Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περασα σημερα την GPR στο παππι! Και εκκινισεις εχει διαφορα απο πριν τραβαει η πρωτη ποιο αγρια στα ψηλα κυριως. Τελικες δεν ξερω αν θα δω διαφορα δεν το καζωσα αλλα γενικα φενεται οτι το μηχανακη παει ποιο ανετα απο πριν. Ειναι γαματι! Πανεμορφι πανω στο παπι και απο θορυβο εμενα με τρελενει.

 

Τιμη 220 ευρω, απλα εχουν εξαντληθει τα κομματια, ενα τελευταιο μου παρηγγειλε το παιδι απο ενα μαγαζι που ειχε στην αθηνα. Αλλα τον ειπε ειναι το τελευταιο, περιμενουν καινουργια κομματια απο οτι με ειπε στα κεντρικα αλα δεν ξερουν ποτε. Η εξατμισει ειναι για αυτο το παππι μαμα, ειναι ελευθερας(!!) Και οντως εχει μεγαλο ανοιγμα και ο λαιμος και το τελικο. Επισεις εχει και σιγαστιρα που βγαινει κατευθιαν με μια βιδιτσα. Καλα αγγελε δεν τον ειδες τον σιγαστιρα ? Κανει μπαμ στο τελικο ειναι, ειναι το στρογγυλο το μικρο που εχει μεσα απο το ανοιγμα ολο εκεινο. Απο κατω εχει μια βιτισα την ξεβιδωνεις και βγαινει το στομιο. Απλα τι να λεμε τωρα... ολα τα λευτα, και για θεμα θορυβου δεν κανει τρελο θορυβο για να σε γραψουν αμα εχεις τον σιγαστιρα αν και κανει δυνατα ειναι στα ορια σιγουρα.

 

http://img60.imageshack.us/img60/3368/23052008562od3.th.jpg

 

http://img86.imageshack.us/img86/3451/23052008563at7.th.jpg

 

http://img389.imageshack.us/img389/9938/23052008564bs7.th.jpg

 

Εχω και βιντεο με τον ηχο, αλλα δεν ακουγεται καλα απο το βιντεο (ψιλο φυσαει κιολας) αλλα δεν μπορω να το βαλω γιατι φενεται ο αριθμος της πινακιδας πανω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μεγειές GreekMu :D

 

άρα με τον σιγαστήρα δεν βγάζει πολύ θόρυβο ε? μάλλον βρήκα την εξάτμισή μου...

και κανα βιντεάκι αν δεν βαριέσαι να ακούσουμε τον ήχο (ρελαντί, χαμηλά και ψηλά)...

παρτο απ' τα πλάγια να μη φαίνεται η πινακίδα...

Link to comment
Share on other sites

μεγειές GreekMu :D

 

μάλλον βρήκα την εξάτμισή μου...

...

 

KAI EGO EPISIS!!!

File greekmu posa kommatia einai i gpr???

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

KAI EGO EPISIS!!!

File greekmu posa kommatia einai i gpr???

 

Τι εννωεις ποσα κομματια ? Αν εννωεις στο συνολο ειναι 3, 1 το τελικο και 1 ο λαιμος που χωριζεται σε 2 μερη. Σπαει δηλαδη :)

 

Ειναι αλλουμινιου, δηλαδη παναλαφρο (1+ κιλο) σε σχεση με την μανισια που ειναι γυρο στα 4 κιλα και κατι ψηλα!!!

 

Edit: Παιδια για βοηθηστε, εχει βρει κανενας χρυσα αντιβαρα η χρυση μανετα (για φρενο) η τιποτα χρυσα πατηρακια (για τα πισω) που να ταιριαζει στο crypton μας (δηλαδη χωρις πατεντες και ιστοριες)... ? Εδω Πτολεμαιδα δεν εχουν τιποτα σε χρυσα καλα για crypton δεν το συζηταω .... Δεν εχω και την δυνατοτητα να κατεβω θεσσαλονικη ακομα να περασω απο μαγαζια να δω τι παιζει.

 

Κανενας που να εχει βρει τιποτα να μας πει που και αν εχει δει κιολας πρωτα τιποτα ?

Link to comment
Share on other sites

Περασα σημερα την GPR στο παππι! Και εκκινισεις εχει διαφορα απο πριν τραβαει η πρωτη ποιο αγρια στα ψηλα κυριως. Τελικες δεν ξερω αν θα δω διαφορα δεν το καζωσα αλλα γενικα φενεται οτι το μηχανακη παει ποιο ανετα απο πριν. Ειναι γαματι! Πανεμορφι πανω στο παπι και απο θορυβο εμενα με τρελενει.

 

Τιμη 220 ευρω, απλα εχουν εξαντληθει τα κομματια, ενα τελευταιο μου παρηγγειλε το παιδι απο ενα μαγαζι που ειχε στην αθηνα. Αλλα τον ειπε ειναι το τελευταιο, περιμενουν καινουργια κομματια απο οτι με ειπε στα κεντρικα αλα δεν ξερουν ποτε. Η εξατμισει ειναι για αυτο το παππι μαμα, ειναι ελευθερας(!!) Και οντως εχει μεγαλο ανοιγμα και ο λαιμος και το τελικο. Επισεις εχει και σιγαστιρα που βγαινει κατευθιαν με μια βιδιτσα. Καλα αγγελε δεν τον ειδες τον σιγαστιρα ? Κανει μπαμ στο τελικο ειναι, ειναι το στρογγυλο το μικρο που εχει μεσα απο το ανοιγμα ολο εκεινο. Απο κατω εχει μια βιτισα την ξεβιδωνεις και βγαινει το στομιο. Απλα τι να λεμε τωρα... ολα τα λευτα, και για θεμα θορυβου δεν κανει τρελο θορυβο για να σε γραψουν αμα εχεις τον σιγαστιρα αν και κανει δυνατα ειναι στα ορια σιγουρα.

 

http://img60.imageshack.us/img60/3368/23052008562od3.th.jpg

 

http://img86.imageshack.us/img86/3451/23052008563at7.th.jpg

 

http://img389.imageshack.us/img389/9938/23052008564bs7.th.jpg

 

Εχω και βιντεο με τον ηχο, αλλα δεν ακουγεται καλα απο το βιντεο (ψιλο φυσαει κιολας) αλλα δεν μπορω να το βαλω γιατι φενεται ο αριθμος της πινακιδας πανω

 

 

 

 

pragmatika den eixa dei ton sigastira. kala pou mou to eipes gia na akousw ton thoruvo pou kanei kai xwris.

Link to comment
Share on other sites

paidia an cgaleis ton sigasthra paei kalutera;;;;;; giati den exw idea

 

Οχι δεν παιζει κατι τετοιο, ισα ισα το αντιθετο μου ειπε και ο αυτος που το πειρα, να αφησω τον σιγαστιρα πανω θα πηγαινει καλυτερα. Αλλα ο σιγαστιρα ετσι και αλιως εκει βρισκεται μονο για να μειωνει τον θορυβο.

 

Να σερωτησω η δισκοπλακα που εβαλες μπροστα εσυ τι μαρκα ειναι ? Με πατεντα μπηκε η κατευθιαν ? Και ποσο σου στοιχισε.... Και για την μανετα που εχεις, ειναι η μανισια απλα την εβαψες εσυ ? Η ειναι αλλη σε ασιμη χρωμα?

Link to comment
Share on other sites

Edit: Παιδια για βοηθηστε, εχει βρει κανενας χρυσα αντιβαρα η χρυση μανετα (για φρενο) η τιποτα χρυσα πατηρακια (για τα πισω) που να ταιριαζει στο crypton μας (δηλαδη χωρις πατεντες και ιστοριες)... ?

Κανενας που να εχει βρει τιποτα να μας πει που και αν εχει δει κιολας πρωτα τιποτα ?

 

http://www.imageshack.gr/view.php?file=c7fh52r8ux3f7pc93603.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν παιζει κατι τετοιο, ισα ισα το αντιθετο μου ειπε και ο αυτος που το πειρα, να αφησω τον σιγαστιρα πανω θα πηγαινει καλυτερα. ?

 

tora ti ginete paei kalitera me to sigastira h oxi?????

Greekmu eides kamia diafora sthn teliki????

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

tora ti ginete paei kalitera me to sigastira h oxi?????

Greekmu eides kamia diafora sthn teliki????

Ο σιγαστιρας ομως ρε παιδια τι να παει καλυτερα η οχι (μονο για θορυβο ειναι) , φανταζομε δεν εχει διαφορα, εγω δεν προκειτε παντως να τον βγαλω γιατι δεν θελω να κανει τοσο θορυβο...

 

Δεν το εβγαλα αλλο το μηχανακι εξω σημερα εκτως απο τοτε που την περασα. Αυριο περισσοτερα, αν και δεν ειναι σιγουρο παλι αν θα το παρω

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν παιζει κατι τετοιο, ισα ισα το αντιθετο μου ειπε και ο αυτος που το πειρα, να αφησω τον σιγαστιρα πανω θα πηγαινει καλυτερα. Αλλα ο σιγαστιρα ετσι και αλιως εκει βρισκεται μονο για να μειωνει τον θορυβο.

 

Να σερωτησω η δισκοπλακα που εβαλες μπροστα εσυ τι μαρκα ειναι ? Με πατεντα μπηκε η κατευθιαν ? Και ποσο σου στοιχισε.... Και για την μανετα που εχεις, ειναι η μανισια απλα την εβαψες εσυ ? Η ειναι αλλη σε ασιμη χρωμα?

 

h diskoplaka einai brembo kai kanei 80 me topothethsh. mpainei xwris patenta. thn maneta thn ekana egw nikel

Link to comment
Share on other sites

Ο σιγαστιρας ομως ρε παιδια τι να παει καλυτερα η οχι (μονο για θορυβο ειναι) , φανταζομε δεν εχει διαφορα, εγω δεν προκειτε παντως να τον βγαλω γιατι δεν θελω να κανει τοσο θορυβο...

 

Δεν το εβγαλα αλλο το μηχανακι εξω σημερα εκτως απο τοτε που την περασα. Αυριο περισσοτερα, αν και δεν ειναι σιγουρο παλι αν θα το παρω

 

evgala shmera ton sigasthra kai ta spaei se thoruvo xwris na krazei omws. apo anodo......... apo ligo ews katholou

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο special με τι καθαρίζετε τις ζάντες; Καθαρίζω τη σκόνη με ένα βρεγμένο βετέξ και αφήνει μαυρίλα που δεν βγαίνει. Γίνεται χειρότερα.
Link to comment
Share on other sites

h diskoplaka einai brembo kai kanei 80 me topothethsh. mpainei xwris patenta. thn maneta thn ekana egw nikel

 

Η δισκόπλακα φυσικά και ΔΕΝ είναι της Brembo και θέλει μία μικρή πατέντα.Μπαίνει ένα λαμάκι το οποίο τοποθετεί την δαγκάνα πιό πίσω ώστε να χωράει ο μεγαλύτερης διαμέτρου δίσκος.Εμένα μου είχε στοιχίσει ένα 70άρι αν θυμάμαι καλά.Άγγελε μην πιστεύεις ότι γράφει πάνω......είπαμε Ταυλάνδη είναι αυτή.....ότι θέλουν γράφουν.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο special με τι καθαρίζετε τις ζάντες; Καθαρίζω τη σκόνη με ένα βρεγμένο βετέξ και αφήνει μαυρίλα που δεν βγαίνει. Γίνεται χειρότερα.

 

εγω με σφουγγαρι με νερο κ σαπουνι πιατων:) κ γινονται τζαμι...

οταν ομως το πηγα στο 1ο σερβις,μ εβαλε υγρο στην αλυσιδα κ τοτε μου εγιναν χαλια γτ ειχα βγαλει κ το πλαστικο απ την αλυσιδα

Link to comment
Share on other sites

paidia mporeite na mou peite ti na kanw gia na pigenei to mixanaki pio grigora; exw 3500 km kai episis i tetarti polles fors mou kremaei. episis thelw na alakso eksatmisi. pia na valw giati exw mperdeutei me tis gnomes edw ..
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

εγω με σφουγγαρι με νερο κ σαπουνι πιατων:) κ γινονται τζαμι...

οταν ομως το πηγα στο 1ο σερβις,μ εβαλε υγρο στην αλυσιδα κ τοτε μου εγιναν χαλια γτ ειχα βγαλει κ το πλαστικο απ την αλυσιδα

Θα το δοκιμάσω και βλέπουμε. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

paidia mporeite na mou peite ti na kanw gia na pigenei to mixanaki pio grigora; exw 3500 km kai episis i tetarti polles fors mou kremaei. episis thelw na alakso eksatmisi. pia na valw giati exw mperdeutei me tis gnomes edw ..

κατσε ακομη λιγο.εχεις λιγα χλμ και το μοτερ δεν εχει ανοιξει ακομη.επισης μην περιμενεις τιποτα παραπανω αο την 4η σχεση.τωρα αμα βαλεις μια εξατμιση το προβλημα θα βελτιωθει καπως.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο special με τι καθαρίζετε τις ζάντες; Καθαρίζω τη σκόνη με ένα βρεγμένο βετέξ και αφήνει μαυρίλα που δεν βγαίνει. Γίνεται χειρότερα.

 

ego ths katharizo me panaki vregmeno me venzina!!1

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

Η δισκόπλακα φυσικά και ΔΕΝ είναι της Brembo και θέλει μία μικρή πατέντα.Μπαίνει ένα λαμάκι το οποίο τοποθετεί την δαγκάνα πιό πίσω ώστε να χωράει ο μεγαλύτερης διαμέτρου δίσκος.Εμένα μου είχε στοιχίσει ένα 70άρι αν θυμάμαι καλά.Άγγελε μην πιστεύεις ότι γράφει πάνω......είπαμε Ταυλάνδη είναι αυτή.....ότι θέλουν γράφουν.....

 

file mou brembo grafei kai brembo lew. tera ti einai den me noiazei. den thewreite patenta pantws auto to lamaki. einai prokothorismeno

Link to comment
Share on other sites

Paidia kalispera.....molis graftika sto forum alla to parakolouthw edo kai poliiii kairo....eida tin sizitisi poy eixate kai eipa na sas rwtisw kati,mias kai eseis xeretai kati parapano!!!

 

 

Ti tha protimousate????

1)Gilera runner 125cc,4t

2)Yamaha Crypton x135

3)Honda innova inj 125

:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το πομπε πιστονι ρε παιδια;;

Το λέει και η λέξη. Είναι πομπέ, οχι flat. Αυξάνει την συμπίεση με αποτέλεσμα να βγάζει πιο πολλά άλογα το μοτέρ και είναι πιο αξιόπιστο, αλλά δεν παίρνει ρεκτιφιέ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...