Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Εφαρμογές πλοήγησης


jojo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια μου βγαζει και μενα---> Εφαρμογή έκλεισε ROUTE66 KERN EXEC-3

 

οπως εβγαζε και σε καποιον αλλο!

Τι να κανω???διαβασα πως καποιος εκανε Format και λειτουργησε!

δεν μπορω να το αποφυγω???Αν οχι με ποιον τροπο κανω Format χωρις να εχω προβλημα???(καινουργιος ειμαι λυπηθειτε με... :blink: )

JIMNYCLUB.GR

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να γινει σωστα η εγκατασταση ,χρειαζεται card reader.

Mην παιδευεσαι με τις υπερυθρες.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

τελικα εγκατεστησα την british στο lang και εφυγε το error

τωρα ομως μου το βγαζει οταν παταω κατι στο αρχικο μενου και με πεταει απο το προγραμμα.επισης κολλαει συνεχεια!το εχει και κανενας αλλος αυτο το προβλημα?

JIMNYCLUB.GR

 

Link to comment
Share on other sites

τελικα εγκατεστησα την british στο lang και εφυγε το error

τωρα ομως μου το βγαζει οταν παταω κατι στο αρχικο μενου και με πεταει απο το προγραμμα.επισης κολλαει συνεχεια!το εχει και κανενας αλλος αυτο το προβλημα?

 

Προφανως δεν εκανες κατι σωστα στην μεταφορα των αρχειων. :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Προφανως δεν εκανες κατι σωστα στην μεταφορα των αρχειων. :O

κι ομως ολα μια χαρα ειναι!Τα εχω τσεκαρει απειρες φορες!

μηπως υπαρχει προβλημα με τον χαρτη ή κατι τετοιο?

JIMNYCLUB.GR

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπαρχει κανενα προβλημα.Σου ξαναλεω καλυτερα να παρεις ενα card reader και να τελειωσεις μεσα σε 5 λεπτακια με την εγκατασταση. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Monosandale τωρα θα προσπαθησω να το περασω. Σε λιγο θα σου πω τι εκανα... αλλα μαλλον το βλεπω για αποτυχια το σκηνικο, δεν βλεπω να τα καταφερνω.... χεχε

Οπως ειπα δεν τα καταφερα , δεν μου ανοιγει καθολουενω υπαρχει στο μενου. αυτα που γραφει ο mirrorofsorrow να αντιγραψουμε , τα κανουμε στον υπολογιστη ετσι? και το E: ποιο ειναι? εγω ξερω οτι ειναι το cd drive. sis αρχεια ειναι εκοινα που μπορουν να εγκατασταθουν στο κινητο??? για να μαθαινω.

 

Κάτι που δεν έχεις καταλάβει για τα κινητά με Symbian OS:

 

C: ------> Flash Memory

D: ------> On Board Memory

E: ------> Memory Card

Z: ------> Read Only Memory

 

Απο κει και πέρα υπάρχουν directories & subdirectories όπως στον υπολογιστή. Άρα περνάς τα αρχεία στην ΜΜC (δηλ στο Ε: ) στα κατάληλα directories (folders) και με την σειρά που αναφέρεται στο αρχικό μύνημα από τον mirrorofsorrow και το .sis αρχείο το εγκαταστείς στο τέλος αφού τα έχεις περάσει όλα στο σωστό σημείο της κάρτας.

 

Καλύτερα είναι να τα κάνεις αύτά μέσω card reader, η αν δεν έχεις, μέσω usb καλωδίου και του Nokia Phone Browser. Πάντως το Nokia Phone Browser έχει ένα μειονέκτημα, στο οτί δεν μπορείς να "δεις" το folder E:/System από τον υπολογιστή για να περάσεις τα αρχεία. Μπορείς όμως να τα περάσεις στο Ε:/ και μετά να τα μεταφέρεις με ένα Phone explorer πρόγραμμα όπως το FEexprorer για παράδειγμα.

 

Δοκίμασέ τα αυτά και όπου κολλήσεις ψάξε μέσα σε αυτό το thread, υπάρχουν απαντήσεις σχεδόν για τα πάντα που αφορούν την εγκατάσταση του προγράμματος

 

Οι υπογραφές κειμένου δεν θα πρέπει να ξεπερνούν τις 5 γραμμές ή τους 750 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

onosandale ευχαριστω και παλι , με βοηθας πολυ , μαθαινω καινουργια πραγματα. Προσπαθησα και εγω και τελικα το περασα το προγραμμα ακριβως οπως ειπατε , επισης το περασα ολο με usb και για να πω την αληθεια εκανε γυρω στα 7 λεπτα για ολο το προγραμμα κια τον ελληνικο χαρτη.
Link to comment
Share on other sites

onosandale ευχαριστω και παλι , με βοηθας πολυ , μαθαινω καινουργια πραγματα. Προσπαθησα και εγω και τελικα το περασα το προγραμμα ακριβως οπως ειπατε , επισης το περασα ολο με usb και για να πω την αληθεια εκανε γυρω στα 7 λεπτα για ολο το προγραμμα κια τον ελληνικο χαρτη.

Δεν κάνει τίποτα. Με τον ίδιο τρόπο τα έμαθα κι εγώ γιατι κι εγώ άσχετος είμαι με Symbian κινητά και ότι έχω καταφέρει να μάθω το έμαθα με την βοήθεια των παιδών εδώ μέσα, τους οποίους οφείλω να ευχαριστήσω με την σειρά μου

 

Οι υπογραφές κειμένου δεν θα πρέπει να ξεπερνούν τις 5 γραμμές ή τους 750 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το εγκατέστησα στο 6630 ακολουθώντας πιστά τις οδηγίες της πρώτης σελίδας, μου βγάζει το εικονίδιο της εφαρμογής αλλά όταν τρέχω την εφαρμογή πάει να ανοίξει και με πετάει πάλι πίσω στο κεντρικό menu. Με restart του κινητού πάλι το ίδιο. Τι μπορεί να συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το εγκατέστησα στο 6630 ακολουθώντας πιστά τις οδηγίες της πρώτης σελίδας, μου βγάζει το εικονίδιο της εφαρμογής αλλά όταν τρέχω την εφαρμογή πάει να ανοίξει και με πετάει πάλι πίσω στο κεντρικό menu. Με restart του κινητού πάλι το ίδιο. Τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Ενδεχομένως να μην έχεις περάσει κάποιο αρχείο στην σωστή τοποθεσία. Αν θες βοήθεια δωσε περισσότερες πληροφορίες για τα βήματα που ακολούθησες

 

Οι υπογραφές κειμένου δεν θα πρέπει να ξεπερνούν τις 5 γραμμές ή τους 750 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει εγκατασταση και μολις το τρεχω απο το κιν μου ζηταει activation code για ενεργοποιηση μεσω sms.Εχω κανει τιποτα λαθος? Please help :cry:
Link to comment
Share on other sites

εχω κανει εγκατασταση και μολις το τρεχω απο το κιν μου ζηταει activation code για ενεργοποιηση μεσω sms.Εχω κανει τιποτα λαθος? Please help :cry:

 

Αν ακολουθησεις πιστα τις οδηγιες της 1ης σελιδας του φιλου mirrorofsorrow,

δεν θα εχεις προβλημα .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Τα εκανα ολα αυτα και απο οτι ειδα στην πρωτη σελιδα το εκανε και σε εναν αλλο το ιδιο αλλα απαντηση δεν ειχε.Παντως τα περασα ολα με το card reader οπως λενε η οδηγιες αλλα τζιφος.Τεσπα θα το ξαναπερασω και βλεπουμε.Παντως ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το εγκατέστησα στο 6630 ακολουθώντας πιστά τις οδηγίες της πρώτης σελίδας, μου βγάζει το εικονίδιο της εφαρμογής αλλά όταν τρέχω την εφαρμογή πάει να ανοίξει και με πετάει πάλι πίσω στο κεντρικό menu. Με restart του κινητού πάλι το ίδιο. Τι μπορεί να συμβαίνει?
Τελικά το απεγκατέστησα και τα φορτωσα πάλι όλα από την αρχή και δούλεψε κανονικά!!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν βλεπω να γινεται κατι,εχω δοκιμασει να κανω τα παντα και μου βγαζει συνεχεια Error,πως μπορω να κανω απεγκατασταση?να σβησω απλα τον φακελο Route66 και να κανω απεγκατασταση?

JIMNYCLUB.GR

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν βλεπω να γινεται κατι,εχω δοκιμασει να κανω τα παντα και μου βγαζει συνεχεια Error,πως μπορω να κανω απεγκατασταση?να σβησω απλα τον φακελο Route66 και να κανω απεγκατασταση?

 

Κανε πρωτα απεγκατασταση απο την διαχειρηση και μετα σβησε και τους φακελους με καποιο file manager.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Τα εκανα ολα αυτα και απο οτι ειδα στην πρωτη σελιδα το εκανε και σε εναν αλλο το ιδιο αλλα απαντηση δεν ειχε.Παντως τα περασα ολα με το card reader οπως λενε η οδηγιες αλλα τζιφος.Τεσπα θα το ξαναπερασω και βλεπουμε.Παντως ευχαριστω

Έτσι από ενδιαφέρον, αφού πέρασες τα αρχεία στο E:/system/apps/route 66 kai sto E:/Route 66, έκανες εγκατάσταση του προγράμματος ROUTE66......................giannisKM.and.PredatorK.sis που είναι μαζί με τα υπόλοιπα?

 

Οι υπογραφές κειμένου δεν θα πρέπει να ξεπερνούν τις 5 γραμμές ή τους 750 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

προσπαθω να αντιγραψω τον φακελο roote66 και system/aps/roote66 στο 7610 αλλα μου λεει οτι αυτη η λειτουργια δεν ειναι δυνατη ο ελευθερος χωρος που εχω στην καρτα ειναι 40 mb μπορειτε να με βοηθεισετε?

ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Paidia oi odigies apo to 1o post einai poly eykoles kai an tis akolouthiseis me ena card reader ola tha pane entaksei.

Ego pali exo mia erotisi. Piga ekana anavathmisi kai meta to Route66 anoige kanonika. Pos ginetai ayto?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

προσπαθω να αντιγραψω τον φακελο roote66 και system/aps/roote66 στο 7610 αλλα μου λεει οτι αυτη η λειτουργια δεν ειναι δυνατη ο ελευθερος χωρος που εχω στην καρτα ειναι 40 mb μπορειτε να με βοηθεισετε?

ευχαριστω

 

Μεσω του PC Suite δεν μπορεις να αντιγραψεις ολοκληρους φακελους.Θα χρειαστεις ενα Card Reader.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Paidia oi odigies apo to 1o post einai poly eykoles kai an tis akolouthiseis me ena card reader ola tha pane entaksei.

Ego pali exo mia erotisi. Piga ekana anavathmisi kai meta to Route66 anoige kanonika. Pos ginetai ayto?

 

Ολα τα αρχεια του ειναι στην mmc και αν εχεις κανει και την εγκατασταση εκει τοτε και format να κανεις στην μνημη του τηλεφωνου ή αναβαθμιση οπως εκανες εσυ τοτε θα τρεχει και παλι το προγραμμα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάρτε έναν card reader.Και φθηνός είναι και θα σας λύσει τα χέρια.Και εγώ είχα συνέχεια προβλήματα με το route66 αλλά μόλις πήρα card reader η διαδικασία απλουστεύτηκε τόσο πολύ που μου πήρε μόνο 5 λεπτά να το βάλω.
Link to comment
Share on other sites

Μεσω του PC Suite δεν μπορεις να αντιγραψεις ολοκληρους φακελους.Θα χρειαστεις ενα Card Reader.

 

Εχμ, επίτρεψέ μου να διαφωνήσω. Τουλάχιστον στο root του E: και στους μη system folders (Επειδη δεν τους βλεπω) copy paste φακέλων γίνεται κανονικά (με το Nokia Phone Browser και usb καλώδιο στο 6630). Όσο για τα αρχεία που πάνε στο E:/system/apps/route 66, αυτά τα πέρασα αρχικά στο root του Ε: και μετά μέσω του τηλεφώνου με το FExplorer cut, paste στο σωστο directory.

Πάντως συμφωνώ, πάρτε ένα card reader, κάνει την ζωη πιο εύκολη και είναι και πιο γρήγορο. Και τουλάχιστον με το 6630 δεν χρειάζεται να ανοιγοκλείνεις τα καπάκια για να βγάλεις την κάρτα.

 

Επιπλέον εχθές πήρα και ενα Bluetooth GPS receiver και δοκίμασα το πρόγραμμα, το οποίο όμως στην περιοχή χαλανδρίου, αμαρουσίου και πεύκης δεν επιλέγει τις σωστές διαδρομές, και σε πολλές περιπτώσεις επιμένει οτί μπορείς να πας σε δρόμους που απαγορεύεται.

Και η κορυφή είναι στην περιοχή του Ο.Α.Κ.Α. που έκαναν όλες αυτές τις αλλαγές την τελευταία στιγμή οπου οι μισοί δρόμοι δεν υπάρχουν καν και όταν πηγαινεις το προγραμμα νομίζει οτι οδηγεις στα χωράφια :lol: :lol: :lol:

Τεσπά παρ'ολα αυτα είναι πολύ καλό και διασκεδαστικό.

 

Οι υπογραφές κειμένου δεν θα πρέπει να ξεπερνούν τις 5 γραμμές ή τους 750 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

:D paidia phga sto link pou anaferetai ath 1h selida gia na katevasw to route66 kai ton xarth alla den ta katafera.pataw sth mhxanh anazhthshs ths selidas "route66" kai mou vgazei para polla links.ti na kanw?epsaksa kai sto mirk sto #aivanet alla den to vrhka.pleasa help.eyxaristw! :D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...