Jump to content

Samsung SGH-E950


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Samsung Electronics has unveiled its mobile phone series called "Beautiful Technology"

at the CommunicAsia 2007 show.

 

http://www.itechnews.net/wp-content/uploads/2007/06/Samsung-SGH-E950-phone.jpg

 

Networks: GSM 900/1800/1900 MHz, GPRS, EDGE.

Dimensions: 98 x 46 x 15 mm.

Camera: 3.2 MegaPixel with video capture.

Main display: 2”, TFT, 260K colors.

Secondary display: 1.2”, OLED, TouchScreen, 65K colors.

MP3-player, MP3, AAC+, WMA, IcePower technology by Bang & Olufsen FM-Radio.

Memory: 70 MB, microSD cards.

Connectivity: Bluetooth 2.0 FDR (A2DP profile) / USB 2.0 HS / TV-Out.

New interactive userʼs interface: Espresso UI, two display support.

 

Δείκτης SAR:

0.442 W/kg

Edited by gianpithio
Ενημέρωση πρώτου ποστ θέματος
Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ καλο... μου αρεσει!!!

 

http://justamp.blogspot.com/2007/06/samsung-e950-live-pics.html

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

e oxi re gmt mou! pano pou eixa apofasisei gia U600 tora erxetai ayto!

 

apofasiste ekei sti samsung epitelous! vevaia ego septemvri me noemvri tha paro kinito opote tha to perimeno!

 

me aresei poly!

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

ΤΡΟΜΕΡΟ δειχνει να ειναι....μπραβο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

General Network GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900

Announced 2007, June

Status Coming Soon

Size Dimensions 98 x 46 x 15 mm

Weight

Display Type TFT, 256K colors

Size 240 x 320 pixels, 2 inches

- Touch-panel input (1.2 inches, 65K colors OLED display)

Ringtones Type Polyphonic, MP3

Customization Download

Vibration Yes

Memory Phonebook Yes, Photo call

Call records 20 dialed, 20 received, 20 missed calls

Card slot microSD (TransFlash)

- 70 MB internal memory

Data GPRS Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps

HSCSD No

EDGE Yes

3G No

WLAN No

Bluetooth Yes, v2.0 with A2DP

Infrared port No

USB Yes, v2.0

Features Messaging SMS, MMS, Email

Browser WAP 2.0/xHTML, HTML (NetFront 3.4)

Games Yes + downloadable

Colors Black

Camera 3.15 MP, 2048x1536 pixels, video, flash

- Java MIDP 2.0

- T9

- FM radio

- MP3/AAC+/WMA player

- TV out

- Organizer

- To do List

- Image editor (Scalado)

- Voice memo

Battery Standard battery, Li-Ion 900mAh

 

http://img.gsmarena.com/w/pics/samsung/samsung-e950-00.jpg

 

review: http://www.gsmarena.com/samsung_e950-review-158.php

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Hello!

 

προσπάθησα να βρω τρόπους να βάλω παιχνίδια στο samsung E950

αλλά δεν μου εμφανίζει το install midlet...μήπως ξέρει κανείς γιατί?

γράφω το *#9998*5282# βλέπω το library info και το native info αλλά

πουθενά το install midlet...

 

ξέρω οτι είναι καινούριο κινητό και ίσως να μην το έχουν πολλοί στα

χέρια τους αλλά έστω και ιδέες να δοκιμάσω θα ήταν χρήσημες!

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω το ιντερφεις του G600 αλλά το Ε950 που πήρα πρόσφατα φαίνεται καλό τηλέφωνο, όμως να ρωτήσω κάτι όλα τα σαμσουνγκ έτσι ιδιότροπα είναι? γιατι πρέπει να κλείσω το ραδιόφωνο ας πούμε για να κάνω κάτι άλλο?( έχω καλομάθει από τα νόκια ) με περιμένουν κι άλλες...εκπληξούλες άραγε?
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω το ιντερφεις του G600 αλλά το Ε950 που πήρα πρόσφατα φαίνεται καλό τηλέφωνο, όμως να ρωτήσω κάτι όλα τα σαμσουνγκ έτσι ιδιότροπα είναι? γιατι πρέπει να κλείσω το ραδιόφωνο ας πούμε για να κάνω κάτι άλλο?( έχω καλομάθει από τα νόκια ) με περιμένουν κι άλλες...εκπληξούλες άραγε?

 

Επιτέλους, η 1η απάντηση!

Αυτό με το ραδιόφωνο δεν το γνωρίζω γιατί και γω από Nokia προέρχομαι. Φαντάζομαι άλλα μέλη με περισσότερα Samsung στην κατοχή τους έως τώρα θα συνδράμουν:)

 

Ερωτήσεις λοιπόν: :rolleyes:

- Μπαταρία: Έχεις παρατηρήσει πόσες μέρες διαρκεί με νορμάλ χρήση; Είναι 880 mAh;

- Μηχανισμός slide: Υπάρχει καθόλου τζόγος ή είναι στιβαρός;

- Οθόνη: Είναι ευκρινής και φωτεινή;

- Μπορείς να ανεβάσεις καμιά φωτό από το interface;

 

Για το interface του G600 δες παρακάτω.

http://i127.photobucket.com/albums/p126/Jurgens-2007/0002.jpg http://i127.photobucket.com/albums/p126/Jurgens-2007/0003.jpg

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ιντερφεις εχουν συμφωνα με αυτο που μου εδειξες ναι φωτεινή οθονη νομιζω ο μηχανισμος καλος ειναι δυο μερες το εχω και δεν εχω δει πολλα πολλα περιμενω μια καρτα μνημης απο eshop για να το γεμισω να δω τι ψαρια θα πιασω κατι μου λεει οτι εκει θα μου βγαλει ιδιοτροπιες, παντως απο εμφανιση σχετικα καλο αν και ασημι τελικα δεν ξερω γιατι το περιμενα μαυρο παντως απο βαροςμετα το Ν93 που εχω μεχρι τωρα αυτο μου φαινεται πουπουλο μπαταρια νομιζω 800 mAh διαρκεια δεν ξερω μετα την αρχικη φορτιση 22/11 δεν το εχω ξαναβαλει , ξερεις γιατι δεν μπορει να δει το bluetooth ακουστικο που ειχα και στο νοκια? ειναι ενα turbo x φτηνο αλλα το νοκια μου το...αγαπησε αμεσως.
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως μεταφερω με bluetooth ενα αρχειο μεγαλης χωρητικοτητας ( video ) κατευθειαν στην καρτα μνημης?γινεται η πρεπει να συνδεσω το τηλεφωνο με USB και να επιλεξω <<συσκευη αποθηκευσης >>?
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

To e950 εχει ακουστικα στο KIT της αγορας? (στο πακετο δηλαδη)

Κι εκτος αυτου να ρωτησω κατι αλλο, τα ακουστικα που παιρνει ειναι συμβατα με αυτα καποιου αλλου samsung?

Για παραδειγμα εαν τα ακουστικα του e900 (ή καποιου αλλου) να κανουν και στο e950.

Εαν ξερει καποιος ας μου πει, please!!!!:O

Link to comment
Share on other sites

Ναι η συσκευασία περιλαμβάνει ακουστικά και είναι αυτά με το πλατύ βύσμα νομίζω ειναι τα ίδια με του Ε900 αλλά καλύτερα να το επιβαιβεώσει κάποιος κάτοχος Ε900, εσύ όμως η και όποιος άλλος ξέρει μπορείτε να μου πείτε αν αυτά τα τηλέφωνα έχουν φωνητικές λειτουργίες ( κλήση, απάντηση με ακουστικό bluetooth κλπ) ?
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε κι εμενα το κινητο και το μονο που μπορω να πω ειναι οτι ειναι απιστευτα ελκυστικο, ερωτευσιμο και το πολυπληκτρο /οθονη ανταποκρινεται υπεροχα...Και στο ματι και στην αφη.

Στεναχωριεμαι που θα πρεπει να το δωσω, αλλα ειναι δωρο οποτε.:D

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι εαν εχει παρει νακεις σας για το 950 2GB microsd και πως ανταποκρινεται.

Να παρω 2αρα ή να παρω 1GB?

 

Ακομα απορω γιατι η τιμη του ειναι στα 190ευρα...:wacko:

Οχι οτι δεν με βολευει φυσικα!

Link to comment
Share on other sites

paidia ti sar exei to kinito ??

 

0,39 W/kg

Aν και προσωπικα δεν με απασχολει ιδιατερα, ομολογω πως το συγκεκριμενο μοντελο εχει παρα πολυ χαμηλο δεικτη.;)

Link to comment
Share on other sites

190 ευρώ που το βρήκες βρε θηρίο? εγώ έχω 2γιγα κάρτα και μάλλον καλά ανταποκρίνεται , γιατί όμως δεν την εμφανίζει το πρόγραμμα συγχρονισμού ξεχωριστά να μπορούμε να την χειριστούμε όπως θέλουμε, αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι όλες οι άλλες εταιρίες τελικά θέλουν 100 χρόνια για να φτάσουν στο σημείο που ήταν η νόκια πριν 10 χρόνια.Ας μου απαντήσει αν μπορεί κάποιος και για τις φωνητικές λειτουργίες αν ξέρει παρακαλώ.
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να το γραψω πριν φιλε kast1727.:D

Στην Ιταλια που ειμαι το βρηκα σε αυτη την τιμη.

Για τις φωνητικες κλησεις θα το ψαξω με την πρωτη ευκαιρια αν ειναι.;)

Οποτε αφου ειναι ok με 2αρα μαλλον μια τετοια θα χτυπησω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό για τη γυναίκα μου. Το έχω ψάξει αρκετά και απ' όσο είδα ανά το ίντερνετ, πρόκειται περί ενός αρκετά αξιοπρεπούς τηλέφωνου απ' το οποίο ναι μεν λείπει το autofocus και σύμφωνα με κάποιους οι φωτό του δεν φτάνουν τα επίπεδα άλλων (πχ D900i, E590) αλλά θεωρώ πως με το interface θα πρέπει να ειναι αρκετά πρακτικό (και το sar πάρα πολύ καλό).

 

Με ένα γρήγορο......"σκρουτζάρισμα", το φθηνότερο που βρήκα είναι στα 200 ευρώ και κάτι. Το θέμα είναι ότι το site που το πουλάει το δίνει με γαλλικά, αγγλικά και γερμανικά. Γνωρίζει κανείς αν και πώς μπορείς να βάλεις ελληνικά μέσα? (όχι ότι θα πεθάνουμε κιόλας χωρίς αυτά, απλά για να ξέρω).

Link to comment
Share on other sites

190 ευρώ που το βρήκες βρε θηρίο? εγώ έχω 2γιγα κάρτα και μάλλον καλά ανταποκρίνεται , γιατί όμως δεν την εμφανίζει το πρόγραμμα συγχρονισμού ξεχωριστά να μπορούμε να την χειριστούμε όπως θέλουμε, αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι όλες οι άλλες εταιρίες τελικά θέλουν 100 χρόνια για να φτάσουν στο σημείο που ήταν η νόκια πριν 10 χρόνια.Ας μου απαντήσει αν μπορεί κάποιος και για τις φωνητικές λειτουργίες αν ξέρει παρακαλώ.

 

Εγώ έχω το Samsung X700 το οποίο είναι πανάσχημο αλλά το αγόρασα μόνο και μόνο λόγω της ακτινοβολίας και του ότι δεν είχα ιδιαίτερες απαιτήσεις απ' το κινητό μου.

 

Ομολογώ πως μου έσπασε τα νεύρα το γεγονός πως τραβάει κάποια κολλήματα (κάποιες φορές δεν εμφανίζει την κάρτα μνήμης και πρέπει να το κλείσω και να το ξανανοίξω) ενώ με έχει εκνευρίσει αφάνταστα το ότι το τηλέφωνο δεν σου επιτρέπει να βάλεις ήχο κλήσης κάποιον απ' την κάρτα μνήμης και αναγκάζομαι να κόβω και να ράβω και να τα φτιάχνω μόνος μου (βέβαια, λόγω τηλεφωνητή, στην ουσία αυτό δεν είναι μεγάλο πρόβλημα). Πάνω στο πλαίσιο αυτό φαντάζομαι αντιστοιχεί κι αυτό που λες με την κάρτα και τον συγχρονισμό και γενικά η μη πρακτικότητα του τρόπου με τον οποίο διαχειρίζεται κανείς τα αρχεία.

 

Πάντως, παρ' όλα αυτά τα προβλήματα, θεωρώ πως ο καταναλωτής θα πρέπει να επιβραβεύει αυτόν που κατά μέσο όρο παράγει κινητά με χαμηλό SAR όπως η SAMSUNG παρά κάποιον που ναι μεν παρέχει κάποια χαρακτηριστικά παραπάνω ή/και καλύτερα αλλά έχει βαλθεί να ψήσει τον εγκέφαλο αυτών που τηλεφωνούν (βλέπε SE, το τελευταίο σοβαρό κινητό της οποίας είχε χαμηλό SAR ήταν το Κ800i). Δεν υπάρχει περίπτωση να με πείσει κανείς ότι είναι σημαντικότερο το να έχει στυλάτο κινητό που να......ψήνει και καφέ, παρά η υγεία η δική του και των γύρω του.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Samsung X700 το οποίο είναι πανάσχημο αλλά το αγόρασα μόνο και μόνο λόγω της ακτινοβολίας και του ότι δεν είχα ιδιαίτερες απαιτήσεις απ' το κινητό μου.

 

Ομολογώ πως μου έσπασε τα νεύρα το γεγονός πως τραβάει κάποια κολλήματα (κάποιες φορές δεν εμφανίζει την κάρτα μνήμης και πρέπει να το κλείσω και να το ξανανοίξω) ενώ με έχει εκνευρίσει αφάνταστα το ότι το τηλέφωνο δεν σου επιτρέπει να βάλεις ήχο κλήσης κάποιον απ' την κάρτα μνήμης και αναγκάζομαι να κόβω και να ράβω και να τα φτιάχνω μόνος μου (βέβαια, λόγω τηλεφωνητή, στην ουσία αυτό δεν είναι μεγάλο πρόβλημα). Πάνω στο πλαίσιο αυτό φαντάζομαι αντιστοιχεί κι αυτό που λες με την κάρτα και τον συγχρονισμό και γενικά η μη πρακτικότητα του τρόπου με τον οποίο διαχειρίζεται κανείς τα αρχεία.

 

Πάντως, παρ' όλα αυτά τα προβλήματα, θεωρώ πως ο καταναλωτής θα πρέπει να επιβραβεύει αυτόν που κατά μέσο όρο παράγει κινητά με χαμηλό SAR όπως η SAMSUNG παρά κάποιον που ναι μεν παρέχει κάποια χαρακτηριστικά παραπάνω ή/και καλύτερα αλλά έχει βαλθεί να ψήσει τον εγκέφαλο αυτών που τηλεφωνούν (βλέπε SE, το τελευταίο σοβαρό κινητό της οποίας είχε χαμηλό SAR ήταν το Κ800i). Δεν υπάρχει περίπτωση να με πείσει κανείς ότι είναι σημαντικότερο το να έχει στυλάτο κινητό που να......ψήνει και καφέ, παρά η υγεία η δική του και των γύρω του.

 

Συμφωνώ απόλυτα , και εγώ βάζω πάνω απόλα το sar. (για αυτό το λόγο είχα αλλάξει το Κ750 μέσα σε 2 μήνες λόγω 0.99).Τώρα έχω το Κ800, αλλά το επόμενο μου θα είναι το Ε590, σίγουρα.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E950

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...