Jump to content

Γραφεία μοντέλων


toympas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας! Βασίκα θέλω να σας κάνω κάποιες ερωτήσεις!! είμαι στα 17..και δεν είμαι καθόλου ψηλή...είμαι περίπου 1,67.. ξέρω πως δεν πρέπει καθόλου να σκέφτομαι για πασαρέλα!! αλλά για φωτογραφίσεις? και ακόμα κάτι, πόσα κιλά πρέπει να είμαι περίπου ώστε να έχω τις σώστες αναλογίες? ευχαρίστω!! :p:p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 64
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καλά υπάρχει και θέμα για μοντέλα;;ε αυτο δεν το περίμενα!!

Για 1,67 πιστεύω ότι το ποιο τραγικό βάρος είναι τα 48 και το ποιο υγιές αδύνατο τα 52.τουλάχιστον σε εμένα που ειμαι λίγο ποιο ψηλή από εσένα αυτα εχω παρατηρήσει...τώρα αν θα καταφέρεις να γίνεις μοντέλο τι να σου πω εδώ η eva longoria το πάλεψε εσυ γιατί όχι;πήγαινε σε καμία σχολή για μοντέλα και πάρε κάποιες συμβουλές.προς θεού μην σου περάσει ΠΟΤΕ στο μυαλό να πας στο ριάλιτι της καγιά!θα σε φάνε για κολατσιό εκεί :lol:

Edited by cute_eyes
Link to comment
Share on other sites

ναι φυσικα και δεν το σκευτομαι...βασικα εχω ενα μικρο προβληματακι:p ντρεπομαι μωρε...γιατι ολοι νομιζουν οτι αν καποιοσ θελει να γινει μοντελο ειναι και ψωναρα ενω δεν ειναι παντα ετσι...:O:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα η δουλειά του μοντέλου δεν είναι καθόλου εύκολη και θέλει πολύ δουλειά και τρέξιμο.Μην σε ξεγελάει η τηλεόραση.Από εκεί και πέρα , για εμένα , πάνω από όλα το σχολείο σου και τα διαβάσματά σου.Το ότι ντρέπεσαι είναι φυσιολογικό , μην αγχώνεσαι :) Αν θες πήγαινε σε κάποια σχολή ή πρακτορείο μοντέλων και δες τι γίνεται.Δεν έχεις τίποτα να χάσεις , θα είναι μια καλά εμπιρεία :)

 

Καλή τύχη :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
kalispera..eimai kainourgia stin parea k tha ithela tin voitheia sas..methaurio exo kleisei rantevou se ena praktoreio montelon k tha ithela tin gnomh sas..eida auta pou legate k kapos fovithika...me exoun dei se photo k eipan tous aresa..prepei na pliroseis gia na pas se praktoreio?
Link to comment
Share on other sites

kalispera..eimai kainourgia stin parea k tha ithela tin voitheia sas..methaurio exo kleisei rantevou se ena praktoreio montelon k tha ithela tin gnomh sas..eida auta pou legate k kapos fovithika...me exoun dei se photo k eipan tous aresa..prepei na pliroseis gia na pas se praktoreio?

 

Διάβασε αυτό "Ανδρεανή Τσάφου: "Υπάρχουν πρακτορεία που σε ωθούν στη βίζιτα"" το άρθρο και να είσαι προσεκτική. Καλή επιτυχία. :)

Edited by vampyre
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

kalispera..eimai kainourgia stin parea k tha ithela tin voitheia sas..methaurio exo kleisei rantevou se ena praktoreio montelon k tha ithela tin gnomh sas..eida auta pou legate k kapos fovithika...me exoun dei se photo k eipan tous aresa..prepei na pliroseis gia na pas se praktoreio?

 

Πρόσεξε μη σου ζητήσουν ανταλλάγματα για να σε προωθήσουν...

Link to comment
Share on other sites

angi_87 η δουλειά του μοντέλου είναι δύσκολη και απαιτεί προσοχή. Υπάρχει πολύ βρωμιά στον χώρο και θέλει να είσαι ιδιαίτερα προσεκτική για να μην μπλέξεις άθελα σου σε διάφορες καταστάσεις. Από εκεί και πέρα σου ευχόμαστε καλή επιτυχία.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα οτι το 90%+ των πρακτορειων σε νεα προσωπα θα σου πει ολα καλα ελα απο δω να τα πουμε...

οποτε θα πας και θα σου ζητησουν book=αλμπουμ+βιογραφια με επαγγελματικες φωτογραφιες 200-500ε.(εννοειται οτι αυτο το φτιαχνεις οπως και να χει αν θες να συνεχισεις)

του 87 κοπελα δεν λεγεται μικρη ωστε να μην ξερει αν θα την προωθησουν για συνοδο...

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
γεια σας.Είμαι 1,75, 61κιλά και 21χρονων.Πιστέυετε οτι κανω για μοντέλο η ειμαι καπως μεγάλη η πρεπει να χασω καποιο βαρος?Δεν εχω παει ακομα σε καποιο πρακτωρειο μοντελων αλλα το σκεφτομαι πολυ σοβαρα.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.Είμαι 1,75, 61κιλά και 21χρονων.Πιστέυετε οτι κανω για μοντέλο η ειμαι καπως μεγάλη η πρεπει να χασω καποιο βαρος?Δεν εχω παει ακομα σε καποιο πρακτωρειο μοντελων αλλα το σκεφτομαι πολυ σοβαρα.

Δεν είμαστε εμείς αρμόδιοι να σε απαντήσουμε.Αν και είσαι μικρή, δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι.

Και κάτι σημαντικό: Κανένας δεν μπορεί να σου πει να χάσεις βάρος παρά μόνο ένας γιατρός και αυτό εφόσον είσαι εκτός των ορίων του φυσιολογικού.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Γεια σας. Ειμαι κοπελα και ειμαι 1.84. Ζυγιζω 69 κιλα και ειμαι 17 χρονων. Θελω παρα πολυ να γινω μοντελο αλλα δεν ξερω που και σε ποιον να απευθυνθώ. Έχετε κατι να μου προτείνεται;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Γειά σας!

Αν και είμαι παλία, πιστεύω θεωρούμαι καινούρια τόσο καιρό που έχω να ποστάρω... :whistle:

 

Σκέφτομαι να δοκιμάσω την τύχη μου στο modeling. Είμαι 19 χρονών με ύψος 1.76 και 57 κιλά. (για high fashion modeling στο εξωτερικό είναι αρκετά αυτά τα κιλά αλλα για τα δεδομένα της ελληνικής μόδας πιστεύω δεν είναι ασχημα... ισως τα 55 να ηταν ιδανικα)

 

Θα ήθελα να μου πείτε εαν γνωρίζετε για πρακτορεία (δοκιμασμένα και trustworthy) στην θεσαλονίκη.

Μέχρι στιγμής απο όσα έχω ψάξει πιο "σώο" μου φαίνεται το Team Model Management.

Και γενικότερα θα ήθελα να ακούσω εμπειρίες και απόψεις σχετικά με τον χώρο απο άτομα που εχουν ασχοληθει/ασχολούνται...

 

Ευχαριστώ πολύ!:)

Link to comment
Share on other sites

σορυ, αλλά το να είσαι 20 κιλά κάτω απο το βάρος σου, δεν είναι και οτι καλύτερο.
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Δεν θεωρώ πως είναι υπερβολικά χαμηλά τα κιλά που θελω να φτασω. Χάνω πολύ σταδιακά βάρος (συγκεκριμενα 10 κιλα σε εναν χρονο) και απλά έχω αλλάξει διατροφικές συνηθειες χωρις να μειωνω ποσοτητες. Μέχρι και η μητέρα μου που ανησυχουσε στην αρχη που εχανα βαρος, πλεον είναι ησυχη γιατί με βλέπει απόλυτα υγιή και ίσως και περισσότερο απο πριν. (ακόμα και ο έμμηνος κύκλος μου είναι πιο σταθερος απο ποτε)

 

Και ο ΔΜΣ δεν είναι ακριβής τρόπος μέτρησης. Δυο ατομα με ιδια κιλά και υψη μπορεί να είναι τελείως διαφορετικά. Έχει να κάνει με το δομή του σκελετου (ανοιχτός/στενος θωρακας, ανοιχτή/στενή λεκάνη κτλ) αλλα και απο το ποσοστό λίπους στο σωμα.

 

Οπότε για το βάρος δεν ανησυχω, ξερω οτι μπορώ να κατεβω λίγο ακόμα με "σωστους" τροπους. Ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφερον! :)

Link to comment
Share on other sites

πιστευεται αξιζει τιν κοπο για μερικα ευρω?

 

Όχι δεν αξίζει,εκτός κι αν ο ενδιαφερόμενος έχει σκοπό να πουληθεί μελλοντικά για να ανέβει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει παιδιά ( κορίτσια κυρίως...) και για να πω την βαθύτερη σκέψη όλων.... άντε ντε! Να βιζιταρουν και περισσότερες Έλληνιδες! Πιξαμε στο αλλοδαπό!
Link to comment
Share on other sites

- snip -

 

Με λίγα λόγια, αγαπητή Nasia_the_slayer, όπως βλέπεις από τις απαντήσεις, το μέλλον σου διαγράφεται λαμπρό...στην πορνεία. Κατά τη γνώμη των συνφορουμιτών μας, όλα τα μοντέλα κάνουν πεζοδρόμιο...

 

Για την αρχική ερωτησή σου, η Καγιά ξεκίνησε κάτι, αλλά δεν ξέρω αν το προχώρησε. Το ονόμαζε "Fashion Workshop by Vicky Kaya", κάνε ένα search στο Google.

 

Επίσης κοίτα εδώ. Είναι από τα πιο αξιόπιστα γραφεία διεθνώς. Στείλε κανα book και ήλπιζε.

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια, αγαπητή Nasia_the_slayer, όπως βλέπεις από τις απαντήσεις, το μέλλον σου διαγράφεται λαμπρό...στην πορνεία. Κατά τη γνώμη των συνφορουμιτών μας, όλα τα μοντέλα κάνουν πεζοδρόμιο...

 

Πεζοδρόμιο; όχι πότε! Σύνοδοι, κότερα, λιμουζινες,γραφεία,επαύλεις και εάν δεν είναι και τόσο καλο το κομμάτι... low cost visit ... βέβαια υπάρχουν και τα εχτρα, καμία φωτογράφιση ας πούμε, πασαρέλα κ.α τέτοια Βαρετα. Εάν είσαι και τυχερή , μπορεί να την ερωτευτεί κανένας πλούσιος πελατης-θαυμαστης....

Link to comment
Share on other sites

Πεζοδρόμιο; όχι πότε! Σύνοδοι, κότερα, λιμουζινες,γραφεία,επαύλεις και εάν δεν είναι και τόσο καλο το κομμάτι... low cost visit ... βέβαια υπάρχουν και τα εχτρα, καμία φωτογράφιση ας πούμε, πασαρέλα κ.α τέτοια Βαρετα. Εάν είσαι και τυχερή , μπορεί να την ερωτευτεί κανένας πλούσιος πελατης-θαυμαστης....

 

Έτσι ακριβώς,η πασαρέλα και καμία φωτογράφηση είναι το ξέπλυμα για όλα τα υπόλοιπα πού ακολουθούν στην σκοτεινή αυτή δουλεία...money,drugs,sex

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

σορυ, αλλά το να είσαι 20 κιλά κάτω απο το βάρος σου, δεν είναι και οτι καλύτερο.

 

Έπρεπε να είναι δηλαδή 77 στα όρια της υπέρβαρης; :X Για να είναι σα βουλγάρα καθαρίστρια; ΕΛΕΟΣ!

Οι έλληνες που είναι ένας τρομερά παχύσαρκος λαός τρομάζει με οποιονδήποτε είναι αδύνατος.

Και με το bmi να εξετάσεις την κοπέλα βγάζει 18.4 ,σχεδόν normal.Λίγο υπέρβαρος δεν τρέχει τίποτα.Λίγο Underweight και ήρθε το τέλος του κόσμου.

Άντε να θέλει 1- 2 κιλά.. ΆΚΟΥ 20!! :lol:

Edited by gogias
Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια, αγαπητή Nasia_the_slayer, όπως βλέπεις από τις απαντήσεις, το μέλλον σου διαγράφεται λαμπρό...στην πορνεία. Κατά τη γνώμη των συνφορουμιτών μας, όλα τα μοντέλα κάνουν πεζοδρόμιο...

 

Για την αρχική ερωτησή σου, η Καγιά ξεκίνησε κάτι, αλλά δεν ξέρω αν το προχώρησε. Το ονόμαζε "Fashion Workshop by Vicky Kaya", κάνε ένα search στο Google.

 

Επίσης κοίτα εδώ. Είναι από τα πιο αξιόπιστα γραφεία διεθνώς. Στείλε κανα book και ήλπιζε.

 

Γνωρίζεις τίποτα για το πρακτερείο NEXT? Έχω ακούσει οτι είναι το πιο κατάλληλο για καινούρια μοντέλα (βλ. Karlie Kloss, Abbey Lee, Anja Rubik, Olga Sherer) ενώ γνωστά πρακτορεία όπως IMG και Elite ασχολούνται πιο πολύ με τα ήδη γνωστά τους μοντέλα αφήνοντας τα νέα στην αφανεια.

 

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως! :)

Link to comment
Share on other sites

Να το ξερεις παντως πως αυτά που λέγονται για τα μοντέλα και τις βιζιτες,είναι κατά 95% αλήθεια.

Αν είσαι ωραια ,αν στο πρώτο τρίμηνο δεν σε πιέζουν ήδη να συνοδευσεις κανα παλιο φίλο,αρκετα φραγκατο, σε μια κάποια εκδηλωση,ελα μα με φτυσεις...

Έχω δουλέψει και νύχτα καμια πενταετία και ειδα πολλες εστεμμενες να πωλούνται κοψοχρονιά,οι δε στάρλετ,τύπου μπεζαντακου (τύπου ειπα :p) Τζούλια (προ τσόντας τοτε,το κασε ήταν πιο κατω) έιχαν τρελό σουξέ...

Καμια δεν το έκανε χωρις τη θέλησή της βεβαία ...

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Να το ξερεις παντως πως αυτά που λέγονται για τα μοντέλα και τις βιζιτες,είναι κατά 95% αλήθεια.

Αν είσαι ωραια ,αν στο πρώτο τρίμηνο δεν σε πιέζουν ήδη να συνοδευσεις κανα παλιο φίλο,αρκετα φραγκατο, σε μια κάποια εκδηλωση,ελα μα με φτυσεις...

Έχω δουλέψει και νύχτα καμια πενταετία και ειδα πολλες εστεμμενες να πωλούνται κοψοχρονιά,οι δε στάρλετ,τύπου μπεζαντακου (τύπου ειπα :p) Τζούλια (προ τσόντας τοτε,το κασε ήταν πιο κατω) έιχαν τρελό σουξέ...

Καμια δεν το έκανε χωρις τη θέλησή της βεβαία ...

 

Γνωριζω πως ειναι τα πραγματα, δεν περιμένω να βρω κατι αλλο απο αυτα που λετε ολοι. Αλλα πιστευω οτι μπορεις (αν εισαι καλή και αξιζεις ως μοντελο) να καταφερεις πολλα πραγματα διατηρωντας και την αξιοπρεπεια σου. Εγω τουλαχιστον αυτό θα κηνυγήσω... Τωρα αν προσπαθησω και δω οτι δεν γινεται δεν θα κατσω να το παιξω συνοδος σε καθε ξεμωραμενο γερο που εχει λεφτα και μπορει να "προωθησει την καριερα μου". Πολύ απλά λέω αντίο σε τετοιου ειδους καριερα και γινομαι νοσηλευτρια!:)

Απλα ήταν ονειρο μου απο μικρη και θελω τουλαχιστον να προσπαθησω

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να είναι δηλαδή 77 στα όρια της υπέρβαρης; :X Για να είναι σα βουλγάρα καθαρίστρια; ΕΛΕΟΣ!

Οι έλληνες που είναι ένας τρομερά παχύσαρκος λαός τρομάζει με οποιονδήποτε είναι αδύνατος.

Και με το bmi να εξετάσεις την κοπέλα βγάζει 18.4 ,σχεδόν normal.Λίγο υπέρβαρος δεν τρέχει τίποτα.Λίγο Underweight και ήρθε το τέλος του κόσμου.

Άντε να θέλει 1- 2 κιλά.. ΆΚΟΥ 20!! :lol:

 

οου μαι γκαντ.

στα ελληνικά έγραψα.

Είδες πουθενα να γραφω πως πρεπει να παρει 20 κιλα??Εγραψα πως ειναι 20 κιλά κάτω απο το υψος!!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...