Jump to content

[Επίσημο] Motorola SLVR L9


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι,δε γίνεται...Θέλει φλασάρισμα...

 

Εντάξει, μόλις τελείωσα.. Έβαλα το monsterpack που μου είπες, μετά από πάνω την 22.07R και τέλος το ελληνικό language pack και... τώρα είναι όπως πριν! Ουφ... Όλη τη μέρα μ' αυτό ασχολούμαι, κουράστηκα... :wacko:

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την πολύτιμη βοήθεια. :happy:

 

 

Υ.Γ.: Στο P2K Tools, έχει κάποιες λειτουργίες οι οποίες υποτίθεται ότι "πειράζουν" την ένταση του μεγαφώνου και το κάνουν ν' ακούγεται γενικά πιο δυνατά. Τις "έπαιξα" λίγο αλλά δε γίνεται τίποτα.. Γνωρίζεις αν μπορεί να ψιλο-πειραχτεί; Και αν ναι, πως;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 149
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πειράζονται αλλά δεν ξέρω αν το L9 είναι συμβατό με το P2KTools.Εγώ θα πρότεινα να το αφήσεις έτσι όπως είναι το μεγάφωνο...
Link to comment
Share on other sites

Πειράζονται αλλά δεν ξέρω αν το L9 είναι συμβατό με το P2KTools.Εγώ θα πρότεινα να το αφήσεις έτσι όπως είναι το μεγάφωνο...

 

Είναι συμβατό με το P2K Tools. Χθες όλη τη μέρα μ' αυτό το πράγμα ασχολούμουν. Στο ρωτάω γιατί με το celebration monsterpack, ακουγόταν πιο δυνατά! ;)

 

Τέλος πάντων, η δουλειά μου δεν έγινε.. Όλο αυτό το "κάψιμο" χθες, το πέρασα γιατί είχα πρόβλημα με την κάμερα. Στο βίντεο ή κολλάει σε κάποια φάση και λέει "σφάλμα συστήματος" ή δεν κολλάει και μόλις πατάς "διακοπή" για να αποθηκευτεί το βίντεο, λέει για κάνα δίλεπτο "παρακαλώ περιμένετε" και μετά σε πετάει στην αρχική οθόνη χωρίς να αποθηκεύσει τίποτα! Στις φωτογραφίες λέει "ανεπαρκής μνήμη" και κάνει κάτι παρόμοια με το βίντεο. Είπα μήπως ήταν θέμα software αλλά τελικά δεν είναι. Σε κάνα μισάωρο θα το πάω στο service.

 

Εντωμεταξύ, μέσα στο κουτάκι είχε ένα καρτελάκι με τα σημεία service σε όλη την Ελλάδα και πήγα σε ένα το οποίο είχε αναρτημένο... ΕΝΟΙΚΙΑΣΤΗΡΙΟ!! :dash:

Τώρα είδα από το site της Motorola ένα άλλο service στο οποίο τηλεφώνησα και με περιμένουν (είναι ανοιχτά μέχρι τις 17:00), οπότε φεύγωωωωωωωωωωωωωωωω... :superman:

 

 

Υ.Γ.: Ευτυχώς έχει εγγύηση μέχρι το Μάρτιο του 2010... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Προτίμησε το λεωφορείο αν μπορείς, το παρκάρισμα εκεί τριγύρω είναι λίγο δύσκολο... :ooch:
Link to comment
Share on other sites

Προτίμησε το λεωφορείο αν μπορείς, το παρκάρισμα εκεί τριγύρω είναι λίγο δύσκολο... :ooch:

 

Αυτό που λες είναι μια μεγάλη αλήθεια. Γενικά είμαι πολύ fan της μετακίνησης με λεωφορεία και τα χρησιμοποιώ καθημερινά (σχεδόν μόνο στη δουλειά πηγαίνω με το αυτοκίνητο) αλλά εκείνη τη στιγμή βαριόμουν απίστευτα και πήγα με το αυτοκίνητο.. Αν σου πω ότι βρήκα ΑΚΡΙΒΩΣ μπροστά από το μαγαζί θα με πιστέψεις; :yahoo:

 

Πάντως πρώτη φορά πήγα και δε μου γέμισε και πολύ το μάτι το ΕΠΙΣΗΜΟ service της MOTO. Ένα μικρό μαγαζάκι με 5-6 κινητά, καμιά δεκαριά bluetooth και άλλους τόσους φορτιστές και μπαταρίες στα ράφια και μια κοπέλα χαμογελαστή και εξυπηρετικότατη μεν αλλά... Μια! Ερημιά σας λέω και δεν το πιάνει το μάτι σου ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ αν είσαι απλά περαστικός και δεν το ψάχνεις.

 

Η κοπέλα επέμενε ότι είναι θέμα software και με ένα reflash θα λυθεί το πρόβλημα. Τι της λές; Ότι ασχολείσαι με modding και το έκανες και reflash καμιά δεκαριά φορές με διαφορετικά monsterpacks και διαφορετικές εκδόσεις και το πρόβλημα δε λύθηκε, άρα αποκλείεται να είναι θέμα software; Εννοείται ότι δεν της είπα ότι όλα αυτά περί reflash (και άλλα πολλά) τα έκανα και μόνος μου και μάλιστα πολλάκις γιατί προφανώς θα μου έλεγε... Bye bye εγγύηση! Είναι 99.99% θέμα hardware. Στους όρους της εγγύησης λέει πως αν δεν επισκευάζεται σου το αντικαθιστούν αλλά... Αποκλείεται να υπάρχει L9 stock. Τι θα γίνει λοιπόν αν δεν επισκευάζεται; Εγώ το έχω "αγαπήσει" αυτό το τηλεφωνάκι όσο κανένα άλλο!

 

Θα δείξει.. Μου είπε να τηλεφωνήσω Δευτέρα μεσημέρι για να μάθω αν είναι έτοιμο (κατά πάσα πιθανότητα θα είναι λέει). Θα σας ενημερώσω έτσι για την ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην υπάρχει stock εδώ αλλά πιθανότατα μπορούν να στο φέρουν από έξω.

 

Εγώ πήγα πριν λίγο καιρό εκεί με ένα Ε8 που είχε προβληματικό pixel στην οθόνη και ήταν εντός εγγύησης. Μου είπε ότι αν δεν την έχουν στην Αθήνα θα τη φέρουν από έξω. Η αντικατάσταση της οθόνης έγινε χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Οπότε κάνεις λίγη υπομονή μέχρι τη Δευτέρα. Όσο για τη θέση που βρήκες, :X :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
παιδες ο κοτσοβολος και τα electro net πουλανε το L9 μονο 36 ευρω! εγω πηρα ενα απο τον κοτσοβολο στην λ.βουλιαγμενης,εναι κορυφη με μονο 36 ευρω!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ειμαι απολυτα ευχαριστημενος! μονο 36 ευρω και εχει cd rom,stereo hands free,καλωδιο

udb,ΑΓΟΡΑΣΤΕ ΤΟ ΠΡΙΝ ΕΞΑΝΛΗΘΕΙ,αξιζει

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μου δωσαν ενα L9 χθες.

εχει καποιο προβλημα. σε ασχετες στιγμες ξεκιναει η εφαρμογη για ηχογραφησει ...και ηχογραφει:worry:

 

μπορω να κανω κατι να δορθωσω το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

δε βρισκει τη συσκευη ο υπολογιστης.

με το pc suite συνδεεται μια χαρα.

το update δε μπορει να δει τη συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να συνδέσεις το κινητό σε bootloader mode. Για να το πετύχεις αυτό θα κρατήσεις πατημένα τα * και # και θα πατήσεις το κόκκινο πλήκτρο. Θα σου εμφανιστεί μια οθόνη που θα γράφει:

 

Bootloader

07.C0

SW Version

R452J_G_08.22.04R

 

Battery OK

OK to Program

Connect USB

Data Cable

 

Σύνδεσε το USB καλώδιο στον υπολογιστή και μετά από λίγο θα πρέπει να αναγνωριστεί η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχεις συνδεδεμένο το κινητό; Προσπάθησε να το ανοίξεις και μετά να συνδέσεις το κινητό.

Επίσης, βρες τους κατάλληλους Motorola P2K drivers.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα πολλες φορες αλλα χωρις επιτυχια.

 

φανταζομαι οτι εχω τους σωστους drivers, καθως το pc suite το αναγνωριζει το κινητο :) μηπως εχω καταλαβει κατι λαθος στο θεμα drivers?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τους τελευταίους drivers αν δεν το έχεις ήδη κάνει

http://handheld.softpedia.com/get/Drivers/Motorola-Handset-USB-Driver-for-Windows-32-bit-38123.shtml

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...