Jump to content

Βοήθει με Winrar


crazy_4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω ένα αρχείο ISO που είναι 2 GB στο σταθερό και επειδή δεν έχω DVD-R σε εκείνο τον υπολογιστή θέλω να το περάσω στον φορητό να το γράψω σε ένα DVD. το θέμα είναι ότι καλώδιο για μεταφορά δεν έχω, άρα μόνο μέσω USB stick των 512 (:lol: ) θέλω μέσω winrar να το χωρήσω σε parts των 480ΜΒ. το κάνω add to archive αλλά εκεί που λεει split to volumes,bytes δεν μπορώ να καταλάβω τι πρέπει να συμπληρώσω. έχω δοκιμάσει πολλούς συνδιασμούς αλλά τπτ...

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Εάν είναι μεγάλο το αρχείο βάζουμε split to volumes για να μας το κάνει σε parts

 

* (μόλις χωριστεί το αρχείο σε αρχεία πχ των 100MB, τα αρχεία θα ονομαστούν αυτόματα σε test.part1.rar, test.part2.rar, κλπ). Για να γίνει ο διαχωρισμός των αρχείων σε X ΜΒ, εισάγουμε τον αριθμό στο κουτάκι 'Διαίρεση σε τόμους'. πχ Για τα 100ΜΒ θα βάλουμε 98.000.000 ή 100.000.000

 

 

Θα σου πρότεινα καλύτερα και για ποιό ευκολία όμως το

 

 

http://img152.imageshack.us/img152/6971/splitfl1.jpg

 

Χωρίζει και ενώνει αρχεία όλων των τύπων και μεγεθών.

Δεν πρέπει να εγκατασταθεί.

Απλά πατήστε πάνω στο hjsplit.exe και επιλέξτε τις ενέργειες του προγράμματος που θέλετε.

Με αυτό το πρόγραμμα μπορείτε ακόμη και να χειριστείτε τα αρχεία που είναι μεγαλύτερα από 10Gb!

 

hjsplit 2.2

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα αρχείο ISO που είναι 2 GB στο σταθερό και επειδή δεν έχω DVD-R σε εκείνο τον υπολογιστή θέλω να το περάσω στον φορητό να το γράψω σε ένα DVD. το θέμα είναι ότι καλώδιο για μεταφορά δεν έχω, άρα μόνο μέσω USB stick των 512 (:lol: ) θέλω μέσω winrar να το χωρήσω σε parts των 480ΜΒ. το κάνω add to archive αλλά εκεί που λεει split to volumes,bytes δεν μπορώ να καταλάβω τι πρέπει να συμπληρώσω. έχω δοκιμάσει πολλούς συνδιασμούς αλλά τπτ...

 

Πολυ απλα εκει που λεει split to volumes, θα κλικαρεις και θα πληκτρολογησεις 480m .

;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο απλό, έχει και παραδείγματα στο μενού, πραγματικά δεν πιστεύω ότι δοκίμασες και δεν τα κατάφερες. Όπως και να έχει αρκεί να κάνεις αυτό που λέει ο takissam.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...