Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6110 Navigator


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολυ χαλια η μπαταρια. Εχω ξενερωσει ασχημα. ουτε 24ωρο δε μου βγαζει και το κλεινω τη νυχτα. Βρηκα μια μεγαλυτερης χωρητικοτητας αλλα δεν ειναι της Νοκια φυσικα.. να το ρισκαρω?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πόσο μιλάτε ρε παιδιά και σας κρατάει τόσο λίγο η μπαταρία;

Το δικό μου με 20 λεπτάομιλία την ημέρα πάει 4 ημέρες σε κάθε γέμισμα...

Link to comment
Share on other sites

Πολυ χαλια η μπαταρια. Εχω ξενερωσει ασχημα. ουτε 24ωρο δε μου βγαζει και το κλεινω τη νυχτα. Βρηκα μια μεγαλυτερης χωρητικοτητας αλλα δεν ειναι της Νοκια φυσικα.. να το ρισκαρω?

 

Βάλε τον task manager και δες μήπως έχεις περάσει κάποια εφαρμογή η οποία τρέχει συνέχεια στο υπόβαθρο και σου καταναλώνει μπαταρία. Είναι πολύ μικρή η αναμονή που σου βγάζει. Δεν είναι φισιολογικό.

 

Κατα την άποψή μου, μην το ρισκάρεις να παρεις μούφα μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο μιλάτε ρε παιδιά και σας κρατάει τόσο λίγο η μπαταρία;

Το δικό μου με 20 λεπτάομιλία την ημέρα πάει 4 ημέρες σε κάθε γέμισμα...

Σοβαρα? Για το 6110 μιλαμε παντα!

Το GRS δεν το χρησημοποιεις καθολου?

Εμενα το πολυ 2 μερες..

Link to comment
Share on other sites

εμενα της κοπελας μου κραταει 2 μερες με χρηση gps αλλιως 3...
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Καλά το κουφό έγινε σήμερα

Ρύθμισα την λειτουργία δικτύου σε GSM μόνο αντί της διπλής λειτουργίας και το σήμα είναι οκ 5/5. :hypno:

Τηλεφώνησα και στην Νοκια και μου είπαν ότι το ίδιο συμβαίνει και στο Ν65.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω πάντα σε GSM μόνο και δεν έχω ποτέ πρόβλημα. Έτσι επιτυγχάνεται και μεγαλύτερη αυτονομία.
Link to comment
Share on other sites

Καλά το κουφό έγινε σήμερα

Ρύθμισα την λειτουργία δικτύου σε GSM μόνο αντί της διπλής λειτουργίας και το σήμα είναι οκ 5/5. :hypno:

Τηλεφώνησα και στην Νοκια και μου είπαν ότι το ίδιο συμβαίνει και στο Ν65.

Είναι λογικό διότι σε περιοχές που είναι στο μεταίχμιο ανάμεσα στο 3Gκαι στο GSM να έχεις προβλήματα.

Καλύτερα που το γύρισες στο GSM μόνο, θα κάνεις και εξοικονόμηση μπαταρίας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω πάντα σε GSM μόνο και δεν έχω ποτέ πρόβλημα. Έτσι επιτυγχάνεται και μεγαλύτερη αυτονομία.

Δεν σου πήγε χτες στο μυαλό να μου το γράψεις που είχα το πρόβλημα, σήμερα μου το επιβεβαιώνεις, αφού έφαγα το κεφάλι μου να βρώ τι φταίει :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου πήγε χτες στο μυαλό να μου το γράψεις που είχα το πρόβλημα, σήμερα μου το επιβεβαιώνεις, αφού έφαγα το κεφάλι μου να βρώ τι φταίει :D

 

Σου είπα οτι πρόβλημα θα υπήρχε αν με την ίδια κάρτα SIM, σε δυο διαφορετικές συσκευές, και οι δύο στο ίδιο δίκτυο (πχ 3G ή GSM και οι 2) είχαν διαφορά στο σήμα. Γιατί αν η μια είναι σε GSM και η άλλη σε 3G τότε υπάρχουν πολλές πιθανότητες αυτή με GSM να έχει καλύτερο σήμα. Αυτά είναι αυτονόητα. :D :p

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν μπορει να χρησιμοποιηθει

ο φορτιστης αυτοκινητου LCH-12 μαζι με τον

adaptor CA-44

ειναι συμβατος με το 6110?

η θα εχουμε προβλημα

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Αποστέλλοντας σε κάποιους διάφορα files μέσω blue tooth καταχωρείται το name τους σε μια λίστα. Πλέον κάθε φορά που επιλέγω "αποστολή μέσω blue tooth" αυτά τα names εμφανίζονται ως δυνατές επιλογές. Με ποιο τρόπο μπορώ να σβήσω αυτά τα names στα οποία έστειλα files κατά το παρελθόν??

ευχαριστώ

 

ακόμα δε βρήκα λύση τελικώς...

έχει κανείς πρόταση?

thanks

Link to comment
Share on other sites

οταν κανουμε update του λογισμικου σβηνοντε τα παντα και κανεις ολες τισ προσωπικες σου ρυθμισεις απο την αρχη?

Ακριβώς!!! :)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!!! :)

 

 

Δεν είναι αλήθεια!!

Εγω έκανα backup στη κάρτα μνήμης και το κινητό μου ηταν μια χαρα απο ρυθμισεις και αρχεια και τα όλα του!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αλήθεια!!

Εγω έκανα backup στη κάρτα μνήμης και το κινητό μου ηταν μια χαρα απο ρυθμισεις και αρχεια και τα όλα του!!!

Μα ο φίλος GV_ ρώτησε αν χώνονται...

Τι ακριβώς δεν είναι αλήθεια;:what:

Και φυσικά μπορείς να πάρεις back up και μετά να τα επαναφέρεις όλα, είναι ευνόητο!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να αναβαθμίσεις το κινητό σου, κάνεις ακριβώς αυτό. Αν θέλεις να το καθαρίσεις όμως είτε γιατί σου παρουσίασε πρόβλημα είτε γιατί έχει γίνει αργό ή οτιδήποτε άλλο, επαναφέροντας το back up, επανέρχονται και τα προβλήματα. Γενικά πάντως, η λήψη αντιγράφου ασφαλείας μέσω του μενού μνήμη, είναι μια πολύ χρήσιμη διαδικασία.
Link to comment
Share on other sites

Βάλε τον task manager και δες μήπως έχεις περάσει κάποια εφαρμογή η οποία τρέχει συνέχεια στο υπόβαθρο και σου καταναλώνει μπαταρία. Είναι πολύ μικρή η αναμονή που σου βγάζει. Δεν είναι φισιολογικό.

 

Κατα την άποψή μου, μην το ρισκάρεις να παρεις μούφα μπαταρία.

 

 

φίλε με ποιον τρόπο επιλέγεις το task manager να "βλέπει" το κινητό ?

 

άστο κατάλαβα

Link to comment
Share on other sites

εχ8ες που αγορασα το κινητο μολις του εβαλα να βρει δορυφορο για πρωτη φορα το εκανε μεσα σε 3 λεπτα!

σημερα δεν βρισκει με τιποτα!

εχ8ες βεβαια το σκαλιζα οποτε μπορειται να μου πειτε τι πρεπει να ισχυει για να τσεκαρω αν ολες οι ρυθμισεις ειναι ολες οκ?

 

 

ακυρο παιδια μολις βρηκε το ρημαδι!!!!! :-)

Link to comment
Share on other sites

οταν κανουμε update του λογισμικου σβηνοντε τα παντα και κανεις ολες τισ προσωπικες σου ρυθμισεις απο την αρχη?

 

όλα είναι όπως τα είχες

Link to comment
Share on other sites

Μα ο φίλος GV_ ρώτησε αν χώνονται...

Τι ακριβώς δεν είναι αλήθεια;:what:

Και φυσικά μπορείς να πάρεις back up και μετά να τα επαναφέρεις όλα, είναι ευνόητο!

 

όλα είναι όπως τα είχες

 

telika ti isxuei???

 

επισης μαζεψα ενα πακετο ερωτησεων για να μην ρωτα ενα ενα και κουραζω.

 

1) η οθονη μετα απο 90 δευτερολεπτα σβηνει για εξοικονομιση μπαταριας. αυτο δεν μορει να ακυρω8ει?

 

2) δεν μπορω για καποιο λογο να κανω αξιοπιστη συσκευη το pc.

 

3) στον χαρτη ενω στα ενδιαφεροντα εχω ενεργοποιημενα τα παντα εμφανιζει μονο τα πρατηρια (αθηνα)

γιατι?

 

4) στην επιφανεια εργασιας του κινητου κατω απο τις συντομευσεις αναφερει οτι σημερα δεν εχει καμια

καταχωρηση. αυτο πως μπορω να το κανω να μην εμφανιζεται?

 

5) η εκθεση δεν εχει ξεχωριστο εικονιδιο για την μνημη τηλεφωνου και καρτας μνημης οπως το 6600?

Link to comment
Share on other sites

telika ti isxuei???

Φίλε μετά από αναβάθμιση χάνεις τα πάντα από τη μνήμη της συσκευής. Ωστόσο στο Ν82 και 6120c αναφέρθηκε πως δεν έχασαν τα δεδομένα τους μερικοί χρήστες.

Δεν ξέρω 100% και το 6110 αποτελεί εξαίρεση όπως τα Ν82/6120c και δεν χάνονται τα δεδομένα, ας πει κάποιος που έχει κάνει αναβάθμιση.

 

4) στην επιφανεια εργασιας του κινητου κατω απο τις συντομευσεις αναφερει οτι σημερα δεν εχει καμια

καταχωρηση. αυτο πως μπορω να το κανω να μην εμφανιζεται?

Όχι δεν γίνεται. Ή θα τα βγάλεις όλα ή κανένα.

 

5) η εκθεση δεν εχει ξεχωριστο εικονιδιο για την μνημη τηλεφωνου και καρτας μνημης οπως το 6600?

Όχι, δεν είναι σαν του 6600. Τα αρχεία που βρίσκονται στη κάρτα μνήμης συνοδεύονται με ένα εικονιδικιάκι σε σχήμα μνήμης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

telika ti isxuei???

Όπως είπε και ο Χρήστος, γενικά, όταν κάνεις αναβάθμιση, η συσκευή επανέρχεται στην ίδια κατάσταση με αυτή όταν την παίρνεις πρώτη φορά στα χέρια σου. Το Ν82 ήταν το πρώτο στο οποίο δεν έχανες τις ρυθμίσεις. Τώρα, όπως φαίνεται, το ίδιο θα αρχίσει να ισχύει και στα υπόλοιπα 3rd edition μιας και, όπως λένε τα παιδιά, συμβαίνει στο 6120 και στο 6110.

 

1) η οθονη μετα απο 90 δευτερολεπτα σβηνει για εξοικονομιση μπαταριας. αυτο δεν μορει να ακυρω8ει?

Πήγαινε στις ρυθμίσεις, στην αναμονή και δες αν έχει ρύθμιση για λειτουργία νάρκης. ΑΝ έχει, βάλτο στο όχι, αλλιώς δεν μπορείς να επιλέξεις να μην σβήνει η οθόνη. Στο 6120 πχ δεν γίνεται να το απενεργοποιήσεις.

 

2) δεν μπορω για καποιο λογο να κανω αξιοπιστη συσκευη το pc.

Όταν στέλνεις κάτι απο το κινητό σου στον υπολογιστή ή το αντίθετο, βάλε έναν κωδικό, θα είναι ο ίδιος και στο κινητό και στον υπολοιστή. Μετά θα μπορείς να την κάνεις αξιόπιστη συσκευή. Σε εμένα, με XP SP2 μόνο έτσι γίνεται.

 

3) στον χαρτη ενω στα ενδιαφεροντα εχω ενεργοποιημενα τα παντα εμφανιζει μονο τα πρατηρια (αθηνα), γιατι?

Μπορεί η κατηγορία να υπάρχει στις ρυθμίσεις, αλλά δε σημαίει οτι υπάρχουν περασμένα όλα τα POIs. Πχ αν επιλέξεις να βλέπεις εκκλησίες αλλά δεν υπάρχουν περασμένα τα αντίστοιχα POI, δε θα σου εμφανίσει κάποια στο χάρτη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...