Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7250 & 7250i


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον charlie_GR

 

Nai alla se pia polh>?<egw phga thessaloniki kai tpt.Ma kala kainourgio kinito kai 8a mou desoun thn mpataria?Ti m*l*kies einai ayta?Proswpika den to dexomai.8a apaithsw new mobiLe.ELeOs.AN htan eperna kai thlekarta anti gia kinito.

 

 

Mπα και να στο αλλάξουν πάλι το ίδιο πρόβλημα θα χει όλα σχεδόν τα 7250 έχουν το πρόβλημα με τη μπαταρία. Καλά όταν λέω ότι θα στο δέσουν μη φανταστείς με τη κυριολεκτική έννοια γιατί κι εγώ έτσι φανταζόμουν όταν μου το χαν πει άλλοι που το κάνανε, απλά όταν θα πάρεις το κινητό από το service θα διαπιστώσεις ότι η μπαταρία θα είναι πλέον στερεομένη γερά πάνω στο κινητό και δε θα παίζει και ακόμα απορώ πως τη δένουν έτσι σα να μικραίνουν το περιβάλλοντα χώρο της με αποτέλεσμα να σφηνώνει.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 406
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

mailsta.endiaferon pan82.kai esy "demenh" thn exeis thn mpataria sou?kala ayth h nokia exei ri3ei poli thn poiothta.mallon bare8hke na einai 1 stis protimhseis twn agwrastwn.:P .... to symperasma einai tre3te oloi na desete tis mpataries sas.eLeos pia.arage kai to i mono tou sbhnei?ahhahah.komwdia

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον charlie_GR

 

se pio shmeio de symfwnoume re oresth?gia skepsou

 

 

Γιατί, έγραψα εγώ ότι δεν συμφωνώ μαζί σου?

 

όσο για το 'δέσιμο' της μπαταρίας, έχω λίγη σιλοτέϊπ, ποιος την θέλει? :p

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

kai poso kairo to exeis chryant to kinito soy?panw apo 6mhno?egw pantos 8a paw na dw ti 8a ginei epitelous me to mobile.nokia sou erxomai9gia 3 fora mia pou tis alles 2 de kataferane na to kanoun na stamathsei na sbhnei.milame gia empeirous texnikous)

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

mias kai to thimithika oi texnikio tis alpha copy nokia stin kypro einai xiroteroi apo esas giati eixa ena 3510i kai eixe problimata othonis.Tous to pira 5 fores kai den to diorthonan ase pou pou dimiourgisan problima lipsis kai den mporousa na tilegonisw pouthena an den prospathousa 5 fores kai ano.Otan tous fobisa oti tha katafigo se dikigoro mou alaxan othoni.Alla to sima ?Telika agorasa ena 7250 to opoio den itan tis alpha copy alla eisagogi mias kypriakis eterias apo to exoteriko kai den exo kanena problima to 3510i katelixe se ena sirtari :cool:

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα από την Α/C να κάνω τη ρημάδα την αναβάθμιση και μου είπαν ότι την έχουν μεν αλλά δε μπορούν να μου τη περάσουν γιατί έχει κάποιο πρόβλημα το υπολογιστής τους και μέχρι να διορθωθεί δε θέλουν να κάνουν αναβαθμίσεις, να τηλεφωνήσω λέει από βδομάδα για να μου πουν πότε θα μπορώ να περάσω. Βασικά όχι νομίζω αλλά είμαι σίγουρος ότι βαριόντουσαν να μου περάουν την έκδοδη ή πιο συγκεκριμένα είχαν αρκετή δουλειά (μιας και είχε πολύ κόσμο στην αναμονή). Έκανα τη μ.....α να τους πω απλά ότι θέλω τη νέα έκδοση αν ήρθε οπότε αυτή πήγε μέσα να δει αν υπάρχει και γύρισε μετά από κανά 3λεπτο να μου πει αυτό. Έπρεπε να πω ότι ψιλοκολλάει να γλίτωνα. Γιατί πρώτον αν δε γίνονταν αναβαθμίσεις δε θα το ξέραν και δεύτερον μια βδομάδα θα πάρει να φτιάξουν το σύστημα τους, σιγά.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβως πηγες??

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kinitoneidimonas

 

Που ακριβως πηγες??

 

 

Στο κεντρικό στη Καλλιθέα, Συγγρού 220.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον pan82

 

Στο κεντρικό στη Καλλιθέα, Συγγρού 220.

 

Παιδια να προτιματε το νεο (σχετικα)Προφεσιοναλ σεντερ της Νοκια<Λεωφ.Βουλιαγμενης και Αγ.Νικολαου στην Γλυφαδα.Εχει λιγοτερο κοσμο και πιο καταρτισμενο προσωπικο.

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kinitoneidimonas

 

Παιδια να προτιματε το νεο (σχετικα)Προφεσιοναλ σεντερ της Νοκια<Λεωφ.Βουλιαγμενης και Αγ.Νικολαου στην Γλυφαδα.Εχει λιγοτερο κοσμο και πιο καταρτισμενο προσωπικο.

 

 

Καλά μπορεί να είναι καλύτερο αλλά επειδή ξέρεις που μένω σκέψου να τρέχω στη Γλυφάδα για μια αναβάθμιση και στη Συγγρού μακριά είναι.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

hi se olous as grapso ki ego kati loipon perimeno anipomona to 6600 omos prosfata pira to 7250i san deutero mou kinito to kinito einai arketa pio anavathmismeno se sxesi me to aplo 7250 pou to eixa ki auto pio palia kolima de mou xei faei akoma pantos einai arketa kalo kai to theoro poli pio emfanisimo apo to t-610.ena meionektima tou 7250 einai i kamera pou de bgazei kales photo alla kata ta alla einai arketa kalo tha ithela episis na rotiso an exei kaneis to rayman gia 7250 thanks

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ταξιδιωτης22

 

hi se olous as grapso ki ego kati loipon perimeno anipomona to 6600 omos prosfata pira to 7250i san deutero mou kinito to kinito einai arketa pio anavathmismeno se sxesi me to aplo 7250 pou to eixa ki auto pio palia kolima de mou xei faei akoma pantos einai arketa kalo kai to theoro poli pio emfanisimo apo to t-610.ena meionektima tou 7250 einai i kamera pou de bgazei kales photo alla kata ta alla einai arketa kalo tha ithela episis na rotiso an exei kaneis to rayman gia 7250 thanks

 

 

Καλά σίγουρα το 7250i είναι καλύτερο από το απλό αλλά όχι και ιδιαίτερα αισθητές διαφορές. Καλά εσύ πως και από το απλό πήγες στο i; Το rayman το έχω και είναι και καταπληκτικό παιχνιδάκι αλλά δε μπορώ να το επισυνάψω λέει γιατί είναι πάνω από 56ΚΒ που είναι το επιτρεπτό οπότε στείλε μου με pm ή γράψε εδώ το mail σου να στο στείλω.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ti egine re paidia kai kaneis de postarei tpt?OLa kala me ta 7250?niw8w san na ekleise aytos o tomeas mia pou den ginete to upgrade-->i.Ayto pou emeine na poume einai to allo pou prosferete se mas alla den 3erw an to ekane kaneis to upgrade me thn new v. :whistle: :whistle:

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

me th new version pou bghke thn 3.62 an de kanw la8os to problhma pou parousiazei to 7250 kai sbhnei mono tou mhpws 3erei kaneis an me ayth thn version to problhma e3aleifetai?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Πως λένε πήγα για μαλλί και βγήκα κουρεμένος, εγώ πάλι για καλή μου τύχη πήγα για μια αναβάθμιση και βγήκα με ένα 7250i!!! Απίστευτο;;; Κι όμως πήγα κι εγώ χθες το πρωί το κινητό μου για αναβάθμιση μαζί με το hands free που δε κάνουν επαφή τα καλώδια και χάνεται ο ήχος και μου είπανε ότι ακόμα και για την αναβάθμιση θα πρέπει να το αφήσω εκεί μια μέρα, δε διαμαρτυρήθηκα γιατί αφού ούτως ή άλλως θα άφηνα και τα ακουστικά. Πάω λοιπόν σήμερα και μου λέει ότι τα hands free λειτουργούν μια χαρά (δε τα φτιάξανε οι ηλίθιοι πάλι θα τα πάω, δε πρέπει ούτε να τα είδανε) και μου λέει και το κινητό αντικαταστάθηκε και σας δώσαμε το 7250i. Τα χάσα τελείως και λέω ας μη μιλήσω μπας και κάνανε λάθος έλεγξα και στο πίσω μέρος ότι όντως είναι το i και αφού υπέγραψα και πήγα να φύγω λέω ας ρωτήσω και μου λέει ήταν χαλασμένο το …(κάτι μου είπε που δε το έπιασα) και δε φτιαχνόταν γι’ αυτό αντικαταστάθηκε. Φυσικά και το κινητό δεν είχε τίποτα ακόμα και στο χαρτί εισαγωγής στο service λέει μόνο αναβάθμιση να γίνει.

 

Τώρα για το i δε μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα η μείωση της μνήμης κατά 1,3ΜΒ είναι ιδιαίτερα σημαντική και αντισταθμίζει τα όποια οφέλη. Η λειτουργία νυχτερινής φωτογράφησης είναι άχρηστη (ίσως να υπάρχει 1% βελτίωση σε σχέση με την απλή λειτουργία), το ζούμ στις φώτο τις αλλοιώνει αρκετά ενώ και η επεξεργασία τους άχρηστη είναι επίσης. Πλάκα έχει η λειτουργία πλαισίου στις φώτο αλλά με όποια επεξεργασία από τι είδα η εικόνα μειώνεται σε 126x96 διαστάσεις οπότε μετά είναι άχρηστη. Η ενσωμάτωση αναφοράς στα mms καθώς και η δυνατότητα εισαγωγής ηχητικού κλιπ είναι ένα πολύ καλά στοιχεία αλλά σιγά τα mms που στέλνω κι εγώ. Η αντιστοίχιση εικόνας στις επαφές έχει πλάκα αλλά βγαίνουν πολύ μικρές αλλά από το ολότελα.... Μπορείς να βάλεις επιλογή να βλέπεις το τηλεφωνικό κατάλογο με όνομα και εικόνα και είναι αρκετά ωραίο μπορώ να πω. Το νέο στιλ μενού (πλέγμα) είναι χάλι μαύρο ενώ μια καλή προσθήκη έκαναν και αυτή άχρηστη είναι τελικά. Έβαλαν δυνατότητα να δημιουργείς λίστα με λήπτες για να στέλνεις σε όλους ένα sms και είχα καταχαρεί μιας και κάθε Παρασκευή λόγω πάρτυ θα με βόλευε πολύ και ξεχάσανε οι ηλίθιοι τις αναφορές παράδοσης, όταν τα στέλνεις μέσω της λίστας δε παίρνεις αναφορές. Κουφό; Επίσης πλέον όταν έχεις sms η αναπάντητη που νομίζω στο απλό δε σου βγάζε screensaver εδώ σου βγάζει και πάνω στη γραμμή του ρολογιού βγαίνει ένα φακελάκι ή ένα ακουστικό που ούτε που φαίνονται βέβαια αλλά άλλο αυτό. Νέο μενού Μεταβάσεις και ο κατάλογος λέγεται πλέον επαφές. Επίσης χρήσιμη και η λειτουργία να δεις την έκθεση σαν παρουσίαση αλλά πάλι δε τις κάνει full screen όπως περίμενα.

 

Εγώ πάντως πιστεύω ότι κάποια εντολή δόθηκε για αντικατάσταση των απλών 7250 σε i δεν εξηγείται αλλιώς. Για πηγαίνετε στο service να δείτε. αλλιώς σε μένα χωρίς να έχει τίποτα το κινητό πως μου το αλλάξανε. Περιμένω νέα λοιπόν κι από σας για κάντε μια βόλτα από τα service για να δούμε. Επίσης όταν γίνεται αναβάθμιση δε θέλουν και τη μπαταρία του κινητού;; Ρωτώ γιατί μου κάνε εντύπωση που μου την έδωσαν πίσω τη μπαταρία και το καπάκι και πήγα να τις πω κι όλας μα καλά σβηστό θα αναβαθμιστεί αλλά δε ρώτησα. Δε θυμάμαι την άλλη φορά αν την είχαν κρατήσει τη μπαταρία αν και νομίζω πως ναι άρα ήταν προμελετημένο ότι θα μου κάναν αντικατάσταση με το i.

 

 

YΓ: Επίσης το ιδιαίτερα σπαστικό πρόβλημα του 7250 με την 3.12 να χαμηλώνει αυτόματα η ένταση του ραδιοφώνου όταν επανέρχεται μετά από κλήση εδώ δεν υπάρχει.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

nai otan to pas gia service thn mpataria sthn dinoun pisw mazi me to pisw kapaki ths prosopshs gia na mhn sthn mperdepsoun me allounou kinito.tespa egw phga to kinito gia service epeidh kleinei mono tou opote ayto 8elhsei kai mou balane thn 3.62.thn exei kaneis?de mou dwsan to -->i opws sthn dikh sou periptwsh.alh8eia se pio club nokia to phges?se pia polh?elpizw me ayth thn v. na stamathsei na kleinei.diaforetika 8a trexw gia allh mia fora sth nokia kai 8a meinw gia allh mia fora xwris mobile.ti kala. :!: :!: :!: :!: kathisterimenoi olloi sthn alpha copy.

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

EΙΣΑΙ πολυ κωλοφαρδος φιλε!!Παντως σημα ΔΕΝ εχει δωθει,απλα οντως κατι μπορει να βρηκαν,η για πιο πιθανο ,να το εκαψαν κατα λαθος,η να το εχασαν!!!! :) Εχει συμβει σε παρα πολλους πελατες ,ΚΑΙ στον αδελφο μου.Σε κανενα κινητο στην Νοκια δεν κρατανε την μπαταρια γενικα.Ειδικα κιολας επειδη κανω αναβαθμισεις ,αυτο ειναι dct4 και παιρνει ρευμα απο την usb κατα την αναβαθμιση..αλλα κι αλλο να ηταν,δεν εχουν μπαταριες λες για δοκιμες-αναβαθμισεις??Εδω χανουν κινητα,φαντασου αν κρατγανε και τις μπαταριες!! :D :p

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kinitoneidimonas

 

EΙΣΑΙ πολυ κωλοφαρδος φιλε!!Παντως σημα ΔΕΝ εχει δωθει,απλα οντως κατι μπορει να βρηκαν,η για πιο πιθανο ,να το εκαψαν κατα λαθος,η να το εχασαν!!!! :) Εχει συμβει σε παρα πολλους πελατες ,ΚΑΙ στον αδελφο μου.Σε κανενα κινητο στην Νοκια δεν κρατανε την μπαταρια γενικα.Ειδικα κιολας επειδη κανω αναβαθμισεις ,αυτο ειναι dct4 και παιρνει ρευμα απο την usb κατα την αναβαθμιση..αλλα κι αλλο να ηταν,δεν εχουν μπαταριες λες για δοκιμες-αναβαθμισεις??Εδω χανουν κινητα,φαντασου αν κρατγανε και τις μπαταριες!! :D :p

 

 

Μα να έχει συμβεί σε πολλούς και στον αδερφό σου χλωμό μου φαίνεται να είναι τυχαίο, τι να πω θα δείξει όταν πάνε κι άλλα παιδιά. Λες να μου το έκαψαν καταλάθος;; Αλήθεια τα hands free άμα στα φέρω από κει έχεις κανά κατσαβιδάκι να τ'ανοίξω μπας και τα φτιάξω μόνος μου γιατί δε βρήκα κανένα που να κάνει και που να τρέχω πάλι στη nokia.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Eιναι μπ....λο εκει φιλε ,πραγματικα.Παντως ναι,εχουν δωσει οδηγια οι αντικαταστασεις να γινονται με το i.Και επισημα το απλο 7250 εχει αποσυρθει ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ τους καταλογους εταιρειων κινητης και εμπορων...

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...