Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Εφαρμογές πλοήγησης


jojo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paw na kanw afairesh tis efarmoghs

k mou leei adynato

ti na kanw gia na to vgalw?

kanw restart tou kinitou

k leei oti i efarmogh einai anoixth! na kleisei?

pataw nai

paei na kanei diagrafh...

k mou leei sfalma systimatos(1)

thanx

Link to comment
Share on other sites

paw na kanw afairesh tis efarmoghs

k mou leei adynato

ti na kanw gia na to vgalw?

kanw restart tou kinitou

k leei oti i efarmogh einai anoixth! na kleisei?

pataw nai

paei na kanei diagrafh...

k mou leei sfalma systimatos(1)

thanx

 

όσοι ρωτάτε για θέματα που αφορούν την εγκατάσταση της εφαρμογής, θα πρέπει να διευκρινίζετε πρώτα απ'όλα αν χρησιμοποιείτε το routee 66 ή το mobile 7 (γιατί υπάρχουν πολλές διαφορές όσον αφορά την εγκατάσταση) αλλά και ποιά συσκευή χρησιμοποιείτε.

 

Μόνο έτσι θα μπορούν να σας βοηθήσουν αποτελεσματικ΄ατα υπόλοιπα μέλη.

 

vpdank, για να σβήσεις την εφαρμογή, όταν αντιμετοπίζεις τέτοια προβλήματα, ανοίγεις κάποιον file manager, και πηγαίνεις στο system/apps και σβήνεις όλ ατα ρχεία ένα ένα που υπάρχουν στον φάκελο τις εφαρμογής. Αν κάποια δεν σε αφήνει να τα σβήσεις, πηγαίνεις στις ιδιότητες του κάθε αρχείου και τα βάζεις όλα στο off.

 

Μην ξεχνάτε να το ποθετήσετε τον χάρτη. Το οτι σας πετάει εκτός εφαρμογής είναι φαινόμενο που παρατηρείται όταν δεν έχετε βάλει τον χάρτη στον σωστά ονομασμένο φάκελο.

 

deep, o ο φάκελος με τις γραμματοσειρές αν σβηστεί δεν απιρεάζει καθόλου την λειτουργία του προγράμματος. Εγώ, όπως και πολλοί άλλοι, έχουμε αφαιρέσει πλήρως το περιεχόμενο του φακέλου, χωρίς κανένα πρόβλημα. Ίσως το πρόβλημά σου να οφείλεται αλλού.

Link to comment
Share on other sites

to mobile 7 ennoousa...thanx pantws

 

vasika to afairw dioti ekana install ena sis arxeio pou edwse kapoios filos prin liges selides k enw mou anoigei i efarmogi einai kollimeni stin eikona tou route66

enw borw kanonika na dw px gps information gia speed klp...

 

tespa prepei na to psaksw

giati molis agorasa to n70

Link to comment
Share on other sites

παιδια το προβλημα με τις γραμματοσειρες το εχω ακομα καθε φορα που κανω επανεκινηση το τηλ , πως μπορω να το λυσω μπορει να στειλει καποιος τις γραμματοσειρες που χρειαζονται

ευχαριστω.

htc Kaiser
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ καλύτερο να προτιμήσεις κάτι με chip Sirf

Link to comment
Share on other sites

τελικα το καταφερα να το δουλεψω το προγραμματακι

πολυ καλο

απλως οταν παω να σχεδιασω μια διαδρομη κ βαζω εναν δρομο ποτε δεν μου τον

βρισκει!!! ακομη κ Σταδιου πχ να βαλω δεν θα το βρει...

ολα ειναι σε ελληνικα κανονικα κ η φωνη..

thanx

Link to comment
Share on other sites

παιδια το προβλημα με τις γραμματοσειρες το εχω ακομα καθε φορα που κανω επανεκινηση το τηλ , πως μπορω να το λυσω μπορει να στειλει καποιος τις γραμματοσειρες που χρειαζονται

ευχαριστω.

 

Ειπαμε ,Αν αφαιρεσεις τον φακελο με τις γραμματοσειρες που δημιουργουνται στο E:/system

εντελως ,δεν θα εχεις προβλημα :)

Θα χρησιμοποιουνται οι γραμματοσειρες του τηλεφωνου.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε ,Αν αφαιρεσεις τον φακελο με τις γραμματοσειρες που δημιουργουνται στο E:/system

εντελως ,δεν θα εχεις προβλημα :)

Θα χρησιμοποιουνται οι γραμματοσειρες του τηλεφωνου.

 

ευχαριστω

htc Kaiser
Link to comment
Share on other sites

τελικα το καταφερα να το δουλεψω το προγραμματακι

πολυ καλο

απλως οταν παω να σχεδιασω μια διαδρομη κ βαζω εναν δρομο ποτε δεν μου τον

βρισκει!!! ακομη κ Σταδιου πχ να βαλω δεν θα το βρει...

ολα ειναι σε ελληνικα κανονικα κ η φωνη..

thanx

 

Καταρχήν πρέπει να πληκτρολογείς με λατινικούς χαρακτήρες και όχι με Ελληνικούς.

 

Μόλις σου βγάλει την λίστα και επιλέξεις κάποιον δρόμο, πατάς ζούμ και σημείο προορισμού.

Link to comment
Share on other sites

na sas rotisw re paidia to evala kai mou zitaei ACTIVATION ti na kanw???????????????????????

 

 

 

ok to vrika kai egw apla prepei na kleisete tin efarmogy entelos kai na ksanaginei apo panw egkatastasy to SIS gia na min zitaei activation !!!

sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

na rwtisw:

to gps tis nokia ti leei kalo?

http://www.nokia.com.gr/nokia/0,,63967,00.html

 

thanx

 

Σίγουρα θα συνεργάζεται άψογα με τις series 60 συσκευές αλλά είναι πάρα πολύ ακριβό. Το είχα δεί 260 ευρώ. Τιμή εξωφρενική αν σκεφτείς οτι μπορείς να πάρεις ένα gps receiver με 90 ευρώ και να κάνεις ακριβώς την ίδια δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

na rwtisw:

to gps tis nokia ti leei kalo?

http://www.nokia.com.gr/nokia/0,,63967,00.html

 

thanx

 

Η τιμη του ,οπως ειπε και ο mirrorofsorrow ,εναι πολυ ακριβη .

Μεχρι τωρα στο φορουμ δεν εχω ακουσει κανεναν να το παρει ,αφου

υπαρχουν στην αγορα αλλες συσκευες κατα πολυ φτηνοτερες,με τις οποιες

μπορεις να κανεις εξισου πολυ καλα την δουλεια σου.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

na rwtisw:

to gps tis nokia ti leei kalo?

http://www.nokia.com.gr/nokia/0,,63967,00.html

Το εχω εγω ,το πηρα απο το εξωτερικο ειναι αψογο ,μπορει να κρεμαστη στην ζωνη η στο αυτοκινητο με αυτοκολλητο ,φορτιζεται με τον ιδιο φορτωτη του τηλεφωνου.

htc Kaiser
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπαν και οι προηγούμενοι παρα πολύ ακριβο χωρίς να προσφέρει τίποτα περισσότερο. Εγώ πήρα ενα leadtek 9553 συνεργάζεται άψογα με όποια συσκευή το "πάντρεψα" (series 60, ppc, laptop...). Φορτίζει απο οποιαδήποτε συσκευή που έχει θύρα usb!! και έκανε μόνο 95 ευρώ..:)
Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα. Αναμένουμε.

 

Υπάρχει άλλωστε και το αντίστοιχο θέμα Destinator SP Symbian Series 60

Link to comment
Share on other sites

Τα Χριστουγεννα αυτα ημουν στην αθηνα και χρισειμοποιησα παρα πολυ το route66.Σε καποια φαση συνδεσα στο τηλεφωνο μου ενα Handsfree bluetooth της SE με το τηλ. μου (ενα 3230) για να δοκιμασω αν δουλευει και μετα το απεγκατεστησα απο τις συσκευες μου μεσς του τηλ.Μετα απο αυτο ομως καθε φορα που δεχομουν μια κληση η συνδεση με το GPS bluetooth επεφτε.Υποθετο οτι φτεει το Handsfree,γιατι ηταν το μονο που πειραξα πριν μου βγαλει αυτο το προβλημα!Υπαρχει κατι που μπορω να κανω για να το διορθωσω;Ευχαριστω!
:)
Link to comment
Share on other sites

Eimaste edw kai to perimenoume loipon giati me toys latinikous xaraktires exoume mperdepsei ta mpoutia mas... eidhka me to x_h_ch ktl.....

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, το μεγάλο πρόβλημα είναι η κάλυψη παρά οι λατινικοί χαρακτήρες. Αν κατανοήσεις τον τρόπο σκέψης των ονομασιών και μάθεις τις ιδιαιτερότητες (πχ άγιοι, αγίες κτλ είναι όλα άγιος) δεν είναι δύσκολο να το δουλέψεις.

 

αυτοί στο route 66 πιστεύουν οτι Ελλάδα είναι μόνο η Αθήνα. Κάτι που στην NGI έχουν διαχωρίσει καιρό τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει διαθέσιμη η έκδοση Destinator για Symbian Ο.S με κάλυψη και της Ελλάδος.. Ευχαριστώ προκαταβολικά...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...