Jump to content

Sony Ericsson W960i


papathvas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρά παίδες και χρόνια πολλά!

 

3 ερωτήσεις να κάνω κι εγώ;

 

1) Στη λίστα πρόσφατων κλήσεων πόσες κλήσεις κρατάει; Μόνο τις 30 τελευταίες (όπως το w610) ή και παραπάνω;

 

2) Ειναι δυνατή η σύνταξη ελληνικών μηνυμάτων με Τ9 όταν έχει επιλεγεί ως αρχική γλώσσα τηλεφώνου η αγγλική γλώσσα;

 

3) Στις ετήσιες υπενθυμίσεις γνωρίζει κανείς αν η αποθήκευση γενεθλίων στις επαφές με υπενθύμιση λειτουργεί σωστά; Δηλ. στο θυμίζε τη συγκεκριμένη ημέρα;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια χαρά παίδες και χρόνια πολλά!

 

3 ερωτήσεις να κάνω κι εγώ;

 

1) Στη λίστα πρόσφατων κλήσεων πόσες κλήσεις κρατάει; Μόνο τις 30 τελευταίες (όπως το w610) ή και παραπάνω;

 

2) Ειναι δυνατή η σύνταξη ελληνικών μηνυμάτων με Τ9 όταν έχει επιλεγεί ως αρχική γλώσσα τηλεφώνου η αγγλική γλώσσα;

 

3) Στις ετήσιες υπενθυμίσεις γνωρίζει κανείς αν η αποθήκευση γενεθλίων στις επαφές με υπενθύμιση λειτουργεί σωστά; Δηλ. στο θυμίζε τη συγκεκριμένη ημέρα;

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

file th (1) kai thn (3) borw na s pw!!emena exei krathsei mexri twra 36 klhseis!dn exw kanei parapanw!dld oles!kai stis ipenthimizei ti sigekrimenh mera!!gia thn deuterh erwthsh s dn xerw

Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανεις καμια καλη θηκη για το τηλ.

εκτος απο αυτην που εχει μεσα το πακετο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2) Ειναι δυνατή η σύνταξη ελληνικών μηνυμάτων με Τ9 όταν έχει επιλεγεί ως αρχική γλώσσα τηλεφώνου η αγγλική γλώσσα;

 

Όποιος γνωρίζει παιδιά θα βοηθούσε πολύ!

 

:happy:

Link to comment
Share on other sites

με βάση τις τακτικές της αγοράς έως τώρα, πότε αναμένεται κάποια πτώση τιμής? καλό, χρυσό αλλά πανάκριβο... Ας πούμε μέχρι το Πάσχα θα είναι λέτε καμιά 100άρα φθηνότερο?
Link to comment
Share on other sites

με βάση τις τακτικές της αγοράς έως τώρα, πότε αναμένεται κάποια πτώση τιμής? καλό, χρυσό αλλά πανάκριβο... Ας πούμε μέχρι το Πάσχα θα είναι λέτε καμιά 100άρα φθηνότερο?

και ακομη περισσοτερα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω

1)ένα πρόβλημα με τη μεταφορά των επαφών κ όχι μόνο από το κ800 που είχα στο w960 Χρησιμοποιώ το my phone explorer. Έκανα buck up όλα τα αρχεία αλλά δεν μπορώ να τα πάρω στο w960.

2) το PC suite δεν μπορώ να το στήσω γιατί έχουμε vista και δεν το βλέπει.

 

τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από το site της SE την νέα έκδοση του PC suite πυ είναι συμβατή με vista. Αυτή που είναι στο cd είναι παλιότερη.
Link to comment
Share on other sites

κατέβασα την 1.3.3 απ το site αλλά πάλι τα ίδια

 

Δοκίμασε να κάνεις αναβάθμιση της έκδοσης μέσα από το πρόγραμμα. Νομίζω ότι θα πρέπει να κάνεις πρώτα registration.

Link to comment
Share on other sites

To cd όχι. Δεν χρειάζεται.

Περίμενε λίγο. Όταν λες "δεν το βλέπει" εννοείς το τηλέφωνο έτσι; Όχι το πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις εγγραφή πας από το πρόγραμμα στο Βοήθεια/Ηλεκτρονική Δήλωση.

Και μετά την εγραφή στο Βοήθεια/Αναζήτηση για ενημερώσεις.

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω αλλά δεν βρίσκω πουθενα για ηλεκτρονική δήλωση. Όταν πατάω βοήθεια στο πρόγραμμα, μου λέει'' βοήθεια στο δίκτυο'' και πληροφορίες.

 

μέσα από το cd μόνο λέει για ηλεκτρονική διεύθυνση, αλλά και πάλι για να γίνει αυτό θα πρέπει να το τρέξω το cd

Link to comment
Share on other sites

Ο τρόπος που σου είπα ισχύει για την έκδοση του PC suite για συμβατικά κινητά. Λογικά δεν θα πρέπει να είναι πολύ διαφορετικά στην έκδοση για "έξυπνα" κινητά. Μ΄αυτόν τον τρόπο δούλεψε σε μένα το PC suite στα vista.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατή η σύνταξη ελληνικών μηνυμάτων με Τ9 όταν έχει επιλεγεί ως αρχική γλώσσα τηλεφώνου η αγγλική γλώσσα;

Όποιος γνωρίζει παιδιά θα βοηθούσε πολύ!

 

:happy:

 

:confused:

Link to comment
Share on other sites

:confused:

Ναι μια χαρα.εμενα το w810i το δουλευω με Αγγλικο μενου..και τα η τ9 δουλευει κανονικα,αλλο που δεν την χρησιμοποιω :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλα τα μέλη του myphone.gr. Πρωτ' απ' όλα θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη εάν είμαι off topic αλλά δεν ξέρω που αλλού θα μπορούσα να απευθύνω το ερώτημά μου. Έχω wifi router και θέλω να δοκιμάσω σύνδεση στο internet μέσω wlan. Ενώ κάνω όλες τις ρυθμίσεις σωστά ( εκτιμώ αφού δηλώνω ακριβώς το όνομα του router και εμφανίζεται στο επάνω μέρος της οθόνης το εικονίδιο της υδρογείου ), όταν ενεργοποιώ τον Opera και δίνω μια σελίδα, παίρνω το παρακάτω μήνυμα:

 

̓̔"Αδύνατος ο εντοπισμός του απομακρυσμένου διακομιστή".

 

Καμιά ιδέα για το πώς μπορώ να το αντιμετωπίσω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλα τα μέλη του myphone.gr. Πρωτ' απ' όλα θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη εάν είμαι off topic αλλά δεν ξέρω που αλλού θα μπορούσα να απευθύνω το ερώτημά μου. Έχω wifi router και θέλω να δοκιμάσω σύνδεση στο internet μέσω wlan. Ενώ κάνω όλες τις ρυθμίσεις σωστά ( εκτιμώ αφού δηλώνω ακριβώς το όνομα του router και εμφανίζεται στο επάνω μέρος της οθόνης το εικονίδιο της υδρογείου ), όταν ενεργοποιώ τον Opera και δίνω μια σελίδα, παίρνω το παρακάτω μήνυμα:

 

̓̔"Αδύνατος ο εντοπισμός του απομακρυσμένου διακομιστή".

 

Καμιά ιδέα για το πώς μπορώ να το αντιμετωπίσω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Καλησπέρα.είσαι εκτος θέματος.ρώτα καλύτερα στο Κινητά Ασύρματα Δίκτυα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το ερώτημα στο συγκεκριμένο topic γιατί προσπαθώ να συνδεθώ με Sony Ericsson W960i. Θα κοιτάξω το link που μου έδωσες. Αν υπάρχει όμως και κάποια άλλη απάντηση, ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλα τα μέλη του myphone.gr. Πρωτ' απ' όλα θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη εάν είμαι off topic αλλά δεν ξέρω που αλλού θα μπορούσα να απευθύνω το ερώτημά μου. Έχω wifi router και θέλω να δοκιμάσω σύνδεση στο internet μέσω wlan. Ενώ κάνω όλες τις ρυθμίσεις σωστά ( εκτιμώ αφού δηλώνω ακριβώς το όνομα του router και εμφανίζεται στο επάνω μέρος της οθόνης το εικονίδιο της υδρογείου ), όταν ενεργοποιώ τον Opera και δίνω μια σελίδα, παίρνω το παρακάτω μήνυμα:

 

̓̔"Αδύνατος ο εντοπισμός του απομακρυσμένου διακομιστή".

 

Καμιά ιδέα για το πώς μπορώ να το αντιμετωπίσω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

αν δεν έχει firewall στον router πάνε στο κινητό στις συνδέσεις wlan και απενεργοποίησε την εξοικονόμηση ενέργειας

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

αν δεν έχει firewall στον router πάνε στο κινητό στις συνδέσεις wlan και απενεργοποίησε την εξοικονόμηση ενέργειας

 

Αγαπητοί φίλοι / ες του forum παρακάτω κάνω μια ανακεφαλαίωση:

 

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με τη σύνδεση στο Internet μέσω wlan. Πιο συγκεκριμένα, έχω σύνδεση TELLAS με router speedtouch 585 v6. Για να ορίσω την wlan σύνδεση ακολουθώ τα παρακάτω βήματα:

 

1) κάνω ενεργοποίηση wlan από το κινητό,

2) κάνω ανίχνευση,

3) βρίσκω το router μου,

4) ζητάω σύνδεση στο router μου,

5) μου ζητάει WPA password και το καταχωρώ,

6) εμφανίζει την υδρόγειο (σήμα ότι συνδέεται το κινητό με το router και ανοίγει η σύνδεση στο internet),

7) ανοίγω τον browser (είτε Opera είτε mini Opera) και παίρνω το ίδιο αποτέλεσμα αποτυχίας ( στον Opera ότι δεν είναι εφικτή η σύνδεση με το δικομιστή π.χ. http://www.myphone.gr, στον mini Opera ότι η σύνδεση στο Διαδίκτυο δεν είναι εφικτή).

 

Θα ήθελα επίσης να αναφέρω ότι στις ρυθμίσεις του wlan απενεργοποιώ την εξοικονόμιση ενέργειας (εάν αυτό παίζει κάποιο ρόλο).

 

Κάποιος φίλος/η έχει κάποια ιδέα τι μπορεί να μου ξεφεύγει είτε στη ρύθμιση wlan του κινητού είτε στη ρύθμιση του router;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα να καταφέρω να περάσω τις επαφές, την ατζέντα και όλα τα μηνύματα από το κ800 στο 960.Το myphone explorer δεν το δέχεται μετά το κ800. Μπορεί κάποιος να μου πει τη σωστή σειρά? Δηλ. Αφού κάνω μπακ απ στο κ800 τι κάνω μετά ακριβώς για να τα βάλω στο 960
Link to comment
Share on other sites

φιλε @cadet131 εχεις δοκιμασει να μπεις με αλλο router

απο το τηλ.και να σερφαρεις??

δουλευει κανονικα??:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W960i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...