Jump to content

[Επίσημο] Nokia Ε65


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω και 2 ημερες σταματησε να λειτουργει ο φωτισμος στα κατω πληκτρα (αυτα που ειναι καλυμενα).

 

Τα ίδια και σε μένα. :cry: Ένα μήνα μετά την αγορά σταμάτησε να ανάβει το πληκτρολόγιο. Και επειδή δεν εμπιστεύομαι κανέναν άσχετο να βάλει χέρι σε ολοκαίνουργιο κινητό, προτιμώ να το αφήσω έτσι. (Πάντως με σβηστό φωτισμό, το βουητό από τα πλήκτρα ακούγεται ακόμα. :mad:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα ίδια και σε μένα. :cry: Ένα μήνα μετά την αγορά σταμάτησε να ανάβει το πληκτρολόγιο. Και επειδή δεν εμπιστεύομαι κανέναν άσχετο να βάλει χέρι σε ολοκαίνουργιο κινητό, προτιμώ να το αφήσω έτσι. (Πάντως με σβηστό φωτισμό, το βουητό από τα πλήκτρα ακούγεται ακόμα. :mad:)

απο την οθονη ειναι το βουητο, αν καταλαβα καλα για ποιο βουητο λες.

ουτε με δυνατο φωτισμο περιβαλλοντος δεν αναβουν τα πληκτρα;

Link to comment
Share on other sites

χωρις καθολου φωτισμο θα επρεπε να αναβουν...

 

αμα ο φωτισμος περιβαλλοντος ειναι δυνατος λογικο ειναι να μην αναβουν...

ναι το αναποδο εννοουσα :p

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και σε μένα. :cry: Ένα μήνα μετά την αγορά σταμάτησε να ανάβει το πληκτρολόγιο. Και επειδή δεν εμπιστεύομαι κανέναν άσχετο να βάλει χέρι σε ολοκαίνουργιο κινητό, προτιμώ να το αφήσω έτσι. (Πάντως με σβηστό φωτισμό, το βουητό από τα πλήκτρα ακούγεται ακόμα. :mad:)

To έχει πάθει κι ενας φίλος μου. Το έστειλε όμως πίσω (το είχε πάρει απο κατάστημα Voda) για να να του το φτιάξουν. Του είπαν οτι θα το έχουν πίσω σε 2 βδομάδες περίπου...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ποσο κραταει η μπαταρια του Ε65? σημερα που μηλουσα με των αδερφο μου που το πηρε προσφατα μου ειπε οτι του κραταει μια ημερα, μηπως εχει καποιο προβλημα? :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ποσο κραταει η μπαταρια του Ε65? σημερα που μηλουσα με των αδερφο μου που το πηρε προσφατα μου ειπε οτι του κραταει μια ημερα, μηπως εχει καποιο προβλημα? :)

 

εξαρταται τη χρηση, αλλα μια μερα με τιποτα!

 

εμενα 2-3 μερες, τα εχω γραψει και παραπανω...η μπαταρια απλα ειναι κορυφη, οτι καλυτερο ειχα ποτε σε symbian:)

Link to comment
Share on other sites

Δευτερα πρωί πρωί θα το παω για φτιαξιμο 10 ημερες το εχει ο αδερφος μου και αρχισαν τα προβληματα :(
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

απο την οθονη ειναι το βουητο, αν καταλαβα καλα για ποιο βουητο λες.

ουτε με δυνατο φωτισμο περιβαλλοντος δεν αναβουν τα πληκτρα;

 

Δε ξέρω από που είναι, αλλά βουίζει μόνο όταν είναι ανοιχτό το slide. Σε όλα τα E65 πιστεύω υπάρχει αυτό το πρόβλημα, όχι μόνο στο δικό μου.

Στον φωτισμό αντιδρούν κανονικά μόνο τα εξωτερικά πλήκτρα. Τα εσωτερικά από τότε που έσβησαν δε ξανα άναψαν.

 

To έχει πάθει κι ενας φίλος μου. Το έστειλε όμως πίσω (το είχε πάρει απο κατάστημα Voda) για να να του το φτιάξουν. Του είπαν οτι θα το έχουν πίσω σε 2 βδομάδες περίπου...

 

Από την αρχή δεν άναβαν ή σταμάτησαν στη συνέχεια;

Θα χαιρόμουν πολύ αν μετά από 2 βδομάδες μας απαντήσεις τι έγινε. Ίσως αλλάξω γνώμη και το στείλω κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

εχει ενας φιλος μου το κινητο αλλα ειναι vodafone και οταν βαζω τον product code στο site της νοκια μου λεει οτι εχω γραψει λαθος!!Τι μπορω να κανω για να περασω την καινουργια αναβάθμιση??Νεμεσις?Αν αυτη ειναι η μονη λυση επηρεαζει την εγγυηση?κι αν το κανω υπαρχει περιπτωση να εξαφανιστει ολο το μενου της vodafone και να ειναι σαν ενα Ε65 απο alpha copy?
Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή δεν άναβαν ή σταμάτησαν στη συνέχεια;

Θα χαιρόμουν πολύ αν μετά από 2 βδομάδες μας απαντήσεις τι έγινε. Ίσως αλλάξω γνώμη και το στείλω κι εγώ.

Στην αρχή δούλευαν κανονικά, μετά σταμάτησαν...

 

Μόλις έχω νεότερα θα ενημερώσω :)

 

 

Αυτό που δεν ξέρω ειναι αν το πρόβλημα οφείλεται σε καμένο κύκλωμα ελέγχου των led, ή σε προβληματικό αισθητήρα φωτεινότητας... :!:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχει ενας φιλος μου το κινητο αλλα ειναι vodafone και οταν βαζω τον product code στο site της νοκια μου λεει οτι εχω γραψει λαθος!!Τι μπορω να κανω για να περασω την καινουργια αναβάθμιση??Νεμεσις?Αν αυτη ειναι η μονη λυση επηρεαζει την εγγυηση?κι αν το κανω υπαρχει περιπτωση να εξαφανιστει ολο το μενου της vodafone και να ειναι σαν ενα Ε65 απο alpha copy?

Θα χάσεις την εγγύηση, αν προχωρήσεις στη διαδικασία με το Nemesis.

Σου τη παραθέτω και εσύ αποφασίζεις.

 

 

Για να βγάλεις το Vodafone Live θα πρέπει να ακολουθήσεις πιστά αυτό τον οδηγό, βάζοντας όμως αυτό το product code: 0542346.

  • Το Nemesis Service Suite το κατεβάζεις από εδώ.
  • Το Nokia Software Updater το κατεβάζεις από εδώ.

Σημείωση 1: Ο οδηγός που αναγράφω, αναφέρεται στο N73, αλλά η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια.

Σημείωση 2: Κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης δεν πειράζεις το κινητό για κανένα λόγο.

Σημείωση 3: Για να δουλέψει το NSS θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει στον υπολογιστή σου το Nokia PC Suite και να έχεις συνδεθεί τουλάχιστον μια φορά με αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Θα χάσεις την εγγύηση, αν προχωρήσεις στη διαδικασία με το Nemesis.

Σου τη παραθέτω και εσύ αποφασίζεις.

 

 

Για να βγάλεις το Vodafone Live θα πρέπει να ακολουθήσεις πιστά αυτό τον οδηγό, βάζοντας όμως αυτό το product code: 0542346.

  • Το Nemesis Service Suite το κατεβάζεις από εδώ.
  • Το Nokia Software Updater το κατεβάζεις από εδώ.

Σημείωση 1: Ο οδηγός που αναγράφω, αναφέρεται στο N73, αλλά η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια.

Σημείωση 2: Κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης δεν πειράζεις το κινητό για κανένα λόγο.

Σημείωση 3: Για να δουλέψει το NSS θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει στον υπολογιστή σου το Nokia PC Suite και να έχεις συνδεθεί τουλάχιστον μια φορά με αυτό.

 

ναι την ξερω την διαδικασια..Αλλα γιατι να χαθει η εγγυηση?δεν μπορω να ξανααλαξω product code?θα το δουν?

Δηλαδη αν το κινητο ειναι vodafone live εισαι υποχρεωμενος να μην αναβαθμισεις ποτε?

Link to comment
Share on other sites

ναι την ξερω την διαδικασια..Αλλα γιατι να χαθει η εγγυηση?δεν μπορω να ξανααλαξω product code?θα το δουν?

Δηλαδη αν το κινητο ειναι vodafone live εισαι υποχρεωμενος να μην αναβαθμισεις ποτε?

Έτσι έχουν τα πράγματα, χάνεις την εγγύηση!

Μπορείς να ξαναβάλεις αυτό που είχε, αλλά την non branded αναβάθμιση πως την έβαλες... θα σε πάρουν χαμπάρι αν χρειαστεί να το πας για service.

 

Για να αναβαθμίσεις θα πρέπει να περιμένεις να βγάλει αναβάθμιση η Vodafone,πράγμα το οποίο καθυστερεί πού να το κάνει ή δεν το κάνει ποτέ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

η αναβαθμιση της vodafone δεν υπαρχει τροπος να ξαναμπει ε?

Όχι διότι θα είναι πιο παλιά έκδοση από αυτή που θα έχεις...

Είναι γνωστό το ότι δεν γίνεται downgrade.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

το οτι χανεται η εγγυηση φανταζομαι ισχυει μονο για τα vodafone branded ε?

 

για τα "κανονικα" δεν χανεται η εγγυηση με την αλλαγη product code, σωστα?

Link to comment
Share on other sites

το οτι χανεται η εγγυηση φανταζομαι ισχυει μονο για τα vodafone branded ε?

 

για τα "κανονικα" δεν χανεται η εγγυηση με την αλλαγη product code, σωστα?

Ναι ακριβώς, χάνεται μόνο όταν κάνεις αλλαγή σε branded συσκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ε65 και έχω δύο προβλήματα.

1) Μου κάνει συχνά επανεκκίνηση από μόνο του.

2) Ενώ είναι αναμμένο κανονικά το κινητό και έχει βρει το δίκτυο, με παίρνουν τηλέφωνο και λέει η κοπελιά της Vodafone ότι το έχω απενεργοποιημένο (πολύ πιθανόν να το κάνει μετά από κάποια επανεκκίνηση που κάνει από μόνο του).

 

Το τηλέφωνο το έχω ενάμιση μήνα, πριν μία εβδομάδα του άλλαξα και κάρτα SIM και η έκδοση του λογισμικού που "τρέχει" είναι: 1.0633.58.02, 16/01/07, RM-208.

 

Όποιος έχει καμιά ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει ας βοηθήσει ρε παιδιά.

When you go, you gotta go...!
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ε65 και έχω δύο προβλήματα.

1) Μου κάνει συχνά επανεκκίνηση από μόνο του.

2) Ενώ είναι αναμμένο κανονικά το κινητό και έχει βρει το δίκτυο, με παίρνουν τηλέφωνο και λέει η κοπελιά της Vodafone ότι το έχω απενεργοποιημένο (πολύ πιθανόν να το κάνει μετά από κάποια επανεκκίνηση που κάνει από μόνο του).

 

Το τηλέφωνο το έχω ενάμιση μήνα, πριν μία εβδομάδα του άλλαξα και κάρτα SIM και η έκδοση του λογισμικού που "τρέχει" είναι: 1.0633.58.02, 16/01/07, RM-208.

 

Όποιος έχει καμιά ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει ας βοηθήσει ρε παιδιά.

Κάνε αναβάθμιση, η τελευταία έκδοση είναι η 2.0633.65.01.

 

Για να κάνεις αναβάθμιση χρειάζεσαι το Nokia Software Updater.

Το κατεβάζεις από εδώ.

Σχετικός οδηγός υπάρχει εδώ.

Για τυχών ερωτήσεις , μπορείς να καλυφθείς και από το Device update FAQ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

EiksrvBackdrop, BVKeysApp, SysAp & Anykey... Σας λένε κάτι?

 

P.S. Μ' έχει τρελάνει!! Κάθε 3 λεπτά συνδέεται!!

 

Κανένας να βοηθήσει να σταματήσουν οι συνεχόμενες συνδέσεις?

 

EDIT: Τελικά ήταν το Mail for Exchange το οποίο είχε από default να κάνει check κάθε 15'... Και όχι μόνο συνδεόταν αλλά δεν κατέβαζε και τίποτα... :)

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αναβάθμιση, η τελευταία έκδοση είναι η 2.0633.65.01.

 

Για να κάνεις αναβάθμιση χρειάζεσαι το Nokia Software Updater.

Το κατεβάζεις από εδώ.

Σχετικός οδηγός υπάρχει εδώ.

Για τυχών ερωτήσεις , μπορείς να καλυφθείς και από το Device update FAQ.

 

Φίλε μου έκανα ότι μου είπες και το Nokia Software Updater μου λέει ότι "Δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις λογισμικού για το τηλέφωνο σας" :confused:

When you go, you gotta go...!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έκανα ότι μου είπες και το Nokia Software Updater μου λέει ότι "Δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις λογισμικού για το τηλέφωνο σας" :confused:

Μήπως η συσκευή σου είναι Vodafone Live;

Αν όχι, τι product code έχεις; Μπορείς να το δεις στην ετικέτα πίσω από την μπαταρία, είναι ένας επταψήφιος κωδικός.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η συσκευή σου είναι Vodafone Live;

Αν όχι, τι product code έχεις; Μπορείς να το δεις στην ετικέτα πίσω από την μπαταρία, είναι ένας επταψήφιος κωδικός.

 

Ναι είναι Vodafone Live! Μην μου πεις ότι έχω πρόβλημα!!! :(

When you go, you gotta go...!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...