Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Εφαρμογές πλοήγησης


jojo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολοι οι χαρτες οπως και το προγραμμα υπαρχουν στο Μιρκ.

 

Για το μεγεθος του προγραμματος σας ειπα ψεμματα... Το sis αρχειο τελικα ειναι 1.55ΜΒ :)

 

Για Κρητη που ρωτησε ο φιλος, ναι υπαρχει με τους κεντρικους και καπως μεγαλους ομως δρομους. Μη με βαζετε ομως σας παρακαλω να βλεπω καθε πολη σας παρακαλω...

Για να εχει Σκυδρα και Λιποχωρι Εδεσσας, εχει μαλλον τα παντα, και τις μεγαλεις πολεις λεπτομερεστατα.

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξερει κανεις περισσοτερες πληροφοριες? Πως ειναι το ονομα του αρχειου και το ονομα του χαρτη για να ψαξουμε. Εχω βαρεθει να με πηγαινει το Route 66 μεσω Λαμιας στο διπλανο στενο. Που το βρισκουμε? Σωστε με. Οχι τιποτα αλλο αλλα εχει ακριβυνει και η βενζινη.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη πολλοι εχουν αναφερει αυτο το "προβλημα" οσον αφορα τη πλοηγηση απο το ενα μερος στο αλλος μεσω μιας μεγαλυτερης διαδρομης, αυτο να ξερετε ειναι αναποφευκτο κακο στη πλοηγηση σε πολεις τυπου Αθηνα.

Οταν υπαρχει η λεοφορος που στη Database λεει οτι μπορεις να τρεχεις με 100 ενω ο δρομος που ξερουμε, το στενακι, ειναι χρεωμενο πως μπορεις να πας με 30, τοτε ειναι φυσιολογικο να σας κανει κυκλους.

Οσον αφορα αυτο το ζητημα, τα δυο αυτα προγραμματα ειναι ΙΔΙΑ. Δουλευουν με την ιδια λογικη, απλα πρεπει να ξερουμε τι ζηταμε απο το προγραμμα και πως να το χρησιμοποιουμε...

Χωρις να θελω να προκαλεσω τριβες, το προγραμμα ειναι για να μας οδηγησει σε δρομο που ΔΕΝ ξερουμε που βρισκεται, σε μια πολη που παμε για πρωτη φορα ή που δεν μενουμε εκει τελος παντων, και οχι για να τεσταρουμε αν μπορει να μας παει απο ενα στενο σε ενα αλλο στενο (που ξερουμε πως να παμε καθοτι μενουμε εκει 20 χρονια).

 

Συγγνωμη, ξεχασα να αναφερω, βαζεις στο Μιρκ τη λεξη ΤομΤομ και σου βγαζει τα παντα!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη πολλοι εχουν αναφερει αυτο το "προβλημα" οσον αφορα τη πλοηγηση απο το ενα μερος στο αλλος μεσω μιας μεγαλυτερης διαδρομης, αυτο να ξερετε ειναι αναποφευκτο κακο στη πλοηγηση σε πολεις τυπου Αθηνα.

Οταν υπαρχει η λεοφορος που στη Database λεει οτι μπορεις να τρεχεις με 100 ενω ο δρομος που ξερουμε, το στενακι, ειναι χρεωμενο πως μπορεις να πας με 30, τοτε ειναι φυσιολογικο να σας κανει κυκλους.

Οσον αφορα αυτο το ζητημα, τα δυο αυτα προγραμματα ειναι ΙΔΙΑ. Δουλευουν με την ιδια λογικη, απλα πρεπει να ξερουμε τι ζηταμε απο το προγραμμα και πως να το χρησιμοποιουμε...

Χωρις να θελω να προκαλεσω τριβες, το προγραμμα ειναι για να μας οδηγησει σε δρομο που ΔΕΝ ξερουμε που βρισκεται, σε μια πολη που παμε για πρωτη φορα ή που δεν μενουμε εκει τελος παντων, και οχι για να τεσταρουμε αν μπορει να μας παει απο ενα στενο σε ενα αλλο στενο (που ξερουμε πως να παμε καθοτι μενουμε εκει 20 χρονια).

 

Συγγνωμη, ξεχασα να αναφερω, βαζεις στο Μιρκ τη λεξη ΤομΤομ και σου βγαζει τα παντα!

 

 

Σε παρακαλώ μπορείς να μας πεις τα Filename των αρχείων επειδή μου βγάζει πολλά αποτελέσματα και δεν ξέρω τι να κατεβάσω ακριβώς;;;

Link to comment
Share on other sites

Συνδυεσε στο Καναλι aivanet και ΟΧΙ στο mediaplace. Γραφεις find TomTom και σου βγαζει ΜΟΝΟ 2 επιλογες. Επιλεγεις την aivanet και οχι τη αλλη (νομιζω η αλλη ειναι jojogr) και τοτε σου βγαζει τους χαρτες οι οποιοι ειναι της μορφης:

 

Onoma Xoras_Plus-Map.rar

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Συνδυεσε στο Καναλι aivanet και ΟΧΙ στο mediaplace. Γραφεις find TomTom και σου βγαζει ΜΟΝΟ 2 επιλογες. Επιλεγεις την aivanet και οχι τη αλλη (νομιζω η αλλη ειναι jojogr) και τοτε σου βγαζει τους χαρτες οι οποιοι ειναι της μορφης:

 

Onoma Xoras_Plus-Map.rar

 

Μου βγάζει αυτά.... Ποιά απ`όλα κατεβάζω;

 

<AivaNeT> 12[04@Find Results12] -=SysReset 2.53=- [04Cached Data12]

<AivaNeT> 12Found [04712] files on Trigger:[04/ctcp AivaNeT GPS12] - Sends:[042/612] - Queues:[043/5012]

<AivaNeT> 12File: [04TomTom Navigator 5.000 (4890) + ***** for PocketPC\TTN5 Plus Maps\France_Plus-Map.rar12] - Size [04298.8MB12]

<AivaNeT> 12File: [04TomTom Navigator 5.000 (4890) + ***** for PocketPC\TTN5 Plus Maps\DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map.rar12] - Size [04362.9MB12]

<AivaNeT> 12File: [04TomTom Navigator 5.000 (4890) + ***** for PocketPC\TTN5 Plus Maps\Italia_Plus-Map.rar12] - Size [04266.3MB12]

<AivaNeT> 12File: [04TomTom Navigator 5.000 (4890) + ***** for PocketPC\TTN5 Plus Maps\Iberia_Plus-Map.rar12] - Size [04198.5MB12]

<AivaNeT> 12File: [04TomTom Navigator 5.000 (4890) + ***** for PocketPC\TTN5 Plus Maps\Great_Britain_Plus-Map.rar12] - Size [04171.5MB12]

<AivaNeT> 12File: [04TomTom Navigator 5.000 (4890) + ***** for PocketPC\TTN5 Plus Maps\Benelux_Plus-Map.rar12] - Size [04144MB12]

<AivaNeT> 12File: [04TomTom Navigator 5.000 (4890) + ***** for PocketPC\TTN5 Plus Maps\Scandinavia_Plus-Map.rar12] - Size [04266.6MB12]

Link to comment
Share on other sites

Οι μονοι χαρτες ποθ μοθ βγαζει ειναι αυτοι

 

<AivaNeT> 12File: [04TomTom Navigator 5.000 (4890) + ***** for PocketPC\TTN5 Plus Maps\France_Plus-Map.rar12] - Size [04298.8MB12]

<AivaNeT> 12File: [04TomTom Navigator 5.000 (4890) + ***** for PocketPC\TTN5 Plus Maps\DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map.rar12] - Size [04362.9MB12]

<AivaNeT> 12File: [04TomTom Navigator 5.000 (4890) + ***** for PocketPC\TTN5 Plus Maps\Italia_Plus-Map.rar12] - Size [04266.3MB12]

<AivaNeT> 12File: [04TomTom Navigator 5.000 (4890) + ***** for PocketPC\TTN5 Plus Maps\Iberia_Plus-Map.rar12] - Size [04198.5MB12]

<AivaNeT> 12File: [04TomTom Navigator 5.000 (4890) + ***** for PocketPC\TTN5 Plus Maps\Great_Britain_Plus-Map.rar12] - Size [04171.5MB12]

<AivaNeT> 12File: [04TomTom Navigator 5.000 (4890) + ***** for PocketPC\TTN5 Plus Maps\Benelux_Plus-Map.rar12] - Size [04144MB12]

<AivaNeT> 12File: [04TomTom Navigator 5.000 (4890) + ***** for PocketPC\TTN5 Plus Maps\Scandinavia_Plus-Map.rar12]

 

 

 

Δεν βρισκω τον ελληνικο χαρτη

 

Τι κανω λαθος και που μπερδευτηκα? Δεν εχω πολυ εμπειρια απο irc

Link to comment
Share on other sites

Links για τους χαρτες ανεβασμενοι στο rapidshare υπαρχουν και ΕΔΩ.:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Συνδυεσε στο Καναλι aivanet και ΟΧΙ στο mediaplace. Γραφεις find TomTom και σου βγαζει ΜΟΝΟ 2 επιλογες. Επιλεγεις την aivanet και οχι τη αλλη (νομιζω η αλλη ειναι jojogr) και τοτε σου βγαζει τους χαρτες οι οποιοι ειναι της μορφης:

 

Onoma Xoras_Plus-Map.rar

 

 

Γίνεται να μας πεις το ακριβες filename των αρχείων να τα βρούμε και εμείς που είμαστε ψιλοάσχετοι απο mirc

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα....

Να ρωτησω κατι θελω κατεβασα απο εδω

http://kalypso.iasa.gr/Route66_Mobile_7.rar

το προγραμμα αλλα δεν εχει .sis εφαρμογη,ειναι 2 φακελοι με ονομασια apps kai fonts,κατεβασα και τον χαρτη της Αθηνας εχω το Νοκια Ν70,κανει για το κινητο μου?

Πως θα το κανω να τρεξει?

Μπορει καποιος να με βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΣΩΣΤΟ LINK

 

http://rapidshare.de/users/3Z6SX PASS IS... LOGIN

 

sorry password is login (με μικρα)

 

 

Προσπαθώ να το κατεβάσω απ`το μεσημέρι μου έχει σπάσει τα νεύρα το Rapidshare...... Τώρα εδώ και 2 ώρες προσπαθώ να κατεβάσω το part3 και part4 αλλά μου λέει Too many users downloading right now. Please try again later or get a PREMIUM-Account

 

Μάλλον θέλουν με έμμεσο τρόπο να σε κάνουν να πληρωσεις...

 

Ξέρει κανείς αν τα αρχεία αυτά υπάρχουν σε άλλον seRver;;;;;;;:worry: :worry:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να το κατεβάσω απ`το μεσημέρι μου έχει σπάσει τα νεύρα το Rapidshare...... Τώρα εδώ και 2 ώρες προσπαθώ να κατεβάσω το part3 και part4 αλλά μου λέει Too many users downloading right now. Please try again later or get a PREMIUM-Account

 

Μάλλον θέλουν με έμμεσο τρόπο να σε κάνουν να πληρωσεις...

 

Ξέρει κανείς αν τα αρχεία αυτά υπάρχουν σε άλλον seRver;;;;;;;:worry: :worry:

Same here...:O

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα και νόμιζα οτι είχα πρόβλημα με τον Browser. Αν βρεθεί κάποιο άλλο link για τους χάρτες, θα ήταν πού χρήσιμο.

 

Πάντως απο φώτο που έχω δεί, φαίνεται να έχει καλύτερο interface απο το route66. Και να ρωτήσω, ο ίδιος χάρτης χρησιμοποιείται και για τα series 80 και για τα series 60;

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα και νόμιζα οτι είχα πρόβλημα με τον Browser. Αν βρεθεί κάποιο άλλο link για τους χάρτες, θα ήταν πού χρήσιμο.

 

Πάντως απο φώτο που έχω δεί, φαίνεται να έχει καλύτερο interface απο το route66. Και να ρωτήσω, ο ίδιος χάρτης χρησιμοποιείται και για τα series 80 και για τα series 60;

 

Oι χάρτες είναι κοινοί και ναι, το tomtom είναι ό,τι καλύτερο σε navigation στις Mobile συσκευές μας!:D

Link to comment
Share on other sites

Με ένα card reader, βάζεις τον φάκελο apps στο system και τρέεις την εφαρμογή (το fonts δεν χρειάζεται να οτ βάλεις). Π΄ρωτα θα πρέπει όμως να βάλεις και τον χάρτη στον φάκελο system/apps/route66/maps
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να το κατεβάσω απ`το μεσημέρι μου έχει σπάσει τα νεύρα το Rapidshare...... Τώρα εδώ και 2 ώρες προσπαθώ να κατεβάσω το part3 και part4 αλλά μου λέει Too many users downloading right now. Please try again later or get a PREMIUM-Account

 

Μάλλον θέλουν με έμμεσο τρόπο να σε κάνουν να πληρωσεις...

 

Ξέρει κανείς αν τα αρχεία αυτά υπάρχουν σε άλλον seRver;;;;;;;:worry: :worry:

 

Φιλε tasgaz πες μου ποια αρχεια θελεις.Εχω λογαριασμο στο rapidshare να τα κατεβασω και να σου τα στειλω αν θελεις με email ή αν υπαρχει καποιος αλλος τροπος, πες μου.;)

pappao
Link to comment
Share on other sites

Φιλε tasgaz πες μου ποια αρχεια θελεις.Εχω λογαριασμο στο rapidshare να τα κατεβασω και να σου τα στειλω αν θελεις με email ή αν υπαρχει καποιος αλλος τροπος, πες μου.;)

 

 

Τελικά τα βρήκα απο έναν φίλο....

Πες μου σε παρακαλω το αρχεία αυτά (έχω κάνει εγκατάσταση του ΤομΤομ) σε ποιό directory τα βάζω;;;;

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα βρήκα απο έναν φίλο....

Πες μου σε παρακαλω το αρχεία αυτά (έχω κάνει εγκατάσταση του ΤομΤομ) σε ποιό directory τα βάζω;;;;

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον

 

Αν θυμαμαι καλα απο παλια που ειχα εγκατεστημενο το προγραμμα ξεζιπαρεις τα αρχεια rar και κανεις απλως εγκατασταση τα αρχεια.Μετα νομιζω οτι τα βρισκει μονο του το προγραμμα.Ελπιζω να ισχυει αυτο και να βοηθησα;)

pappao
Link to comment
Share on other sites

paidia ok to egatestisa.apla otan kano anazitisi gia dromous kai vazo arxika ellinika grammata eite greeklish den mou vriskei tipota giati?

ΘΡΥΛΕ ΘΕΕ ΜΟΥ......

METAL IS THE F*CKING BEST!METAL RULEZZZ....!

Link to comment
Share on other sites

loipon parte auto to zipaki.de thumamai pou to vrhka exei ena txt me links gia xartes tou tomtom.kai oi me dunath sundesh as katevasoun.to eixa vrei se kapoio forum pou de thumamai kai to kana copy paste se txt.

 

kai kati pou ithela na rotisw bghke tomtom version 6.32 opws oi xartes giati egw mexri 5 kapou exw vrei?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...