Jump to content

Πιστεύετε στη Μετενσάρκωση


manolissinger
 Κοινοποίηση

PISTEUETE STHN METESARKOSH  

57 members have voted

  1. 1. PISTEUETE STHN METESARKOSH

    • NAI
      18
    • OXI
      26
    • ME AFHNEI ADIAFORO
      13


Recommended Posts

Υπάρχει μια αλήθεια πίσω από όλα αυτά...

Αφενός η πλειοψηφία είμαστε κοτσύφια και αφετέρου η άγνοια δημιουργεί φόβο… με αποτέλεσμα αυτοί που επινοούν πολύ εύστοχα όλες αυτές τις ιστοριούλες να κονομάνε τρελά!!!

Ας σοβαρευτούμε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

i don't give a damn :) Άλλωστε και να ξαναζήσω... δεν θα θυμάμαι αυτή τη ζωή, άρα θα είναι σαν την πρώτη μου... Άρα... i don't give a damn :p
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια αλήθεια πίσω από όλα αυτά...

Αφενός η πλειοψηφία είμαστε κοτσύφια και αφετέρου η άγνοια δημιουργεί φόβο… με αποτέλεσμα αυτοί που επινοούν πολύ εύστοχα όλες αυτές τις ιστοριούλες να κονομάνε τρελά!!!

Ας σοβαρευτούμε λίγο.

Δεν σε υποχρεωσε κανεις να τα πιστευεις ουτε το αντιθετο.:)

Ουτε να πληρωσεις απο την αλλη. Συζητηση κανουμε...;)

 

Ανδρεα εγραψες:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nαι πιστευω.
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Όχι,δεν πιστεύω.

Ούτε ήμουν κάτι στην προηγούμενη ζωή μου ούτε θα μετενσαρκωθώ σε κάποιο άλλο σώμα όταν πεθάνω.

Edited by DENIOR
Link to comment
Share on other sites

Άμα υφίσταται μετενσάρκωση, δεν ξέρω για μένα,αλλά ο Χούρχου θα βγει σίγουρα Ιαπωνεζάκι! :p

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστευω εννοειται. Επειδη φοβομαστε το θανατο, προσπαθουμε με διαφορες θεωριες να τον αντιμετωπιζουμε ψυχραιμα και να ελπιζουμε οτι η ζωη μας θα συνεχιστει. Λυπαμαι που το λεω, αλλα δυστυχως μετα θανατον δεν προκειται να....μετακομισουμε. Οσο για την μετα θανατον ζωη, επιβαλλεται να πιστευουμε, διαφορετικα η ζωη στον πλανητη θα ηταν ενα μπαχαλο και ο καθενας θα εκανε ο,τι ηθελε!Ε, επρεπε και κατι να συγκρατει τον οχλο, δεν νομιζετε?

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ούτε πιστεύω ούτε απορρίπτω την θεωρία αυτή. Απλά με βάζει σε σκέψεις γιατί έχω διαβάσει για ιστορίες όπου μικρά παιδιά έχουν αναμνήσεις απο προηγούμενη ζωή, οι οποίες διασταυρώνονται με την πραγματικότητα και αποδεικνύονται αληθινές.

 

Θα πω ένα σύντομο παράδειγμα, που διάβασα πριν λίγα χρόνια. Ένα παιδάκι γεννήθηκε με το ενα χέρι να λείπει απ' τον αγκώνα και κάτω. Όταν πρωτομίλησε είπε ότι παλιά εργαζόταν κάπου σε μια συγκεκριμένη πόλη, πολύ πιο μακριά από εκείνη που ήδη έμενε. Ύστερα απ' την επιμονή του παιδιού να λέει ξανά και ξανά για το παρελθόν του, οι γονείς του αποφάσισαν να πανε όλοι μαζί στη συγκεκριμένη πόλη, για να δούνε που θα καταλήξει αυτό.

Όταν έφτασαν, το παιδάκι ήξερε πλήρως να τους υποδείξει που ακριβώς θα πήγαιναν. Εκεί ρώτησαν πολλούς οι γονείς και επιβεβαιώθηκαν τα λεγόμενα του παιδιού, γιατί έμαθαν πως λιγο πριν γεννηθεί το παιδί είχε πεθάνει το άτομο το οποίο ισχυριζόταν πως ήταν, και ότι το άτομο αυτό είχε χάσει το χερι του από τον αγκώνα και κάτω ( ! ) σε κάποιο εργατικό ατύχημα. Εννοείται πως το παιδί δεν έπεσε έξω σε καμιά πληροφορία αναφορικά με το συγκεκριμένο πρόσωπο.

 

Τι έχετε να πείτε εσείς γι' αυτό; Δεν έχω κάποια συγκεκριμένη άποψη προσωπικά στο θέμα αυτό, ακριβώς γιατί η κάθε πιθανότητα έρχεται σε σύγκρουση με πολλά :confused:

 

Υ.Γ. Κάπου πρέπει να έχω το συγκεκριμένο άρθρο, θα ψάξω μήπως βρω κι άλλες περιπτώσεις, αν ενδιαφέρεστε βέβαια.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει πολλα παρομοια αρθρα(μεχρι και ταινια εχει γινει-Birth) αλλα κανεις δεν ξερει αν ισχυουν οντως...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε υποχρεωσε κανεις να τα πιστευεις ουτε το αντιθετο.:)

Ουτε να πληρωσεις απο την αλλη. Συζητηση κανουμε...;)

Για να μάθεις θα πληρώσεις όμως. Μπορεί όχι εσύ συγκεκριμένα αλλά άλλοι. Και μην μου πεις πως θεωρείς δεν υπάρχουν κάποιοι που καρπώνονται από αυτή την ιστορία και όχι μόνο?

Φυσικά και κάνουμε κουβέντα και δεν υπάρχει λόγος για παρεξήγηση έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Για να μάθεις θα πληρώσεις όμως. Μπορεί όχι εσύ συγκεκριμένα αλλά άλλοι. Και μην μου πεις πως θεωρείς δεν υπάρχουν κάποιοι που καρπώνονται από αυτή την ιστορία και όχι μόνο?

Φυσικά και κάνουμε κουβέντα και δεν υπάρχει λόγος για παρεξήγηση έτσι δεν είναι?

Απο ολα τα πραγματα μπορει κανεις να "καρπωθει" αλλα ειναι και στην κριση του καθενος το αν θα τα δωσει ή οχι.

 

Αν αγορασεις ενα βιβλιο για μετενσαρκωση δηλαδη εσυ το θεωρεις "εκμεταλευση";

Ή εννοεις τα λεφτα που ισως δινουν μερικοι για υπνωση για να δουν αναμνησεις απο προηγουμενες ζωες;:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν αγορασεις ενα βιβλιο για μετενσαρκωση δηλαδη εσυ το θεωρεις "εκμεταλευση";

Ή εννοεις τα λεφτα που ισως δινουν μερικοι για υπνωση για να δουν αναμνησεις απο προηγουμενες ζωες;:confused:

1) βιβλίο επί χ υποψήφιους αγοραστές = ζ ποσό για τον αεριτζή συγγραφέα.

2) εδώ παίζει ακόμη μεγαλύτερη απάτη με την ύπνωση.

Εδώ καλά καλά δεν πιστεύει ο κόσμος στον Χριστό που όντως ήρθε στη γη θα πιστέψουμε σε παραμύθια για μετενσάρκωση???

Άποψη εκφέρω έτσι? μην με σταυρώσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

1) βιβλίο επί χ υποψήφιους αγοραστές = ζ ποσό για τον αεριτζή συγγραφέα.

2) εδώ παίζει ακόμη μεγαλύτερη απάτη με την ύπνωση.

Εδώ καλά καλά δεν πιστεύει ο κόσμος στον Χριστό που όντως ήρθε στη γη θα πιστέψουμε σε παραμύθια για μετενσάρκωση???

Άποψη εκφέρω έτσι? μην με σταυρώσεις!!!

Μα ουτε εγω πιστευω στην μετενσαρκωση, απλα θελω να ψαχνω κατι πριν το απορριψω.

Απατες παιζουν και στα ζωδια και στα χαρτια και σε ενα σωρο αλλα. Ας μην το παμε τοσο μακρυα το θεμα...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω στην μετά θάνατον ζωή.

Δεν πιστεύω στην μετενσάρκωση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...