Jump to content

Προβλημα με games


sunday11
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα προβλημα κάθε φορα που παίζω ένα παιχνίδι μετα από κάποια ώρα μαυρίζει η οθόνη ακούγεται ένα μπιπ από την κεντρική μονάδα και πρέπει να κάνω restart.Εκανα format αλλά το πρόβλημα συνεχίζεται.Έχω πειράξει διάφορες ρυθμίσεις στο power saving του control panel αλλά το πρόβλημα δεν διορθώνεται.Πριν τα vista δεν ειχα κανένα πρόβλημα είναι θέμα λειτουργικού ή hardware?Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

κατα 90% ειναι προβλημα υπερθερμανσης του επεξεργαστη η της καρτας γραφικων. το ιδιο προβλημα ειχα κ το ελυσα ως εξης. ανοιξα το κουτι εβγαλα το ανεμηστιρακι του επεξεργαστη κ καθαρησα την ψυκτρα η οποια ειχε γεμισει σκονες. κ το προβλημα δεν μου ξαναεμφανιστηκε.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανο ειναι προβλημα θερμοκρασιας το ιδιο ειχα και εγω.Κανε οτι ειπε ο speed-fire08 και αν κανει το ιδιο ισως χρειαστει να αλλαξεις το ανεμηστιρακι της cpu η να βαλεις ενα στην καρτα γραφικων η να μην παιζεις παιχνιδια το καλοκαιρι μεχρι να τελειωσουν οι ζεστες.
Link to comment
Share on other sites

To Everest μου δείχνει τις παρακάτω θερμοκρασίες:

voltage cpu core 2.6

cooling fun cou 1.8

cpu1 65

cpu2 66

motherboard 55

 

είναι φυσιολογικές?

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ με μια 6600GT. Έχω καθαρίσει ανεμιστηράκια κτλ, έχω αλλάξει τροφοδοτικό, αλλά επιμένει. Η κάρτα δεν πάει πάνω από 50-55 βαθμούς.

Προσωρινή λύση, ένα μικρό underclock...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...