Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.Που μπορώ να βρω και silicon θήκη για το lg μου?Μπήκα στο e-bay αλλά βλέπω ότι η πληρωμή είναι μέσω pay pal.Δεν υπάρχει κάποια σελίδα χώρις αυτόν τον τρόπο?Κάποιος που να ξέρει μπορεί να μου προτείνει κάτι άλλο?Κάποια άλλη σελίδα ίσως?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.Που μπορώ να βρω και silicon θήκη για το lg μου?Μπήκα στο e-bay αλλά βλέπω ότι η πληρωμή είναι μέσω pay pal.Δεν υπάρχει κάποια σελίδα χώρις αυτόν τον τρόπο?Κάποιος που να ξέρει μπορεί να μου προτείνει κάτι άλλο?Κάποια άλλη σελίδα ίσως?

 

file mou i kaliteri agora meso internet einai me pay pal kai den theli kai poli diadikasia pigene se mia trapeza bgale mia karta oxi pistotili xreostiki kai kane tin add sto pay pal ego etsi to kana kai exo sothi.....:ninja:

Link to comment
Share on other sites

file mou i kaliteri agora meso internet einai me pay pal kai den theli kai poli diadikasia pigene se mia trapeza bgale mia karta oxi pistotili xreostiki kai kane tin add sto pay pal ego etsi to kana kai exo sothi.....:ninja:

 

Οκ φίλε μου.Θα το κάνω.Ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

re paidia..to viewty pairnei sim card 2 se 1 i tha exo kana problima otan tin agoraso tin kartoula?..thanx a lot!

 

Εγώ έχω μια simmax και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Τη βλέπει κανονικά. (H εναλλαγή αριθμού απαιτεί restart).

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια simmax και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Τη βλέπει κανονικά. (H εναλλαγή αριθμού απαιτεί restart).

euxaristo eltsele..elpizo na min dimiourgithei problima..be well

Link to comment
Share on other sites

ti ginetai me thn mpataria?

emena to polu na krathsei 2 meres xwris polu xrhsh.

kai se sas etsi einai,h ekana kati lathos sthn prwth fortish?

 

file mou pigene stis rithmiseis othoneis kai pata diarkeia fotismou 10 deutera kai rithmiseis tilefonou exoikonomisie energias <enable>

Link to comment
Share on other sites

Kάποιος φίλος πιο πριν, ρώταγε που μπορεί να βρει καλώδιο να το συνδέσει με την τηλεόραση!

 

Το έχει φέρει το Πλαίσιο και το πουλάει 14, 90 € ;)

Link to comment
Share on other sites

mporei prin merikes evdomades (2 gia tin akribeia) na eixa grapsei oti exo ginei kai ego pleon katoxos tou sugkekrimenou kinitou stin pragmatikotita sta xeria mou to parelaba molis prox8es meta apo enan exantlitiko elenxo tou katapliktikou aytou kinitou exo tin exis aporeia kata tin eggrafi video apo to kinito kai afou exo kanei oles tis aparetites ru8miseis gia ton ixo molis pao na kano anaparagogi tou video apo to kinito den akougete tpt para mono ena fusima kai orismenes fores otan i entasi tou ixou eggrafis tou video einai dunati to en logo fusima paramorfonete.

Pisteuo na min einai ayto pou fanatazomai (ellatomatiki suskeui ?).

Euxaristo prokatabolika ABRAGEO...

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες πήρα κι εγώ το Viewty.

 

Το πήρα γιατί μου άρεσε πάρα πολύ το κινητό (εξωτερικά), επειδή επιτέλους βρήκα κάτι με touch που να μην απαιτεί γραφίδα, επειδή ανοίγει .pdf etc(όπως τα υπόλοιπα που απαιτούν γραφίδα), επειδή παίζει divx, και φυσικά με δελέασε και η κάμερα..

Μου αρέσει πάρα πολύ και δεν έχω μετανοιώσει για την αγορά του.

 

ok,οι φωτογραφίες του K800i είναι όντως καλύτερες αλλά δεν με πειράζει και τόσο γιατί δεν πήρα το κινητό μόνο και μόνο για τη φωτογραφική μηχανή του (αν ήταν θα έπαιρνα μια ξεχωριστή φωτογραφική και θα έπαιρνα ένα κινητό πιο φτηνό) αλλά και επειδή πιστεύω ήξερα (έστω και υποσυνείδητα :p) ότι δε θα είναι καλύτερη από τα Cybershot της Sony-Ericsson (πχ K800i,K850i)

 

Παρόλα αυτά ήθελα να αναφέρω κάτι που νομίζω ότι δεν του έχει δωθεί η απαραίτητη έμφαση...

Το θέμα της έκθεσης..Έκανα copy τις φωτογραφίες,μουσική etc που είχα στο παλιό μου K800i και στο My Stuff (είτε My Images είτε My sounds etc) τα δείχνει όλα χύμα εκτός από αυτά που έχω σε folders στη μνήμη της συσκευής. Ειδικά στο My Videos αργεί πάρα πολύ να ανοίξει.. Και γενικά χάνεται η μπάλα επειδή δεν είναι τακτοποιημένα στα folders που τα έχω. Ok, μπορώ να πάω από το my memory card (Έχω την SanDisk Premier 2GB) αλλά εκτός του ότι είναι περιττές κινήσεις, όταν θέλω να δω φώτο που έχω στο κινητό(και άρα πάω στο My Images) αργεί πολύ να φορτώσει και όταν πηγαίνω στην έκθεση με το κουμπί στο πλάι (που αλλάζει μεταξύ κάμερας, φωτογραφικής, έκθεσης) τα δείχνει πάλι όλα χύμα... (όσα είναι στην κάρτα μνήμης, αυτά που είναι στη μνήμη του κινητού τα έχει στα folders)

 

Έτσι είναι ή εχει πουθενά κάποια ρύθμιση που δεν έχω δει; Μήπως είναι επειδή τα έκανα copy από τον card reader και όχι από το PC Suite(επειδή αργούσε και δεν έπαιρνε με copy τα folders διάλεξα να το κάνω από τον card reader...)

Ξέρουμε κανένα τρόπο να τα δείχνει όπως είναι "λογικό";

 

Ευχαριστώ,

Mess With The Best...

Die Like The Rest...

Link to comment
Share on other sites

paidia tora pia kai epeisima mporo na po oti i kamera ga@34@!te logo software.....i kamera ipostirizei face tracking kai alles poles idiotites pou den tis ipostirizei to logismiko.....mpika sto logismiko tis kameras kai san option iparxoun oles autes oi idiotites ala den exoun drivers na tis ipostirizoun kai apo oti diavasa to mono logismiko pou ipostirizei kati tetoio einai to logismino sta viewty tis koreas ta opoia einai viewty alla oxi lg ekei onomazonte <cyon viewty>kai ektos oti exoun pragmatika 5mp fotografies me facetracking kai ta sinafi (me ton idio fako milame panta) exoun kai uperithres kai alla pleonektimata.....i lg einai apo tin korea opote gia tin parti tous to ftiaxane kalitero:(:(:(:(:(:(:(:( parte mati [ATTACH]11262[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

Οπότε μπορούμε να ελπίζουμε σε ένα update στο μέλλον που θα βοηθάει λίγο τα πράγματα και θα κάνει την κάμερα καλύτερη... :)

 

Για αυτά που είπα παρακάτω μπορεί να μου απαντήσει κανένας;

Το κάνει σε όλους αυτό ή έχω κάνει μαλ***ια λόγω copy από card reader?

Υπάρχει μήπως επιλογή που δεν έχω προσέξει;Υπάρχει κανένας άλλος τρόπος για να τα δείχνει με τα folders κανονικά;

 

Και κάτι άσχετο:

1)Είχα διαβάσει(νομίζω και εδώ) ότι μπορούμε να βάλουμε ένα πρόγραμμα για τα memo έτσι ώστε να μπορούμε να αποθηκεύουμε περισσότερα από 5.Πως λέγεται;Που μπορώ να το βρώ;

2)Το theme και τον τρόπο να το περάσω για να το κάνω look iphone ξέρουμε που μπορώ να τα βρω;Κανείς που το έχει κάνει;Είναι δύσκολο;Αξίζει η όλη διαδικασία;

 

 

Ευχαριστώ,

Mess With The Best...

Die Like The Rest...

Link to comment
Share on other sites

koita file mou to exo kanei ego alla einai ligoulaki diskolo basika thelei diadikasia toylaxiston gia mena pou to toimo pou eixa brei den mou erese kai ekatsa kai to metapoihsa ligo tespa einai efetzidiko alla ligotero praktiko tha breis polla themes sto ku990.co.uk kali sinexeia
Link to comment
Share on other sites

mporei prin merikes evdomades (2 gia tin akribeia) na eixa grapsei oti exo ginei kai ego pleon katoxos tou sugkekrimenou kinitou stin pragmatikotita sta xeria mou to parelaba molis prox8es meta apo enan exantlitiko elenxo tou katapliktikou aytou kinitou exo tin exis aporeia kata tin eggrafi video apo to kinito kai afou exo kanei oles tis aparetites ru8miseis gia ton ixo molis pao na kano anaparagogi tou video apo to kinito den akougete tpt para mono ena fusima kai orismenes fores otan i entasi tou ixou eggrafis tou video einai dunati to en logo fusima paramorfonete.

Pisteuo na min einai ayto pou fanatazomai (ellatomatiki suskeui ?).

Euxaristo prokatabolika ABRAGEO...

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως δεν το κάνει. Το μόνο που κάνει είναι όταν τραβάω βίντεο σε ανάλυση 640Χ480(avi) και μετά το αναπαράγω και επιλέγω σίγαση ήχου ο ήχος συνεχίζει να παίζει πολύ σιγά από το μικρό μεγάφωνο (αυτό που ακούμε τις συνομιλίες, όχι το μεγάλο μεγάφωνο που ακούμε τους ήχους κλήσης). Δεν ξέρω αν το κάνει και σε άλλους αλλά είναι σπαστικό
Link to comment
Share on other sites

Οπότε μπορούμε να ελπίζουμε σε ένα update στο μέλλον που θα βοηθάει λίγο τα πράγματα και θα κάνει την κάμερα καλύτερη... :)

 

Για αυτά που είπα παρακάτω μπορεί να μου απαντήσει κανένας;

Το κάνει σε όλους αυτό ή έχω κάνει μαλ***ια λόγω copy από card reader?

Υπάρχει μήπως επιλογή που δεν έχω προσέξει;Υπάρχει κανένας άλλος τρόπος για να τα δείχνει με τα folders κανονικά;

 

Και κάτι άσχετο:

1)Είχα διαβάσει(νομίζω και εδώ) ότι μπορούμε να βάλουμε ένα πρόγραμμα για τα memo έτσι ώστε να μπορούμε να αποθηκεύουμε περισσότερα από 5.Πως λέγεται;Που μπορώ να το βρώ;

2)Το theme και τον τρόπο να το περάσω για να το κάνω look iphone ξέρουμε που μπορώ να τα βρω;Κανείς που το έχει κάνει;Είναι δύσκολο;Αξίζει η όλη διαδικασία;

 

 

Ευχαριστώ,

 

 

Καλησπέρα! Για τα memo κατεβάζεις το συνημένο από αυτό το ποστ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2198885#post2198885

 

Για το θέμα με τις φωτογραφίες το έχουν γράψει κι άλλοι και απ' όσο ξέρω τους φακέλους από την κάρτα μνήμης δεν τους βλέπει:O

Δεν το έχω ψάξει εκτενώς αλλά μπορείς να τους δεις αν μπεις στην κάρτα. Σίγουρα δεν είναι κι ότι πιο έξυπνο έχουν κάνει αν κάποιος έχει πολλές φωτό!!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν είναι λόγο αντιγραφής από τον card reader...πάλι καλά..δε θα το άντεχα αν έπρεπε να το ξανακάνω :p

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση eltsele. Ευχαριστώ και για το link για το σημειωματάριο :p Είναι πραγματικά πολύ χρήσιμο.

 

Για τις φώτο θα συμφωνήσω...σίγουρα δεν είναι και ότι πιο έξυπνο (έχω πολλές φώτο)..Αλλά δε καταλαβαίνω γιατί το κάνουν έτσι...Αφού έχει τη δυνατότητα να δείχνει folders, είναι απλά θέμα κακού προγραμματισμού πιστεύω...Πάντως από άποψη λειτουργικότητας δε πιστεύω να υπάρχει καλύτερος τρόπος διαχείρησης της έκθεσης (μαζί με τις λειτουργίες της) από αυτόν της Sony-Ericsson...

 

Αααα,copy-paste κειμένου έχει;Γιατί δεν το έχω βρει ακόμα.

 

Επίσης μια άλλη ερώτηση..Είδα τη ρύθμιση για το μεγάλο μήνυμα που δηλώνουμε να το στέλνει σαν sms ή mms..Αυτό όμως λογικά πρέπει να γίνεται προκαταβολικά(δηλαδή να πάμε να κάνουμε τη ρύθμιση και μετά να στέλνουμε το μήνυμα).

Μήπως υπάρχει καμμία άλλη επιλογή που δεν την έχω δει;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Mess With The Best...

Die Like The Rest...

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε, προσωπικά επειδή δεν είμαι με το κινητό στο χέρι για φωτό και δεν έχω πολλές για να είμαι ειλικρινής δε με ενοχλεί προς το παρόν. Αλλά είμαι σίγουρη πως αν είχα πολλές και τις είχα οργανωμένες κι αυτό τις έβγαζε χύμα θα με ενοχλούσε!! Απλώς με το μενού των συντομεύσεων μπορείς να τις δεις από την κάρτα μνήμης και να ησυχάσεις άπό το να ψάχνεις στο χαμό!!

 

Έχει copoy-paste κειμένου κανονικά με μια ματιά που έριξα. Αν μαρκάρεις ένα σημείο του κειμένου και πατήσεις "Επιλογές" η τελευταία εντολή είναι η Αντιγραφή. Αν πας τον κέρσορα κάπου αλλού και πατήσεις και πάλι "Επιλογές" η τελέυταία εντολή είναι "Επικόλληση".

 

Όχι, τι άλλη επιλογή?? Σου λέει αν θες τα μεγάλα μηνύματα να τα στέλνει σαν SMS ή σαν MMS. Αν δεν ξέρεις πως θα σου βγει ένα μήνυμα μια λύση είναι να το κάνεις μια αποθήκευση στα πρόχειρα και να πας να αλλάξεις την επιλογή και να το στείλεις μετά. Επίσης αν θες μπορείς να κάνεις προσθήκη συννημένου και τα βάλεις ένα "δήθεν" τίτλο και να σου το μετατρέψει σε ΜΜS. Κι αυτό λογικά θα δουλεύει! (Ελπίζω να κατάλαβα σωστά τι θες να κάνεις!)

 

Εμένα μια φορά που είχα κάνει ένα μήνυμα-έκθεση παρά το ότι έχω επιλογή να τα στέλνει SMS τα μεγάλα μηνύματα το έκανε MMS μόνο του (προφανώς γιατι ήταν τεράστιο!!!) :)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Για τα memo κατεβάζεις το συνημένο από αυτό το ποστ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2198885#post2198885

 

Για το θέμα με τις φωτογραφίες το έχουν γράψει κι άλλοι και απ' όσο ξέρω τους φακέλους από την κάρτα μνήμης δεν τους βλέπει:O

Δεν το έχω ψάξει εκτενώς αλλά μπορείς να τους δεις αν μπεις στην κάρτα. Σίγουρα δεν είναι κι ότι πιο έξυπνο έχουν κάνει αν κάποιος έχει πολλές φωτό!!

mporis please na mou xanastilis afto to zip den mou to anigi....

MarinosL

SoftPersonality

Κατασκευή και Διάθεση Λογισμικού

http://crmtravelagent.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δε σου το ανοίγει??:O

 

Αφού μπορείς να το κατεβάσεις δεν θα αλλάξει κάτι με το να σου στείλω το .zip!Μέσα στο .zip υπάρχει το .jar αρχείο που θα βάλεις στη συσκευή σου. Το κάνεις extract και δεν σου βγάζει το αρχείο??

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.Επιλογή εννοώ ότι όπως στο K800i που είχα παλιά, αν ήθελες να κάνεις ένα μήνυμα MMS αρκεί να πήγαινες στις επιλογές(αφού το είχες γράψει) και να ενεργοποιούσες την αναφορά ανάγνωσης.Και τσουπ, MMS :p:p

 

Βασικά μαλ***ια που δεν έχει στο νέο μήνυμα να διαλέξεις..Και στο LG και στο Sony-Ericsson δεν έχει..τόσο δύσκολο είναι να βάλουν μια ή είμαστε τόσο μπροστά πια!!!!:):D

 

Αυτή τη θήκη την παρήγγειλα πριν 4 μέρες από ebay.Ακόμα δεν έχει έρθει για να δω πως είναι.Πάντως από φώτο φαίνεται καλή.Αν και το σκέφτομαι να την χρησιμοποιήσω γιατι μου αρέσει πάρα πολύ το κινητό έτσι και δε θέλω να "χαλάσω" το design...

Mess With The Best...

Die Like The Rest...

Link to comment
Share on other sites

θήκη για το κινητό μας τώρα και στο eshop:

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003626

 

fantastite oti eixa kanei request gia na baloun mia thiki 1.5 mina tora telika tin ebalan alla den einai analogi tis gnisias........ mipos exei brei kapoios ti gnisia re pedia einai san tou prada alla sta metra tou viewty:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό να μην έχει στο νέο μήνυμα αφού έχει τις εισαγωγές συννημένων και μόλις βάλεις κάτι σου το κάνει απευθείας MMS. Τώρα που το σκέφτομαι, βέβαια, καιρό έχω να δς κινητό να τα διαχςρίζει! Μέχρι και στα wm, τα 5 τα διαχώριζαν και στα 6 ενοποιήθηκαν!

 

Πάντως μπορείς να κάνεις πολύ πιο εύκολα αυτό που θες έτσι όπως σου έιπα πιο πάνω (το δοκίμασα τελικά για να μη μείνουμε με την απορία!!), αν πατήσεις το συνδετήρα και μετά επιλέξεις "Θέμα" σου το κάνει κατευθείαν MMS και απλά έχεις τον τίτλο στον οποίο μπορείς να μη βάλεις τπτ!:)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα χθες και θέλω να σας ρωτήσω. Εψαξα να βρω πως θα ενεργοποιήσω το ηχείο όταν παίζει το ράδιο αλλά δε βρήκα πως μπορεί να γίνεται αυτό. Μη μου πείτε οτι δεν προβλέπεται κάτι τέτοιο.....

 

Και κάτι άλλο. Μα καλά δε μπορούσαν να βάλουν ένα κάλυμμα να μη λερώνει ο φακός της φωτογραφικής? Ας ήταν και λίγο πιο πλατύ το κινητό....μ@λακία... Βασικά νόμιζα οτι ο τροχός δακτυλίδι έκανε και αυτή τη δουλειά, οτι θα κάλυπτε το φακό δηλαδή... Ειδικά το καλοκαίρι με καύσωνες με ιδρώτες κλπ ο φακός θα γίνεται μου$% ....

Link to comment
Share on other sites

Eνα πρόβλημα που προφανώς δεν έχει σχέση με τη συσκευή αλλά ίσως κάποιος μπορεί να βοηθήσει.Ενώ μου δείχνει ότι μπαίνει στο youtube και μου δείχνει τα thumbs των video,μόλις πατώ watch video μου βγάζει ένα μήνυμα ότι απέτυχε η σύνδεση Πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμίσεις?Αφού με βγάζει στα thumbs δεν σημαίναι ότι έχω πρόσβαση στο internet?Γιατί δεν με αφήνει να συνεχίσω.Το ίδιο μήνυμα μου βγάζει και στα blogs.Pls help.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...