Jump to content

Destinator 6 σε Qtek 8310


dpanop
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 242
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ορίστε λοιπόν μερικά σκόρπια screen shots από το menu και την απεικόνηση του χάρτη

http://briefcase.pathfinder.gr/download/569434 http://briefcase.pathfinder.gr/download/569435 http://briefcase.pathfinder.gr/download/569436

http://briefcase.pathfinder.gr/download/569437 http://briefcase.pathfinder.gr/download/569433

 

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/569439 http://briefcase.pathfinder.gr/download/569438

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε βλέπω τίποτα?

 

εγώ γιατί βλέπω? θα έκανε το θαύμα του το pathfinder. θα το κοιτάξω

 

φαίνονται τώρα? είχα απαγορεύσει την πρόσβαση στο φάκελο...

Link to comment
Share on other sites

και εγώ δεν βλέπω psybill

 

πέρασα Greek voice ok, το μενού μπορεί να περαστεί αλλά όσες καταχωρήσεις δεν υπάρχουν σε κουμπιά που είναι καινούργια παρουσιάζουν πρόβλημα.

 

τα favorites περάστηκαν μια χαρά (dangerous points/speed cams κλπ)

 

τα ForLinks προφανός δεν δουλεύουν αφού ο χάρτης δεν είναι της NGI

 

γενικά το πρόγραμμα κεντάει κατά την προσωπική μου πάντα γνώμη και τα γούστα μου...

 

καλή συνέχεια ελπίζω να έχουμε...

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

εγώ γιατί βλέπω? θα έκανε το θαύμα του το pathfinder. θα το κοιτάξω

 

φαίνονται τώρα? είχα απαγορεύσει την πρόσβαση στο φάκελο...

 

 

οκ τώρα! φαντάζομαι ότι δε σε πειράζει να δημοσιεύσω τα snapshots σου στο forum της NGi.

Link to comment
Share on other sites

ok οντως

 

psybill στα dangerous points εμένα μου βγάζει πιο μεγάλα εικονίδια και νόμιζα ότι είναι bug... εσένα πως είναι οκ;

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

 

πρόσεξα επίσης ότι στην αναζήτηση αν και τα γράμματα δουλεύουν μια χαρά δεν δουλεύει το πάτημα των αριθμών (αν κρατήσεις για 2sec το πλήκτρο δεν σου βγαίνει κατευθείαν το νούμερο αντί για γράμμα).

δυστχώς αυτό το παρατήρησα και γω. πρέπει οπωσδήποτε να πατήσεις αστεράκι για να αλλάξεις σε αριθμιτικό πληκτολόγιο. θα μπορούσε το πρόγραμμα όταν φτάνει στο σημείο της πληκτρολόγης αριθμού να αλλάζει αυτόματα σε 123 ή εστω να μας αφήνει με παρατεταμένο πάτημα να γράφουμε αριθμό

 

οκ τώρα!

είδες πόσο καλά τα είχα προστατέψει?:happy:

Link to comment
Share on other sites

ok οντως

 

psybill στα dangerous points εμένα μου βγάζει πιο μεγάλα εικονίδια και νόμιζα ότι είναι bug... εσένα πως είναι οκ;

αν θυμάμαι καλά έχω επιλέξει τα μικρά εικονίδια από το φάκελο που κατεβάζουμε τα dangerous points και όχι τα default

Link to comment
Share on other sites

αν θυμάμαι καλά έχω επιλέξει τα μικρά εικονίδια από το φάκελο που κατεβάζουμε τα dangerous points και όχι τα default

χμμμ οκ θα το κοιτάξω thanks

 

επίσης να προσθέσω ότι το freemap browsing μαμεί. κόλησα βέβαια συνειδητοποιόντας ότι ο χάρτης της navteq περιέχει μόνο την Αττική.

 

κατάσταση πεζού δεν διαθέτει;

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

ok το έφτιαξα. έπρεπε να κατεβάσω το expert rar και να επιλέξω τα 16x16 icons γιατί το default cab εγκαθιστά πιο μεγάλα

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ακόμα παρατηρήσεις: Ο χάρτης της navteq δεν φτάνει ούτε το νυχάκι του χάρτη της ngi και αυτό είναι κάτι που αν δεν το έχεις δει στην πράξη σε χρήση δεν θα το καταλάβεις. Καλώς η κακός μετά από χρήση του χάρτη της ngi δεν υπάρχει επιστροφή…

 

Το πρόγραμμα μου έδωσε την αίσθηση ότι κάνει πολύ πιο γρήγορα επαναδρομολογήσεις (σε σχέση με το Destinator 6 για Touchscreen Smartphones που είχα δοκιμάσει) φθάνοντας το TomTom που χρησιμοποιούσα για πολύ καιρό.

 

Απουσιάζει η δυνατότητα σχεδίασης διαδρομής με ενδιάμεσες στάσεις; Πως και έτσι; Νομίζω ότι είναι πολύ βασικό και υπήρχε σε όλες της εκδόσεις των Destinator.

 

Θα ήθελα πάρα πολύ την δυνατότητα playback μιας σχεδιασμένης διαδρομής (προσοχή όχι την αναπαραγωγή μιας που πραγματοποιήθηκε με recording αλλά την ¨επίδειξη¨ μίας φρεσκοσχεδιασμένης (το TomTom το έκανε και ήταν εξαιρετικά βολικό).

 

Συνεχίζω να ελπίζω ότι θα δούμε και κάποια πιο ολοκληρωμένη έκδοση του προγράμματος παρόλα αυτά η χρήση των χαρτών της ngi είναι προτεραιότητα και είναι αναγκαία!

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε ρε παιδια; Απο κει που ημουν πρωτοπορος στο θεμα, λιγες μερες ελλειψα κι εμεινα πισω ε;!!! Μ' αρεσει να προχωραει ετσι γρηγορα η επιστημη!

Δυο ερωτησουλες:

1. Ποιος θα μου στειλει με ενα pm κι εμενα την νεα εκδοση; φίλε zepelin μπορεις; thanks!

και

2. Για να μπει η νεα εκδοση πρεπει να σβηστει αυτη που χρησιμοποιουσαμε ως τωρα ή μπορουν να παιζουν και οι 2 σε αλλα folders πχ; Οπως καταλαβαινετε εχει σημασια...

Οσο για το χαρτη της ngi ε δε μπορει καποια λυση θα βρουμε... θα το αναζητησουμε με νυχια και δοντια!

καλο μεσημερι,

Δημητρης

Link to comment
Share on other sites

Ρε γαμώτο ο χάρτης της navteq είναι τραγικός. Όλο σε δρόμους αντίθετης κατεύθυνσης πάει να με χώσει!

 

Αντίθετα το λογισμικό με έχει καταπλήξει με την ταχύτητα έπαναδρομολόγησης! Αν και καταλαβαίνω φυσικά ότι αυτό δεν οφείλεται απλά στο ότι είναι σχεδιασμένο για συσκευές του είδους, αλλά κυρίως στο ότι ο χάρτης της navteq είναι πολύ μικρότερος σε όγκο και παρεχόμενες πληροφορίες...

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Ρε γαμώτο ο χάρτης της navteq είναι τραγικός. Όλο σε δρόμους αντίθετης κατεύθυνσης πάει να με χώσει!

 

Αντίθετα το λογισμικό με έχει καταπλήξει με την ταχύτητα έπαναδρομολόγησης! Αν και καταλαβαίνω φυσικά ότι αυτό δεν οφείλεται απλά στο ότι είναι σχεδιασμένο για συσκευές του είδους, αλλά κυρίως στο ότι ο χάρτης της navteq είναι πολύ μικρότερος σε όγκο και παρεχόμενες πληροφορίες...

 

Υπομονή ελπίζω σύντομα να το δοκιμάσουμε με χάρτη NGi και να δούμε και τη ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

αναμένουμε για test με άπειρη υπομονή!

 

γενικά πρόκειται να κυκλοφορήσει επίσημα αυτή η έκδοση του Destinator σε κάποια τελική μορφή και εξελληνισμένη;

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια ερώτηση...

Θα μπορούσα να εγκαταστήσω το Destinator στο

Qtek 8500 που έχω? Έχαω την εντύπωση ότι δεν έχει ιδιαίτερες διαφορές από το

8310 που έχετε εσείς. Θα παρακαλούσα κάποιον αν μπορεί να στείλει με pm την

τελευταία έκδοση για δοκιμή.

Να διευκρινήσω ότι δεν έχω ασχοληθεί ξανά με navigation σε smartphone, οπότε αν υπάρχουν οδηγίες, θα είναι ευπρόσδεκτες...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα. Μετά από μερικά προβληματάκια που είχα (χανόταν κάποιες φορές η σύνδεση με το GPS) και αφού αυτή η έκδοση δεν έχει και πολλές ρυθμίσεις περί αυτού, επέστρεψα ξανά στην έκδοση του 6 για smartphones με την χρήση του fakecursor μέχρι νεωτέρας.

 

Όπως και να το κάνουμε, οι χάρτες της NGI είναι μονόδρομος αυτή τη στιγμή για την Ελλάδα (*Δεν έχω δοκιμάσει Papago/Teleatlas)

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

αναμένουμε για test με άπειρη υπομονή!

 

γενικά πρόκειται να κυκλοφορήσει επίσημα αυτή η έκδοση του Destinator σε κάποια τελική μορφή και εξελληνισμένη;

 

Θα κυκλοφορήσει.

Link to comment
Share on other sites

Θα κυκλοφορήσει.

Πολύ ευχάριστο γεγονός αυτό!

Επιτέλους το πρόγραμμα που χρησιμοποιεί τους καλύτερους χάρτες για τον Ελληνικό χώρο, θα κυκλοφορήσει επίσημα για το κινητό μας!

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικα το dest6 παιζει αψογα με το htc620, (δεν εχει τα προβληματα που αντιμετωπίζουν όσοι το τρεχουνν σε 8310 ή αλλο smartphone χωρις qwerty) γραφεις κανονικα περιοχες, οδους, αριθμoύς με το πληκτρολογιο. Το sphelper (virtual mouse ) το χρειαζεσαι μονο για ρυθμίσεις και κανα δυο αλλα. Αλλα το πληκτρολογιο κανει φοβερη δουλεια. Σαν να εχεις ppc

http://rapidshare.com/files/23993033/MVI_0273.wmv.html

 

Βεβαια θα ηθελα και εγω την εκδοση για smartphones μηπως μπορεσω να βοηθησω στο θεμα του registraiotn/dll.:D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δοκίμασα το Destinator 6 στο 8500 και παίζει άψογα με το bluetooth gps sirf star 3!Αν και θέλει λίγο εξάσκηση για να το συνηθήσει κανείς το sphelper, είναι λειτουργικό. Όσο για την έκδοση για smartphones, δοκίμασα να την βάλω αλλά χωρίς επιτυχία. Θα περιμένω μέχρι να βγει επίσημα!

Ευχαριστώ τα παιδιά που έστειλαν Pm!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δοκίμασα το Destinator 6 στο 8500 και παίζει άψογα με το bluetooth gps sirf star 3!Αν και θέλει λίγο εξάσκηση για να το συνηθήσει κανείς το sphelper, είναι λειτουργικό. Όσο για την έκδοση για smartphones, δοκίμασα να την βάλω αλλά χωρίς επιτυχία. Θα περιμένω μέχρι να βγει επίσημα!

Ευχαριστώ τα παιδιά που έστειλαν Pm!!

 

Δε το εγκατέστησες ή δε κατάφερες να περάσεις την ενεργοποίηση? Στο έστειλα για να το εγκαταστήσεις και να δεις πως δουλεύει με χάρτη Ευρώπης που δε ζητάει ενεργοποίηση.

 

@panaros - περιμένω εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Δε το εγκατέστησες ή δε κατάφερες να περάσεις την ενεργοποίηση? Στο έστειλα για να το εγκαταστήσεις και να δεις πως δουλεύει με χάρτη Ευρώπης που δε ζητάει ενεργοποίηση.

 

 

Δεν μπόρεσα να το εγκαταστήσω. Βέβαια, δεν το προσπάθησα και πολύ...:O

Μόνο μια φορά και δεν ξαναδοκίμασα.

Από τη στιγμή που παίζει μια χαρά το Dest6 θα περιμένω κάποιο επίσημο release.

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το QTEK 9100 και εχω βαλει Destinator 6 . Ολα δοθλευουνε καλλα , μονο δεν βλεπετε κανενο module GPS . Η συσκευη συνδευετε κανονικα με το μοδουλ , το Destinetor οχι .

Μπορειτε να με απαντισετε , τι η ποσ να το κανω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...