Jump to content

Sony Ericsson S500i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχεις δίκιο αλλα εγω το βιαζόμουν διστοιχός!μου αρεσε που ειναι γυαληστερο μαυρο!μα καλα τετοια εταιρια δεν εχουν παρει τα μετρα τους?δεν εχουν παράπονα και απο αλλες χωρες?απορώ!!!:mad::confused::wacko::cry:

Ελα ντε...σε κατι τετοια δεν μας εχει συνηθισμενους η SE.παντως και σε αλλα φορουμ (ξενα) που :worry: τα ιδια λενε :( :cold:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 707
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δυο ερωτησεις

1) πως ανοιγουμε το καπακι να τοποθετησουμε την καρτα μνημης ??

2) καποιο κολπο για να μου διαβαζει ο card reader την παλια καρτα σιμ ??

 

και μια ερωτηση bonus

δε μου συγχρονιζει με τιποτα τις παλιες επαφες απο το my phone explorer τι να κανω ???....

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

δυο ερωτησεις

1) πως ανοιγουμε το καπακι να τοποθετησουμε την καρτα μνημης ??

2) καποιο κολπο για να μου διαβαζει ο card reader την παλια καρτα σιμ ??

 

και μια ερωτηση bonus

δε μου συγχρονιζει με τιποτα τις παλιες επαφες απο το my phone explorer τι να κανω ???....

 

Απαντάω μόνο την bonus ερώτηση:

 

Με το My Phone Explorer 1.6.2 συγχρονίζεται. Με το 1.6.1 όχι.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως ειναι μια χαρα και εχω στειλει πολλα μνμ και δεν εχει παθει κατι..

Ρε παιδια κανενα flash μενου αλλο (η να φιαξω εγω)υπαρχει και θα ηθελα κανενα αλλο θεμα που να αλλαζει με μερα-νυχτα..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Ευχαριστω για ολες τις πληροφοριες εως τωρα... Σημερα το πρωι πηγα στο Πλαισιο και ειδα το S500 live. Mου φανηκε πολυ ομορφο. Φαινεται καλη κατασκευη, καλη ποιοτητα οθονης, δεν με πειραζει που δεν εχει ραδιο και πανεμορφο design. Εως τωρα εχω το Κ750 περιπου 2 χρονια, μου βγηκε καλο (αν εξεταισουμε τον μοχλο που τον εφτιαξα 2 φορες). Πειτε μου οσοι το εχετε αγορασει, αξιζει? Διαφορες μεταξυ Κ750 ειναι αισθητες? Διαφορα ποιοτητας οθονης? Μπαταρια των δυο? Ποια κραταει πιο πολυ? Αλλα χρησιμα που πρεπει να ξερω? Ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία και φωτογραφική είναι χειρότερο από το Κ750. Όσον αφορά την οθόνη, το S500 έχει οθόνη με καλύτερη ανάλυση(240Χ320). Ελπίζω να βοήθησα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωστε ειναι χειροτερο... Γιατι ειδα καποια φωτογραφια μεσα και μου φανηκε οτι ειχε καλυτερη ποιοτητα απο το Κ750... Α, και δυο ακομη ερωτησουλες...

1. Το Κ750 με μετρια χρηση που του εκανα, μου κραταγε τις καλες εποχες 5 μερες. Αυτο ποσο περιμου θα με βγαζει αναλογικα?

2. Τα themes διαβασα οτι αλλαζουν αναλογα την εποχη και την ωρα. Υπαρχει δυνατοτητα να βαλω δικο μου theme και wallpaper στη θεση του η δεν αλλαζει αυτη η ρυθμιση? Αν οχι ειναι μεγαλο μειων γιατι θα το βαρεθω γρηγορα...

Link to comment
Share on other sites

eχω ενα Κ500i και η μπαταρια του μου κραταει αναλογαμε και με τιην χρηση και 4-5 μερες! ειναι παλιο κινητο! ε δεν μπορει το s500 να ειναι χειροτερα τα πραγματα! καλα αυτο που λεω δεν ειναι αναγκαιο αλλα τι ναπω προσπαθω να βγαλω μια ακρη!και στην τελικη θα το παρω και παρω 3-4 φορτιστες οπου βρισκομαι να το φορτιζω...:lol::lol::lol: σταθερο θα το κανω!:lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Ευχαριστω για ολες τις πληροφοριες εως τωρα... Σημερα το πρωι πηγα στο Πλαισιο και ειδα το S500 live. Mου φανηκε πολυ ομορφο. Φαινεται καλη κατασκευη, καλη ποιοτητα οθονης, δεν με πειραζει που δεν εχει ραδιο και πανεμορφο design. Εως τωρα εχω το Κ750 περιπου 2 χρονια, μου βγηκε καλο (αν εξεταισουμε τον μοχλο που τον εφτιαξα 2 φορες). Πειτε μου οσοι το εχετε αγορασει, αξιζει? Διαφορες μεταξυ Κ750 ειναι αισθητες? Διαφορα ποιοτητας οθονης? Μπαταρια των δυο? Ποια κραταει πιο πολυ? Αλλα χρησιμα που πρεπει να ξερω? Ευχαριστω...

 

 

επίσης ξεχασε 1) το ραδιοφωνο 2) το IRDA

 

παρολα αυτα πιανει πολυ λιγοτερο χωρο και ειναι ποιο ελαφρυ...

 

τελος αν εχεις αγορασμενες καρτες επεκτασης μνημης πρεπει να πας σε Μ2 τωρα...

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Ωστε ειναι χειροτερο... Γιατι ειδα καποια φωτογραφια μεσα και μου φανηκε οτι ειχε καλυτερη ποιοτητα απο το Κ750... Α, και δυο ακομη ερωτησουλες...

1. Το Κ750 με μετρια χρηση που του εκανα, μου κραταγε τις καλες εποχες 5 μερες. Αυτο ποσο περιμου θα με βγαζει αναλογικα?

2. Τα themes διαβασα οτι αλλαζουν αναλογα την εποχη και την ωρα. Υπαρχει δυνατοτητα να βαλω δικο μου theme και wallpaper στη θεση του η δεν αλλαζει αυτη η ρυθμιση? Αν οχι ειναι μεγαλο μειων γιατι θα το βαρεθω γρηγορα...

 

Η μπαταρία του κρατάει 2-3 μέρες. Όσο για τα θέματα αλλάζουν κανονικά. Δεν θα έχεις πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

OK παιδια! Ευχαριστω για τις πληροφοριες... Επειδη δεν με ενδιαφερει το ραδιο, δεν το βρισκω για εμενα μεγαλο μειονεκτημα. Αυτο που με φοβιζει ειναι τα πληκτρα που ραγιζουν :cry:, ισως και η μπαταρια που απ οτι καταλαβα δεν κραταει παρα πολυ. Εχω το Κ750 με καρτα επεκτασης μνημης, παιρνει την ιδια καρτα η πρεπει να αγορασω καινουργια? Flash εχει για την φωτογραφικη??
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με το πληκτρολόγιο εσείς που το δώσατε πίσω; Έχω και γω δύο πλήκτρα σπασμένα από την πρώτη φορα που πήγα να παίξω παιχνίδι με το κινητό! Στις 10 μέρες δηλαδή πάλι τρεχάματα... Ελπίζω μόνο να μη σπάσουν και τα καινούργια που θα μου βάλουν! Κάνουν αντικατάσταση κινητού κατευθείαν ή σου βάζουν νέο πληκτρολόγιο; Πόσο καιρό κάνουν; Γενικως το δικο μου είναι από την πρώτη μέρα ετοιμόροπο! Τρίζει σε 2-3 μεριες και χωρίς κακομεταχείρηση!!!
Link to comment
Share on other sites

OK παιδια! Ευχαριστω για τις πληροφοριες... Επειδη δεν με ενδιαφερει το ραδιο, δεν το βρισκω για εμενα μεγαλο μειονεκτημα. Αυτο που με φοβιζει ειναι τα πληκτρα που ραγιζουν :cry:, ισως και η μπαταρια που απ οτι καταλαβα δεν κραταει παρα πολυ. Εχω το Κ750 με καρτα επεκτασης μνημης, παιρνει την ιδια καρτα η πρεπει να αγορασω καινουργια? Flash εχει για την φωτογραφικη??

 

καρτα μνημης ειπαμε πρεπει να παρεις αλλη...

 

φλας & φως δεν εχει

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πραγματικά στο βίντεο, δείχνει ότι έχει ράδιο. όμως και η sony ericsson αλλά και ο γερμανος λένε στις ιστοσελίδες τους ότι δεν έχει.... εγώ πάντως αύριο θα πάω να το πάρω και θα σας πω αν έχει.. πάντως είναι πολύ designato!!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, εγώ πάντως πιστεύω ότι δεν είναι πρόβλημα το ράδιο.. εφόσον κάποιος βάλει τραγούδια από τον υπολογιστη όλα ειναι οκ!!!...

:shifty:

Link to comment
Share on other sites

τελικά παιδια το καλοσκέφτηκα και κατάλαβα ότι συμφέρει περισσότερο να πάρεις το W580i γιατί έχει και ραδιόφωνο και μάζι με την αγορά σου δίνουν και την κάρτα μνήμης... αν λοιπόν πάρει κάποιος το S500 τότε συνολικά θα πληρώσει τα ίδια λεφτα γιατί πρέπει να πάρει και κάρτα μνήμης η οποία δεν δίνεται με την αγορά.....γι' αυτό είναι και πιο φτηνό!!!:D
Link to comment
Share on other sites

τελικά παιδια το καλοσκέφτηκα και κατάλαβα ότι συμφέρει περισσότερο να πάρεις το W580i γιατί έχει και ραδιόφωνο και μάζι με την αγορά σου δίνουν και την κάρτα μνήμης... αν λοιπόν πάρει κάποιος το S500 τότε συνολικά θα πληρώσει τα ίδια λεφτα γιατί πρέπει να πάρει και κάρτα μνήμης η οποία δεν δίνεται με την αγορά.....γι' αυτό είναι και πιο φτηνό!!!:D

 

Συμφωνώ. Έτσι είναι. Λοιπόν w580.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικά παιδια το καλοσκέφτηκα και κατάλαβα ότι συμφέρει περισσότερο να πάρεις το W580i γιατί έχει και ραδιόφωνο και μάζι με την αγορά σου δίνουν και την κάρτα μνήμης... αν λοιπόν πάρει κάποιος το S500 τότε συνολικά θα πληρώσει τα ίδια λεφτα γιατί πρέπει να πάρει και κάρτα μνήμης η οποία δεν δίνεται με την αγορά.....γι' αυτό είναι και πιο φτηνό!!!:D

 

Συμφωνώ. Έτσι είναι. Λοιπόν w580.

 

Εγώ πάλι πήρα το w580 αλλά θεωρώ πολύ πιο όμορφο το s500

Link to comment
Share on other sites

πηγα μια επισκεψει απο τα Media markt και ειδα και τα 2 κινητα και τους εκανα και ενα μιν τεστ αντοχης :lol::lol::lol:

 

το S500ειναι πιο ντιζαινατο πιο χλιδατο ακι κατα την γνωμη μου πιο ομορφο!δεν εμ απασχολει που δεν εχει ραδιο ποτε λλοστε δεν θα ακουγα απο το κινητό!εκανα ενα τεστ στα πληκτρα και τα πιεσα με δυναμη και με το νυχι και δεν επαθαν τιποτα γενικα μου εδωσε και καταλαβα οτι ειναι πολυ καλα τα υλικα κατασκευής του και απορω πως γινοντε να σπασουν!

 

το W580 ειναι παλι ομορφο αλλα δεν μου αρεσει που ειναι γρι γενικα το θεωρω καλο αλλα με τραβαει το s500 ειναι απιστευτω στο ντιζαιν!

Link to comment
Share on other sites

Kalimera paidia......psaxno na vro ena programma me to opio mporo na kano backup sto pc ola ta sms pou exo sto kinito....s500....mporei na me voithisei kapios please...tha to paw tin Triti gia alli pliktrologiou(gnostou prob) kai thelo na ta kano OLA back up....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson S500i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...