Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Εφαρμογές πλοήγησης


jojo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

file nervous kai pos ginete tote?iparxei kapia antistixi energopoiisi meso tou programatos i thelei kapio allo periferiako?sorry alla den katexo katholou apo ayta.

 

Γινεται μεσω εξαρτηματος->gps module πχ http://img225.imageshack.us/img225/1672/ambeonbt112a5zj.jpg

& http://www.fortuna.com.tw/slim.htm ,

το οποιο συνδεεται μεσω bluetooth με το κινητο :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Xray ξαναδοκίμασε! Μόλις τώρα άρχισα τα το κατεβάζω και εγώ, την πρώτη φορά απέτυχε μα τώρα κατεβαίνει κανονικά!

 

Ενα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε όλους!

Ευχαριστώ για την υπόδειξη, αλλά εννοούσα πως δεν πρόλαβα να κάνω το upload εγώ.....όπως είχα υποσχεθεί χθες! :O

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει ποιο folder του zip παει που...plssss

 

δεν ξερω αν τα εχω αντιγραψει σωστα...

 

μολις το ανοιγω ψαχνει για bluetooth. δεν βρισκει και το προγραμμα κλεινει...τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει ποιο folder του zip παει που...plssss

To folder ROUTE66 με τα περιεχομενα του πρεπει να το βαλεις στο E:/system/apps

Link to comment
Share on other sites

To folder ROUTE66 με τα περιεχομενα του πρεπει να το βαλεις στο E:/system/apps

 

το εγκατεστησα αλλα οπως εγραψα και δυο Post Πιο πανω, ψαχνει για bluetooth συσκευη, δεν βρισκει και κλεινει..... :(

 

τι να το κανω?

Link to comment
Share on other sites

το εγκατεστησα αλλα οπως εγραψα και δυο Post Πιο πανω, ψαχνει για bluetooth συσκευη, δεν βρισκει και κλεινει..... :(

 

τι να το κανω?

Aνοιξε την εφαρμογη εχοντας απενεργοποιημενο το bluetooth και οταν σε ρωτησει αν θες να το ενεργοποιησεις δωσε ΟΧΙ.

Link to comment
Share on other sites

Αποτυχία.... :(

Το Mobile 7 φαίνεται πως εγκατέλειψε την συμβατότητα με το Symbian 6.1...

Αν και ο σκόπελος του SIS των 2MB ξεπερνιέται με το unmakesis, εν τουτοις το πρόγραμμα αδυνατεί να ξεκινήσει. Μα και αυτό, .app του 1,5MB;! Δεν ξερω αν είναι πρόβλημα RAM αλλά πληγώθηκα τώρα... Παίζει και στο ...μισητό 6600! :O

Link to comment
Share on other sites

Aνοιξε την εφαρμογη εχοντας απενεργοποιημενο το bluetooth και οταν σε ρωτησει αν θες να το ενεργοποιησεις δωσε ΟΧΙ.
δυστυχως και παλι κλεινει....

 

υπαρχει εγκατεστημενο το sis kanonika

 

και ακομα στο φακελο

 

e:\system\apps\route66

 

ta ipoloipa....σωστα ε?

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως και παλι κλεινει....

 

υπαρχει εγκατεστημενο το sis kanonika

 

και ακομα στο φακελο

 

e:\system\apps\route66

 

ta ipoloipa....σωστα ε?

Oυπς παρεξηγηση.Νομιζα οτι ηθελες να βαλεις αυτο που εχω ανεβασει εγω.Στο δικο μου δε χρειαζεται κανενα sis.Βαζεις το folder και δουλευει κατευθειαν.

Link to comment
Share on other sites

e:\system\apps\route66

 

ta ipoloipa....σωστα ε?

 

Τον χαρτη athens.prm ,τον τοποθετησες στο e:\system\apps\route66\maps ?

 

(Eπισης εαν θες ,θα πρεπει να εγκαταστησεις και τα greek language,speech files ,παιρνωντας τα, απο τον ολοκληρο system φακελο που κατεβασες.)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε παιδια. x_ray, δεν πειραζει;)

το κατεβασα στη σχολη σε 45 δευτερολεπτα!!!:w00t:

Link to comment
Share on other sites

φίλε Palp για ποιο λόγο βάζεις και το φάκελο με το fonts? αν κατεβάσεις από το link που έχω δώσει μερικά posts πιο πίσω δεν θα χρειαστείς καν το φάκελο αυτό και θα παίζει στο ν70 σου μια χαρούλα. απλά εγκατέστησε το coffee κάτι.sis, αρχείο κάνε τισ απαραίτητες μεταφορές χάρτη και γλωσσών όπως θα διαβάσεις στα posts και θα είσαι οκ.

neo_com_3 γιατί μπαίνεις στη διαδικασία να μετονομάσεις τα αρχεία για την προσφώνηση, αφού και τα 2 να είναι μαζί παίζουν μια χαρά τουλάχιστον σε μένα με 7610. επιλέγεις από το "preferences" ή όταν θα μπούν πλέον τα ελληνικά "προτιμήσεις"ποια γλώσσα θεσ και είσαι οκ. δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα κατά τη μετάβση από τη μια γλώσσα στην άλλη.

 

Όταν έβαζα ελληνικά, το μενού γινόταν ακαταλαβήστικο. Με την μετονομασία όλα ok. Αγγλικό μενού με ελληνική πλοήγηση!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

τελικα ο φακελος fonts ειναι απαραιτητο να υπαρχει;

 

Εγω τον εβγαλα και ησυχασα :p ,δεν βλεπω να υπαρχει προβλημα χωρις αυτον :O

Αντιθετως ,περασα ολα τα language,speech files.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το αρχείο sis, έβαλα τον χάρτη αλλά δεν αντικατέστησα τον φάκελο που δημιούργησε μόνη της η εφαρμογή. Άνοιξε κανονικά. Όταν όμως αντικατέστησα τον φάκελο system Και άνοιξα το πρόγραμμα μου ζήτησε ενεργοποίηση. Μάλλον θα αντικατέστησε και το σπασμένο αρχείο app με το γνήσιο. Ξαναεγκαθιστώντας το αρχείο sis απο πάνω, λύθηκε το πρόβλημα.

 

Όμως λέιπει μια πολύ σημαντική λειτουργία που υπήρχε στο παλιό (ή εγώ δεν την έχω βρεί). Όταν είσαι σε κάποιον δρόμο και κουνάς τον κέρσορα, όταν περνούσε πάνω απο κάθε δρόμο, στην πάνω μεριά της οθόνης, εμφανιζόταν το όνομά του. Τώρα μου γράφει απλά unknown ή satelllites:0. Υπάρχει τρόπος να μας δίνει πληροφορίες στο σημείο εκείνο κάτω απο τον τίτλο Mobile 7;

 

Εκτός αυτού, δεν παρατήρησα κάποια σημανική διαφορά σε σχεση με το interface του παλιού. Όσοι ανέφεραν οτι είδαν βελτιώσεις, που ακριβώς αναφέρονται; Δεν μιλάω για την κάλυψη βέβαια αλλά μόνο για το Interface.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά.... Τελικά το sx1 είναι συμβατό με τη νεότερη έκδοση του route66? Γιατί κατέβασα τόσο το πακέτο του cypherth όσο και του Guzzler, αλλά τίποτα. Στο πακέτο του cypherth δεν μπόρεσα να κάνω install το sis ούτε από το ίδιο το κινητό,ούτε από τη σουίτα της siemens. Στο κεντρικό μενού εμφανίζεται μεν το route66 (αλλά χωρίς εικονίδιο), αλλά αδυνατεί να εκκινήσει το πρόγραμμα, με σφάλμα "Σφάλμα συστήματος!" Στο site της εφαρμογής δεν αναφέρεται πουθενά το sx1... :( Μάλλον αυτό σημαίνει ότι οι κάτοχοί του θα μείνουμε με την παλιά έκδοση ε....; :mad:
Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρει και ο papajohn εδώ το SX1 αδυνατεί να τρέξει το Mobile 7.

 

Δυστυχώς το Route 66 βελτιώθηκε κάπως αλλά υπάρχουν πάρ πάρα πολλά πράγματα που παίρνουν βελτίωση. Έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας μεχρί να δούμε κάτι πραγματικά αξιόλογο.

 

ας ελπίσουμε να κυκλοφορήσει γρήγορα το destinator ωστέ να υπάρξει ανταγωνισμός. Ίσως έτσι δούμε κάποια σοβαρή αναβάθμιση της εφαρμογής αλλά και κάλυψη περισσοτέρων πόλεων της Ελλάδας.

 

Ευτύχημα πάντω θεωρώ το γεγονός οτι καταφέραμε τελικά να τρέξουμε και να έχουμε το Route 66 και στο Ν70 μας. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εβαλα και εγω!Ειναι αψογο!Αλλα εχει μερικους δρομους με αναποδη κατευθυνση.Ξερει κανεις πως διορθωνεται αυτο;

Μπορει καποιος να μου πει καποιο link για την τελευταια εκδοση του route 66;

Link to comment
Share on other sites

Όμως λέιπει μια πολύ σημαντική λειτουργία που υπήρχε στο παλιό (ή εγώ δεν την έχω βρεί). Όταν είσαι σε κάποιον δρόμο και κουνάς τον κέρσορα, όταν περνούσε πάνω απο κάθε δρόμο, στην πάνω μεριά της οθόνης, εμφανιζόταν το όνομά του. Τώρα μου γράφει απλά unknown ή satelllites:0. Υπάρχει τρόπος να μας δίνει πληροφορίες στο σημείο εκείνο κάτω απο τον τίτλο Mobile 7;

Εμένα μου εμφανίζει το όνομα των δρόμων μέσα στους δρόμους, όταν κινώ τον κέρσορα....Ακόμα δεν έχω "ταξιδέψει" μιας και σήμερα το GPS έμεινε από μπαταρία και δεν είχα τον φορτιστή αυτοκινήτου μαζί μου....Κρίμα που στο πακέτο δεν έχουν και οικιακό φορτιστή....

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου εμφανίζει το όνομα των δρόμων μέσα στους δρόμους, όταν κινώ τον κέρσορα....

 

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς; Όταν η οθόνη σου παραμένει σταθερή σε ένα σημείο, και κινήσεις τον κέρσορα πάνω σε έναν δρόμο που δεν αναγράφεται στην οθόνη σου, το όνομά του, σου εμφανίζεται το όνομα του δρόμου αυτού; Γιατί σε εμένα δεν συμβαίνει (βέβαια ούτε στο παλιό συνέβαινε αυτό).

 

Κοίτα και την φώτο

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/3884FEscr_010_.jpg

 

Ο κέρσορας βρίσκεται πάνω σε έναν δρόμο ο οποίος δεν έχει όνομα πάνω του. Στο παλιό κάτω απο τον τίτλο Mobile 7 θα έβγαινε το όνομά του. Στο νέο δεν βγαίνει τίποτα. Μεγάλο μειονέκτημα.

 

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει βέβαια με κάποιο gps receiver. ϊσως η λειτουργία του είναι τελέιως διαφορετική.

Link to comment
Share on other sites

as mou apanthsei kapoios an tou douleuei ok sto n70 plz.opws eipa parapanw exw provlima otan kanw zoom sto xarth kai otan pataw plan route me petaei apo thn efarmogh.den to exw sundesei me gps apla thelw na dw pws douleuei.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

otan anoigo tin efarmogi einai to menou sta agglika to bazo sta ellinika kai meta o.k.otan klisi kai meta tin ksananoikso tote einai i glossa pou emfanizete einai akatalabistiki kai prepei prota na balo tin agliki (giati tin ellinikh tin onomazi kreikka kai den tin anagnorizei) kai meta tin ellinikh.prospathisa na bgalo tis glosses kai na kratiso mono tin agglikh kai tin ellinikh (pigainontas meso fexplorer sto folder lang alla mou dimioyrgise problima kai to apegkatestisa kai to ksanaebala.tora mou kanei ayto pou anefera parapano.mipos kserei kapios na mou pei ti ginete? :blink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...