Jump to content

[Επίσημο] Motorola SLVR L9


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 149
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Paidia se kana 2 bdomades prokeitai na paro kainourgio tilefono.

Skeftomai gia to l9 kai gia to w810.

 

Erotiseis:

Ta paixnidia ta trexei grigora (giati sto v360 pou exo tora einai san se replay) (p.x to fifa07 mporei na to tre3ei etsi opos to trexoun ta SE w810?) ?

I camera tou pos einai? as anebasei kanenas kamia foto na tin doume kai kana video.

To radio painei kala?

Ta mp3 akougontai kala kai dunata?

Exoun bgei mp gia l9?

Apo epe3ergasti pos paei?

 

Me endiaferoun ollonon oi apoweis!!!

 

Eyxaristo

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Με γεια μας! Η οικογένεια απέκτησε ένα L9. Οι πρώτες εντυπώσεις μου είναι εξαιρετικές. Δεν περίμενα τέτοια ποιότητα στην κατασκευή. Το μενού μου φάνηκε λίγο αργό. Επίσης τραβάει όντως Cif video; Γιατί αν συμβαίνει και αυτό με εκπλήσσει ακόμα περισσότερο. Το μόνο μείον είναι η ανάλυση της οθόνης, αλλα αυτό ξεπερνιέται.

Θα το δώσω στην αδερφή μου άλλωστε, που δεν δίνει πολύ σημασία σε τέτοιες λεπτομέρειες. Εγώ παραμένω πιστός στο 1070.

Έχει κάνει κανείς αλλαγές; Υπάρχουν mods που να αξίζουν;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έχω από τις αρχές Ιουλίου, κανένα απολύτως πρόβλημα! Μόνο κάτι γρατσουνιές από πεσίματα... Με 45 ευρώ αλλάζεις την πρόσοψη μαζί με το κρύσταλλο και την οθόνη. Παιχνίδια για L9 που θα βρώ;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το L9 το έχει ο πατέρας μου και πού και που το ψαχουλεύω.

Παρατήρισα πως έχει τρομερή κάμερα, καλύτερη απο αυτή του δικού μου(SE k530i)! Βέβαια δέν έχει τόσες λειτουργίες όσες το SE αλλα γενικά πιστεύω πως είναι καλύτερο το Motorola.

Έχει ποοοοοολλά παιχνίδια μεταξύ των οποίων περιλαμβάνεται και το sudoku, πολύ καλό ηχείο και player και επείσης επειδή είναι πολύ λεπτό και βαρύ, τό κάνει και πολύ αξιόπιστο...!

Γενικά είναι πολύ καλή αγορά και οσον αναφορά τα χαρακτηριστικά του αλλά καί την τιμή του!:):cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι απλό κι όμως περίργο; Αυτό το screensaver που βάζω πότε εμφανίζεται, μου έχει σπάσει τα νεύρα!:wacko:
scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Την ώρα που έμφανίζεται την ορίζεις εσύ...

Μήπως το έχεις βάλει να εμφανίζεται μετά από αρκετή ώρα;

Link to comment
Share on other sites

Την ώρα που έμφανίζεται την ορίζεις εσύ...

Μήπως το έχεις βάλει να εμφανίζεται μετά από αρκετή ώρα;

Πως;;;

Από αυτά που έψαξα και βρήκα στο internet το screensaver εμφανίζεται μόνο όταν το πληκτρολόγιο είναι ρυθμισμένο να μην κλειδώνει και η διάρκεια εμφάνισης της οθόνης στο 2min και του screensaver στο 1min.

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι ακόμη. Με ποιο πρόγραμμα μπορούμε να επέμβουμε και να ρυθμίσουμε την αναφορά των μηνυμάτων να είναι

στάνταρ χωρίς να χρειάζεται να την ενεργοποιούμε κάθε φορά και πως γίνεται αυτό; Πολλά θέλω ε;

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνεται μέσω seem editing.Δύσκολη διαδικασία δηλαδή αλλά αν είσαι διατεθειμένος να ψάξεις,μπορεί να τα καταφέρεις.
Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή που εκδίδεται η επιδότησή μου θα πάω να το πάρω, το αποφάσισα! Πέρασα χθες από μια cosmote και τους είπα να μου το κρατήσουν! Η τιμή του μου είπαν οτι είναι 145 ευρώ και η επιδότησή μου είναι γύρω στο κατοστάρικο. Τι λέτε; Αξίζει; Κάποιοι που το έχετε καιρό, έχει βγάλει κάποιο "κουσούρι"; :worry:

 

Τα βαρέθηκα τα κωλο-symbian και λέω να ηρεμήσει το κεφάλι μου για κάνα χρόνο μέχρι την επόμενη επιδότηση γιατί όλο με κάτι χαζά προγράμματα που διώχνουν τα κουνούπια ή που στέλνουν flash sms ή που αλλάζουν κανάλια στην τηλεόραση ασχολούμαστε εκεί στα λημέρια της Nokia και μας βλέπω με κανένα ζουρλομανδύα αν δε χαλαρώσουμε λίγο! :lol:

 

Και κάτι τελευταίο, γνωρίζετε αν μπορώ με το καλώδιο να στείλω στο L9 όλες τις επαφές που έχω στο Nokia N72; Θέλω να πω, είναι συμβατά τα contacts τους ή θα πρέπει να περάσω χειροκίνητα 300+ επαφές; :cry:

Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή που εκδίδεται η επιδότησή μου θα πάω να το πάρω, το αποφάσισα! Πέρασα χθες από μια cosmote και τους είπα να μου το κρατήσουν! Η τιμή του μου είπαν οτι είναι 145 ευρώ και η επιδότησή μου είναι γύρω στο κατοστάρικο. Τι λέτε; Αξίζει; Κάποιοι που το έχετε καιρό, έχει βγάλει κάποιο "κουσούρι"; :worry:

Αυτό θα στο απαντήσει κάποιος που το έχει

 

Τα βαρέθηκα τα κωλο-symbian και λέω να ηρεμήσει το κεφάλι μου για κάνα χρόνο μέχρι την επόμενη επιδότηση γιατί όλο με κάτι χαζά προγράμματα που διώχνουν τα κουνούπια ή που στέλνουν flash sms ή που αλλάζουν κανάλια στην τηλεόραση ασχολούμαστε εκεί στα λημέρια της Nokia και μας βλέπω με κανένα ζουρλομανδύα αν δε χαλαρώσουμε λίγο! :lol:

Με την motorola δεν έχεις τέτοια προβλήματα.Αλλά αν αλλάξεις γνώμη μετά σε ενημερώνω ότι πρέπει να λιώσεις το internet στο ψάξιμο για να βρεις κάτι συμβατό στο κινητό σου.

 

Και κάτι τελευταίο, γνωρίζετε αν μπορώ με το καλώδιο να στείλω στο L9 όλες τις επαφές που έχω στο Nokia N72; Θέλω να πω, είναι συμβατά τα contacts τους ή θα πρέπει να περάσω χειροκίνητα 300+ επαφές; :cry:

Θα έλεγα όχι.Μπορεί να γίνεται αν τα συγχρονίσεις και τα 2 μέσω outlook αλλά θα έλεγα ότι θα σου βγει η παναγία να το καταφέρεις αυτό με το motorola.Ωστόσο ίσως μπορέσεις να τις αντιγράψεις εύκολα μέσω bluetooth.

 

Πάντως αν θες την γνώμη μου κάνεις downgrade..Για να πάρεις moto είτε το κάνεις λόγω desing είτε λόγω modding ή απλά δεν το κάνεις.Η μοτορόλα είναι χειρότερη σε οποιοδήποτε άλλο θέμα.Μα από service, υποστήξριξη κλπ..

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα στο απαντήσει κάποιος που το έχει

 

 

Με την motorola δεν έχεις τέτοια προβλήματα.Αλλά αν αλλάξεις γνώμη μετά σε ενημερώνω ότι πρέπει να λιώσεις το internet στο ψάξιμο για να βρεις κάτι συμβατό στο κινητό σου.

 

 

Θα έλεγα όχι.Μπορεί να γίνεται αν τα συγχρονίσεις και τα 2 μέσω outlook αλλά θα έλεγα ότι θα σου βγει η παναγία να το καταφέρεις αυτό με το motorola.Ωστόσο ίσως μπορέσεις να τις αντιγράψεις εύκολα μέσω bluetooth.

 

Πάντως αν θες την γνώμη μου κάνεις downgrade..Για να πάρεις moto είτε το κάνεις λόγω desing είτε λόγω modding ή απλά δεν το κάνεις.Η μοτορόλα είναι χειρότερη σε οποιοδήποτε άλλο θέμα.Μα από service, υποστήξριξη κλπ..

 

'Οσον αφορά το θέμα κουσούρι, το μόνο που βρίσκω εγώ είναι ότι κολλάνε λίγο τα πλήκτρα όταν ειδικά γράφεις sms.

Επίσης πιστεύω ότι πανεύκολα μέσω outlook θα μεταφέρεις τις επαφές σου , ποτέ κανένα motorola δεν μου δημιούργησε κανένα πρόβλημα σε αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν θες την γνώμη μου κάνεις downgrade..Για να πάρεις moto είτε το κάνεις λόγω desing είτε λόγω modding ή απλά δεν το κάνεις.Η μοτορόλα είναι χειρότερη σε οποιοδήποτε άλλο θέμα.Μα από service, υποστήξριξη κλπ..

 

Δεν είχα ποτέ άλλο κινητό εκτός από Motorola και δεν το έχω μετανιώσει.

Ναι, είναι πολύ καλά από άποψης design και modding αλλά ας μην ξεχνάμε την ποιότητα σήματος, ομιλίας καθώς και κατασκευής. Επίσης να σημειώσω ότι αν εξαιρέσω την τρέχουσα περίπτωση όπου περιμένω εδώ και δύο εβδομάδες ένα ανταλλακτικό λαστιχάκι για το V9 μου δεν είχα ποτέ πρόβλημα όποτε χρειάστηκα υποστήριξη από το Motorola Service Center.

Το L9 το σκέφτομαι για αναβάθμιση του L7 της γυναίκας μου, το άλλο υποψήφιο είναι το U9.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το κατάλληλο θέμα για να τα πούμε αυτά εδώ αλλά ποιότητα σήματος δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα ότι μάρκα κινητού και να έχω χρησιμοποιήσει.Μπορεί βέβαια να φταίει ότι η cosmote έχει πολύ καλή κάλυψη.Τώρα για ποιότητα κατασκευής έχω ακούσει για παρτίδες που ήταν προβληματικές, εμένα και τα 2 clamshell motos που είχα είχαν φοβερό τζόγο και στο ένα χάλασε 3 φορές η οθόνη.Καλά από service η moto είναι μακράν η καλύτερη.Κατά καιρούς γράφουν τα παιδιά ιστορίες φρίκης με το service.

 

Αν και είμαι motorolakias η εταίρια (στην ελλάδα) έχει μέγιστα προβλήματα.Ενώ αν πάρεις Nokia ξέρεις ότι είναι εγγύηση η εταιρία.Απλά το αναφέρω για να ζυγίσει ο stefidis τα υπέρ και τα κατά.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,ενδιαφερον κινητο,τι περιεχει η συσκευασια?ΠΧ ακουστικα??Ευχαριστω...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και αγόρια σας υπερευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας και μπορώ να πω πως με βοήθησαν πάρα πολύ! Το τηλέφωνο θα το πάρω και αυτό είναι το μόνο σίγουρο, απλά ήθελα να μάθω μερικά παραπάνω πράγματα από κάποιους που γνωρίζουν, αφού εκτός από ένα L6 που είχα πάρει πέρυσι για τη μητέρα μου δεν είχα ΠΟΤΕ μου motorola και δεν έχω την παραμικρή ιδέα!

 

Από άποψη design είναι όντως κατά πολύ ανώτερα από τα Nokia αν εξαιρέσουμε κάποια μοντέλα από τις σειρές 7xxx και 8xxx! Άλλωστε το design είναι αυτό που με τράβηξε στο συγκεκριμένο τηλέφωνο! Φαίνεται απίστευτα μουράτο και αν κρίνω από το L6, πρέπει να έχουν χρησιμοποιηθει και κορυφαία υλικά (επιφάνειες, καπάκια κ.λπ.)! Όταν άνοιξα τη συσκευασία του L6 έπαθα ζημιά! Πρώτη φορά στη ζωή μου είδα μεταλλικά μέρη σε κινητό τηλέφωνο!

 

Τέλος μου δημιουργήθηκε και μια απορία από τις απαντήσεις σας! Όταν λέτε modding τι ακριβώς εννοείτε; :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Modding είναι το πείραγμα του λογισμικού του κινητού.Κυκλοφορούν πληθώρα προγραμμάτων για modding στα motorola.Και υπάρχει ένας τεράστιος αριθμός forum και ανθρώπων που ασχολούνται αποκλειστικά με το modding των motorola.

 

Πχ Τα motorola δεν μπορούν να βάλουν μόνιμη αναφορά παράδοσης.Όμως με λίγο modding μπορεί να γίνει εφικτό.

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Modding είναι το πείραγμα του λογισμικού του κινητού.Κυκλοφορούν πληθώρα προγραμμάτων για modding στα motorola.Και υπάρχει ένας τεράστιος αριθμός forum και ανθρώπων που ασχολούνται αποκλειστικά με το modding των motorola.

 

Πχ Τα motorola δεν μπορούν να βάλουν μόνιμη αναφορά παράδοσης.Όμως με λίγο modding μπορεί να γίνει εφικτό.

 

Σηκώνει πολύ ψάξιμο δηλαδή η υπόθεση! Ωραία, καιρός να μάθουμε και καινούρια πράγματα... Παιδιά αύριο βράδυ το παίρνω και από βδομάδα ετοιμαστείτε να σας βομβαρδίσω με ερωτήσεις! :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,ενδιαφερον κινητο,τι περιεχει η συσκευασια?ΠΧ ακουστικα??Ευχαριστω...

 

H συσκευασία περιλαμβάνει stereo ακουστικά,καλώδιο usb,κάρτα μνήμης (64MB νομίζω)και cd motorola phone tools.

Link to comment
Share on other sites

H συσκευασία περιλαμβάνει stereo ακουστικά,καλώδιο usb,κάρτα μνήμης (64MB νομίζω)και cd motorola phone tools.

 

Στο δικό μου είχε την 1GB μέσα.

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Ωραια και κατι αλλο,απο ποιοτητα και ενταση mp3 μεσω ακουστικων πως παει??Θενκς αγκεν...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...