis eimai kai den xerw kai polla.efxaristw ek ton proteron!
Link to comment
Share on other sites

πωλειται lg viewty me firmware 10f, δουλευει κανονικα διχως προβληματα με ολα τα αξεσουαρ του, το κουτι του σε αριστη κατασταση μονο η ζελατινα απο την οθονη εχει βγει,δωρο δερματινη θηκη, τιμη 300€
Link to comment
Share on other sites

Θέμα: sell ku990 lg viewty

πωλειται lg viewty me firmware 10f, δουλευει κανονικα διχως προβληματα με ολα τα αξεσουαρ του, το κουτι του σε αριστη κατασταση μονο η ζελατινα απο την οθονη εχει βγει,δωρο δερματινη θηκη, τιμη 300€

 

 

 

vasika prin valeis tin aggelia sou eprepe na mpeis na deis poso kostizei twra kainourgio.plaisio 249 olokainourgio den nomizw kapoios na dwsei gia metaxeirismeno 300euro.150 isws alla oxi kai 300

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι το καινουριο κανει κατι παραπανω απο 300 που ζηταω γυρω στα 350 δες και μονος σου στο http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=157030
Link to comment
Share on other sites

300 μεταχειρισμενο..?! :blink: :lol:

Εγω πριν ενα μηνα σχεδον που πουλησα το Viewty μου, αριστο-περιπου 2μηνων-με τα παντα του-και με το εργοστασιακο(!) screen protector ακομα στην οθονη οπως το πηρα δηλαδη, το εδωσα με το ζορι 200. Που η τιμη του στα μαγαζια ηταν και πιο μεγαλη απ'οτι τωρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέμα: sell ku990 lg viewty

πωλειται lg viewty me firmware 10f, δουλευει κανονικα διχως προβληματα με ολα τα αξεσουαρ του, το κουτι του σε αριστη κατασταση μονο η ζελατινα απο την οθονη εχει βγει,δωρο δερματινη θηκη, τιμη 300€

 

 

 

vasika prin valeis tin aggelia sou eprepe na mpeis na deis poso kostizei twra kainourgio.plaisio 249 olokainourgio den nomizw kapoios na dwsei gia metaxeirismeno 300euro.150 isws alla oxi kai 300

 

αυτο που λες ομως ειναι διχως touchscreen αλλα με πληκτρολογιο φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι το καινουριο κανει κατι παραπανω απο 300 που ζηταω γυρω στα 350 δες και μονος σου στο http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=157030

 

:lol::lol: jojo30, εσυ κοιτας την τιμη που παιζει γενικα στην αγορα αυτη τη στιγμη ή την τιμη που βρηκες σε ενα "μερος"?

 

Γιατι π.χ. στον Γερμανο ή στα e-shop, οχι απλα δεν κανει πανω απο 300, αλλα δεν το εχουν καν..

Και στο Πλαισιο εχει κατω απο 300 και μαλιστα ειναι αυτο που λεει ο φιλος παραπανω.. (κοιτα εδω)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: jojo30, εσυ κοιτας την τιμη που παιζει γενικα στην αγορα αυτη τη στιγμη ή την τιμη που βρηκες σε ενα "μερος"?

 

Γιατι π.χ. στον Γερμανο ή στα e-shop, οχι απλα δεν κανει πανω απο 300, αλλα δεν το εχουν καν..

Και στο Πλαισιο εχει κατω απο 300 και μαλιστα ειναι αυτο που λεει ο φιλος παραπανω.. (κοιτα εδω)

 

νομιζω οτι ηδη απαντησα σ'αυτο, τα lg που αναφερεσαι ειναι διχως touchscreen αλλα με πληκτρολογιο φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι ηδη απαντησα σ'αυτο, τα lg που αναφερεσαι ειναι διχως touchscreen αλλα με πληκτρολογιο φιλε μου

 

Ειναι αδιανοητο, απιστευτο κι αλλοκοτο μαζι, αυτο που λες τωρα και συγνωμη που το λεω αυτο....

1)Πως γινεται να εχεις το ιδιο κινητο που βλεπεις στην εικονα και να ΜΗΝ το αναγνωριζεις??

2)Πως μπορει να γινεται να υπαρχουν διαφορετικα μοντελα με το ιδιο ακριβως ονομα?!?! (->LG KU990 Viewty!!) (ειναι για πολλα και τρελα γελια αυτο που λεμε τωρα δηλαδη..)

3)Και τελος πως μπορει να μην καταλαβαινεις οτι αυτο το κινητο που βλεπεις στην εικονα ΣΥΝ την ολοκληρη περιγραφη που εχει απο κατω, ειναι με TouchScreen?!?!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αδιανοητο, απιστευτο κι αλλοκοτο μαζι, αυτο που λες τωρα και συγνωμη που το λεω αυτο....

1) Πως γινεται να εχεις το ιδιο κινητο που βλεπεις στην εικονα και να ΜΗΝ το αναγνωριζεις??

2) Πως μπορει να γινεται να υπαρχουν διαφορετικα μοντελα με το ιδιο ακριβως ονομα?!?! (->LG KU990 Viewty!!) (ειναι για πολλα και τρελα γελια αυτο που λεμε τωρα δηλαδη..)

3) Και τελος πως μπορει να μην καταλαβαινεις οτι αυτο το κινητο που βλεπεις στην εικονα ΣΥΝ την ολοκληρη περιγραφη που εχει απο κατω, ειναι με TouchScreen?!?!

 

Σωστός :rolleyes::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...