Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6500 Slide


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά και καλή χρονια..Έχω πλέον το 6500 slide περίπου ένα μηνα και είμαι αρκετά ευχαριστημένος :)

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται εύκολα η μεταφορά μέσω pc suite κάποιων sms και επαφών που έχω σε να παλιό Nokia 6230i

If something goes wrong at the plant, blame the guy who can’t speak English. :blink:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει οντως πολλα πριμα το ηχειο αλλα μπορεις να τα κοντρολαρεις λιγο απο τον ισοσταθμιστη, κοινως equalizer.

Μπες στις ρυθμισεις>Ισοσταθμιστης και αλλαξε προφιλ. Εγω το εχω στο "κλασσικη", εχει τα λιγοτερα πριμα. ;)

 

Πάντώς κλείνει το κινητό μου την 1 βδομάδα:D και είμαι πλήρεις ευχαριστημένος .Μόνο ένα πράμα με έχει ξενερώσει, και αυτό είναι η ποιότητα ήχου, όταν βάζω στο τερμα την ένταση.Ρύμισα πολλές φορές τον ισοσταθμιστή αλλά ο ήχος πριμάρει πολύ αμα κατεβάσεις τα μπάσα, ή με το αντίθετο, ο ήχος βγαίνει χάλια αν κατεβάσιες τα πρίμα,χώρια που μιά μέρα βγήκα στον δρόμο να το δοκιμάσω να δώ πώς ακούγεται, και τίποτα.:cry:

Link to comment
Share on other sites

Geia sas. Ma fili mou skopeve na agorasei to 6500 alla mia politria tis tim tis eipe oti iparxei periptosi na ksefloudisti i asimi prosopsi sto simeio ton pliktron. Ithela na rotisw an isxiei kati tetoi kai an exei simbei se kapoion apo esas.

ty.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Geia sas. Ma fili mou skopeve na agorasei to 6500 alla mia politria tis tim tis eipe oti iparxei periptosi na ksefloudisti i asimi prosopsi sto simeio ton pliktron. Ithela na rotisw an isxiei kati tetoi kai an exei simbei se kapoion apo esas.

ty.

 

 

ωραία πωλήτρια !!!!:lol::lol::lol:

 

Δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο.Και δεν φαίνετε τέτοια η ποιότητα. Αυτό είχε γίνει στο Ν76.και μόνο στο Ν76.

 

Μήπως δεν είχε (διότι υπάρχει έλλειψη) και ήθελε να πουλήσει κάτι άλλο?

 

Και από το s/e s500/w580i σπάζουν τα πλήκτρα. Δεν σημαίνει κάτι όμως αυτό. Το 6500 slide είναι τέλειο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντώς κλείνει το κινητό μου την 1 βδομάδα:D και είμαι πλήρεις ευχαριστημένος .Μόνο ένα πράμα με έχει ξενερώσει, και αυτό είναι η ποιότητα ήχου, όταν βάζω στο τερμα την ένταση.Ρύμισα πολλές φορές τον ισοσταθμιστή αλλά ο ήχος πριμάρει πολύ αμα κατεβάσεις τα μπάσα, ή με το αντίθετο, ο ήχος βγαίνει χάλια αν κατεβάσιες τα πρίμα,χώρια που μιά μέρα βγήκα στον δρόμο να το δοκιμάσω να δώ πώς ακούγεται, και τίποτα.:cry:

είχα πρίν το 810 και αυτό τώρα νιώθω οτι ψιλοσέρνεται. χεχε αλλά οκ είναι νόκια. επίσης μερικές φορές δεν λειτουργούν τα πάνω κάτω. ακούω ήχο ότι πιάνει το κουμπί αλλά δεν κάνει τπτ. σαν να έχει κολλήσει. και μόλις ανοίγω ολόκληρο το κινητό δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

ola kala k egw meta apo 1 mhna me to 6500 alla x8es mou ekane kati kollhmta apisteftou mege8ous..kollaei h o8onh kai den katalavainei tipota..kai apo oti prosexa otan to kleiseis k to xananoixeis kollaei syxna..opote kai den to kleinw pote..:O:O
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι? όταν έχετε κλειστό το καπάκι στο μενού όταν κάνετε διάφορες κινήσεις δεν σας κολλάει λίγο? ή δείχνει να μην γίνονται αυτά που θέλετε? εννοώ να ακούγεται ο ήχος του πλήκτρου αλλά να μην αντιδράει?
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia5610d-1/2.0 (04.20) Profile/MIDP-2.1 Configuration/CLDC-1.1)

 

Aυτο εχει να κανει μονο με τη χρηση ακουστικων.

 

Εdit: Tωρα εχω παλι δοκιμαστικα ενα 6500. Μπορει καποιος να μου πει γιατι δεν υπαρχει επιλογη για αλλαγη της γλωσσας γραφης οταν εισαγουμε διευθυνση ιστου ειτε στον ενσωματωμενο browser, ειτε στον Οpera mini;;;:mad:

 

Yparxei haki.enw grafeis, epiloges-glwssa grafhs.den sou vgazei thn epilogh?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παίδες. μια απορία έχω. όταν βάζω γλώσσα γραφής τα ελληνικά και ενεργοποιώ το Τ9, στα μηνύματα μου δίνει ελλάχιστους χαραχτήρες για ένα sms (70 από τους 160). όταν γράφω με αγγλικά τότε είναι μια χαρά. ξέρει κανένας τι παίζει?
η προσμονή του θανάτου είναι χειρότερη από τον Θάνατο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Πηγαινε στις ρυθμισεις των μηνυματων - Μηνυματα κειμενου - Υποστηριξη χαρακτηρων - Περιορισμενη .

 

είσαι άρχοντας. ευχαριστώ πολύ...

η προσμονή του θανάτου είναι χειρότερη από τον Θάνατο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Αυτην τη επιλογη την εχει για ολες τις περιπτωσεις εισαγωγης κειμενου ΕΚΤΟΣ απο τον browser και τον mini Opera. Μου το επιβεβαιωσε και η τηλεφωνητρια της Alpha Copy που δοκιμασε το δικο της. Με εκνευρισε αφανταστα αυτη η ατελεια και το ξαποστειλα!

 

Δεν σε καταλαβα . Εμενα πως μ'αφηνει να αλλαζω γλωσσα γραφης

οταν ειμαι στο msn για παραδειγμα ?

Συγγνωμη αλλα δεν καταλαβα που δεν σ'φηνει να αλλαξεις :O .

 

είσαι άρχοντας. ευχαριστώ πολύ...

 

Να σαι καλα φιλε :)

Link to comment
Share on other sites

kserei kaneis an yparxei program gia to 6500s pou na metatrepei

to flash tou kinitou se fako??? opos exoun tosa kai tosa kinita.....

 

Οχι, απο οσο ξερω δεν υπαρχει .

 

 

 

eyxaristo

 

ΔΕ μου βγαζει (εβγαζε) επιλογη γλωσσας οταν παω να γραψω διευθυνση ιστου ΕΙΤΕ στον ενσωματωμενο browser, EITE στην mini Opera. :cry:

 

Μαλλον η συσκευη πηρε κατι :) .

Δεν εχω αντιμετωπισει τετοιο προβλημα .

Link to comment
Share on other sites

αναβαθμισα κι εγω το 6500 slide στην 4.81 αλλα εχασα τα ελλινηκα μου:( τι κανω τωρα παιδες;

 

Απο γερμανο το πηρες ?

Αυτο συνεβει διοτι η συσκευη σου ειναι παραεισαγωγη .

 

Ειτε το πηγαινεις απο εκει που το αγορασες ,

ειτε δοκιμαζεις να αλλαξεις το product code βαζοντας το

Ελληνικο μεσω της εφαρμογης nemesis και στην συνεχεια

αναβαθμιζεις παλι μεσω του nokia updater...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

αναβαθμισα κι εγω το 6500 slide στην 4.81 αλλα εχασα τα ελλινηκα μου:( τι κανω τωρα παιδες;

 

Στείλε μου με pm το ΙΜΕΙ σου για να σου πω από που είναι η συσκευή.

Πάντως η λύση του @nervous είναι η καλύτερη λύση για σένα....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε nervous κατέβασα το πρόγραμμα nemesis. Μπορείς να μου πεις λίγο την διαδικασία? Που θα βρω τον ελληνικό κωδικό και πως τον δηλώνω? Το κινητό αγοραστικέ με επιδότηση σχεδόν όσο το πουλάει και η νοκια. Δεν με ενημέρωσε κανείς ότι η συσκευή μου είναι παρεισαγωγή. Ένα ώμος που δεν καταλαβαίνω, είναι ότι στο ελληνικό σαιτ τις νοκια δεν έχει αναβάθμιση για το 6500, μόνο το αγγλικό έχει. Παίζει να είναι αυτό το πρόβλημα? Αν έβρισκα το παλιό Firmware 3.81 και το έβαζα, θα επαναφέρει τα ελληνικά? και που θα το βρω? Παρατήρησα ότι έχει γίνει λίγο αργώ το 6500 μετά το update.

Spiros

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...