Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton-X 135


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia molis simera pira to kolofanaro me mesa ta flas

pliga na to valw alla diapistosa pos to piso fota poreias kai stop einai se tripli eniea fisa ena ta flas einai se dio alles (mia gia to deksi kai mia gia to aristeri) ksexoristes fises. to neo kolofanaro exei mia 6apli eniea fisa. ti tha kanw gia to sindeso; voithiaaaaaaaaaaa

kaneis pou to exei valei;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

βαλε καμια φοτο ρε!!να δουμε να σου πουμε καμια γνωμη!!:)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλήρωσα για ένα χρόνο ασφάλισης 103 ευρώ. Όντως 300 ευρώ είναι πάρα πολλά, αλλά ίσως να είναι τόσα λόγο του ότι έχει full πακέτο + ασφάλεια κλοπής.

 

poio kolofanaro??? ayto pou exei klepsei ths kardies mas i to allo???? kai poso to pires???

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω βαλει αλλα το εβαλε ο αντιπροσωπος:p:lol:

αρα δεν μπορω να σε βοηθησω

 

to kolofanaro to ftino . oxi auto pou mas exei ksetrelanei. auto pou einai san to mama alla me mesa ta flas. kamia voitheia;;; file i photo den exei noima afoy stin opsi einai to idio

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι νέο μέλος. Σήμερα το απόγευμα παρέλαβα το καινούργιο μου Crypton x special. Τα ασφαλιστρά μου είναι 76 ευρώ το χρόνο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι νέο μέλος. Σήμερα το απόγευμα παρέλαβα το καινούργιο μου Crypton x special. Τα ασφαλιστρά μου είναι 76 ευρώ το χρόνο.

 

kaloriziko file (kai se osous to exoun parei) kai panta orthios...

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι νέο μέλος. Σήμερα το απόγευμα παρέλαβα το καινούργιο μου Crypton x special. Τα ασφαλιστρά μου είναι 76 ευρώ το χρόνο.

 

 

καλώς ήρθες φίλε crableg... καλορίζικο το μοτόρι και πάντα όρθιος :D

είσαι 5 ευρώ πιο φθηνός από μένα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά. Να' σται καλά!

 

φιλική συμβουλή... διάβασε καλά την σελίδα 5-3 & 5-4 στο manual (και πάντα καλό ζέσταμα πριν ξεκινήσεις)... ίσως το πιο σημαντικό κομμάτι από όλο το βιβλιαράκι ;)

Link to comment
Share on other sites

to kolofanaro to ftino . oxi auto pou mas exei ksetrelanei. auto pou einai san to mama alla me mesa ta flas. kamia voitheia;;; file i photo den exei noima afoy stin opsi einai to idio
τις φυσες απο πισω που μας ρωτας πως θα το συνδεσεις να βγαλεις φοτο!!:)
Link to comment
Share on other sites

re file polla den einai 300 eyro asfalisi to chrono???

Γειά σας παιδιά!!! Είμαι και εγώ νέο μέλος!!!Θέλω να μου πείτε για yiosi γνήσια που μπορούμε να βρούμε?????

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!!! Είμαι και εγώ νέο μέλος!!!Θέλω να μου πείτε για yiosi γνήσια που μπορούμε να βρούμε?????

 

γιόσι γνήσια για το Crypton-X δεν υπάρχει φίλε μου... ψάχνοντας καταλήξαμε πως είναι πιθήκια εξ' ανατολής... η γιόσι που "κάπως" πλησιάζει στο παπί μας είναι του address 125:

 

http://www.mototriti.gr/news/PREVIEW_newS.asp?news_data_id=67914&news_category_id=&category_id=92

 

Yoshimura Trioval Ανοξείδωτο: 245 euro

Yoshimura Trioval Carbon: 285

 

αν θες εξάτμιση σχεδιασμένη για το Crypton-X μόνο η GPR βγάζει... ή τέλος πάντων αυτήν έχουμε βρει ως τώρα... http://www.perko.gr η επίσημη αντιπροσωπεία της GPR στην Ελλάδα... 220 ευρώ :)

 

EDIT: καλώς ήρθες κι εσύ φίλε... καλορίζικο το Crypton-X και πάντα όρθιος :D

Link to comment
Share on other sites

γιόσι γνήσια για το Crypton-X δεν υπάρχει φίλε μου... ψάχνοντας καταλήξαμε πως είναι πιθήκια εξ' ανατολής... η γιόσι που "κάπως" πλησιάζει στο παπί μας είναι του address 125:

 

http://www.mototriti.gr/news/PREVIEW_newS.asp?news_data_id=67914&news_category_id=&category_id=92

 

Yoshimura Trioval Ανοξείδωτο: 245 euro

Yoshimura Trioval Carbon: 285

 

αν θες εξάτμιση σχεδιασμένη για το Crypton-X μόνο η GPR βγάζει... ή τέλος πάντων αυτήν έχουμε βρει ως τώρα... http://www.perko.gr η επίσημη αντιπροσωπεία της GPR στην Ελλάδα... 220 ευρώ :)

 

EDIT: καλώς ήρθες κι εσύ φίλε... καλορίζικο το Crypton-X και πάντα όρθιος :D

εχω βρει gpr αλλα ειναι καλη????

Link to comment
Share on other sites

εχω βρει gpr αλλα ειναι καλη????

 

διάβασε τα μηνύματα του aggelos_kalymnos που την έχει φορέσει και θα δεις:

 

http://www.myphone.gr/forum/search.php?do=finduser&u=107477

 

προσωπικά δίνει δε δίνει, δεν θα αγόραζα μια εξάτμιση που να μην είναι σχεδιασμένη/φτιαγμένη για το μηχανάκι που έχω...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια με τις ασφαλεις προσοχη επηδει λετε διαφορες, αυτο που παιζει με της ασφαλεις ειναι οτι για 50αρι ειναι αλλα ασφαλιστρα, μετα για εως 125 αλλα και για πανω απο 125 (νομιζω εως 250 ή 350) ειναι αλλα ασφαλιστρα.

 

Εμενα μου κοστισε ~115 ευρω. Αλλα δεν ειναι για παππι μεχρι 125 κυβικα αλλα για 125 και πανω. Η τιμη που εβγαζε απο διαφορες ασφαλιστικες στην κατηγορια 125 και πανω ηταν πανω κατω ολες ιδιες 110 η μια 105 η αλλη κτλ κτλ στην κατηγορια που ηταν για εως 125 ηταν γυρο στα 80 με 90 ευρω.

 

Το θεμα ειναι θελεις προσοχη σε ποια κατηγορια το εχει δηλωσει το παπι γιατι σε περιπτωση ατυχηματος μπορει η ασφαλιστικη να μην το αναγνωρισει αν δεν ειναι στην καταληλη κατηγορια. Γιατι με ειχε πει και ο ανθρωπος οταν ηταν να την κανω θες να σε βαλω στα 125 να γλυτωσεις καποια χρηματα αλλα ευθυνη σε περιπτωση που γινει κατι και δεν αναγνωριστει δεν αναλαμβανει.

 

Οποτε προσεχετε λιγο, το παππι ειναι 135 κυβικα και οχι 125 ασχετα που ειανι 10 κυβικα η διαφορα, αυτο ομος κανει την διαφορα

Link to comment
Share on other sites

διάβασε τα μηνύματα του aggelos_kalymnos που την έχει φορέσει και θα δεις:

 

http://www.myphone.gr/forum/search.php?do=finduser&u=107477

 

προσωπικά δίνει δε δίνει, δεν θα αγόραζα μια εξάτμιση που να μην είναι σχεδιασμένη/φτιαγμένη για το μηχανάκι που έχω...

εγω εμαθα οτι θα βγει μια new εξατμ level .εχεισ ακουσει κατι??

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεισ αν απο το ζετ125 ταιριαζει το μικρο φτερακι πισω εκει που ειναι το μονοσοκ σαν λασποτιρα ειναι
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια...... ΚΑΙ η ΜΟΤΟΣΠΟΡΤ εχει βγει για το crypton X!!! σχεδιασμενη για τη συγκεκριμενη παπια...γιατι την σνομπάρετε??? εγω σας ειπα...μου εδωσε αρκετα .....το μονο μειονεκτημα ειναι οτι δεν μπαινει σιγαστηρας...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια...... ΚΑΙ η ΜΟΤΟΣΠΟΡΤ εχει βγει για το crypton X!!! σχεδιασμενη για τη συγκεκριμενη παπια...γιατι την σνομπάρετε??? εγω σας ειπα...μου εδωσε αρκετα .....το μονο μειονεκτημα ειναι οτι δεν μπαινει σιγαστηρας...

 

έχει βγάλει για το Crypton-X η Motosport? στο site τους δεν την έχουνε... :confused:

Link to comment
Share on other sites

έχει βγάλει για το Crypton-X η Motosport? στο site τους δεν την έχουνε... :confused:

 

Το επισιμο site της motosport ποιο ειναι ? Να τους κανουμε και μια ερωτηση η κανα τηλεφωνω του εισαγωγεα στην ελλαδα αν βγαινει και για το παππι ωστε να ξερουμε και επισιμα.

 

Κατι βγαζει και η motosport αλλα δεν ξερουμε ακομα επισιμα αν ειναι για το μηχανακι αυτο. Παντως βγαζει και την ιδια οπως αυτην που μπαινει στο crypton για το innova. Το θεμα ειναι να ξερουμε σιγουρα οτι ειναι για το Crypton X οπως ξερουμε επισιμα για την GPR οτι ειναι σχεδιασμενη για αυτο και οπως ξερουμε οτι η μαυρη η γνωστοι που εχουν βαλει αρκετοι δεν ειναι της Yoshimura αλλα ασιατικης κατασκευης και οτι δεν δινει κατι στο παππι. Παντως αυτη της Motosport οτι και αν ειναι κανει γυρο στα 90 ευρω

 

 

Ειχα δει και ενα βιντεο με μια dragon εξατμιση που εβγαζε πολυ ωραιο δυνατο θορυβο . Βρηκα αυτο και πηρα τηλ http://www.springdragon.gr/. Λεει ειναι για το παπι εχει σιγαστηρα που αφαιρειτε και κανει 145 + ΦΠΑ (δηλαδη 173 Ευρω). ΔΕν την ξερω σαν εταιρια αλλα βγαζει και για αλλα μηχανακια απο οτι βλεπω στο σιτε τους. Ξερει κανεις τιποτα περισσοτερα ?

 

 

Βtw πηρα τηλεφωνω και στο μαγαζι της θεσσαλονικης για να ρωτησω για τον Συμπλεκτη. Ξεχαστετον Με ειπε να παρω απο Δευτερα να μου πει ακριβως τιμη για το ποσο θα βγει. Δεν ειναι μονο αλαγμα το καπακι λεει θελει να ανοιχτει και απο μεσα να αλαξει καποια πραγματα. Κατι στο στραοφαλο ειπε κτλ και οτι μπορει να κοστιξει γυρο στα 500-600 ευρω για να γινει η μετατροπη ολη :wacko: :confused:

Link to comment
Share on other sites

έχει βγάλει για το Crypton-X η Motosport? στο site τους δεν την έχουνε... :confused:

 

το site τους ειναι προπολεμικο...εγω την παρηγγειλα κατευθειαν απ το εργοστασιο στη θεσσαλονικη κ οχι απο καποιο μαγαζι...με email που επικοινωνουσα μου εδωσαν πολλες λεπτομερειες (ο,τι θελετε για την motosport ρωτηστε με)...ο κωδικος της ειναι Α10135 AL,Βγαίνει σε:

ασημί

χρυσαφί

μαύρο

καφεκόκκινο

πράσινο

μπλε

και η τιμή της είναι 96,70 ευρω.και μου ειπαν οτι βαση δυναμομετρησεων ειναι πολυ καλη

Link to comment
Share on other sites

εχει φτιαξει κανεις το μηχανακι του???

 

EKSOTERIKA H MIXANIKA???

Yparxei kanenas ektos to xampo pou na evale yoshi???????????

[sIGPIC][/sIGPIC]Live your life on 0-402m ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...