Jump to content

Είναι σωστό να ψάχνει το έτερον ήμισυ τα emails/SMS σας? Εσείς τα δικά του/της?


MAX POWER
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα το πρόβλημα ειναι πωs οποιοδίποτε μήνυμα να δούνε απο την κάθε φίλη σου, το βλέπουν πονηρά. Γι'αυτό δεν θέλω να τα βλέπει. Οχι επειδή δεν ειμαι καθαρόs. Aλλα επειδή υπάρχει καχυποψία. Και δεν μιλλάω μόνο για το προσωπικό μου παράδειγμα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 63
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι σωστό... Απαράδεκτο είναι βασικά.. Υπάρχει κ εμπιστοσύνη....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος VIDEOMIX (30 Δεκ. 2003 , 14:25)

 

Μα το πρόβλημα ειναι πωs οποιοδίποτε μήνυμα να δούνε απο την κάθε φίλη σου, το βλέπουν πονηρά. Γι'αυτό δεν θέλω να τα βλέπει. Οχι επειδή δεν ειμαι καθαρόs. Aλλα επειδή υπάρχει καχυποψία. Και δεν μιλλάω μόνο για το προσωπικό μου παράδειγμα.

 

 

αν ειναι τοσο ζηλιαρα που θα υποπτευθει κατι απο ενα αστειο μηνυμα, συνηθως, μιας φιλης τοτε τι να πω.....αλλα πρεπει αν καταλαβουν οτι ναι μεν ειμαστε ζευγαρι πλεον αλλα εχουμε τους φιλες και τις φιλες μας και συνεχισουμε αν ειμαστε οπως πριν.

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ>>>>>>>!

ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ Μ@Λ@ΚΑ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΨΙΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κοπέλα οπότε για το συγκεκριμένο θέμα θα μιλήσω γενικά :) Μου την δίνει αφάνταστα όταν κάποιος πάει να ψάξει τα κινητά μου (τηλεφωνικός κατάλογος, sms). Μια φορά το έκανε κάποιος καλός φίλος, έφαγε μερικά καντήλια και δεν το ξαναέκανε. Ένα από τα 2 νούμερα που χρησιμοποιώ δεν το ξέρουν οι γονείς μου. Ο πατέρας μου (που θέλει σίγουρα να το μάθει... ) μια φορά που εγώ κοιμόμουν πήρε το κινητό που έχω το συγκεκριμένο νούμερο και κάλεσε τον αριθμό του ώστε να δει το νούμερο αλλά την πάτησε γιατί είχα απόκρυψη από το μενού της συσκευής ( 3330 τότε που έγινε αυτό ) και δεν ήξερε να την βγάλει. Από εκείνη την ημέρα ( 2 χρόνια πριν ) κάνω τα εξής και έχω το κεφάλι μου ήσυχο (και από αυτό το "πρόβλημα" και γενικά):

 

α) φραγή στα εξερχόμενα sms, στις διεθνείς κλήσεις φωνής και στις κλήσεις δεδομένων

β) έχω ορίσει μερικούς αριθμούς φίλων στην λίστα επιτρεπόμενων αριθμών της sim μου και έτσι την κλειδώνω και δεν μπορεί να καλέσει κανείς άλλους αριθμούς. Φυσικά έχω μπλοκάρει και το *31# που εμφανίζει τον αριθμό.

γ) στο 6600 και για αυτό αλλά και για ασφάλεια γενικότερα, έχω ρυθμίσει να κλειδώνει αυτόματα το πληκτρολόγιο μετά από 5 λεπτά και να ζητάει κωδικό για να ξεκλειδώσει.

 

Ο υπολογιστής δυστυχώς δεν είναι στο δωμάτιό μου και έτσι έχω βάλει κωδικό στο outlook express και έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Εκτός από e-mail, sms μου την δίνει αφάνταστα να ψάχνουν το δωμάτιό μου και γενικά ότι μου ανήκει.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DeathMatch (30 Δεκ. 2003 , 03:35)

 

Fysika kai na dw ta mail kai ta sms ths!

 

Giati na kolhsei?

 

exei kati na krypsei?!?!?!

 

AAaaaa ola kai ola :P

 

Σωστός ο παίχτης...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimangelid (31 Δεκ. 2003 , 02:00)

Ένα από τα 2 νούμερα που χρησιμοποιώ δεν το ξέρουν οι γονείς μου.

Καλά βρε ντιμ, γιατί τόσο ζόρι να μη μάθει ο φάδερ σου το 2ο νούμερο? πάντως αν είμουν στη θέση του, το 6600 θα το'βλεπες μόνο ζωγραφιστό... :p :happy:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimangelid (31 Δεκ. 2003 , 02:00)

κάνω τα εξής και έχω το κεφάλι μου ήσυχο (και από αυτό το "πρόβλημα" και γενικά):

 

α) φραγή στα εξερχόμενα sms, στις διεθνείς κλήσεις φωνής και στις κλήσεις δεδομένων

β) έχω ορίσει μερικούς αριθμούς φίλων στην λίστα επιτρεπόμενων αριθμών της sim μου και έτσι την κλειδώνω και δεν μπορεί να καλέσει κανείς άλλους αριθμούς. Φυσικά έχω μπλοκάρει και το *31# που εμφανίζει τον αριθμό.

γ) στο 6600 και για αυτό αλλά και για ασφάλεια γενικότερα, έχω ρυθμίσει να κλειδώνει αυτόματα το πληκτρολόγιο μετά από 5 λεπτά και να ζητάει κωδικό για να ξεκλειδώσει.

 

Ο υπολογιστής δυστυχώς δεν είναι στο δωμάτιό μου και έτσι έχω βάλει κωδικό στο outlook express και έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Εκτός από e-mail, sms μου την δίνει αφάνταστα να ψάχνουν το δωμάτιό μου και γενικά ότι μου ανήκει.

 

Μεs τον φόβο και την καταπίεση ζείs βρε πουλάκι μου. :D ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimangelid (31 Δεκ. 2003 , 02:00)

 

Δεν έχω κοπέλα οπότε για το συγκεκριμένο θέμα θα μιλήσω γενικά :) Μου την δίνει αφάνταστα όταν κάποιος πάει να ψάξει τα κινητά μου (τηλεφωνικός κατάλογος, sms). Μια φορά το έκανε κάποιος καλός φίλος, έφαγε μερικά καντήλια και δεν το ξαναέκανε. Ένα από τα 2 νούμερα που χρησιμοποιώ δεν το ξέρουν οι γονείς μου. Ο πατέρας μου (που θέλει σίγουρα να το μάθει... ) μια φορά που εγώ κοιμόμουν πήρε το κινητό που έχω το συγκεκριμένο νούμερο και κάλεσε τον αριθμό του ώστε να δει το νούμερο αλλά την πάτησε γιατί είχα απόκρυψη από το μενού της συσκευής ( 3330 τότε που έγινε αυτό ) και δεν ήξερε να την βγάλει. Από εκείνη την ημέρα ( 2 χρόνια πριν ) κάνω τα εξής και έχω το κεφάλι μου ήσυχο (και από αυτό το "πρόβλημα" και γενικά):

 

α) φραγή στα εξερχόμενα sms, στις διεθνείς κλήσεις φωνής και στις κλήσεις δεδομένων

β) έχω ορίσει μερικούς αριθμούς φίλων στην λίστα επιτρεπόμενων αριθμών της sim μου και έτσι την κλειδώνω και δεν μπορεί να καλέσει κανείς άλλους αριθμούς. Φυσικά έχω μπλοκάρει και το *31# που εμφανίζει τον αριθμό.

γ) στο 6600 και για αυτό αλλά και για ασφάλεια γενικότερα, έχω ρυθμίσει να κλειδώνει αυτόματα το πληκτρολόγιο μετά από 5 λεπτά και να ζητάει κωδικό για να ξεκλειδώσει.

 

Ο υπολογιστής δυστυχώς δεν είναι στο δωμάτιό μου και έτσι έχω βάλει κωδικό στο outlook express και έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Εκτός από e-mail, sms μου την δίνει αφάνταστα να ψάχνουν το δωμάτιό μου και γενικά ότι μου ανήκει.

 

 

ρε μεγαλε ξελαφρωσε λιγο ουτε ντετεκτιβ να σουν και κανας "μηστυκος"(μηστικης υπηρεσιας εννοω) δεν θα χες τοση προστασια :p :whistle:

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Απο την πλευρά μου μπορώ να πω οτι δεν έχω πρόβλημα να κοιτάζει η κοπέλα μου το κινητό μου και αυτό γιατί δεν έχω κάτι να της κρύψω.Αν παρ'όλ'αυτά μου στείλουν κάποιο μηνυμα που δεν πρέπει να το δει γιατί ίσως το πάρει στραβά τότε το σβήνω αμέσως.Το ίδιο απ'οτι καταλαβαίνω γίνεται και με αυτήν καθώς μου λέει συνέχει περιπέτειες που έχει με το κινητό της.. δεν έχει κάτι ν αμου κρύψει και αυτή αρά..

 

 

no problem! :D :D

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6600/1.0 (3.42.1) SymbianOS/7.0s Series60/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την sallax

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimangelid (31 Δεκ. 2003 , 02:00)

Ένα από τα 2 νούμερα που χρησιμοποιώ δεν το ξέρουν οι γονείς μου.

Καλά βρε ντιμ, γιατί τόσο ζόρι να μη μάθει ο φάδερ σου το 2ο νούμερο? πάντως αν είμουν στη θέση του, το 6600 θα το'βλεπες μόνο ζωγραφιστό... :p :happy:

 

Tis perissoteres fores pou vgaino exo me pernei tilefono kai leei girna piso klp...Etsi polles fores i to svino i den to sikono.Gia fantasou na eiha to idio noumero kai gia tous filous mou kai na min mporo na sinenoitho :)

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6600/1.0 (3.42.1) SymbianOS/7.0s Series60/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την SuRfeRCy

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimangelid (31 Δεκ. 2003 , 02:00)

 

Δεν έχω κοπέλα οπότε για το συγκεκριμένο θέμα θα μιλήσω γενικά :) Μου την δίνει αφάνταστα όταν κάποιος πάει να ψάξει τα κινητά μου (τηλεφωνικός κατάλογος, sms). Μια φορά το έκανε κάποιος καλός φίλος, έφαγε μερικά καντήλια και δεν το ξαναέκανε. Ένα από τα 2 νούμερα που χρησιμοποιώ δεν το ξέρουν οι γονείς μου. Ο πατέρας μου (που θέλει σίγουρα να το μάθει... ) μια φορά που εγώ κοιμόμουν πήρε το κινητό που έχω το συγκεκριμένο νούμερο και κάλεσε τον αριθμό του ώστε να δει το νούμερο αλλά την πάτησε γιατί είχα απόκρυψη από το μενού της συσκευής ( 3330 τότε που έγινε αυτό ) και δεν ήξερε να την βγάλει. Από εκείνη την ημέρα ( 2 χρόνια πριν ) κάνω τα εξής και έχω το κεφάλι μου ήσυχο (και από αυτό το "πρόβλημα" και γενικά):

 

α) φραγή στα εξερχόμενα sms, στις διεθνείς κλήσεις φωνής και στις κλήσεις δεδομένων

β) έχω ορίσει μερικούς αριθμούς φίλων στην λίστα επιτρεπόμενων αριθμών της sim μου και έτσι την κλειδώνω και δεν μπορεί να καλέσει κανείς άλλους αριθμούς. Φυσικά έχω μπλοκάρει και το *31# που εμφανίζει τον αριθμό.

γ) στο 6600 και για αυτό αλλά και για ασφάλεια γενικότερα, έχω ρυθμίσει να κλειδώνει αυτόματα το πληκτρολόγιο μετά από 5 λεπτά και να ζητάει κωδικό για να ξεκλειδώσει.

 

Ο υπολογιστής δυστυχώς δεν είναι στο δωμάτιό μου και έτσι έχω βάλει κωδικό στο outlook express και έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Εκτός από e-mail, sms μου την δίνει αφάνταστα να ψάχνουν το δωμάτιό μου και γενικά ότι μου ανήκει.

 

 

ρε μεγαλε ξελαφρωσε λιγο ουτε ντετεκτιβ να σουν και κανας "μηστυκος"(μηστικης υπηρεσιας εννοω) δεν θα χες τοση προστασια :p :whistle:

 

Apo tote pou imoun mikros den mou arese na psahnoun ta pragmata mou.An sou po to ti eiha kanei sto domatio mou stin pempti kai ekti dimotikou tha gelas!An mporo na prostatepso kati pou mou anikei giati na min to kano?

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που δεν είμαι σε κάποια σχέση αυτή την περίοδο, θα μιλήσω με βάση της εμπειρίες μου από παλιότερες σχέσεις.

Δεν με ενοχλεί να βλέπει τα μηνυματά μου (εφόσον έχω συνεναίσει), με ενοχλεί να θεωρεί ότι είναι δικαιωμά της. Όχι δεν έχω κάτι να κρύψω, όμως είναι τουλάχιστον άκομψο να μην εμπιστεύεσαι τον άνθρωπό σου. Άλλωστε θεμέλιος λίθος της σχέσης είναι η εμπιστοσύνη.

Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

ego pados den exo kanena provlima na kotaie ta sms mou, i kopella mou(asxeto ama einai poli zilaira) kai opoios dipote!! apo ti stigmi pou ksero ti atomo eimai giati na kripso kati kai na doso ena diakoma gia upopsies xoris logo. Pro imeron eimastan sto amaxi kai pigainame mia volta kai irthe sms kai tis eipa na to diavasei giati odigousa, to koitakse kai apantise kiolas, pragmatika den me aposxoloun.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MAX POWER (29 Δεκ. 2003 , 14:21)

 

Poso sosto 8eoreite na psaxnete se email /kinita tou etairou imisi?

Ego to 8eoro aparadekto...to 8eoro parabiasi tis eleu8airias tou allou...to 8eoro kati san na diabazei kaneis to imerologio sou (den exo alla leme)

 

Den eimai "xazos" ksero kai an 8elo mporo na kano xilliades kopla (antrika onomata anti gia gynaikeia (monterna ekdosi tou "filou mou tou Lefteraki")) i na balo kodiko sto outlook (ginete mesa apo ta identities gia osous den kseroun) i na exo genika kodiko sto laptop etc...

ALLA 8elo na empisteuomai tous filous/files mou...

 

Akouo tis apopseis sas...

Opos fysika ipopsiazeste...kapoia diabase kapoia email pou den 8a eprepe kai pligo8ike ekeini (xoris idaitero logo) kai "epese" kai sta matia mou me auti tis tin praksi...

 

 

Συμφωνώ μαζί σου MAX POWER

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος poloman ( 1 Ιαν. 2004 , 13:41)

 

Pro imeron eimastan sto amaxi kai pigainame mia volta kai irthe sms kai tis eipa na to diavasei giati odigousa, to koitakse kai apantise kiolas, pragmatika den me aposxoloun.

 

Άλλο αυτό όταν της λες εσύ να το κάνει. Αυτό το έχω κάνει κι εγώ.

Το θέμα είναι να μην το κάνει στα κρυφά ή επίτηδες λόγω ζήλιας κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Σωστό δεν είναι. Ανάθεμα στη σχέση, η οποία βασίζεται στη καχυποψία & στο να προσπαθεί κάποιος να αποδείξει στον εαυτό του, ότι το άτομο που έχει δίπλα του είναι ΣΩΣΤΟ ή ΟΧΙ. :cry:

 

Πήρε το μάτι μου μια απάντηση του στυλ "ΝΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΑΡΟΣ ή ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΥΠΟΠΤΟ". Δηλαδή αν δεν ήσουν καθαρός και είχες τίποτα ύποπτο........ Θα το είχες το πρόβλημα. Σωστά!?!?!

 

Με ενοχλεί να ψάχνουν το κινητό μου. Όχι γιατί έχω τίποτα το πονηρό - αλλά γιατί η περιέργεια σκότωσε τη γάτα. Όπως δεν γουστάρω να ψάχνω εγώ, έτσι και το αυτό.... για μένα. ;)

 

Και σιγά μη περιμένετε από τα sms και τα κινητά να διαπιστώσετε αν είστε τάρανδοι ή όχι. :whistle: :p

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ..!!!! :p

 

ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΡΙΧΝΕΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΜΑΤΙΑ......!!!!

ΑΛΛΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΣΟΥ ΚΑΙ .....ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ :p

 

ΤΟ ΠΡΟΛΑΜΒΑΝΕΙΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΡΑΠΕΥΕΙΝ!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimangelid (31 Δεκ. 2003 , 02:00)

 

Δεν έχω κοπέλα οπότε για το συγκεκριμένο θέμα θα μιλήσω γενικά :) Μου την δίνει αφάνταστα ...

 

...Καλά που υπάρχει και αυτή η "περιοχή" του Forum...και γελάμε λιγάκι...

 

..μου θυμίζει τη φοβερή ατάκα:

"...I have two words for you: SEEK HELP !.."

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fatsoni ( 2 Ιαν. 2004 , 18:11)

 

...Καλά που υπάρχει και αυτή η "περιοχή" του Forum...και γελάμε λιγάκι...

 

..μου θυμίζει τη φοβερή ατάκα:

"...I have two words for you: SEEK HELP !.."

 

:)

 

 

Εχμ...

 

Oροι πρόσβασης και χρήσης στο myPhone.gr :

 

Μπορείτε να ασκείτε κριτική στις ιδέες όχι όμως και στους ανθρώπους.

Σε καμία περίπτωση δεν επιτρέπεται η «επίθεση» σε άλλα μέλη, moderators ή τον admin του forum. Με τον όρο «επίθεση» εννοείται η «δυσφήμιση», ο χλευασμός, η ειρωνεία, καθώς και οποιαδήποτε προσωπική ή/ και φυλετική προσβολή.

 

Εκτός και αν ήταν αστείο που δεν κατάλαβα. :stupid:

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και με πειράζει να ψάχνει (η ίδια) τα SMS και τα e-mail μου. Μετά από 15 χρόνια γάμου (και 2 προϋπηρεσίας) αυτό έλειπε να μη μου δείχνει εμπιστοσύνη. Εξάλλου ούτε το κινητό ξέρει να ανοίξει ούτε το PC. :)

(βέβαια το ζητάει πού και πού σε περιόδους κρίσεων (if you know what I mean) από την κόρη μου η οποία σαν καλό παιδί έρχεται τρεχάτη και μου αναφέρει πάραυτα!)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...