Jump to content

Sony Ericsson W960i


papathvas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά, χθές πήρα και εγώ το W960i. Δεν είχα ποτέ ξανά κινητό με λειτουργικό και μάλιστα Symbian οπότε μου φαίνεται λίγο δύσκολο τώρα στην αρχή να το μάθω. Έχω πολλές ερω΄τησεις να κάνω αλλά επειδή με πιέζει ο χρόνος θα ήθελα να μου λύσετε μόνο μία προς το παρόν. Έχω Cosmote με απλή SIM (όχι USIM) εμφανίζεται το μπλέ εικονίδιο του 3G αλλά όποτε πατάω επάνω του μου γράφει 3G : Μη διαθέσιμο!!!!. Τι πρέπει να κάνω ώστε να ενεργοποιηθεί το 3G?. Επίσης που μπορώ να βρω τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να έχω WAP/GPRS και MMS ??

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Mobile Lineup : Nokia 3330 --> SE T300--> SE T630--> SE K750-->SE W960--> HTC Touch--> SE j105--> Nokia 5530 XpressMusic + Nokia C5 --> Huawei Ideos X5--> SE Xperia Neo V + LG Optimus 7-->Samsung Galaxy S4 mini DUOS-->ASUS Zenfone 2 (2GB Ram).Τα καλύτερα Κ750 --> Xperia Neo V-->j105 (έπεσε στην θάλασσα και έσταζε σκουριά)--> Νοκια C5 --> Ideos X5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα και καλοριζικο!!

για το 3g δεν γνωριζω εγω σε κανενα τηλ.

δεν ειχα προβλημα(vodafone).

για τις ρυθμισεις πηρα τηλ.την vodafone και μου

τις εστειλε μεσο sms.

κανε και εσυ το ιδιο παρε την εταιρεια σου και

πες του να στα στειλουνε και ρωτα και για το 3g.

απο'τι γνωριζω παντως στην cosmote στελνεις ενα sms

και σου ερχονται οι ρυθμισεις αλλα δεν θυμαμαι το νουμερο.:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, χθές πήρα και εγώ το W960i. Δεν είχα ποτέ ξανά κινητό με λειτουργικό και μάλιστα Symbian οπότε μου φαίνεται λίγο δύσκολο τώρα στην αρχή να το μάθω. Έχω πολλές ερω΄τησεις να κάνω αλλά επειδή με πιέζει ο χρόνος θα ήθελα να μου λύσετε μόνο μία προς το παρόν. Έχω Cosmote με απλή SIM (όχι USIM) εμφανίζεται το μπλέ εικονίδιο του 3G αλλά όποτε πατάω επάνω του μου γράφει 3G : Μη διαθέσιμο!!!!. Τι πρέπει να κάνω ώστε να ενεργοποιηθεί το 3G?. Επίσης που μπορώ να βρω τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να έχω WAP/GPRS και MMS ??

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Εγω ολα τα τηλεφωνα τα ρυθμιζω μεσα απο το site της sony ericsson.μπες εδώ και ακολουθησε της οδηγιες.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω ολα τα τηλεφωνα τα ρυθμιζω μεσα απο το site της sony ericsson.μπες εδώ και ακολουθησε της οδηγιες.:)

 

σωστος δεν το ηξερα.;)

παντως θα ητανε πολυ βολικο οπως εχουνε τα nokia

οδηγο ρυθμισεων και τα παιρναει αυτοματα σε 5δευτ.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σωστος δεν το ηξερα.;)

παντως θα ητανε πολυ βολικο οπως εχουνε τα nokia

οδηγο ρυθμισεων και τα παιρναει αυτοματα σε 5δευτ.:O

Και αυτο που λες χρεωνεσαι wap??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και αυτο που λες χρεωνεσαι wap??

 

οχι,δεν χρεωνεσαι τιποτα το κανει

μεσο του δικτυου οπως να σου βαζει και

την σωστη ωρα/ημερομηνια.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θελω τη βοηθεια σας οσο αφορα το W960i το αγορασα πριν 5 μερες κολαει συνεχεια η καμερα οταν παω στο μενου εικονες για να δω τις φωτο δεν τις σβηνει με αποκορυφομα σημερα που κολησε τελειως και αναγκαστηκα να το κλεισω το παω πισω στη cosmote καναμε επανεκινηση φτου και απο την αρχη τιποτα παλι το ιδιο μπαινω στα τραγουδια κολαει σε καποιο τραγουδι ειναι προβληματικο να το επιστρεψω πισω? δικαιολογητε αυτο ?και αν θελει αναβαθμιση γιατι να μην το επιστρεψω να παρω αλλο τι λετε? ευχαριστω εκ τον προτερων ...
Link to comment
Share on other sites

οχι,δεν χρεωνεσαι τιποτα το κανει

μεσο του δικτυου οπως να σου βαζει και

την σωστη ωρα/ημερομηνια.:)

Αντε.δεν το ηξερα :blink: πολυ ωραια λειτουργια.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θελω τη βοηθεια σας οσο αφορα το W960i το αγορασα πριν 5 μερες κολαει συνεχεια η καμερα οταν παω στο μενου εικονες για να δω τις φωτο δεν τις σβηνει με αποκορυφομα σημερα που κολησε τελειως και αναγκαστηκα να το κλεισω το παω πισω στη cosmote καναμε επανεκινηση φτου και απο την αρχη τιποτα παλι το ιδιο μπαινω στα τραγουδια κολαει σε καποιο τραγουδι ειναι προβληματικο να το επιστρεψω πισω? δικαιολογητε αυτο ?και αν θελει αναβαθμιση γιατι να μην το επιστρεψω να παρω αλλο τι λετε? ευχαριστω εκ τον προτερων ...

 

 

πηγαινε το η καντο εσυ αναβαθμιση αμα δεις τα ιδια

αλλαξε το αλλα η γνωμη μου ειναι να απαιτησεις καινουρια

συσκευη.

Αντε.δεν το ηξερα :blink: πολυ ωραια λειτουργια.:)

 

;);)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω ολα τα τηλεφωνα τα ρυθμιζω μεσα απο το site της sony ericsson.μπες εδώ και ακολουθησε της οδηγιες.:)

 

Έχω Vodafone CU. Στο data account τι επιλέγω; Vf Web, Vf GPRS ή Vf GPRS Prepay;

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Από κει που έγραφα μηνύματα με 160 χαρ. ξαφνικά χθές μου ζήτησε να το στείλει σε 2 μηνύματα.Αυτό έγινε χωρίς να αλλάξω κάποια ρύθμιση στο κινητό.Καμιά ιδέα τί να τσεκάρω;
Link to comment
Share on other sites

Από κει που έγραφα μηνύματα με 160 χαρ. ξαφνικά χθές μου ζήτησε να το στείλει σε 2 μηνύματα.Αυτό έγινε χωρίς να αλλάξω κάποια ρύθμιση στο κινητό.Καμιά ιδέα τί να τσεκάρω;

 

Μήπως μέσα στο συγκεκριμένο μήνυμα είχες χρησιμοποίησει χαρακτήρα με τόνο? Μου είχε συμβεί κι εμένα, ενώ συνολικά είχα χαρακτήρες λιγότερους από 160 μου έβγαζε 3 μηνύματα! Αντικατέστησα τότε ένα τονισμένο Ή (διαζευκτικό) με απόστροφο και Η και το γύρισε κανονικά σε 1 μήνυμα. :rolleyes: Βλακεία ακούγεται, το ξέρω, αλλά τελοσπάντων, μάλλον έχει να κάνει με θέμα εθνικών χαρακτήρων ή something.

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μέσα στο συγκεκριμένο μήνυμα είχες χρησιμοποίησει χαρακτήρα με τόνο? Μου είχε συμβεί κι εμένα, ενώ συνολικά είχα χαρακτήρες λιγότερους από 160 μου έβγαζε 3 μηνύματα! Αντικατέστησα τότε ένα τονισμένο Ή (διαζευκτικό) με απόστροφο και Η και το γύρισε κανονικά σε 1 μήνυμα. :rolleyes: Βλακεία ακούγεται, το ξέρω, αλλά τελοσπάντων, μάλλον έχει να κάνει με θέμα εθνικών χαρακτήρων ή something.

 

Κάτι τέτοιο πρέπει να παίζει.Όταν γράφω μόνο με κεφαλαία πάει μέχρι 160 χαρ. Όταν γράφω με μικρά στους 70 χαρ. μου αρχίζει το 2ο μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

to paratirisa kai ego, aplos oxi me tous tonous alla otan xrisimopoio ellinikous xaraktires ena sms exei 70 xaraktires eno an xrisimopoiiso latinikous exei aisthita perissoterous xaraktires. PROSOXI omos min grapseis esto kai enan elliniko giati tha sou bgalei perissotera sms. Ypirxe mia sigkekrimeni rithmisi pou ginetai se palaiotera se (den tin ksero) kai mporeis na grapseis megala minimata me ellinikous xaraktires!!! doulebei standar sto k750i. Mipos kaneis kserei kaneis kapoia tetoia rithmisei gia to 960i??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο το ηχειο πως τα παει; Ειναι σαν το N93; Εχει μπασο; Απο ακουστικα, μπορει να πλησιασει ενα Mp3 player; Ειναι καλυτερο απο το W900; Εχει καλο μπασο και δυνατη ενταση; Παραμορφωνει καθολου;
Link to comment
Share on other sites

na sas rwthsw otan leme symbian ti diafora exei? giati sto menoy klp poy to doylepsa einai sxetika paromoio me ta apla kinhta. ti prosferei to symbian? pernioyntai windows?
Link to comment
Share on other sites

na sas rwthsw otan leme symbian ti diafora exei? giati sto menoy klp poy to doylepsa einai sxetika paromoio me ta apla kinhta. ti prosferei to symbian? pernioyntai windows?

 

οχι,δεν παιρνανε windows.

ειναι ενα ειδος πλατφορμας για να παιρνας

games/apps.δες εδω για να βαλεις οτι θελεις

http://www.ipmart-forum.com/

(UIQ Devices).

τα nokia εχουνε symbian 3rd edition(os 9.1)

τα windows mobile εχουνε για(wm).:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δουλέψει κανείς το e-mail? Τι settings πρέπει να γίνουν γνωρίζει κανείς ή υπάρχει κανένα review πουθενά?

Πληροφοριακά είμαι συνδρομητής wind. Ευχαριστώ!

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι και εγώ ένα ευτυχής κάτοχος του W960i εδώ και 4 ημέρες.

 

Έως τώρα μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ικανοποιημένος από το κινητό εκτός από 2-3 ενστάσεις προβλήματα που έχω:

 

1) Ενώ έχω περάσει όλες τις επαφές μου στη μνήμη του κινητού όποτε με παίρνει κάποιος τηλ. ή μου στέλνει μήνυμα (και φυσικά είναι καταχωρημένος) δε βλέπω το όνομά του αλλά μόνο τον αριθμό του τηλεφώνου του!!!!!!! Γιατί;;; ΗΜΑΡΤΟΝ!

 

2) Το κινητό δεν είναι bluetooth v2 - δηλαδή έχει την ικανότητα να συνδέεται ταυτόχρονα με 2 bluetooth συσκευές;

 

3) Πώς μπορώ να ανάψω τα ledακια και να τα χρησιμοποιώ ως φακό (όπως έκανα με τα w810 και w610)?

 

Τα φώτα σας παιδιά!

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Ως νεος κατοχος του W960 ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την γενικοτερη εικονα του, αλλα εχω εντοπισει καποια φαουλ. Κι εξηγουμαι:

1)Οπως διαπιστωσε κι ο προηγουμενος δεν υπαρχει ξεχωριστη λειτουργια "φακος" και αν θες να φωτισεις κατι μεσα στο σκοταδι πρεπει να κανεις ολοκληρη ιστορια.

2)Το ξυπνητηρι για να σε ξυπνησει πρεπει να ειναι ενεργοποιημενο το κινητο (εστω σε flight mode).

3)(Ερωτηση) Υπαρχει καποιος τροπος να εμφανιζονται οι εικονες οταν μπαινω σε καποια σελιδα, γιατι στις περισσοτερες μου "τρωει" ενα ποσοστο δεδομενων.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι και εγώ ένα ευτυχής κάτοχος του W960i εδώ και 4 ημέρες.

 

Έως τώρα μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ικανοποιημένος από το κινητό εκτός από 2-3 ενστάσεις προβλήματα που έχω:

 

1) Ενώ έχω περάσει όλες τις επαφές μου στη μνήμη του κινητού όποτε με παίρνει κάποιος τηλ. ή μου στέλνει μήνυμα (και φυσικά είναι καταχωρημένος) δε βλέπω το όνομά του αλλά μόνο τον αριθμό του τηλεφώνου του!!!!!!! Γιατί;;; ΗΜΑΡΤΟΝ!

 

2) Το κινητό δεν είναι bluetooth v2 - δηλαδή έχει την ικανότητα να συνδέεται ταυτόχρονα με 2 bluetooth συσκευές;

 

3) Πώς μπορώ να ανάψω τα ledακια και να τα χρησιμοποιώ ως φακό (όπως έκανα με τα w810 και w610)?

 

Τα φώτα σας παιδιά!

 

Ευχαριστώ...

 

Δεν μου παρουσιάζει τέτοιο πρόβλημα. Τις πέρασες από την αρχή και σε τι γλώσσα?

 

Όχι το v.2 δεν έχει να κάνει με 2 συσκευές, από όσο γνωρίζω φυσικά.

 

Το ψάχνω κι εγώ και μάλλον δεν γίνεται. :(

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου παρουσιάζει τέτοιο πρόβλημα. Τις πέρασες από την αρχή και σε τι γλώσσα?

 

Όχι το v.2 δεν έχει να κάνει με 2 συσκευές, από όσο γνωρίζω φυσικά.

 

Το ψάχνω κι εγώ και μάλλον δεν γίνεται. :(

 

mporeis na sindetheis ne 1 siskeui tin fora, alla na kaneis pairing me polles.

 

ksero oti iparxoun bluetooth akoustika me dinatotita gia pairing me 2 siskeues alla oxi to antitheto

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου παρουσιάζει τέτοιο πρόβλημα. Τις πέρασες από την αρχή και σε τι γλώσσα?(

 

Αρχικά διάλεξα Ελληνικά αλλά μετά διάλεξα το μενού να είναι στα αγγλικά.

 

Όλες οι επαφές είναι σωσμένες με λατινικούς χαρακτήρες...

 

Τι γίνεται βρε παιδιά;

 

Και μάλιστα θυμάμαι ότι στην αρχή τις έβλεπε κανονικά αλλά μόλις άρχισα να κάνω κάποια edit (γενέθλια, κλπ) τα έπαιξε!

 

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

mporeis na sindetheis ne 1 siskeui tin fora, alla na kaneis pairing me polles.

 

ksero oti iparxoun bluetooth akoustika me dinatotita gia pairing me 2 siskeues alla oxi to antitheto

 

Ναι συμφωνώ, αλλά πιστεύω πως δεν έχει σχέση με την version αυτό, μια και για παράδειγμα το PLANTRONICS DISCOVERY 650 φέρει v1.2 bluetooth και μπορεί να συνδεθεί με 2 συσκευές.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά διάλεξα Ελληνικά αλλά μετά διάλεξα το μενού να είναι στα αγγλικά.

 

Όλες οι επαφές είναι σωσμένες με λατινικούς χαρακτήρες...

 

Τι γίνεται βρε παιδιά;

 

Και μάλιστα θυμάμαι ότι στην αρχή τις έβλεπε κανονικά αλλά μόλις άρχισα να κάνω κάποια edit (γενέθλια, κλπ) τα έπαιξε!

 

:wacko:

 

Τι να πω, κι εγώ στα ελληνικά με επαφές σε ελληνικά και αγγλικά το έχω και δεν έχω δει, ακόμη τουλάχιστον τέτοιο πρόβλημα.

Κάτι άλλο όμως που μου έκανε εντύπωση είναι πως στις κλήσεις για αποθηκευμένες επαφές προσθέτει ένα συν μέσα σε παρενθέσεις, (+), στο τέλος του ονόματος και δεν ξέρω τι πα να πει αυτό :blink:

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W960i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...