Jump to content

Υπηρεσίες δεδομένων [GPRS/3G/HSDPA]


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον giorgos_g

 

Mipos kseris ta onomata ton servers gia to yahoo mail???

 

θα μπεις στο mail σου (από το web) θα πας options -- > POP3 Access & forwarding κ θα τους βρεις

νομίζω ότι είναι pop.mail.yahoo.com , smtp.mail.yahoo.com αλλά δεν παίρνω κ όρκο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον xpuser

 

Λοιπόν έχω να προτείνω κάτι:Αύριο 06/09 να τους παίρνουμε απο το πρωί όλοι ! Κάθε 5 λεπτά και ένα από εμάς που έχουμε gprs και να τους τα χώνουμε επειδή κάνει disconnect ή πάγωμα. Να τους τρελάνουμε και να τους αναγκάσουμε να το απενεργοποιήσουν οι αλήτες!!!! :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

 

 

Συμφωνώ σε όλα εκτός από τους χαρακτηρισμούς :) Με τέτοιους χαρακτηρισμούς θα μας γράψουν κανονικά και δεν θα το φτιάξουν ποτέ ;) Διαμαρτυρία με έντονο ύφος αλλά χωρίς τέτοιες εκφράσεις.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

όσες φορές τους έχω πάρει τηλέφωνο τους αλήτες τους έχω μιλήσει ευγενικά! Αλλά με συγχωρείς αυτό θεωρειται αλητεία!Και από τις μεγάλες γιατί στο παίζουν ότι δεν ξέρουν τίποτα!
Link to comment
Share on other sites

πιο αγενείς από της cosmote απικλείεται να είναι... Πήγαν να με βγάλουν ότι άντι για wapa n έστειλα wap n... τους λέω αφού μου ήρθαν ρυθμίσεις για gprs... Η απάντηση ήταν του τύπου: Κ που ξέρεις εσύ ρε μ.. τι είναι το gprs, ρε δε μας χε...
Link to comment
Share on other sites

Σου είπε τέτοιο πράγμα? Στον Τσιλιμίδη γρήγορα. Και μην του πεις το νούμερο το ξέρει απ' έξω.... . Τώρα σοβαρά! Παρε και φώναζε μέχρι να σου δώσουν κάποιο διευθυντή ή υπεύθυνο και πες του ότι ακριβώς σου είπε. Πρέπει όμως για να σου δώσουν σημασία να φωνάζεις και να είσαι σε έξαλλη κατάσταση!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ng78

 

Μην ανησυχείς, το θέμα έχει ήδη αρχίσει να παίρνει διαστάσεις και η Telestet άρχισε να ταρακουνιέται. Μετά το πρόβλημα των uploads είναι ότι πιο εκνευριστικό και γελοίο έχει συμβεί. Αυτή τη φορά είναι ακόμα πιο εκνευριστικό γιατί είναι προφανές ότι το κάνουν επίτηδες.

 

 

Τους είχα στείλει και ένα e-mail και είχα βάλει τα στοιχεία του πατέρα μου επειδή η σύνδεση του gprs είναι στο όνομά του. Ενοείται ότι το ύφος μου ήταν ευγενικότατο . Όμως ακόμα δεν έχουν απαντήσει :mad: Το e-mail που έστειλα είναι το παρακάτω:

 

Καλησπέρα. Ονομάζομαι XXXXXXXXXX Αγγελίδης και έχω τον αριθμό 69369xxxxx. Από την ημέρα που έγινα συνδρομητής της υπηρεσίας GPRS αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα που είναι πάρα πολύ ενοχλητικό: κάθε μία με μιάμιση ώρα κόβεται η σύνδεση. Το πρόβλημα αυτό το έχουν όλοι οι χρήστες GPRS που γνωρίζω. Αν θέλετε μπορείτε να μπείτε και στην παρακάτω διεύθυνση ώστε να δείτε και άλλα παράπονα που έχουν οι χρήστες. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=200 . Θα σας παρακαλούσα να διορθώσετε αυτό το πρόβλημα το συντομότερο δυνατό. Σε διαφορετική περίπτωση θα αναγκαστώ να κάνω διακοπή της υπηρεσίας GPRS.

 

 

Με εκτίμηση,

XXXXXXXXXX Αγγελίδης

 

EDIT

 

Το ότι το κάνουν επίτηδες είναι σίγουρο γιατί γίνεται πάντα και στο ίδιο χρονικό διάστημα. Αυτό που δεν ανέχομαι από τους ξεφτίλες του 1231 είναι να με περνάνε για μ****α και ότι είμαι άσχετος με το θέμα και να μου λένε ότι την στιγμη που κόβεται η σύνδεση δεν υπάρχει ελεύθερο κανάλι για κλήση ομιλίας και για αυτό κόβεται το gprs. Εκείνη την φορά που μου το είπε αυτό ο μ*****ς του λέω "Είναι δυνατό να γίνεται αυτό ΠΑΝΤΑ, ακόμα και στις 2 τα ξημερώματα;" Καμιά μέρα αν ξαναπάρω και αρχίσουν να λένε τα ίδια θα αρχίσω να βρίζω και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο... Ξέρεις τι είναι να προσπαθώ να ανεβάσω το phpAdsNew που είναι γύρω στα 4,72 mb και να κόβεται η σύνδεση και να είμαι υποχρεωμένος να κάθομαι πάνω από το pc για να κάνω resume με το Cute Ftp ;

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τώρα στο 1231 και τους είπα τι γίνεται. Αυτός που με εξυπηρέτησε ήταν πολύ ευγενικός και μου λέει ότι θα στείλουν το πρόβλημά μου στο τεχνικό τμήμα και του είπα να με καλέσουν για οτιδήποτε νεότερο. Του είπα κάποια στιγμή " Αν θέλετε να σας δώσω και κάποιο site για να δείτε και άλλα προβλήματα ". Μου λέει "Βεβαίως, δώστε μου το site" . Λέω " Το site είναι το http://www.myphone.gr " και μου απαντάει " Α ναι, το παλιό unwired. Το ξέρουμε." ! Του είπα αναλυτικά που βρίσκομαι, που είναι η κεραία που συνδέομαι . Για να δούμε αν θα γίνει κάτι...
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Και εγω παλι με τη σειρα μου, ωσαν αδαης, να ρωτησω:

Μπορω να εχω gprs εαν χρησιμοποιω καρτοκινητο;;; :confused: :confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Τους πήρα τηλέφωνο το μεσημέρι, νγήκε μια κοπέλα και της λέω με πολύ ωραίο τρόπο λοτι δεν μπορώ να κάνω τη δουλειά μου με αυτό το disconnect οπότε ρωτάει μέσα τους τεχνικούς και ύστερα από κανά λεπτό μου λέει ότι έτσι είναι φτιαγμένο το δίκτυο της Τελεστετ. Την ρωτάω γιατί δεν συμβαίνει το ίδιο στις άλλες εταιρίες και μου λέει πάλι τα ίδια: έτσι είναι φτιαγμένο το δίκτυο της Τελεστετ. Έλεος!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον GloBy

 

Και εγω παλι με τη σειρα μου, ωσαν αδαης, να ρωτησω:

Μπορω να εχω gprs εαν χρησιμοποιω καρτοκινητο;;; :confused: :confused: :confused:

 

 

 

Όχι προς το παρόν τουλάχιστον.

 

 

Αρχικό Μήνυμα από τον xpuser

 

Τους πήρα τηλέφωνο το μεσημέρι, νγήκε μια κοπέλα και της λέω με πολύ ωραίο τρόπο λοτι δεν μπορώ να κάνω τη δουλειά μου με αυτό το disconnect οπότε ρωτάει μέσα τους τεχνικούς και ύστερα από κανά λεπτό μου λέει ότι έτσι είναι φτιαγμένο το δίκτυο της Τελεστετ. Την ρωτάω γιατί δεν συμβαίνει το ίδιο στις άλλες εταιρίες και μου λέει πάλι τα ίδια: έτσι είναι φτιαγμένο το δίκτυο της Τελεστετ. Έλεος!

 

 

Έτσι σου είπαν ε; Το "αν δεν σας αρέσει πηγαίντε αλλού" που έχουν πει επανειλημμένα σε πολλούς σου το είπαν κι εσένα ή όχι ακόμα; :confused:

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι γιατί έχω την εντύπωση οτι είμαι ο μόνος εδώ μέσα που δεν αντιμετωπίζω προβλήματα με το GPRS? Ολα πηγαίνουν μια χαρα, κλείνω 10 και 15 ώρες συνεχόμενες on-line χωρίς disconnects, παγώματα της σύνδεσης και τα σχετικά. Και όλα αυτά ανεξαρτήτου ώρας. Είτε είναι πρωί δηλαδή είτε είναι απόγευμα είτε βράδυ, το δίκτυο παρουσιάζει μεγάλη σταθερότητα. Και αναρωτιέμαι.. μήπως φταίει τελικά η ιδιομορφία του δικτύου στην Αθήνα και το οτι αρκετές κεραίες είναι μικρής χωρητικότητας και δε μπορούν να εξυπηρετήσουν την ζήτηση? Γιατί δεν έχω εγώ πχ προβλήματα που συνδέομαι απο Θεσσαλονίκη ή ενας φίλος που συνδέεται απο Καβάλα? Είναι τυχαίο?

 

PS. Χρησιμοποιώ P800 αλλά την ίδια καλή συμπεριφορά είχε η σύνδεση και με T610 καθώς και με GD87.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι τελείως μ*****ς :mad: :mad: Προσπαθώ μιάμιση ώρα να κάνω upload 1,61 mb στο ftp μου. Ο server είναι στην Αμερική. Έγιναν upload κάποιοι φάκελοι και τώρα μου έχει μείνει ένας που είναι 156 kb και έχει 15 αρχεία και 0 υποφακέλους. Προσπαθώ με το cute ftp. Βγάζει ότι κάποια αρχεία έχουν ολοκληρωθεί αλλά μετά από λίγο με ρωτάει τι θέλω να κάνω με κάποιο από αυτά τα αρχεία ( overwrite, resume, skip κ.λ.π. ) και του βάζω να κάνει overwrite σε όλα τα αρχεία αυτού του φακέλου. Μετά από λίγο μου βγάζει time out. Του πατάω να κάνει resume, πάει να ξεκινήσει αλλά ρωτάει ξανά τι θέλω να κάνω κ.λ.π. Με λίγα λόγια γίνεται συνέχεια όλη αυτή η ιστορία χωρίς να μπορώ να κάνω την δουλειά μου. Χρησιμοποιώ windows xp professional και έχω βάλει τις ρυθμίσεις που υπάρχουν στην πρώτη σελίδα αυτού του topic. ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙΑΣΜΕΝΟ;;;;; ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: Το κακό είναι ότι το σταθερό είναι απλήρωτο και δεν μπορώ να μπω με pstn να κάνω το upload...
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (OnTheMove with: Nokia7250/1.0 (3.12) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την dimangelid

Καλά είναι τελείως μ*****ς :mad: :mad: Προσπαθώ μιάμιση ώρα να κάνω upload 1,61 mb στο ftp μου. Ο server είναι στην Αμερική. Έγιναν upload κάποιοι φάκελοι και τώρα μου έχει μείνει ένας που είναι 156 kb και έχει 15 αρχεία και 0 υποφακέλους. Προσπαθώ με το cute ftp. Βγάζει ότι κάποια αρχεία έχουν ολοκληρωθεί αλλά μετά από λίγο με ρωτάει τι θέλω να κάνω με κάποιο από αυτά τα αρχεία ( overwrite, resume, skip κ.λ.π. ) και του βάζω να κάνει overwrite σε όλα τα αρχεία αυτού του φακέλου. Μετά από λίγο μου βγάζει time out. Του πατάω να κάνει resume, πάει να ξεκινήσει αλλά ρωτάει ξανά τι θέλω να κάνω κ.λ.π. Με λίγα λόγια γίνεται συνέχεια όλη αυτή η ιστορία χωρίς να μπορώ να κάνω την δουλειά μου. Χρησιμοποιώ windows xp professional και έχω βάλει τις ρυθμίσεις που υπάρχουν στην πρώτη σελίδα αυτού του topic. ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙΑΣΜΕΝΟ;;;;; ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: Το κακό είναι ότι το σταθερό είναι απλήρωτο και δεν μπορώ να μπω με pstn να κάνω το upload...

 

Dokimase na anevaseis ta arxeia ena ena...

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε το mtu στο 1500.Ετσι μονο κατάφερα να στειλω με e-mail 1,8mb αρχείο σε 45λεπτά.
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πάντως που η Telestet έχει το σλόγκαν : ΜΙΛΑΤΕ, ΣΑΣ ΑΚΟΥΜΕ!!!

Λοιπον για αυρίο το πρωί 06/09 ποιός είναι να τους σπάσουμε τα νεύρα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Angeldust

 

Εγώ πάλι γιατί έχω την εντύπωση οτι είμαι ο μόνος εδώ μέσα που δεν αντιμετωπίζω προβλήματα με το GPRS? Ολα πηγαίνουν μια χαρα, κλείνω 10 και 15 ώρες συνεχόμενες on-line χωρίς disconnects, παγώματα της σύνδεσης και τα σχετικά. Και όλα αυτά ανεξαρτήτου ώρας. Είτε είναι πρωί δηλαδή είτε είναι απόγευμα είτε βράδυ, το δίκτυο παρουσιάζει μεγάλη σταθερότητα. Και αναρωτιέμαι.. μήπως φταίει τελικά η ιδιομορφία του δικτύου στην Αθήνα και το οτι αρκετές κεραίες είναι μικρής χωρητικότητας και δε μπορούν να εξυπηρετήσουν την ζήτηση? Γιατί δεν έχω εγώ πχ προβλήματα που συνδέομαι απο Θεσσαλονίκη ή ενας φίλος που συνδέεται απο Καβάλα? Είναι τυχαίο?

 

PS. Χρησιμοποιώ P800 αλλά την ίδια καλή συμπεριφορά είχε η σύνδεση και με T610 καθώς και με GD87.

 

 

Μην νιώθεις έτσι :p

Εγώ από Αθήνα, Σύρο, χτες από Βόλο, και μερικές φορές από Πάτρα μπαίνω συνήθως μια χαρά χωρίς προβλήματα και κάνω την δουλεία μου.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Εδώ πάντως όλα ΟΚ με τα uploads εδώ και κανά μήνα που με είχαν πάρει και τηλέφωνο να μου πουν ότι το έφτιαξαν. Αυτό το θέμα μπορώ να πω ότι (επιτέλους) το διόρθωσαν. Για τα disconnects όμως το τοπίο φαίνεται κατάχλωμο (ειδικά αν αναλογιστούμε ότι το κάνουν και επίτηδες).
this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ng78

 

Εδώ πάντως όλα ΟΚ με τα uploads εδώ και κανά μήνα που με είχαν πάρει και τηλέφωνο να μου πουν ότι το έφτιαξαν. Αυτό το θέμα μπορώ να πω ότι (επιτέλους) το διόρθωσαν. Για τα disconnects όμως το τοπίο φαίνεται κατάχλωμο (ειδικά αν αναλογιστούμε ότι το κάνουν και επίτηδες).

 

 

Αν το έκαναν επίτηδες δεν θα γινόταν σε όλους? Σε μένα πχ και σε μερικούς άλλους γιατί δε συμβαίνει? Χθες συζητούσα με έναν φίλο που ήταν Αθήνα για μερικές μέρες και συγκεκριμένα στο Παγκράτι και μου είπε οτι η κατάσταση είναι απελπιστική. Δε μπορούσε ούτε τα email του να κατεβάσει. Αυτό γινόταν μονίμως και τις 4 μέρες που έκατσε εκεί. Τελικά πήγε σε netcafe και έκανε τη δουλειά του. Τελικά το πρόβλημα είναι πολύπλευρο και μπορεί η Telestet να έχει τεράστιο μερίδιο ευθύνης για την κατάσταση αυτή, ωστόσο δε νομίζω οτι μπορούμε να πούμε οτι το κάνει επίτηδες, γιατί αν ήταν έτσι θα το έκανε σε όλους και οχι με διακρίσεις.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα €€€€€€. όλη η δουλειά. Μερικές κεραίες παραπάνω και όλα θα ήταν οκ. Αλλά είναι €€€λιγούρια. Και ξέρω ότι τα διαβάζουν αυτά που γράφουμε . Ειστε €€€λιγούρια!!!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν ανοίγει με windows 98 το http://www.acn.gr ;
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον xpuser

 

Μερικές κεραίες παραπάνω και όλα θα ήταν οκ.

 

 

Δεν είναι θέμα νέων κεραιών τα disconnects. Εμένα (αφού επί 5 μήνες τους έπαιρνα σχεδόν κάθε μέρα στο 1231 και τους ζάλιζα για τα προβλήματα του GPRS) ήρθαν και έβαλαν πριν λίγες μέρες νέα κεραία κοντά στο σπίτι μου. Και τότε ξαφνικά τα παγώματα της σύνδεσης σχεδόν εξαφανίστηκαν, οι ταχύτητες έγιναν άψογες ακόμα και στις ώρες αιχμής αλλά τα disconnects παρέμειναν...

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Τα disconnects είναι θέμα "ρύθμισης" του software. Mε μερικές κεραίες ακόμα δεν θα υπήρχε φαντάζομαι θέμα bandwidth άρα και θέμα disconnect.

Γιατί άραγε δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο gprs της Voda και της Cosmote?

Aυτοί ανακαλύψαν τον τροχό?

Έρχεται η φορητότητα! Υπομονή ως τότε και όπως έλεγε κάποιος "Παίρνω το καπελάκι μου και φεύγω!". :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω λόγω τιμών το gprs έχει πολύ περισσότερη κίνηση σε σχέση με το gprs των άλλων 2...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...