Jump to content

Samsung SGH-E840


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kalhmera. agorasa kai ego exthes to kinitaki kai omologo na po oti eimai ikanopiimenos mias kai meta apo tosa xronia agorasa alli marka kinitou apo sony ericsson.

ta mionektimata tou theoro oti einai

1)to kentriko koubi << i >> pou benei sto net. mou efage oli tin karta h blakia. (kserei kaneis pos apenergopiite)

2)otan milao sto kinito o ixos einai kapos mountos se sigrisi me ta sony ericsson

 

episis gnorizei kaneis pou boro na vro thematakia gia to sigekrimeno?

eyxaristo

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 255
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απευθύνομαι σε όσους το έχουν πάρει, παιδιά απο τι υλικά είναι φτιαγμένο το κινητό, πλαστικό; Έτσι τουλάχιστον φαίνεται απο τις φωτογραφίες.
Link to comment
Share on other sites

Απευθύνομαι σε όσους το έχουν πάρει, παιδιά απο τι υλικά είναι φτιαγμένο το κινητό, πλαστικό; Έτσι τουλάχιστον φαίνεται απο τις φωτογραφίες.

 

πλαστικό είναι, αλλά είναι και δείχνει καλής ποιότητας. Συνολικά το τηλ αποπνέει αίσθηση ακριβότερου

Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα το 840 αλλα...

 

1.πως μπορω να κανω ταξινομηση κατα επιθετο ή κατα ονομα της επαφες που τις εχω σωσμενες στην συσκευη ?

 

2.οταν εχω bluetooth ακουστικο της sansung και κανω μια κληση πως μπορω να διακοψω την κλήση απο την συσκευη . δεν πατιεται τιποτα

 

3.στην αναζητηση των ονοματων σε αλλες συσκευες οταν παταγα στο Κ π.χ. με πηγαινε στα πρωτα ονοματα που αρχιζαν με Κ. εδω δεν συμβαινει.... υπαρχει ενα πεδιο με ενα μεγενθυτικο φακο για αναζητηση αλλα οτι και να γραψω τιποτα....

 

 

help !!!

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα το 840 αλλα...

 

1.πως μπορω να κανω ταξινομηση κατα επιθετο ή κατα ονομα της επαφες που τις εχω σωσμενες στην συσκευη ?

 

2.οταν εχω bluetooth ακουστικο της sansung και κανω μια κληση πως μπορω να διακοψω την κλήση απο την συσκευη . δεν πατιεται τιποτα

 

3.στην αναζητηση των ονοματων σε αλλες συσκευες οταν παταγα στο Κ π.χ. με πηγαινε στα πρωτα ονοματα που αρχιζαν με Κ. εδω δεν συμβαινει.... υπαρχει ενα πεδιο με ενα μεγενθυτικο φακο για αναζητηση αλλα οτι και να γραψω τιποτα....

 

 

help !!!

 

 

1. Δεν γίνεται, φαίνονται όπως είναι αποθηκευμένες.

 

2. Αν ανοίξεις το πορτάκι ενεργοποιούνται τα πλήκτρα.

 

3. Δεν μπορεί, κάτι δεν είναι σωστό. Συνήθως ασυμβατότητες γλώσσας δημιουργουν τέτοια προβλήματα.

Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

1. Δεν γίνεται, φαίνονται όπως είναι αποθηκευμένες.

 

2. Αν ανοίξεις το πορτάκι ενεργοποιούνται τα πλήκτρα.

 

3. Δεν μπορεί, κάτι δεν είναι σωστό. Συνήθως ασυμβατότητες γλώσσας δημιουργουν τέτοια προβλήματα.

 

 

 

THANKS φιλε... αλλα

 

1. οταν αποθηκευεις μια επαφη σου ζηταει χωριστα ονομα και επιθετο και βγαζει μετα στην λιστα ταξινομημενα με βαση το ονομα.... οποτε θα πρεπει να τα περασω τις επαφες οπου ονομα το επιθετο και οπου το επιθετο το ονομα για να μου βγαζει στην λιστα με τα ονοματα κατα επιθετο την λιστα ? μιας και συνηθως με το επιθετο ψαχνουμε .... φανταστειτε ποσους γιαννηδες και κωστηδες θα βγαλει ... οταν ψαχνεις καποιον

 

2. οταν ανοιγω το πορτακι δεν πατιεται τιποτα....ειναι ολα κλειδωμενα και δεν ξεκλειδωνει

 

3. δηλαδη ... ?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έτσι είναι, δεν έχω βρει ούτε εγώ κάτι άλλο. Είναι πρόβλημα, από αυτά τα σπαστικά που δεν βγαίνει νόημα γιατί τα φτιάξανε έτσι. Εγώ πάντως δεν χρησιμοποιώ καθόλου το πεδίο επίθετο, γράφω επίθετο-όνομα στο πάνω....

Με το δικό μου ακουστικο bluetooth, συμβαίνει ότι και με το καλώδιο handsfree, δηλαδή αν ανοίξεις το καπάκι γράφει στο κέντρο κάτω "ξεκλειδ", οπότε αν πατήσεις το κεντρικό κουμπί, το "οκ" δηλαδή, ξεκλειδώνουν τα πλήκτρα.

Στην αναζήτηση τώρα, εξαρτάται πως πέρασες τις επαφές στο τηλέφωνο. Αν το έκανες χρησιμοποιώντας τη σιμ, στην οποία είχες αποθηκεύσει επαφές με κάποιο άλλο τηλέφωνο, έχουν παρουσιαστεί κάποιες ασυμβατότητες. Εχω δεί πχ κάρτα σιμ της βοντα από συσκευή νοκια να τοποθετείται σε samsung U600 και να συμβαίνει αυτό που λες, να μην λειτουργεί δηλαδή η αναζήτηση. Η δική μου κάρτα είναι κοσμοτέ, ήταν σε νοκια Ν92, σονυ Κ800, και τώρα στο Ε840, και όλα λειτουργούν κανονικά..... προσπάθησες να χρησιμοποιήσεις το CD του Ε840 για να επεξεργαστείς τις επαφές? Σίγουρα θα έχει αποτέλεσμα, γιατί για να διορθωθεί αυτό κάπως από το μενού το τηλεφώνου δεν το βλέπω...

Πες κι άλλες λεπτομέρειες αν θες, να το σκαλίσω και εγώ...

Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έτσι είναι, δεν έχω βρει ούτε εγώ κάτι άλλο. Είναι πρόβλημα, από αυτά τα σπαστικά που δεν βγαίνει νόημα γιατί τα φτιάξανε έτσι. Εγώ πάντως δεν χρησιμοποιώ καθόλου το πεδίο επίθετο, γράφω επίθετο-όνομα στο πάνω....

Με το δικό μου ακουστικο bluetooth, συμβαίνει ότι και με το καλώδιο handsfree, δηλαδή αν ανοίξεις το καπάκι γράφει στο κέντρο κάτω "ξεκλειδ", οπότε αν πατήσεις το κεντρικό κουμπί, το "οκ" δηλαδή, ξεκλειδώνουν τα πλήκτρα.

Στην αναζήτηση τώρα, εξαρτάται πως πέρασες τις επαφές στο τηλέφωνο. Αν το έκανες χρησιμοποιώντας τη σιμ, στην οποία είχες αποθηκεύσει επαφές με κάποιο άλλο τηλέφωνο, έχουν παρουσιαστεί κάποιες ασυμβατότητες. Εχω δεί πχ κάρτα σιμ της βοντα από συσκευή νοκια να τοποθετείται σε samsung U600 και να συμβαίνει αυτό που λες, να μην λειτουργεί δηλαδή η αναζήτηση. Η δική μου κάρτα είναι κοσμοτέ, ήταν σε νοκια Ν92, σονυ Κ800, και τώρα στο Ε840, και όλα λειτουργούν κανονικά..... προσπάθησες να χρησιμοποιήσεις το CD του Ε840 για να επεξεργαστείς τις επαφές? Σίγουρα θα έχει αποτέλεσμα, γιατί για να διορθωθεί αυτό κάπως από το μενού το τηλεφώνου δεν το βλέπω...

Πες κι άλλες λεπτομέρειες αν θες, να το σκαλίσω και εγώ...

 

 

 

ναι ειχα βοντα και το κ750 και εκανα αντιγραφη απο την συσκευη στην σιμ μετα εβαλα την σιμ στο 840 και εκανα αντιγραφη στην συσκευη.

μαλλον θα κανω αυτο που λες να τα επεξεργαστω ολα απο το προγραμμα.

ξερεις ποσες φορες κανω μια κληση κατα λαθος και προσπαθω να το κλεισω πατωντας απο το bluetooth απο ο τηλεφωνο και μεχρι να το κανω για να το κλεισω παρολο που δεν εχω ακουσει κληση..ο αλλος λαμβανει σαν αναπαντητη και με καλει να δει τι θελω....

αστα να πανε !

thanks παντος

τελικα λες να αν περναω νεο ονομα να περναω μονο στο πρωτο πεδιο με το επιθετο πρωτα ε ?

Link to comment
Share on other sites

2. οταν ανοιγω το πορτακι δεν πατιεται τιποτα....ειναι ολα κλειδωμενα και δεν ξεκλειδωνει

 

τα πλήκτρα ξεκλειδώνουν όποια στιγμή επιθυμείς αν πατήσεις στιγμιαία το πλήκτρο ανοίγματος-κλεισίματος του τηλεφώνου (το μικρό στο πλάι της συκευής)

Link to comment
Share on other sites

τελικα λες να αν περναω νεο ονομα να περναω μονο στο πρωτο πεδιο με το επιθετο πρωτα ε ?

 

Εγώ φίλε μου, με αυτές τις χαζές ασυμβατότητες, και δεδομένου ότι επειδή τα βαριέμαι εύκολα, αλλάζω 3-4 συσκευές το χρόνο, δεν τα κάνω ούτε αντιγραφή στη σιμ... Έχω ψιλοπαραιτηθεί.... το ένα έχει πεδίο "γενέθλια", το άλλο δεν έχει. Το ένα γράφει μήνυμα έτσι, το άλλο αλλιώς, έχει και τελικό ς που το άλλο δεν έχει, το ένα έχει σε κάθε επαφή κινητό, σταθερό, 2 email, διεύθυνση, ψευδώνυμο κλπ, το άλλο έχει και νούμερο αυτοκινήτου και όνομα κατοικίδιου που λέει ο λόγος.... Δεν μπαίνω καν στη διαδικασία να επεξεργαστώ τα στοιχεία αυτά στον υπολογιστή...

 

Έως ότου αποκτήσουν όλοι οι κατασκευαστές κάποιου είδους κοινό πρωτόκολλο και να πάψουν να μας ταλαιπωρούν, διαμαρτύρομαι...:)

 

τα πλήκτρα ξεκλειδώνουν όποια στιγμή επιθυμείς αν πατήσεις στιγμιαία το πλήκτρο ανοίγματος-κλεισίματος του τηλεφώνου (το μικρό στο πλάι της συκευής)

 

και αυτό σωστό..;)

Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά είσαστε πολύ ενημερωμένοι, μπράβο!

Αλλά το δικό μου 840 δεν λέει με τίποτα να κανει εγκατάσταση παιχνίδι.

Έχω κάνει άπειρες προσπάθειες αλλά βγάζει "μη υποστηριζόμενο αρχείο" ή "Σφάλμα Java. Μη έγκυρο όρισμα.

Έχω βάλει τους κωδικούς και έχει εμφανίσει το μήνυμα οτι έχει ενεργοποιηθεί. Αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Είδα το κινητάκι σ'ενα vodafone shop και τα παιξα με το ποσο ομορφο ειναι, κι οταν διαπιστωσα κι οτι απο χαρακτηριστικα ειναι μια χαρα για τα δικα μου δεδομενα κατενθουσιαστικα.Προσπαθησα να διαβασω ολα τα threads αλλα εχω καποιες αποριες..

1) Εχει αναφορές παραδοσεις sms?Κι αν ναι,με μορφη μηνυματος οπως στα nokia ή σαν απλη ειδοποίηση οπως στα sony ericsson?Είναι μονιμα ενεργοποιημενη ή πρεπει να ενεργοποιείται για καθε μηνυμα ξεχωριστα?

2)Για ήχο ειδοποιησης sms μπορω να βαλω ακόμα και καποιο mp3 από τη memory card?

3)Εχει επαναλαμβανόμενο ξυπνητηρι τυπου W810?

 

Ευχαριστώ πολυ εκ των προτερων... :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1) Αν καταφέρει να φύγει ένα μήνυμα από το κινητό σου έρχετε αναφορά παράδοσης αλλά νομίζω οτι απλά σημαίνει οτι έφυγε από εσένα όχι οτι το έχει λάβει ο παραλήπτης. (Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος)

2) Μπορείς να βάλεις mp3.

3) Έχει επαναλαμβανόμενο ξυπνητήρι.

Link to comment
Share on other sites

Να κανω κι εγω μια ερωτηση στους κατοχους του Ε840? Εχετε παρατηρησει καμενα πιξελ στην οθονη? Ειναι πολυ ευκολο να φανουν αν το βαλετε να φορτισει κλειστο με το μαυρο θεμα. Εγω απο οταν το πηρα ειχα 1-2 αλλα χτες ειδα οτι πρεπει να εχουν αυξηθεί πολυ, γύρω στα 20!!

Εχετε παρατηρησει κατι αντιστοιχο, ή να το τρεξω στο service?

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είδα τίποτα, αλλά δεν έχει σημασία, αφού το είδες εσύ, σφαίρα στο service!!!!
Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είδα τίποτα, αλλά δεν έχει σημασία, αφού το είδες εσύ, σφαίρα στο service!!!!

Ta καμενα pixel πολλαπλασιαστηκαν, εγιναν καμια 50ρια, οποτε πηγε σφαιρα στο service. Ιδωμεν τι θα γινει με την επισκευη...σιχαινομαι να μου ανοιγουν το κινητο στα σερβις, δεν τους εχω καμια εμπιστοσυνη..

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ta καμενα pixel πολλαπλασιαστηκαν, εγιναν καμια 50ρια, οποτε πηγε σφαιρα στο service. Ιδωμεν τι θα γινει με την επισκευη...σιχαινομαι να μου ανοιγουν το κινητο στα σερβις, δεν τους εχω καμια εμπιστοσυνη..

 

Σίγουρα θα σου αλλάξουν οθόνη, δεν επισκευάζονται τα καμένα πιξελς, όσο για το σέρβις, δεν είναι ντε και καλά σκούρα τα πράγματα....

Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

Με κουφαναν λιγο στο service...μου ειπαν οτι η οθονη μου ειχε κηλιδες απο υγρο εσωτερικα, τις οποίες τις καθαρισαν και ειναι ΟΚ:confused:

Η πλακα ειναι οτι οντως τωρα η οθονη ειναι μια χαρα! :blink:

Και αναρωτιεμαι τωρα εγω, τι σοι κηλιδες ειναι αυτες?? Και πως βρεθηκαν εσωτερικα της οθονης, αφου το κινητο δεν εχει ερθει ποτε σε επαφη με νερα και λοιπα υγρα?

Τι να πω, το κινητο ειναι υπο παρακολουθηση...

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

η οθονη μου ειχε κηλιδες απο υγρο εσωτερικα

 

Τι έργο είναι πάλι αυτό?:blink:

 

Κάθε μέρα μαθαίνεις...

Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Το πηρα τελικα κι εγω το κινητακι και ειμαι υπερευχαριστημενη. Το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι δεν μου ανοιγει πολλες φωτο που ειχα στο προηγουμενο κινητο μου (w810i) οπως και καποιες αλλες που ειχα τραβηξει με τη webcam τι οποιες ομως το sony ericsson ανοιγε κανονικα. Ξερει κανεις τι παιζει κι αν μπορω να κανω κατι γι'αυτο? Thanks!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μειωσε λιγακι το μεγεθος των φωτογραφιων, να ειναι κατω απο 1600Χ1200. Δεν ανοιγει παραπανω το κινητο... ιδιοτροπιες της Samsung!

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E840

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...