Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Εφαρμογές πλοήγησης


jojo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα και εγώ την 5.2 και τους χάρτες της ανατολικής Ευρώπης, αλλά μου ζητάει να τους κάνω activation. Κάποιος τρόπος να ξεπεράσω αυτό το πρόβλημα?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/mixalisp/8542/151209/0/WORLD.GIF

 

"... αν και κανείς δεν ξέρει

τι τους επιφυλάσσει ακόμα η ελπίδα."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τώρα το είδα http://www.mediamarkt.gr/catalog/marousi/index.php?view=jpeg_small/4 και λέει ότι υποστηρίζει πολλές πόλεις της Ελλάδας. Το ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το είδα http://www.mediamarkt.gr/catalog/marousi/index.php?view=jpeg_small/4 και λέει ότι υποστηρίζει πολλές πόλεις της Ελλάδας. Το ξέρει κανείς;

Το έχω δει κι εγώ από το Σάββατο που βγήκε το διαφημιστικό φυλάδιο του mediamarkt αλλά όλο ξέχναγα να ρωτήσω σκεφτόμενος ότι θα είναι καμιά βλακεία σαν αυτή του Γερμανού

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει κι εγώ από το Σάββατο που βγήκε το διαφημιστικό φυλάδιο του mediamarkt αλλά όλο ξέχναγα να ρωτήσω σκεφτόμενος ότι θα είναι καμιά βλακεία σαν αυτή του Γερμανού

 

 

Δεν νομίζω... Λίγο που το έψαξα το συγκρίνουν σε δυνατότητες με το τομτομ και έχει το πλεονέκτημα ότι οι χάρτες ειναι πόλη-πόλη (σε πολύ καλή τιμή μάλιστα)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω... Λίγο που το έψαξα το συγκρίνουν σε δυνατότητες με το τομτομ και έχει το πλεονέκτημα ότι οι χάρτες ειναι πόλη-πόλη (σε πολύ καλή τιμή μάλιστα)

Απλά μου φαίνεται χλωμό να μην είχε μαθευτεί ότι υπάρχει ένα τέτοιο πρόγραμμα και να το έχει μόνο το mediamarkt

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

to link de leitoyrgei

Όντως εγώ έχω το φυλλάδιο του mediamarkt το οποίο αναφέρει:

"Smart2Go Navigation"

Bluetooth GPS, κάρτα μνήμης με το λογισμικό και τους χάρτες Ελλάδος, περιλαμβάνει ολόκληρο το οδικό δίκτυο Ελλάδος με λεπτομερή δεδομένα για Αττική, Θεσσαλονίκη, Πάτρα, Ηράκλειο, Χανιά, Βόλο, Τρίκαλα, Καρδίτσα, Ιωάννινα, απεριόριστη χρήση χωρίς κόστος, φορτιστής και βάση αυτοκινήτου!

Για Windows Mobile, Palm OS, Symbian S60 & S80 series και SE P910!

Μάλιστα το δίνει μαζί με το 3230 στα 449€!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα μόλις χθές αγόρασα ένα Ν70 και έχω καταφέρει να διαβάσω καμμία 30 σελίδες από το σχετικό θέμα. Οπως καταλαβαίνετε είμαι εντελώς ασχέτος από κινητό symbian και χρείαζομαι την βοήθεια σας.

Εάν έχω καταλάβει καλά εάν κατεβάσω αυτα τα αρχεία

http://rapidshare.de/files/12746163/Route66_mobile7_update_7.0.803.rar.html

http://rapidshare.de/files/9101865/Athens.prm.html

και ακολούθησω τις οδηγίες της πρώτης σελίδας θα καταφέρω να το κάνω να δουλέψει ή θα μου λείπει τίποτα άλλο.

Ρωτάω γιατί διαβάζοντας κάποιες σελίδες παρακάτω μιλάτε για εφαρμογή (route66) περίπου στα 20Mb και τα συσκεκριμένα είναι αρκετά μικρότερα.

H μνήμη που έχει το κινητό από την αγορα του επάρκει ή θα πρέπει να αγοράσω μεγαλύτερη.

Σορρυ για το μεγάλο post.

Link to comment
Share on other sites

με αυτα θα εισαι οκ. η καρτα φτανει αλλα μια μεγαλυτερη θα τη χρειαστεις οπως και να'χει αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα. κανονικα ειναι μεγαλυτερο, απλα εχουν αφαιρεθει ολα τα αχρηστα αρχεια, ακριβως για να γινει μικροτερο. ακολουθησε τις οδηγιες ομως απαραιτητα.

καλως ηρθες :)

Link to comment
Share on other sites

Απλά μου φαίνεται χλωμό να μην είχε μαθευτεί ότι υπάρχει ένα τέτοιο πρόγραμμα και να το έχει μόνο το mediamarkt

 

 

 

Googlαρισέ το φίλε και θα δεις

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη έκδοση του route 66 ήταν κατά πολύ μεγαλύτερη. Το mobile 7 είναι μικρότερο αλλά με περισσότερες λειτουργίες και με πιο λεπτομερέστερο χάρτη (μεγαλύτερος σε μέγεθος απο τον πρώτο εννοείτε). Επίσης οι χάρτες της πρώτης έκδοσης και του mobile 7 δεν είναι συμβατοί μεταξύ τους.

 

Αγνόησε ότι έχω γράψει για το πρώτο route 66 και κατέβασε κατευθείαν και εγκατέστησε το mobile 7. Είναι σαφώς καλύτερο.

 

Καλώς ήρθες φίλε Xατζίδη και καλή πλοήγηση. :)

Link to comment
Share on other sites

to destinator sp den to poulane sto plaisio? kaneis den to exei dokimasei?

To mobile7 paratirisa oti veltiothike se sxesi me to proigoumeno, einai pio grigoro(epitelous giati otan evgaina athniki me taxitites panw apo 160 emene stin proigoumeni eksodo..) diorthose kapia onomata dromon (epitelous grapasn tin metaxa stin glyfada) alla pali provlima me tous monodromous! einai psilo spastiko. Vevaia den exw dokimasei kati kalitero se s60. perimenw na dw to destinator pou tha exei kai megaliteri kalipsi tis ellados.:)

Link to comment
Share on other sites

Googlαρισέ το φίλε και θα δεις

Καλά το έψαξα έχει και επίσημο site μάλιστα http://www.smart2go.com αλλά δε βρήκα κάτι για Ελλάδα, για κεντρικές αρτηρίες της Ευρώπης είδα, για USA, UK, Italy, Germany και Σκανδιαναβία

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ίσως το πλαίσιο πουλάει το destinator PN που είναι για τα Pocket PC και όχι το SP που προορίζεται για τα series 60 (και δεν έχει βγεί φυσικά).
Link to comment
Share on other sites

mpa gia to sp leei r c:

 

Το Προσωπικό σας Σύστημα Πλοήγησης τώρα στο Smartphone σας.

 

Πλοήγηση

 

- Λεπτομερείς φωνητικές και οπτικές οδηγίες πλοήγησης.

- 2-D και 3-D χάρτες πλοήγησης για εύκολο προσανατολισμό.

- Οδηγίες στροφή-προς-στροφή για την έγκαιρη καθοδήγησή σας.

- Επίκαιροι υψηλής ευκρίνειας χάρτες Αθήνα, Πειραιά, Αττική b. Θεσσαλονίκη c. Πάτρα d. Βασικό Εθνικό Οδικό Δίκτυο και

χάρτες οδών για :

a. Καβάλα b. Ιωάννινα c. Λάρισα d. Λαμία e. Βόλο f. Χαλκίδα g. Χανιά, Ρέθυμνο, Ηράκλειο και ʼγιο Νικόλαο.

 

Δυνατότητες

 

- Επιλέξτε την συντομότερη διαδρομή

- Αποφύγετε την κίνηση, διόδια ή τυχόν εμπόδια και επαναπροσδορίστε τη διαδρομή σας.

- Πλοηγηθείτε με τη βοήθεια φωνητικών οδηγιών ακόμα και όταν μιλάτε στο τηλέφωνο σας.

- Μοιραστείτε με τους φίλους σας τις οδηγίες πλοήγησης μέσω SMS σε Smartphone

 

Περιλαμβάνει:

 

I. Βluetooth GPS δέκτη

II. Φορτιστή και Βάση αυτοκινήτου

III.Destinator Λογισμικό + Χάρτες (256ΜΒ Mini-SD card)

IV. Manual

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Catalog_Id=1&Secton_id=42280246&Product_Id=300105

Link to comment
Share on other sites

Λέει μεν οτι είναι το destinator για smartphones αλλά δεν αναφέρει για ποιά κατηγορία συσκευών μιλάει (γιατί μην ξεχνάμε οτι smartphones δεν είναι μόνο τα series 60). Και η εικόνα που υπάρχει σαν ενδεικτικό screenshot του προγράμματος, είναι απο windows smartphone Κια όχι απο symbian.

http://www.mobilegpsonline.com/images/DSP_ScreenShot.gif

 

Η έκδοση του destinator SP κυκλοφορεί αρκετό καιρό για τα windows smartphones και δεν είναι συμβατό για τα symbian (απολύτως λογικό).

 

Παραθέτω και μια κατατοπιστική πληροφορία απο το NGi Forum

 

Ερώτηση:

Θα μπορουσατε να μας δωσετε μερικες πληροφοριες,οπως,ποσο περιπου θα στοιχιζει,ποτε θα μπορουμε να το αγορασουμε και απο που,αν ο χαρτης του θα ειναι ιδιος με τις αλλες εκδοσεις του destinator ή θα εχει διαφορες;

Ευχαριστω.

 

Απάντηση:

Θα μπορείτε να το αγοράσετε στην ίδια τιμή με το Destinator 3. Οι εκδόσεις του Destinator SP symbian θα αρχίσουν να βγαίνουν στις αρχές του νέου έτους – δε ξέρω όμως με ποια σειρά θα υποστηριχτούν όλα τα κινητά.

Οι χάρτες θα έχουν την ίδια κάλυψη με το νέο χάρτη που περιμένουμε στα μέσα του Δεκέμβρη 2005.Q4 αλλά θα έχει άλλο format σε σχέση με αυτόν που θα λειτουργεί στο Destinator PN.

 

To destinator PΝ κυκλοφόρησε πριν λίγο καιρό στα 164 ευρώ.

 

Εν αναμονή λοιπόν και για το Destinator SP για symbian συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Αντικαταστήστε τα αρχεία φωνής πχ romanian.ogg κλπ εκτός το greek.ogg με dammy αρχεία με το ίδιο filename και έτσι εξοικονομήστε γύρω στα 12 mb απο την κάρτα σας !!!!!!1

 

Δεν χρειάζεσαι dummy αρχεία...απλώς σβήνεις αυτά που δεν θέλεις και δεν υπάρχει πρόβλημα :cool: εγώ έχω κρατήσει μόνο ελληνικά και αγγλικά.Εκτός από τους ήχους (*.ogg) το ίδιο μπορείς να κάνεις και στις γλώσσες (*.lang) :cool:

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Yπενθυμιση : Αναλογο θεμα για το Destinator εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=90194 :rolleyes:

Μην γεμιζουμε το παρον θεμα ,χωρις λογο ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλα τα παιδιά

Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σχετικά με τη σύνδεση του Ν70 και του Gps

Ενώ η εφαρμογή R***e 66 είναι κανονικά εγκατεστημένη και όλα λειτουργούν πολύ καλά το Gps προσπαθεί αλλά δεν μπορεί να συνδεθεί .Οταν το πρωτοπήρα και το άνοιξα όλα δούλευαν ρολόι ( και το Gps ).Από τη στιγμή όμως που προσπάθησα να κάνω update την εφαρμογή κάτι στράβωσε και δεν μπορεί να συνδεθεί.Από τότε εσβησα με Format την κάρτα μνήμης ,έκανα update στο τηλέφωνο ώστε να έχω το τελευταίο λειτουργικό 3.0 κτλ , εγκατέστησα ξανά την εφαρμογή από την αρχή ( αυτή την έκδοση που είχα και δούλευε ) αλλά σύνδεση με το Gps τίποτα.Υπόψιν ότι χρησιμοποιώ το Pcsuite και το Fexplorer και δεν έχω card reader.

To τηλέφωνο εντοπίζει κανονικά το Gps αλλά δεν μπορεί να διατηρήσει την σύνδεση Bt.Τα έχω επίσης ζευγαρώσει αλλά και πάλι τίποτα.

Αν έχει κανένας κάποια ιδέα ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Emena evriske to gps kai mou ekline tin sindesi (!). To provlima htan to SymantecMobileSecurity. Eklisa to firewall kai ola roloi. Gia koita to...

An ekanes update apo to net (episimo site) lathos. Eprepe na katevaseis to $$*!!!# arxeio gia na doulepsei opws perigrafetai sta proigoumena post.

Mallon an isxuei kati tetoio me ena format stin MMC den kaneis tipota. Logika tha xreiastei HardReset sto tilephono. An to kaneis kane backup epafes, minimata ktl.

Hope it works!

Link to comment
Share on other sites

Emena evriske to gps kai mou ekline tin sindesi (!). To provlima htan to SymantecMobileSecurity. Eklisa to firewall kai ola roloi. Gia koita to...

An ekanes update apo to net (episimo site) lathos. Eprepe na katevaseis to $$*!!!# arxeio gia na doulepsei opws perigrafetai sta proigoumena post.

Mallon an isxuei kati tetoio me ena format stin MMC den kaneis tipota. Logika tha xreiastei HardReset sto tilephono. An to kaneis kane backup epafes, minimata ktl.

Hope it works!

 

Δυστυχώς δεν δούλεψε με τo κλείσιμο του Firewall.

Οχι update δεν έκανα από το επίσημο site αλλά από εκείνα τα δύο .rar αρχεία που ανέφερε κάποιος φίλος σε κάποια σελίδα λίγο πιο πίσω.

Hard reset πως γίνεται ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα βρήκα απο έναν φίλο....

Πες μου σε παρακαλω το αρχεία αυτά (έχω κάνει εγκατάσταση του ΤομΤομ) σε ποιό directory τα βάζω;;;;

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον

Για σας παιδια. ειμαι νεοσ χρηστης καιεχω ενα nokia n70. δεν εχω καμια σχεση με το navi. μπορειται να μου πειτε πωσ μπορω να το κανω να δουλευει και να βλεπω χαρτες και την θεση μου σε αυτους με ευκολο τροπο καθωσ και μετισ οδηγιες τοποθετησης ειτε του rut66 ειτε του citymap που λετε.

 

ευχαριστω:confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...