Jump to content

Μπορώ να έχω προώθηση mail σε SMS ;


mmingos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. Πρόσφατα χρειάστηκε να εγκαταστήσουμε ένα πρόγραμμα το οποίο μας στέλνει κάποιες ειδοποιήσεις ώς alarm. Μέσα λοιπόν στο πρόγραμμα αυτό υπάρχει και ένα πεδίο για να σου στέλνει ειδοποίηση σε κάποιο e-mail απο pager.

 

Υπάρχει κάποια σχετικά φθηνή υπηρεσία η οποία να μου παρέχει ένα e-mail της μορφής myname@company.com και να προωθεί τα e-mail που δέχεται στο κινητό μου τηλέφωνο ;

 

Θέλω δηλαδή όταν στέλνει κάποιος mail εκεί, να μου έρχεται SMS.

 

Υπάρχει κάπου αυτό ;

Συνεργάτης των : texnikoi.com / aktoweb.com / adsnet.gr
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η cosmote έστελνε δωρεάν ειδοποίηση με SMS για εισερχόμενα emails και μπορούσες να επιλέξεις να διαβάσεις όποια ήθελες πληρώνοντας κάποιο ποσό.

Εταιρία που να παρέχει email με αποστολή μέσω sms δεν έχω διαβάσει να υπάρχει. Πρόκειται πάντως για μια λύση σχετικά εύκολα υλοποιήσιμη και όλο και κάποιος θα βρεθεί να σε εξυπηρετήσει. Το θέμα είναι προφανώς να βρεις το φτηνότερο (αν περιμένεις τεράστιο αριθμό μυνημάτων) ή το πιο αξιόπιστο (αν πρόκειται για ζήτημα ζωής και θανάτου) ή ακόμα καλύτερα τη χρυσή τομή. Λεπτομέρειες, αν θέλεις, σε προσωπικό - δε θα κάνουμε και διαφήμιση. :happy:

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...