Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6500 Slide


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω σπαστή τόσο πολύ που είμαι έτοιμος να το πουλήσω και να πάρω από την νοκια μέσα αλλο πάλι το ίδιο, γιατί είμαι τρελαμένος με αυτο το κινητό. Αν μπορώ να το σώσω παίδες, δώστε τα Φώτα σας. Μετά από επικοινωνία με την νοκια. Μου είπε να το πάω πίσω στο κατάστημα από όπου το αγόρασα, και καπάκι μου λέει ότι η αγορά είναι ελεύτερη στις εισαγωγές. Οπότε τι να του πω εγώ; :confused:

Μου είπε ότι και σε νοκια service το φτιάχνουν άλλα σε κάθε update θα χαλάει. χιχιχιχιχι καλοοοοοο!!!

Spiros

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κατέβασα το πρόγραμμα nemesis. Μπορείς να μου πεις λίγο την διαδικασία? Που θα βρω τον ελληνικό κωδικό και πως τον δηλώνω?

Spiros

:)

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγεις το προγραμμα και επιλεγεις δεξια στον φακο που λεει

scan for new device .

 

Mετα δεξια επιλεγεις

phone info -- read , κανεις επιλογη το enable στο product code

και βαζεις τον καινουριο κωδικο .

 

Επιλεγεις write και μετα κλεινεις-ανοιγεις το κινητο .

 

Ξανακανεις την διαδικασια και πατας read , αν εχει τον καινουριο κωδικο μπορεις να εισαι ετσι :

 

:happy:

Link to comment
Share on other sites

οκ τα καταλαβα αυτην την διαδικασια. τι κωδικοσ ειναι αυτοσ και που μπορω να τον βρω? αφου τον βαλω κανω παλι update απο την νοκια και ειναι παλι οκ?

Spiros

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση. Απο που ειναι κατασκευασμένα τα κιν σας? Πως μπορώ να δώ αν και το δικό μου ειναι παραεισαγωγή?
Link to comment
Share on other sites

οκ τα καταλαβα αυτην την διαδικασια. τι κωδικοσ ειναι αυτοσ και που μπορω να τον βρω? αφου τον βαλω κανω παλι update απο την νοκια και ειναι παλι οκ?

 

Τα product codes ειναι αυτα για Ελλαδα :

 

0549726 RM-240 CTR SILVER EURO-H GREEK

ή

0557537 RM-240 CTR BLACK EURO-H GREEK

 

Ας το επαληθευσει καποιος με Ελληνικο 6500

 

Το δικο σου product code το βλεπεις στο εσωτερικο της

συσκευης κατω απο την μπαταρια.

Ειναι ενα 7-ψηφιο νουμερο.

 

Απο την στιγμη που εχει ανεβει η Ελληνικη αναβαθμιση ,ναι.

 

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση. Απο που ειναι κατασκευασμένα τα κιν σας? Πως μπορώ να δώ αν και το δικό μου ειναι παραεισαγωγή?

Κατα κυριο λογο το καταλαβαινεις εαν εχει ΚΑΙ Ελληνικα στο πληκτρολογιο .

2ον τσεκαρεις το product code

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

να πω μόνο ένα τεράστιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:) Όλα καλά το κινητό μου χαμογέλασε και πάλι ελληνικά:rolleyes:

 

Να ρωτήσω και κατι άλλο. ο δευτερος 0557537 RM-240 CTR BLACK EURO-H GREEK

Ταιριάζει στο δικό μου ασημένιο? Έχει καμία νέα λειτουργία? τώρα πήρα φόρα:happy: δηλαδή παρέα με σένα Moderator χιχιχιχι:rolleyes: και πάλι ευχαριστώ για την πολύ μεγάλη βοήθεια, και τα υπόλοιπα παιδία.

Spiros

:)

Link to comment
Share on other sites

να πω μόνο ένα τεράστιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:) Όλα καλά το κινητό μου χαμογέλασε και πάλι ελληνικά:rolleyes:

 

Να ρωτήσω και κατι άλλο. ο δευτερος 0557537 RM-240 CTR BLACK EURO-H GREEK

Ταιριάζει στο δικό μου ασημένιο? Έχει καμία νέα λειτουργία? τώρα πήρα φόρα:happy: δηλαδή παρέα με σένα Moderator χιχιχιχι:rolleyes: και πάλι ευχαριστώ για την πολύ μεγάλη βοήθεια, και τα υπόλοιπα παιδία.

 

Να'σαι καλα ,χαιρομαι που ολα πηγαν ΟΚ ! :happy:

Ο δευτερος κωδικος υπαρχει μονο και μονο

για το διαχωρισμο του χρωματος ,καμμια αλλη

διαφορα δεν εχει με του δικου σου ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα τη βοήθειά σας σχετικά με ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω από εχθές με το κινητό. Δεν αναγνωρίζει κανένα παιχνίδι ή εφαρμογή. Ούτε καν τα προεγκατεστημένα. Οταν κάνω άνοιγμα βγάζει το μήνημα "Αρχείο υποστήριξης. Τίποτα προς προβολή". Εχει κανείς ιδέα τι μπορεί να έχει συμβεί;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

τελικα ο μηχανισμος του slide ειναι οκ η μετα απο λιγο χαλαρωνει ?

Φιλε μου μετα απο ενα μηνα μια χαρα ειναι, και μαλιστα ειναι εθιστικο οταν το κραταω στο χερι μου να παιζω ανοιξε-κλεισε ολη την ωρα.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται εύκολα η μεταφορά μέσω pc suite κάποιων sms και επαφών που έχω σε να παλιό Nokia 6230i
Ναι μια χαρα γινεται. Εγω τα μετεφερα απο το 6230 χωρις i :P μια χαρα και μαλιστα το backup απο το 6230 εγινε μεσω bluetooth.

Mε το nokia backup του PCsuite. ;)

 

 

@Tonia70 δεν παει το μυαλο μου τι μπορει να φταιει αλλα πιστευω με μια αναβαθμιση θα λυθει το προβλημα σου αν δεν εχεις κανει ηδη. ;)

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα ήδη την αναβάθμιση αλλά το πρόβλημα δυστυχώς δε λύθηκε.

 

Μήπως έχει πρόβλημα η κάρτα μνήμης. Δοκίμασε να περασεις μια εφαρμογή στην κύρια μνήμη

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα της κάρτας. Δεν αναγνωρίζει ούτε τις εφαρμογές, ούτε τα παιχνίδια που ήταν προεγκατεστημένα στο τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia5610d-1/2.0 (04.20) Profile/MIDP-2.1 Configuration/CLDC-1.1)

 

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα τη βοήθειά σας σχετικά με ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω από εχθές με το κινητό. Δεν αναγνωρίζει κανένα παιχνίδι ή εφαρμογή. Ούτε καν τα προεγκατεστημένα. Οταν κάνω άνοιγμα βγάζει το μήνημα "Αρχείο υποστήριξης. Τίποτα προς προβολή". Εχει κανείς ιδέα τι μπορεί να έχει συμβεί;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Eixa akrivws to idio problhma tonia kai den evriska lush.

Oute h karta mnhmhs eftaige.

To provlhma luthhke me mia anavathmish apo Nokia shop.

Eixa prospathhsei ta panta alla tipota . Esu ekanes update apo to spiti h apo Nokia shop ?

Link to comment
Share on other sites

Την αναβάθμιση την έκανα στο σπίτι. Μάλλον θα πάω σήμερα κι εγώ σε Nokia shop. Το πήρες αμέσως το κινητό ή στο κράτησαν;
Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο stilatos

Λοιπόν... καλά είσαι από εγγύηση. Αλλά όχι από ελληνική γλώσσα. Τα 2 χρόνια εγγύηση τα έχεις για βλάβες και λοιπά αλλά είσαι σε καλό δρόμο... απλά αν το πας στην ΝΟΚΙΑ και χρειαστεί αναβάθμιση θα στο γυρίσουν με το πακέτο γλώσσας το εργοστασιακό (δηλαδή τα αγγλικά).... Ότι σε εξαπάτησαν δεν θα το έλεγα γιατί από πλευράς εγγύησης σε καλύπτει η ΝΟΚΙΑ και από γλώσσας αυτοί (από οτι κατάλαβα), απλά θα έπρεπε να σ' έχουν ενημερώσει ότι η συσκευή είναι βρετανική (πράγμα που δεν κάνει κανένας)

 

Extended Warranty Check

The following warranty information has been found:

Serial number: 358xxxxxxxxxxxx

Warranty: YES

Care Services:

Warranty Class: SHIPMENT + 25 MONTHS

Product Type: RM-240

Handset: 6500 slide

Product Code: 0555622

Start of Warranty: 17-11-2007

End of Warranty: 17-12-2009

Ship-to Country: GB-UNITED KINGDOM

Ship-to Customer#: 100926

Factory SimLock: N

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia5610d-1/2.0 (04.20) Profile/MIDP-2.1 Configuration/CLDC-1.1)

 

Την αναβάθμιση την έκανα στο σπίτι. Μάλλον θα πάω σήμερα κι εγώ σε Nokia shop. Το πήρες αμέσως το κινητό ή στο κράτησαν;

 

To kinhto phge to apogeuma kai to phra to prwi . An den exei douleia den tha sou to krathsei .

 

Paidia mhpws kserei kanenas ti akrivws allazei h epilogh sto munhma keimenou, pou leei "epiloges provlepshs" ?

To allaksa alla den kserw ti diafora uparxei .

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώντας τη λειτουργία πρόβλεψης, μπορείτε να εισάγετε τα πρώτα γράμματα μιας λέξης και θα εμφανιστεί μία λίστα με λέξεις που χρησιμοποιούνται συνήθως και αρχίζουν με αυτά τα γράμματα

Πιστεύω να σε κάλυψα...

Link to comment
Share on other sites

geia sas pedia , emena me endiaferoun dio tria pragmatakia mono.....

 

exo to 6270....exoun to idio menu peripou ?

to 6500 stelnei pola markarismena arxeia ?

kathe fora pou kaneis apostoli me bluetooth psaxnis ek neou siskeves?

exei ekino to spastiko provlima me ta video pou paei mprosta o ixos kai piso i ikona?

tha to paro AN to paro ton iounio pou tha eimai sta lele mou....olo kai kati kalitero tha exei vgei e? :P

 

 

efxaristo poli

:worry:
Link to comment
Share on other sites

exo to 6270....exoun to idio menu peripou ?

 

to 6500 stelnei pola markarismena arxeia ?

 

kathe fora pou kaneis apostoli me bluetooth psaxnis ek neou siskeves?

 

olo kai kati kalitero tha exei vgei e? :P

 

Εχει καποιες διαφορες .

 

Ναι .

 

Ναι .

 

Σιγουρα :p

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβως εμφανιζονται οι προβλεψεις :worry: ?

 

Δηλαδη αν καταβα καλα ειναι αυτο που κανουν τα SE (?)

 

NAI απ' όσο ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...