Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Εφαρμογές πλοήγησης


jojo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα paste έναν καινούριο χάρτη στην εφαρμογή.

Εν συνεχεία την άνοιξα,άλλαξα τον επιλεγμένο χάρτη,αλλά το πρόγραμμα έκλεισε λίγο μετά...:(

Τι φταίει ;Μόνο ο πρώτος χάρτης,που μετέφερα στην κάρτα μνήμης,αναγνωρίζεται ομαλά.

πολλα μπορει να φταινε, η αληθεια ειναι πως δεν ξερω :rolleyes:...route66 ειναι αυτο. μπορει ακομα και τα languages να μην ειναι συμβατα...οτιδηποτε :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!!!!!

θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος το smart2go σαν πρόγραμμα τι λέει(βασικά είναι το μόνο που λένε ότι έχει χαρτη όλης της ελλάδος και κατα συνέπεια της Κρήτης που ενδιαφέρομαι), το έχει κάποιος σας? Δεν θέλω να ξοδέψω τοσα χρήματα και να μου βγει πατάτα!!!!

το καλό που μου θες να πάθεις....!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει κάτι λάθος στην εγκατάσταση της εφαρμογής.Πρέπει να επαναλάβεις τη διαδικασία.Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα εμφανιζόταν συνεχώς και σ'εμένα.

Απαιτείται πολύς κόπος για να λειτουργήσει σωστά το Route66.Το αποτέλεσμα όμως,αξίζει πέρα για πέρα...:D

Ευχαρηστω μωρη παναθα:luck: !!!!!!θα προσπαθησω παλι.:dizzy:

adok13
Link to comment
Share on other sites

Paidia pios mpori na mou pi giati to TomTom den mou apothikevei tis diefthinseis pou tou vato paradigma sta favorites.

To programa leei oti apothikeftikan ala otan to kliso kai to anixo oles oi diefthinseis lipoun.

Akoma kai tous ixous apo ta Pois den tous apothikevei prepi kathe fora na tous dino xirokinita.

Yparxei kapia lisi?

THANKS

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!!!

θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος το smart2go σαν πρόγραμμα τι λέει(βασικά είναι το μόνο που λένε ότι έχει χαρτη όλης της ελλάδος και κατα συνέπεια της Κρήτης που ενδιαφέρομαι), το έχει κάποιος σας? Δεν θέλω να ξοδέψω τοσα χρήματα και να μου βγει πατάτα!!!!

:) Δές εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=98982

Link to comment
Share on other sites

ROUTE 66 spices the navigation systems market up by porting its Mobile 7 navigation solution to the latest generation of smart mobile phones available on the market. In addition to the S60 2nd edition mobile phones, today the brand-new S60 3rd edition smart mobile phones have joined the family of smart mobile phones that is compatible with the ROUTE 66 Mobile 7 navigation solution. ROUTE 66 refreshes and diversifies the navigation systems market once more with its leading edge mobile navigation technology.

 

http://www.66.com/route66/products/2006/nld_nl_7000_s60/images/retailboxes.gif

 

The professionalism of the ROUTE 66 products stands out again in terms of flexibility and innovation. The number 1 best-selling ROUTE 66 Mobile 7 navigation solution has been tuned to stay in line with the latest technological developments of the handsets market so as to continue being a top quality navigation product for the mass market. The fusion of cutting-edge navigation systems technology completed by professional geographic data, together with the latest handset technology, guarantees high-performance navigation solutions.

 

The 3rd edition of the world's leading S60 mobile phone software platform brings a wealth of new features to smart mobile phones such as 3D graphics, active idle screen, scalable user interface and enhanced multimedia functionality. Furthermore, this new edition of the S60 platform includes a new security framework and rich customization, which enable software developers to create smarter applications oriented towards different segments of users. Hence, users benefit not only from smarter mobile phones but also from smarter navigation solutions.

 

With the addition of thirteen new S60 3rd edition mobile phones, including the popular Nokia N-series and Nokia E-series, the current palette of nineteen S60 2nd edition mobile phones that is compatible with ROUTE 66 Mobile 7 is expanded to thirty-two mobile phones, an increase of no less than 68%. As usual customers may opt for a "Full kit" version or a “software only” version of ROUTE 66 Mobile 7. The full kit is available in two memory card variants: a miniSD variant and a MMC Mobile variant. The ROUTE 66 Mobile 7 navigation solution is preinstalled on the memory card. Furthermore, the kit contains a back-up CD-ROM, a memory card reader/writer and a Bluetooth GPS receiver. Moreover, the users will also find an in-car charger cable for the GPS receiver, the ROUTE 66 lanyard, a Quick Start Guide and a universal car mount for their mobile phone in the kit.

 

"Technology keeps the ball of progress rolling and so does ROUTE 66 at the same pace and at the same time. The ROUTE 66 Mobile 7 navigation solution now also transforms the very latest generation of smart mobile phones into smart navigation tools for ‘smart people on the move’. We provide customers with an unparalleled combination of a state-of-the-art navigation solution that is compatible with the latest generation of smart mobile phones on the market. This proves once more that technological innovation and uninterrupted progress form the basis for our products," said Mr. Pieter Waasdorp, General Manager of ROUTE 66.

 

With the support of the S60 3rd edition platform, ROUTE 66 Mobile 7 has become compatible with the following list of smart mobile phones:

1. Nokia: 3230, 3250, 5500, 6260, 6600, 6620, 6630, 6670, 6680, 6681, 6682, 7610.

2. Nokia E-series: E50, E60, E61, E70.

3. Nokia N-series: N70, N71, N72, N73, N80, N90, N91, N92, N93.

4. Panasonic: X700.

5. Samsung: SGH-D720, SGH-D730, SGH-Z600.

 

 

πηγή: www.NewMobile.nl

Link to comment
Share on other sites

@akikos39 γινε λιγο πιο συγκεκριμενος,και πες μας τι εκανες για να σου απαντησουμε...π.χ εβαλες μονο το smart2go.sis,εκανες copy paste στην mmc σου τους φακελους?,εκανες και τα δυο?,...Αν εννοεις το αρχειο που εχει το λινκ στο ποστ 16 αυτο εχουμε ολοι μας,δεν εχουμε αλλο...Και μεις πειραματα κανουμε...

 

Ακουστε λοιπον τι εκανα και τι διαπιστωσα εγω:

1)"Μαλλον" (και αυτο με επιφυλαξη) το αρχειο smart2go.sis(που υποτιθεται οτι

ειναι σπασμενο,ΔΕΝ μας χρειαζεται.Το τι σοι σπασιμο ειναι αυτο που εχει...ο θεος κ η ψυχη του...αμφιβαλλω...

Αυτα τα λεω διοτι:

2)εγω σε ενα απ'τα πολλα πειραματα που εκανα:ΔΕΝ εκανα install το αρχειο ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ copy paste τους φακελους του dmitsos στην mmc μου.Δηλαδη

1)το φακελο smart2go--->χυμα στο Ε:\

2)τα περιοεχομενα των φακελων recogs και help,στους αντιστοιχους της mmc μου

3)τους φακελους smart2go και smart2go__splash,στο Ε:\system\apps

....επαναλαμβανω χωρις εγκατασταση του smart2go.sis

Tο Αποτελεσμα:

1)το προγραμμα ανοιγει

2)με παει κατευθειαν στο cities

3)οπου βλεπω(!!!) το greece,αλλα κλειδωμενο(με ενα μαυρο λουκετακι κλειστο διπλα)(!!!)

4)παραλληλα μου πεταει μηνυμα για τη γνωστη διαδικασια ενεργοποιησης μεσω sms και μου ζηταει serial number ο οποιος λεει οτι βρισκεται πανω στο μικρο κουτακι της καρτας που αγορασατε...

 

Συμπερασματα:

Πιστευω πως το πακετο που μας προσεφερε ο dmitsos πρεπει να πεσει στα χερια καποιου πιο εμπειρου να το patch-αρει και να προσπερναει τη διαδικασια ενεργοποιησης...κατα τα αλλα πιστευω πως τα υπολοιπα data ειναι ενταξει.Προσωπικα θα συνεχισω να πειραματιζομαι σβηνοντας αρχεια στην τυχη μπας και προσπερασω τη διαδικασια της ενεργοποιησης,μιας και cr***er δεν ειμαι κ δεν ξερω απο αυτα.

Πιστευω πως εχουμε να κανουμε με μια παρομοια περιπτωση με το route66 οπου πλεον η εγκατασταση γινεται με ενα απλο copy paste cr***ed προγραμματος στην mmc.

Eπισης παρατηρησα οτι ο χαρτης της Βασιλειας(Basel) ξερετε αυτος που ειναι στο demo(ας το πουμε) ειναι σε μορφη *.PDB ενω οι αλλοι ειναι σε *.CDT,μαλλον η διαδικασια ενεργοποιησης και ξεκλειδωματος του χαρτη κανει αυτη τη μετατροπη,αυτο να μπορουσαμε να βρουμε πως γινεται....

....εγω θα δοκιμασω με απλο rename...LLOOLL

Υπομονη(αξιζει).

Έκανα όλα τα παραπανω που λέει ο φίλος εδώ και το μήνυμα που παίρνω είναι:

<<Δεν βρέθηκε πακέτο γεωγραφικών δεδομένων>>.....καμιά ιδέα κανείς?:!:

το καλό που μου θες να πάθεις....!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Έκανα όλα τα παραπανω που λέει ο φίλος εδώ και το μήνυμα που παίρνω είναι:

<<Δεν βρέθηκε πακέτο γεωγραφικών δεδομένων>>.....καμιά ιδέα κανείς?:!:

τι προσπαθησες να βαλεις; το σπασμενο smart2go και τον ελληνικο χαρτη; ετσι κι αλλιως δε δουλευει φιλε μου :O

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω πάρει το nokia e70 και δεν μπορώ να εγκαταστήσω το πρόγραμμα

μου βγάζει μύνημα η εγκατάσταση δεν υποστηρίζεται

Help please

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω πάρει το nokia e70 και δεν μπορώ να εγκαταστήσω το πρόγραμμα

μου βγάζει μύνημα η εγκατάσταση δεν υποστηρίζεται

Help please

 

Το Ε70 ειναι symbian 9 φιλε μου .Οι εφαρμογες symbian 6,7,8 δεν....

H εκδοση του route για symbian 9 μολις κυκλοφορησε ,την αγορασες ?

Εαν ναι ,τοτε θα πας στην διαχειριση εφαρμογων ,επιλογες ,ρυθμισεις ,εγκατασταση λογισμικου ,ναι.

Τσεκαρε την αναλογη ενοτητα για Symbian 9.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια,μια ερωτηση..

Περασα κανονικα το προγραμμα οπως περιγραφετε στο πρωτο post και δουλευε κανονικα (δεν εχω gps module)..

Το μονο προβλημα ηταν οτι δεν ειχε καθολου μα καθολου ηχο..Θυμαμαι οταν πρωτοπερασα το προγραμμα (με λαθος ομως τροπο) που ακουγοταν ενα καλοσορισμα τεσπα αλλα τωρα τπτ..Βεβαια δεν με χαλαει αφου δεν εχω gps αλλα..

Το πραγματικο προβλημα αρχισε οταν εκανα αυτο

 

Αν θέλουμε μόνο Ελληνικά, σβήνουμε τα περιεχόμενα των φακέλων help, lang και speech και βάζουμε τα αρχεία british.hlp, british.lang και british.ogg που βρίσκουμε στον φάκελο Ελληνικά αρχεία.

 

Αντικατασταθηκαν ΤΑ ΠΑΝΤΑ στο μενου με την λεξη "NULL_STRING"..Τι παιχτηκε??..

 

ΕDIT::blink: ..ξεχασα να αναφερω οτι το κινητο μου ειναι το 6260..:worry:

Link to comment
Share on other sites

όχι βέβαια το θέμα ειναι ποιος θα την αγοράσει

 

Ε τότε πως θελεις να σου δουλέψει η παλιότερη έκδοση στο Ε70 ?:what:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει ξανααναφερθει το παρακατω.

πηγα στους φακελους του route66 και συγκεκριμενα στον speech.

Μετετρεψα ολες τις γλωσσες ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ σε ηχο .ogg(.ogg ητανε

ετσι και αλλιως αυτοι οι ηχοι).

Δηλαδη εφτιαξα εναν ηχο (οτιδηποτε) 5 KB,και στην συνεχεια τον ονομασα σε

ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΛΩΣΣΕΣ ΠΟΥ ΥΠΗΡΧΑΝΕ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ (speech).

THN EΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝΕ.

Αποτελεσμα να ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΩ 10ΜΒ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΝΗΜΗΣ!

Το δε route66 δουλευε ΑΨΟΓΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ....ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ!

 

Για να μην ταλαιπωρειστε,παρακατω οι μετατροπες.

ΑΦΑΙΡΕΣΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΛΩΣΣΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ SPEECH,ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ

ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ,και καντε paste τα παρακατω...........

AEKαρα ole ole ole ole ole!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει ξανααναφερθει το παρακατω.

πηγα στους φακελους του route66 και συγκεκριμενα στον speech.

Μετετρεψα ολες τις γλωσσες ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ σε ηχο .ogg(.ogg ητανε

ετσι και αλλιως αυτοι οι ηχοι).

Δηλαδη εφτιαξα εναν ηχο (οτιδηποτε) 5 KB,και στην συνεχεια τον ονομασα σε

ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΛΩΣΣΕΣ ΠΟΥ ΥΠΗΡΧΑΝΕ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ (speech).

THN EΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝΕ.

Αποτελεσμα να ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΩ 10ΜΒ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΝΗΜΗΣ!

Το δε route66 δουλευε ΑΨΟΓΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ....ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ!

 

Για να μην ταλαιπωρειστε,παρακατω οι μετατροπες.

ΑΦΑΙΡΕΣΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΛΩΣΣΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ SPEECH,ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ

ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ,και καντε paste τα παρακατω...........

 

Μα...δεν χρειάζονται αυτοί οι ήχοι...Απορώ...δεν έχει αναφερθεί σε προηγούμενο post?:worry: Ούτε μετατροπές χρειάζεσαι ουτε αντικαταστάσεις,απλώς σβήνεις τις γλώσσες που δεν θές.Εγώ έχω κρατήσει Ελληνικά και αγγλικά μόνο.

 

Υπάρχει χάρτης Γερμανίας που να δουλέυει στο Mobile 7?Βρίσκω μόνο για το παλιό route66 και όταν τους βάζω κρασάρει:(

 

Edit: ο χάρτης που βρήκα είναι 233 mb αν αυτό βοηθάει σε τίποτα...

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Paidia yparxei xartis gia tin Thessaloniki?

Sorry alla 97 selides einai autes...!

An mporousate na me parapempsete se selida, tha hmoun eugnwmwn :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Μα...δεν χρειάζονται αυτοί οι ήχοι...Απορώ...δεν έχει αναφερθεί σε προηγούμενο post?:worry: Ούτε μετατροπές χρειάζεσαι ουτε αντικαταστάσεις,απλώς σβήνεις τις γλώσσες που δεν θές.Εγώ έχω κρατήσει Ελληνικά και αγγλικά μόνο.

 

Υπάρχει χάρτης Γερμανίας που να δουλέυει στο Mobile 7?Βρίσκω μόνο για το παλιό route66 και όταν τους βάζω κρασάρει:(

 

Edit: ο χάρτης που βρήκα είναι 233 mb αν αυτό βοηθάει σε τίποτα...

 

 

Εχω το Χ700.

Οταν απλα αφαιρεσα τις αλλες γλωσσες,οταν πηγαινα να ανοιξω το route66

ελεγε οτι λειπει ενα αρχειο.

AEKαρα ole ole ole ole ole!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

kalimera exo nokia 3250 kai prospatha na valo to route 66 alla mou vgazi minima '' i egatastasi tou route 66 mobile7.sis den ipostirizete.tha ektimousa opiadipote voithia.

 

eyxaristo apostolis

 

Η έκδοση που δοκιμάζεις δεν είναι συμβατή με το 3250 και γενικότερα για

κινητά με symbian 9.1 .

Ανακοινώθηκε πρόσφατα αντίστοιχη έκδοση .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση που δοκιμάζεις δεν είναι συμβατή με το 3250 και γενικότερα για

κινητά με symbian 9.1 .

Ανακοινώθηκε πρόσφατα αντίστοιχη έκδοση .

ksereis an iparxi kati se programa gps gia 3250 eyxaristo

Link to comment
Share on other sites

Paidia yparxei xartis gia tin Thessaloniki?

Sorry alla 97 selides einai autes...!

An mporousate na me parapempsete se selida, tha hmoun eugnwmwn :)

Όχι,μόνο ο χάρτης της Αθήνας είναι διαθέσιμος για την εν λόγω εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι εύκολο να κάνει κάποιος ένα post με ένα link από όπου να μπορώ να κατεβάσω την τελευταία διαθέσιμη (και σπασμένη) έκδοση του προγράμματος, καθώς και το χάρτη των Αθηνών, για Nokia 3230; Ζητώ συγνώμη αν υπάρχει ήδη στο thread αυτό που ψάχνω, αλλά αδυνατώ να ψάξω αυτή την περίοδο τόσες σελίδες (είμαι φαντάρος στη Μυτιλήνη και μπαίνω από Internet cafe).

 

Ευχαριστώ πολύ! :)

Link to comment
Share on other sites

στο πρωτο ποστ φιλε μου ειναι ολα και δουλευουν ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=531860#post531860

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια,μια ερωτηση..

Περασα κανονικα το προγραμμα οπως περιγραφετε στο πρωτο post και δουλευε κανονικα (δεν εχω gps module)..

Το μονο προβλημα ηταν οτι δεν ειχε καθολου μα καθολου ηχο..Θυμαμαι οταν πρωτοπερασα το προγραμμα (με λαθος ομως τροπο) που ακουγοταν ενα καλοσορισμα τεσπα αλλα τωρα τπτ..Βεβαια δεν με χαλαει αφου δεν εχω gps αλλα..

Το πραγματικο προβλημα αρχισε οταν εκανα αυτο

 

 

 

Αντικατασταθηκαν ΤΑ ΠΑΝΤΑ στο μενου με την λεξη "NULL_STRING"..Τι παιχτηκε??..

 

ΕDIT::blink: ..ξεχασα να αναφερω οτι το κινητο μου ειναι το 6260..:worry:

χρειαζεσαι το Gps για να ενεργοποιηθουν οι υπολογισμοι ταξιδιου κλπ και να αναπαραγει τις διαδρομες με ηχιτικες οδηγιες

http://panfamilyhouse.winhost.gr/shapes/sant.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...