Jump to content

[Επίσημο] Nokia Ε65


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι είναι Vodafone Live! Μην μου πεις ότι έχω πρόβλημα!!! :(

Έχεις δυστυχώς...:(

 

Οι αναβαθμίσεις των VL συσκευών ακολουθούν τη δική τους "πορεία", που σημαίνει πως είτε βγαίνουν αργότερα (οι πρώτες κυρίως) από τις κανονικές είτε δεν βγαίνουν καθόλου (οι μετέπειτα).

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βγάλεις το VL, χάνοντας όμως την εγγύηση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως το βγάζω το Vodafone Live! χ...κα για την εγγύσηση

Ok τότε...! :)

 

Για να βγάλεις το VL θα πρέπει να ακολουθήσεις πιστά αυτό τον οδηγό, βάζοντας όμως αυτό το product code: 0542346.

  • Το Nemesis Service Suite το κατεβάζεις από εδώ.
  • Το Nokia Software Updater το κατεβάζεις από εδώ.

Σημείωση 1: Ο οδηγός που αναγράφω, αναφέρεται στο N73, αλλά η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια.

Σημείωση 2: Κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης δεν πειράζεις το κινητό για κανένα λόγο.

Σημείωση 3: Για να δουλέψει το NSS θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει στον υπολογιστή σου το Nokia PC Suite και να έχεις συνδεθεί τουλάχιστον μια φορά με αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας κάνει εντύπωση που το Ε65 είναι πιο ακριβό από το Ε51!

οχι ιδιαιτερα, εχει ξανασυμβει.. Ν70 508 ευρω/6680 ~550 ευρω

Link to comment
Share on other sites

re paidia eimai kai go katoxos, kai thelo na rotiso 2 pragmata, pos mporo na do ti software exo? einai para poli argo kai eimai ligo apogoiteumenos, kai i 2 erotisi einai an kano anabatmisi kai exo ta tilefona sto kinito tha xathoun ola?
Link to comment
Share on other sites

re paidia eimai kai go katoxos, kai thelo na rotiso 2 pragmata, pos mporo na do ti software exo? einai para poli argo kai eimai ligo apogoiteumenos, kai i 2 erotisi einai an kano anabatmisi kai exo ta tilefona sto kinito tha xathoun ola?

Την έκδοση λογισμικού που έχεις την βλέπεις πληκτρολογόντας *#0000#. Η τελευταία έκδοση είναι η 2.0633.65.01.

 

Αν κάνεις αναβάθμιση θα χάσεις τα πάντα από τη μνήμη της συσκευής. Καλό θα ήταν να κρατήσεις πρώτα ένα back up με το PC Suite.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

thanks, na sai kala,

an mou epitrepete pritimoume na apenergopoioume to wlan giana min mas troei mpataria? i apenergopoiisi ginetai apo tin kentriki othoni kai patao apla apenergopoisi?

kai gia to sima ego vlepo sto kinito oti leei merikes fores 3g, proteinete na to apenergopoiiso kai auto?

Link to comment
Share on other sites

thanks, na sai kala,

an mou epitrepete pritimoume na apenergopoioume to wlan giana min mas troei mpataria? i apenergopoiisi ginetai apo tin kentriki othoni kai patao apla apenergopoisi?

kai gia to sima ego vlepo sto kinito oti leei merikes fores 3g, proteinete na to apenergopoiiso kai auto?

 

Δες στις Ρυθμίσεις > Σύνδεση > Ασύρματο δίκτυο LAN > Εμφάνιση διαθεσιμότητας > Ποτέ

 

Αν δε σου χρειάζεται το 3G γύρνα το σε GSM

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ε65 και έχω δύο προβλήματα.

1) Μου κάνει συχνά επανεκκίνηση από μόνο του.

2) Ενώ είναι αναμμένο κανονικά το κινητό και έχει βρει το δίκτυο, με παίρνουν τηλέφωνο και λέει η κοπελιά της Vodafone ότι το έχω απενεργοποιημένο (πολύ πιθανόν να το κάνει μετά από κάποια επανεκκίνηση που κάνει από μόνο του).

 

Το τηλέφωνο το έχω ενάμιση μήνα, πριν μία εβδομάδα του άλλαξα και κάρτα SIM και η έκδοση του λογισμικού που "τρέχει" είναι: 1.0633.58.02, 16/01/07, RM-208.

 

Όποιος έχει καμιά ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει ας βοηθήσει ρε παιδιά.

ΚΑΙ ΕΓΩ 1ΜΙΣΗ ΜΗΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩς ΕΚΔΟΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ. ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΜΕ ΤΟ NOKIA UPDATER ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΥΝΗΜΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΕΟΤΕΡΗ ΕΚΔΟΣΗ ΛΟΓΙΑΜΙΚΟΥ. ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΣΤΗΝ NOKIA ΓΙΑ FORMAT-ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι φταίει τελικά και δεν το ρισκάρισα να χάσω την εγγύηση μου. Το πήγα εχθές στη Vodafone για να μου στείλουν στο τεχνικό τμήμα. Υπολογίζω σε κάνα δίμηνο να το ξαναδώ το κινητάκι μου!!! :cry: (και το βρίσκω χλωμό αν θα έχει διορθωθεί το πρόβλημα. θα του κάνουν καμιά αναβάθμιση και θα μου πούνε ότι είναι οκ και μετά από καμιά βδομάδα ξανά τα ίδια)!!!!
When you go, you gotta go...!
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΕΓΩ 1ΜΙΣΗ ΜΗΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩς ΕΚΔΟΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ. ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΜΕ ΤΟ NOKIA UPDATER ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΥΝΗΜΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΕΟΤΕΡΗ ΕΚΔΟΣΗ ΛΟΓΙΑΜΙΚΟΥ. ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΣΤΗΝ NOKIA ΓΙΑ FORMAT-ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ

 

Δεν ξέρω τι φταίει τελικά και δεν το ρισκάρισα να χάσω την εγγύηση μου. Το πήγα εχθές στη Vodafone για να μου στείλουν στο τεχνικό τμήμα. Υπολογίζω σε κάνα δίμηνο να το ξαναδώ το κινητάκι μου!!! :cry: (και το βρίσκω χλωμό αν θα έχει διορθωθεί το πρόβλημα. θα του κάνουν καμιά αναβάθμιση και θα μου πούνε ότι είναι οκ και μετά από καμιά βδομάδα ξανά τα ίδια)!!!!

Παιδία αν ρωτήσετε σε Nokia Club ίσως σας αφαιρέσουν το Vodafone Live (αν πέσετε σε φιλότιμο άνθρωπο).:O

 

Όπως και να το κάνεις είναι μεγάλη βλακεία το VL...:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

οχι ιδιαιτερα, εχει ξανασυμβει.. Ν70 508 ευρω/6680 ~550 ευρω
O μόνος λόγος που το κάνει είναι για να νομίζει ο κόσμος ότι το Ε65 είναι καλύτερο λόγω τιμής και να το πάρει. Βέβαια ακόμα κι’ετσι θα έχει λιγότερη ακτινοβολία και το ηχείο στα πλάγια.
Link to comment
Share on other sites

Δευτερα πρωί πρωί θα το παω για φτιαξιμο 10 ημερες το εχει ο αδερφος μου και αρχισαν τα προβληματα :(

Μαντεψτε.. σημερα μου εδωσαν ενα καινουριο και πηραν πισω το αλλο :)

Ειναι γνωστος μου αυτος που εχει το μαγαζι και εγραψε βλαβη και το εστειλε πισω. Αυτο που θελω να πω ειναι πως εαν θελουν πραγρατικα να μας εξυπηρετησουν μπορουν να το κανουν ασχετα αν το κανουν η οχι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδία αν ρωτήσετε σε Nokia Club ίσως σας αφαιρέσουν το Vodafone Live (αν πέσετε σε φιλότιμο άνθρωπο).:O

 

Όπως και να το κάνεις είναι μεγάλη βλακεία το VL...:mad:

 

Θα το κάνει νόμιμα ή... ημιπαράνομα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνει νόμιμα ή... ημιπαράνομα?

Κοίτα από τη στιγμή που θα το κάνει άνθρωπος της Alpha Copy είναι "νόμιμο", τουλάχιστον έχεις την εγγύηση της AC, και να σου πει κάτι η Vodafone, οπότε τους γράφεις κανονικά! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

geia sas to thema den einai an to ekane i oxi to thema einai oti to kin exei prrovlima mono otan to kalima to kleneis poli dinata kai oi magnites ta paizoun einai kathara thema siskeveis

 

kati allo to msn iparxei to fring.com to vrika kalo kai ipaxei dinatotita meso wifi gia kliseis se msn

Link to comment
Share on other sites

ναι την ξερω την διαδικασια..Αλλα γιατι να χαθει η εγγυηση?δεν μπορω να ξανααλαξω product code?θα το δουν?

Δηλαδη αν το κινητο ειναι vodafone live εισαι υποχρεωμενος να μην αναβαθμισεις ποτε?

Εκανα την αναβάθμηση, αλλά απο ότι φαινεται δε έχω T9, η version είναι 2.0633.65.01, λετε να επαναεγκαταστήσω το firmeware;

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την αναβάθμηση, αλλά απο ότι φαινεται δε έχω T9, η version είναι 2.0633.65.01, λετε να επαναεγκαταστήσω το firmeware;

Δεν μπορεί αν μην έχεις T9.:rolleyes:

Μήπως δεν το έχεις ενεργοποιήσει;

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Γενικές > Πρόβλεψη εισαγωγής κειμένου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καπου θα υπαρχει γραμμενο αλλα δεν εχω τον χρονο να διαβασω ολες τις σελιδες...Τι μεγεθος πρεπει να εχει μια εικονα για φοντο οθονης ?? Οποιος θελει απανταει.

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καπου θα υπαρχει γραμμενο αλλα δεν εχω τον χρονο να διαβασω ολες τις σελιδες...Τι μεγεθος πρεπει να εχει μια εικονα για φοντο οθονης ?? Οποιος θελει απανταει.

 

Ευχαριστω.

Θα πρέπει να έιναι 240x235.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να έιναι 240x235.

 

 

Ευχαριστω πολυ.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Χτες πηγα να κανω εναν συγχρονισμο επαφων με το Outlook για πρωτη φορα.Ο συγχρονισμος εγινε μια χαρα αλλα οταν παω να δω τις επαφες μου ειχα επεξεργαστει στο outlook φαινονταν Κινεζικα.ξερει κανενας τι φταιει?thanks
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πιο είναι καλύτερο το E51 ή το E65? Το θέλω όσο το δυνατόν μικρότερο και γρήγορο και θέλω να χρησιμοποιώ και το wifi του...

Γενικά ποιο είναι καλήτερο ξέρει κανείς???

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...