Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7250 & 7250i


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 406
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι αλλά περισσότερες από 1 εικόνα παίρνει? <45ΚΒ?

 

αν και το εχω δωσει αρκετο καιρο τωρα ,νομιζω πως οχι. :(

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Help! To 7250i tis adefis mou, xalase apo mono tou enw to eixe stin tsepi. Anoigei kanonika, alla den patiete kanena koumpi. To piga stin Nokia, kai mou lene, fere 35 eura giati thelei episkeui stin plaketa. Den ga...nte lew.. :mad: Yparxei kanena allo shop na mou to ftiaksei pio ftina?

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

αφού χάλασε η πλακέτα δεν νομίζω ότι αξίζει τον κόπο επισκευή...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Γειά σας. Είμαι καινούργιος στο forum και άσχετος από αυτά. Μου ήρθε ένα 7250i σαν δώρο και θέλω να αναβαθμίσω το firmware από V3.22. Kάποια βοήθεια. Ευχαριστώ......
Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...
aplos thelw na kanw kapies paratiriseis gia to 7250(i)!!

EINAI KLOPI EINAI APATI EINAI EINAI AXRISTO!

se sxesi me to t610 tis SE den vlepei tin skoni tou!!!

to 7250 einai:

1)pio akrivo

2)poli pio kakis piotitas othoni (kamia sxesi me 65k colors tou t610)

3)axristo se sxesi me polyphonic sounds (4 tones)

4)den exei bluetooth

5)exei ir pou to mono pou mporei a kanei einai na sindeete me ton ypologisti

6)den ipostirizei ta games mophun pou ine poli pio anotera apo ta java

7)den exei ixografisi sinomilias

8)den mporeis na alla3eis theme

9)oi photos pou pernei den ine kai toso kales sto kinito logo tis kakis analisis kai ellipsi xromaton tis othonis

10)den ipostirizei ta minimata EMS pou oles oi alles eteries ipostirizoun...

 

TELOS

 

pantos tha prepei na prospathisei polyyyyyy gia na kataferei na ftasei to t610 tis SE

 

 

Να επισημανω οτι απαντω με τις σκεψεις που θα εκανε καποιος εν ετη 2003. Εκεινη την εποχη που δεν υπηρχαν πολλες επιλογες κινητων. Γραφω επισης για το απωθημένο μου που δεν ημουν τοτε μελος στο Myphone και λιγοτερο για την αγνοια μου..

 

Απλως θέλω να κανω καποιες παρατηρήσεις για τις σκεψεις σου , οπως τις εχεις γραψει δεκα χρονια πριν, αλλα εξακολουθουν να εμφανιζονται μπροστα μπροστα στις αναζητήσεις του google, οποτε ψαχνει καποιος το 7250 nokia σε ελληνικές σελιδες.

 

Το vs μεταξυ με το sony ericson t610 ειναι ακυρο, οταν καταλαβεις(εγω-εσυ-αυτος) στο κοινο που απευθυνεται το οποιοδηποτε κινητο. Αυτο καταλαβα και εγω πριν λιγες μερες και απλως θελω μετα απο δεκα χρονια να εκφρασω γραπτως την γνωμη μου. Το nokia 7250-i απευθυνεται στο κοινο το οποιο εχει λεφτα, αρκετα για να μπορει να σπαταλησει, και να αποκτησει ενα μοδατο κινητο με σχεδιο που προκαλει, και δεν εχει τον κλασσικο χαρακτηρα που εχουν τα υπολοιπα κινητα.

 

Η νοκια πουλαει ακριβα.. και το σχεδιο της συσκευης, όπως και την εναλλαγη των καλυμματων με τα χρωματικα γουστα του καθενος. Αποφευγοντας ετσι τη βαρετη προσοψη μιας χρησης. Δεν απευθυνεται κυριως στους τζαμπατζηδες της εποχης που στελνουν εικονες και ηχους με υπερυθρες, αλλα προσπαθει απλως να κανει πλουσιους και τους παροχους με τις υπηρεσιες των mms!

 

1) To nokia 7250 εχει και στερεοφωνικο ραδιοφωνο, με μεγαφωνο παρακαλω!!

 

2) Η οθονη του είναι αρκετα καλη, και πιστεψε με, τα 65000 χρωματα δεν σε ωφελησαν ποτε στο t610.. Αντιθετως αυξαναν τα kilobites των φωτογραφιων που τραβουσες και με την σειρα του η μνημη των 2 megabite τελειωνε αρκετα γρηγορα.

 

3) Οι ηχοι ποτε δεν χρησιμευσαν σε κατι. Υπηρξαν πολυφωνικοι ηχοι από ελληνικα τραγουδια πχ που υποστηριζοντουσαν τελεια από το nokia 7250. Ναι ισως στο άλλο τ610 να ηταν καλυτεροι αλλα ποση σημασια ειχε?..

 

4) Τα παιχνιδια ωστοσο απευθυνονται στους νεους, αν και αυτά που εχει η μπορουσες να κατεβασεις ηταν αρκετα καλα

 

Το nokia 7250 απευθυνοταν κυριως σε γυναικες. Ναι κι’όμως. Αμα δειτε την διαφημιση θα το καταλαβετε. Οι γυναικες ποτε δεν εψαχναν το τελειο κινητο. Ηθελαν απλως κατι να εχουν πανω τους που να τραβαει τα βλεμματα..

 

Για εμας τα αγορια και τους ψαγμενους οι επιλογες εκεινη την εποχη ηταν περιορισμενες. Η θα επαιρνες ένα κινητο για να πουλας μουρη αλλα θα στερουνταν το καθενα διαφορα χαρακτηριστικα, η θα επαιρνες στην ιδια τιμη το 3650 πχ, που κυκλοφόρησε πιο νωρις και ειχε μια από τις καλυτερες οθονες και καμερα της εποχης, εφαρμογες βιντεο και επεκταση μνημης. Για την νεολαια που θελει ένα κινητο να ανταλαζει αρχεια, κτλ (η μοδα της εποχης) τα νοκια κινητα δεν ηταν καταλληλα. Υπηρχαν καποια φτηνα αλλα κυριως επρεπε να παρεις κινητο αλλης εταιριας. Αλλα εχανες σε συνολικη ποιοτητα κατασκευης.

 

Το nokia 7250 είναι ένα πολύ μικρο κινητο της εποχης (2003) με καλη ποιοτητα κατασκευης και πολύ φιλικο μενου για ολες τις κατηγοριες ανθρωπων. Ειχε επισης το πολύ χρησιμο ραδιοφωνο για ενημερωση η μουσικη, που μπορουσες να ακουσεις και από το μεγαφωνο! Σημαντικοτατο αυτό. Τελος ειχε και μια καμερα της πλακας του 0.1 megapixel μονο και μονο για να δειξει ότι να:

καταφεραμε και χωρεσαμε καμερα σε ένα τοσο μικρο μοντελο (σε σχεση με αλλα της εταιριας πχ 3650,7650).

 

Ηταν ένα κινητο για τους λεφταδες. Όχι για την νεολαια με το χαρτζιλικι τους..

Ηταν κατι σαν το iphone της εποχης. Μπορει να ειχε καποιους περιορισμούς, αλλα ηταν nokia-εγγύηση, καθως εκεινη την εποχη είναι/ηταν η καλυτερη εταιρια κινητων τηλεφωνων..

 

Το θεμα πλεον τωρα, μπορει να κλειδωθει απο τους διαχειρηστες. Δεν προσπαθησα να το μετατρεψω σε διαξιφισμους, αλλα να γραψω τον λογο για τον οποιον υπηρξε το nokia 7250 ως απαντηση στο κατεβατό σκεψεων του powerulez που οπως προανεφερα εμφανιζεται πρωτο πρωτο στις αναζητησεις του google! Kαθως επισης γιατι ηθελα τις σκεψεις μου να τις μοιραστω με αλλους, που καποτε.. θα διαβασουν αυτο το θεμα στο google.. και ισως θα συμφωνουν μαζι μου..

 

Υ.Γ. Εξαλλου πλεον υπαρχει το θεμα "νοσταλγια για τα παλια νοκια" οποτε καθε βοηθεια-συζητηση πραγματοποιειται εκει.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...