Jump to content

[Επίσημο] Nokia Ε65


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα πρέπει να πας στο σημείο πρόσβασης που αντιστοιχεί στο router σου.

Για να το κάνεις αυτό θα πας στις Ρυθμίσεις > Σύνδεση > Σημεία πρόσβασης, θα βρεις και θα επιλέξεις αυτό που θέλεις και θα πατήσεις Επιλογές > Επεξεργασία > Ρυθμ. ασφαλ. WLAN > Ρυθμ. κλειδιού WEP > Κλειδί WEP.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κάνε reset το router σου, σβήσε το σημείο πρόσβασης απο το κινητό σου και ξανακάνε τη διαδικασία απο την αρχή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα απέκτησα το E65 και έχω τις εξής απορίες:

 

1) Γιατί αργεί τόσο πολύ να ανοίξει (να κάνει boot); Δεν είχα ποτέ ξανά άλλο κινητό με Symbian και δε ξέρω αν αυτό είναι φυσιολογικό...

 

2) Ενώ (στην ενεργή αναμονή) μου εμφανίζει "Απενεργ. σάρωσης WLAN" κάθε τόσο, από μόνο του, μου εμφανίζει το μενού επιλογής δικτύου...Αυτό γίνεται για 3 συνεχόμενες φορές (όπου αντίστοιχα πατάω 3 φορές ακύρωση) και μετά για κάμποση ώρα δεν ξαναεμφανίζεται...Έχω κάποια ρύθμιση λάθους; Παρεπιπτόντως έχω το τελευταίο firmware εγκατεστημένο.

 

3) Είχα συνηθίσει στα μέχρι τώρα NOKIA που είχα, όταν πάω να στείλω μήνυμα, να έχω τη δυνατότητα (συντόμευση) να στείλω SMS σε παραλήπτη που έχω ξαναστείλει πρόσφατα. Στο E65 δεν το έχω βρει αυτό. Είναι δυνατό να γίνει;

 

4) Υπάρχει χρονόμετρο στο κινητό; Αν όχι, υπάρχει σχετική εφαρμογή που μπορώ να κατεβάσω από κάπου;

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για το χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε. :)

 

1.Αργεί γιατί φορτώνει το λειτουργικό. Όλα τα παλιότερα series 60 αργούν να ανοίξουν. ΑΠο το Ν82 και πιο πολύ το Ε51, έχουν γινει πολύ πιο γρήγορα.

 

2.Μήπως έχεις περάσει το worldmate; Ψάξε στις ρυθμίσεις και θέσε αναζήτηση ποτέ.

 

3.Δεν γίνεται αυτό στα series 60. Δυστυχώς.

 

4.Βάλε το Handy Clock. Χρονόμετρο, αντίστροφη, ξυπνητήρια, παγκόσμια ώρα και άλλα καλούδια. Πολύ καλή εφαρμογή.

 

Επειδή όπως λες είσαι καινούριος στο series 60, διάβασε to S60 Platform FAQ. Θα σε βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε. :)

2.Μήπως έχεις περάσει το worldmate; Ψάξε στις ρυθμίσεις και θέσε αναζήτηση ποτέ.

 

Δεν έχω εγκαταστήσει ακόμη κάποια extra εφαρμογή, αν αυτό εννοείς (εκτός αν το worldmate προϋπάρχει στο κινητό, και το ενεργοποίησα κατά λάθος)...

 

Καλορίζικο φίλε. :)4.Βάλε το Handy Clock.

 

Ωραία!!! Από πού το κατεβάζω; Έχεις να μου προτείνεις καμιά σελίδα με καλές εφαρμογές;

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησα ήδη στο προηγούμενο ποστ. Δες το λινκ που έδωσα και συγκεκριμένα το ποστ 7.
Link to comment
Share on other sites

Έχω κι άλλη μια (ψιλο-σημαντική) ερώτηση...

 

Από την πρώτη στιγμή που το χρησιμοποίησα, έχω την αίσθηση ότι το ακουστικό του δεν είναι και τόσο καλό. Σε σχέση με όλα τα ΝΟΚΙΑ που είχα μέχρι τώρα, θεωρώ ότι έχει μάλλον το χειρότερο ακουστικό.

Η ομιλία ακούγεται λίγο "μπουκωμένη" και μερικές φορές (αν και αυτό εξαρτάται και από το τηλ του άλλου) σαν να παραμορφώνει. Η ουσία είναι ότι δεν ακούω πάντα καθαρά τι μου λένε, γεγονός που είναι ενοχλητικό μιας και χρειάζεται να ζητάω συχνά από το συνομιλητή μου να επαναλάβει αυτό που μου είπε...

 

Το έχει παρατηρήσει κι άλλος αυτό, ή πρέπει να επισκευθώ επειγόντως ΩΡΛ; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια έκδοση για το Ε65 : 4.0633.74.00

 

http://www.spaziocellulare.com/News/wp-content/uploads/2008/11/e65v4.jpg

 

more

 

Διαθέσιμη στο NSU και για το ελληνικό product code

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

dmarccos αυτό ήταν απάντηση στο δικό μου post ή απλά ανέφερες ότι υπάρχει νέο update;

 

Γενικά το ανέφερα αλλά είναι μια λύση και για σένα το update

όταν είχα κι εγώ το Ε65 είχα παρατηρήσει αυτό που λές αλλά αν θυμάμαι μετά από update δε μου το ξαναέκανε

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Καινούρια έκδοση για το Ε65 : 4.0633.74.00

 

http://www.spaziocellulare.com/News/wp-content/uploads/2008/11/e65v4.jpg

 

more

 

Διαθέσιμη στο NSU και για το ελληνικό product code

 

Ξερουμε αν ειναι hackable?

Link to comment
Share on other sites

Nokia E65 Firmware 4.0633.74.00

 

Changes:

 

Security

- Improvements to platform security

 

VOIP

- Interoperability improvements with Avaya server

 

WLAN

- Improvements to EAP-PEAP settings

- Improvements to roaming

 

Other changes

- Operator name database updated

- Operator settings database updated

- Time zones update for Venezuela

- Slovenian character encoding improvements

 

Ξερουμε αν ειναι hackable?

 

Nokia E65 Firmware 4.0633.74.00

 

Changes:

Security

- Improvements to platform security

 

συμφωνα με αυτο εχω την εντυπωση

οτι μαλλον οχι.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η συσκευή σου είναι Vodafone Live ή My Cosmos View;

Αν ναι, γι αυτό.

Αν θέλεις μπορείς να κάνεις αυτό ώστε να απαλλαγείς από customization του παρόχου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

οταν το πηρα πριν 10 μηνες το αναβαθμισα πρωτα, και μετα του περσα ολα τα προγραμματα που εχει.

 

αν τωρα λοιπον του κανω αναβαθμιση θα χαθουν?

 

πως να παρω backup?

απο to pcsuite? η στην καρτα να κανω αντιγραφο μνημης τηλεφωνου?

 

με ενδιαφερει να μη χασω επαφες μηνυματα και εγκατεστημενα προγραμματα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα χαθούν.

Κάνε back up και με τους δύο τρόπους.

Μέσω του back up θα επαναφέρεις επαφές, μηνύματα, καταχωρίσεις ημερολογίου, αλλά τις εφαρμογές δεν μπορεί κάνεις να σου εγγυηθεί πως θα λειτουργούν 100% σωστά και απροβλημάτιστα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασέ το από εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η συσκευή σου είναι Vodafone Live ή My Cosmos View;

Αν ναι, γι αυτό.

Αν θέλεις μπορείς να κάνεις αυτό ώστε να απαλλαγείς από customization του παρόχου.

 

ναι ειναι vodafone εκανα τελικα αναβαθμιση στιν καινουργια αλλα μετα που εκανα επαναφορα το μπακαπ που ειχα τραβηξει η vodafone ειναι παλι μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνεις την παραπάνω διαδικασία, το vodafone μενού δεν πρόκειται να φύγει.

 

την εκανα αλλα αλλαξε το Product Code αλλα μετα με το back-up ξαναγυρισε το μενου τις vodafone το Product Code τωρα ειναι το 4.0633.74.00

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...