Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Εφαρμογές πλοήγησης


jojo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον απο μια πρωτη ματια διαπιστωνω οτι ο χαρτης ειναι βελτιωμενος καπως στην καλυψη(εχει και τη Σαρωνιδα-ο παλιος δεν εφτανε μεχρι εκει) και πλεον βγαζει διαφορετικη διαδρομη αν του δωσεις να υπολογισει το συντομοτερο δρομο και αλλη αν του δωσεις να σε παει απο το γρηγοροτερο.Ο παλιος εβγαζε πανω κατω την ιδια διαδρομη.Επισης ειδα οτι δεν χανει τις εξοδους στον Κηφισο οπου το παλιο εκανε κυκλους τρελους.Αυτα τα ειδα απο εικονικες διαδρομες.Δεν το χω δοκιμασει ακομα στο δρομο.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανένας αν υπάρχει χάρτης της Γαλλίας για το route66

ευχαριστώ προκαταβολικά

Ton exo ego an ton thes.Einai megalos omos.220+ Mb an thimamai kala.Gia route 66 2005 oxi gia to Mobile 7 (to 2006 diladi).

Link to comment
Share on other sites

blusprint σε εμένα ζωγράφου - γουδί - παπάγου που μένω και το έχω δουλέψει το παλιό πάντα μου έβγαζε διαφορετικό δρόμο για το συντομότερο και διαφορετικό για το γρηγορότερο. ίσως λόγω περισσότερων επιλογών αλλά και λόγω θέσης. επειδή από Σαρωνίδα δεν ξέρω ίσως επειδή έιχε λιγότερους δρόμους προς τα εκεί πριν να μην μπορούσε να βγάλει διαφορά συντομότερου - γρηγορότερου, παντως όντως από εικονικές διαδρομές δεν κάνει τρελούς κύκλους, αλλά το πρόβλημα που αναφέρω πιο πάνω όταν κάποιες φορές πατάς επιστροφή να σε βγάζει στο πρώτο πόδι της χαλκιδικής είναιλίγο σπαστικό...
cypherth
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα...

 

Δοκιμασα, εικονικες διαδρομες και μου φαινεται μια χαρα...

Φυσικα κερδιζει στην καλυψη, καθοτι πλεον εχει κεντρικες αρτηριες απο τη Θεσσαλονικη!

 

Οσον αφορα το interface, ειναι αυτο που σας ελεγα για το TomTom Mobile! Ετσι ακριβως ηταν/ειναι, και τωρα που εγινε ετσι και το Route μπορειτε να καταλαβετε για ποια/τι διαφορα μιλουσα πριν 2 μηνες!

 

Για δοκιμη με GPS στις 22 Δεκεμβριου οταν και γυριζω απο Γερμανια που μενω! Εκτος κι αν βρω το χαρτη της Γερμανιας πουθενα...

 

Τα σεβη μου!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ βάλε αυτό που θέλουμε σε ενα rapidshare να ξεχαρμανιάσουμε

 

Μα έχω το παλιό route66.... Για το GPS έλεγα... :rolleyes: :O

Mobiles: Samsung Galaxy Nexus

Link to comment
Share on other sites

blusprint σε εμένα ζωγράφου - γουδί - παπάγου που μένω και το έχω δουλέψει το παλιό πάντα μου έβγαζε διαφορετικό δρόμο για το συντομότερο και διαφορετικό για το γρηγορότερο. ίσως λόγω περισσότερων επιλογών αλλά και λόγω θέσης. επειδή από Σαρωνίδα δεν ξέρω ίσως επειδή έιχε λιγότερους δρόμους προς τα εκεί πριν να μην μπορούσε να βγάλει διαφορά συντομότερου - γρηγορότερου, παντως όντως από εικονικές διαδρομές δεν κάνει τρελούς κύκλους, αλλά το πρόβλημα που αναφέρω πιο πάνω όταν κάποιες φορές πατάς επιστροφή να σε βγάζει στο πρώτο πόδι της χαλκιδικής είναιλίγο σπαστικό...

Δε μενω Σαρωνιδα απλα την ανεφερα γιατι την ειδα στο χαρτη.Απο το Ιλιον που μενω για Ζωγραφου πρωτα ειχε μια διαδρομη και για ποιο συντομη και για πιο γρηγορη.Τωρα ειναι διαφορετικες.Επισης ειχα παρατηρησει στο προηγουμενο πως η συνδεση της δυτικης Αθηνας με την υπολοιπη ηταν τραγικη.Χαρακτηριστικα να αναφερω Ιλιον -Σεπολια που ειναι μια διαδρομη γυρω στα 4 χιλιομετρα την εκανε 10 μπορει και παραπανω.Τωρα ειναι μια χαρα.

 

Εχω ανεβασει το προγραμμα μαζι με το χαρτη σε ενα αρχειο.Το δινω και γω αν και ηδη εχει δωθει :)

http://rapidshare.de/files/9089305/Route66.Mobile7.Athens.rar.html

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ τα παιδιά που ανέβασαν το πρόγραμμα και το χάρτη της Αθήνας :D (ναι δυστυχώς μόνο για Αθήνα ουσιαστικά πρόκειται, αλλά με μεγαλύτερη κάλυψη της Αττικής από την προηγούμενη έκδοση και με κεντρικές αρτηρίες για Πάτρα και Θεσσ/κη...)

 

Και τώρα ένα περίεργο...

 

Οταν έχω στους φακέλους "HELP", "LANG" και "SPEECH" british και greek αρχεία, στα options του προγράμματος μου εμφανίζει μόνο επιλογής γλώσσας "Greek" αν και τα μενού είναι όλα στα αγγλικά ενώ οι φωνητικές εντολές ακούγονται στα αγγλικά... :blink:

 

Οταν δε αφήνω μόνο τα greek αρχεία στους φακέλους (σβήνω όλα τα british), όλα εμφανίζονται και ακούγονται ελληνικά, αλλά στα στα options του προγράμματος μου εμφανίζει επιλογής γλώσσας "Resource error" :wacko: :wacko:

 

To παρατήρησε κανείς άλλος ??? Μήπως υπάρχει τρόπος να έχω και ελληνικά και αγγλικά χωρίς πρόβλημα και να επιλέξω ελληνικά (να υπάρχουν δηλαδή δύο επιλογές γλώσσας και να διαλέξω τα ελληνικά) και να μείνουν εκεί χωρίς άλλα προβλήματα ??? Η ζητάω πολλά ?!? :p

 

Πάντως από την πλοήγηση που του έκανα (μόνο με το χάρτη χωρίς GPS) το βρήκα αρκετά γρήγορο (στο Ν70) αλλά το "σπαστικό στη σχεδίαση έιναι ότι δεν έχει 100% FULL SCREEN, αλλά έχει μία φαρδιά πλατιά κάτω μπάρα (πιάνει το 30% της οθόνης) με πληροφορίες (χωρίς GPS εντελώς άχρηστη) και ο χάρτης περιορίζεται κατά πολύ στην ήδη μικρή οθόνη των s60 για τέτοια προγράμματα....

 

Αυτά....

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Εχω ανεβασει το προγραμμα μαζι με το χαρτη σε ενα αρχειο.Το δινω και γω αν και ηδη εχει δωθει :)

 

Δηλαδή για να καταλάβουμε, επειδή το άλλο είχε μία συγκεκριμένη διαδικασία, αντιγράφουμε απλά το folderάκι αυτό ως έχει και παίζουν όλα τέλεια?? Ούτε *****, ούτε sis τίποτα έτσι?? :rolleyes:

 

Νομίζω θα βοηθήσει πολλούς... Sorry for being dumb... :O

Mobiles: Samsung Galaxy Nexus

Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως από την πλοήγηση που του έκανα (μόνο με το χάρτη χωρίς GPS) το βρήκα αρκετά γρήγορο (στο Ν70) αλλά το "σπαστικό στη σχεδίαση έιναι ότι δεν έχει 100% FULL SCREEN, αλλά έχει μία φαρδιά πλατιά κάτω μπάρα (πιάνει το 30% της οθόνης) με πληροφορίες (χωρίς GPS εντελώς άχρηστη) και ο χάρτης περιορίζεται κατά πολύ στην ήδη μικρή οθόνη των s60 για τέτοια προγράμματα....

 

Αν πατησεις το πληκτρο 2 θα γινει full screen.

 

@axe Ακριβως αυτο θα κανεις και θα εισαι ΟΚ! :)

Link to comment
Share on other sites

epeidi eimai asxetos me to sygkekrimeno programma ti arxeia xreiazontai gia na exo to xarti tis athinas ?to royte 66 mobile 7 exei bgei me c**K?xartis exei bgei kainoyrgios i xrisimopioume ton palio route 66 athens?gia na leitoyrgeisei thelei aparetita GPRS?exo to N70
Link to comment
Share on other sites

epeidi eimai asxetos me to sygkekrimeno programma ti arxeia xreiazontai gia na exo to xarti tis athinas ?to royte 66 mobile 7 exei bgei me c**K?xartis exei bgei kainoyrgios i xrisimopioume ton palio route 66 athens?gia na leitoyrgeisei thelei aparetita GPRS?exo to N70

 

Aν πραγματικα σε ενδιαφερει ,διαβαζεις οτι εχει γραφτει μεχρι τωρα σχετικα με mobile 7 .

Παμε παμε λοιπον: Το Ν70 θελει την καινουργια εκδοση του route66,δηλ mobile 7. Κατεβαζεις τα ΝΕΑ αρχεια που εχουν ανεβασει τα παιδια. :cool:

(Το κραγμενο sis file για εγκατασταση και τον χαρτη της αθηνας δηλαδη).

Κανεις εγκατασταση το κραγμενο sis file και τοποθετεις τον χαρτη της Αθηνας (Athens.prm) στο καταλογο system\apps\ROUTE66\maps

 

Για να λειτουργησει ,δεν χρειαζεται απαραιτητα gps ,αλλα με gps ,γινεται

ολη η δουλεια :p

 

Ειλικρινα ,διαβασε λιγο τα ποστς,τα πραγματα ειναι απλα ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Gia to thema ths gramatoseiras.An thes na epanaferei to kinhto sthn grammatoseira apla vgale thn karta mnhmhs kai kane restart to kinhto.Den tha vrei thn mnhmh oute thn font pou eixe kai tha valei thn default.Doulevei poly kala pantos h ekdosh pou anevasa pera apo ayto.Den exo prolavei na asxolitho pantos pistevo an vgaleis to fonts to fakelo h apla sviseis apo to fakelo tis gramatoseires den tha exei provlima(ena apo ta 2 toulaxiston.)Apla tha valei thn default.Tha to dokimaso kai tha sou po. An to kaneis esi pes mou.

 

Έκανα αυτό που είπες με την αφαίρεση της mmc και λειτούργησε, επανήλθε η default γραμματοσειρά. Ξαναεγκατέστησα το πρόγραμμα με τον χάρτη και φαίνεται όλα να λειτουργούν εντάξει!

 

Μετά από προσπάθεια έβαλα και το Ελληνικό interface στο πρόγραμμα (χρειάζονταν και τον fonts folder που παρέληψα να βάλω στην mmc αρχικά) αλλά οι δρόμοι εμφανίζονται σε greeklish. Υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλάξει αυτό;

 

Υ.Γ. Πάλι άλλαξε η γραμματοσειρά του κινητού. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το αποφύγω χωρίς να πειράξω την λειτουργικότητα του Route66; Στους άλλους χρήστες του n70 συμβαίνει το ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

Supported smartphones :

3230,6260,6600,6630,6670,6680,6681/6682,7610,N70,N90,N91

Akoma k gia 6600 paizei! :confused:

:cry: :cry: :cry:

 

Mou fainetai oti paei gia petama to n-gage mou.. :cry: :cry:

Για να κατεβάσετε όλες τις τελευταίες εφαρμογές Symbian,Uiq,Palm,Pocket-Pc,Java και N-Gage Games :

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να ευχαριστήσω για άλλη μια φορά το παλικάρι που ανέβασε τον χαρτη της Ελλάδος! Το GPS το έχω στο αυτοκίνητο οπότε θα πρέπει να πάω κάποια βόλτα για να σας πω την γνώμη μου, αλλά γενικά δείχνει πιο πλήρες...

 

Τώρα δοκιμάζω να βάλω ελληνική προσφώνιση, αλλά δεν μπορώ να το δοκιμάσω τώρα. Απλά έκανα rename το αρχείο GREEK.OGG σε BRITISH.OGG και το BRITISH.OGG σε BRITISH1.OGG...

 

Για να δούμε...

 

Πάντως είμαι πολύ χαρούμενος...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

φίλε Palp για ποιο λόγο βάζεις και το φάκελο με το fonts? αν κατεβάσεις από το link που έχω δώσει μερικά posts πιο πίσω δεν θα χρειαστείς καν το φάκελο αυτό και θα παίζει στο ν70 σου μια χαρούλα. απλά εγκατέστησε το coffee κάτι.sis, αρχείο κάνε τισ απαραίτητες μεταφορές χάρτη και γλωσσών όπως θα διαβάσεις στα posts και θα είσαι οκ.

neo_com_3 γιατί μπαίνεις στη διαδικασία να μετονομάσεις τα αρχεία για την προσφώνηση, αφού και τα 2 να είναι μαζί παίζουν μια χαρά τουλάχιστον σε μένα με 7610. επιλέγεις από το "preferences" ή όταν θα μπούν πλέον τα ελληνικά "προτιμήσεις"ποια γλώσσα θεσ και είσαι οκ. δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα κατά τη μετάβση από τη μια γλώσσα στην άλλη.

cypherth
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αυτό που είπες με την αφαίρεση της mmc και λειτούργησε, επανήλθε η default γραμματοσειρά. Ξαναεγκατέστησα το πρόγραμμα με τον χάρτη και φαίνεται όλα να λειτουργούν εντάξει!

 

Μετά από προσπάθεια έβαλα και το Ελληνικό interface στο πρόγραμμα (χρειάζονταν και τον fonts folder που παρέληψα να βάλω στην mmc αρχικά) αλλά οι δρόμοι εμφανίζονται σε greeklish. Υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλάξει αυτό;

 

Υ.Γ. Πάλι άλλαξε η γραμματοσειρά του κινητού. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το αποφύγω χωρίς να πειράξω την λειτουργικότητα του Route66; Στους άλλους χρήστες του n70 συμβαίνει το ίδιο;

Emena den mou xanalase apo tote pou evala na ta dixnei sta Ellinika.Opote h grammatoseira epeireazete mono me English interface.Ego exo agglika sto kinhto mou genika.Opote yparxei h periptosh na mou to ekane giayto.Me liga logia,an valeis thn idia glossa sto interface tou route me to kinhto sou sou peirazei thn grammatoseira olou tou kinhtou.Eimai sthn douleia tora,molis pao spiti tha peiramatisto ligo kai tha kano post an exo nea.don't worry tha thn vroume thn akri.An se paideyei toso giati den vazeis thn ekdosh tou paidiou pou sikose to thn ekdosh me to sis kai to *****?Den sou doulevei ekeinh?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ τα παιδιά που ανέβασαν το πρόγραμμα και το χάρτη της Αθήνας :D (ναι δυστυχώς μόνο για Αθήνα ουσιαστικά πρόκειται, αλλά με μεγαλύτερη κάλυψη της Αττικής από την προηγούμενη έκδοση και με κεντρικές αρτηρίες για Πάτρα και Θεσσ/κη...)

 

Και τώρα ένα περίεργο...

 

Οταν έχω στους φακέλους "HELP", "LANG" και "SPEECH" british και greek αρχεία, στα options του προγράμματος μου εμφανίζει μόνο επιλογής γλώσσας "Greek" αν και τα μενού είναι όλα στα αγγλικά ενώ οι φωνητικές εντολές ακούγονται στα αγγλικά... :blink:

 

Οταν δε αφήνω μόνο τα greek αρχεία στους φακέλους (σβήνω όλα τα british), όλα εμφανίζονται και ακούγονται ελληνικά, αλλά στα στα options του προγράμματος μου εμφανίζει επιλογής γλώσσας "Resource error" :wacko: :wacko:

 

To παρατήρησε κανείς άλλος ??? Μήπως υπάρχει τρόπος να έχω και ελληνικά και αγγλικά χωρίς πρόβλημα και να επιλέξω ελληνικά (να υπάρχουν δηλαδή δύο επιλογές γλώσσας και να διαλέξω τα ελληνικά) και να μείνουν εκεί χωρίς άλλα προβλήματα ??? Η ζητάω πολλά ?!? :p

 

Πάντως από την πλοήγηση που του έκανα (μόνο με το χάρτη χωρίς GPS) το βρήκα αρκετά γρήγορο (στο Ν70) αλλά το "σπαστικό στη σχεδίαση έιναι ότι δεν έχει 100% FULL SCREEN, αλλά έχει μία φαρδιά πλατιά κάτω μπάρα (πιάνει το 30% της οθόνης) με πληροφορίες (χωρίς GPS εντελώς άχρηστη) και ο χάρτης περιορίζεται κατά πολύ στην ήδη μικρή οθόνη των s60 για τέτοια προγράμματα....

 

Αυτά....

dokimase na kanis ta ellinika rename se english isws doulepsi kati \adistixo ixa kani stin palioteri ekdosi

Link to comment
Share on other sites

Loipon xtes irthe ston filo mou to paketo tou Route apo Holland. Dystyhos omos gia mena pige kai egatestise to xarti sto diko tou 6600 ara kleidose to programma sto IMEI tou. Telos panton anevasa to xarti (ziparismeno) edo :

 

http://rapidshare.de/files/9081576/Athens.zip

 

Tora tha perimeno mia evdomada mipos kai to energopoiiso me sms, eidallos perimeno tin spasmeni efarmogi !!!

 

Anameno entyposeis kai voitheia fysika !

 

Efxaristo.

Δυστυχώς δεν το πρόλαβα.... :O

 

Αναμένουμε κάτι νεώτερο σχετικά με τον χάρτη της Ευρώπης.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Xray ξαναδοκίμασε! Μόλις τώρα άρχισα τα το κατεβάζω και εγώ, την πρώτη φορά απέτυχε μα τώρα κατεβαίνει κανονικά!

 

Ενα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

gia na exo ti dinetotita toy GPS xreiazete i energopoiisi toy GPRS mono i thelei kai tipota allo?:D

 

Δεν θελει τιποτα ,ουτε gprs ,μεσω δορυφορων παιζει :O

 

Ευχαριστουμε παιδια! :cool:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...