Jump to content

Eurovision 2007 - Eπιλογή τραγουδιού εκπροσώπησης


jane_butterfly
 Κοινοποίηση

Ποιο υποψήφιο τραγούδι θεωρείτε καλύτερο;  

194 members have voted

  1. 1. Ποιο υποψήφιο τραγούδι θεωρείτε καλύτερο;

    • Νο Μadonna - Δάντης
      66
    • With love - Τάμτα
      68
    • Geia sou Maria - Σαρμπέλ
      32
    • Κανένα
      28


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 733
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:D :lol: :lol: :lol: Ακομα γελαω με τα τραγουδια, καποιος να φτιαξει δημοσκοπηση για το αν θα βρεθουμε 17η ή 18η θεση(ευτυχως που υπαρχει και η Κυπρος και δεν κανουμε τον πατο μονιμο στεκι;). Παντως η ερτ δηλωνει καθαρα: <<δεν αντεχουμε του χρονου eurovision στην Ελλαδα>> για αυτο και στελνουνε τετοια τραγουδια.
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΔΙΚΟ Μ Α Σ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ...ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΠΩΣ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ??Μηπως το να κυνηγαμε το 1.....μας εχει βγαλει από τον βασικό σκοπό μας >>> την ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΗ??

 

Γιατί οι άλλοι ψηφίζουν!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όσον αφορά την Παπαρίζου,το άκουσα το κομμάτι.Το κομμάτι είναι πειραγμένο,δεν έχει σχέση καθόλου η φωνή της.Είναι μια χαρά,φαίνεται ότι μια την ανεβάζουν και μια την κατεβάζουν την φωνή της με μηχανήματα.Τέσπα όσον αφορά την Eurovision τώρα,του Δάντη το τραγούδι όπως είπα και πιο πριν αν το τραγουδούσε κάποιος άλλος τραγουδιστής θα ήταν καλύτερο(δεν έχω καμιά αντιπάθεια στον Δάντη,ακούω τραγούδια του.Οι μπαλάντες του πάνε πιο πολύ,πάρτε παράδειγμα το παλιό μου παλτό).Της Τάμτας καλό είναι αλλά από μπαλάντα την πάθαμε πέρσι οπότε πιστεύω δεν θα ξαναστείλουμε και φέτος μπαλάντα,το μάθημα έγινε πάθημα.Όσον αφορά τον Σαρμπέλ,είναι το μοναδικό κομμάτι που έχει ελληνικό μουσικό όργανο,μπουζούκι (αν και έχω μια απορία ρε παιδιά,ποια είναι αυτή η Μαρία;Η Μαρία η άσχημη; :p ).Και κάτι άλλο,του Σαρμπέλ μου θυμίζει βέβαια Ricky Martin,αλλά και του Δάντη θυμίζει πολύ Tom Jones και της Τάμτας φυσικά Joksimovic).Τα τραγούδια μπορείτε να τα ακούσετε και όχι να τα κατεβάσετε βέβαια από το http://www.mad.tv.Αυτά.. :)
Link to comment
Share on other sites

Αγορι μου δεν είναι πειραγμένο....

Εγω το έκανα....και λέγεται ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ ΚΑΝΑΛΙΩΝ....

Απλα ανεβοκατεβάζω τα διάφορα κανάλια για να ακούσεις πως είναι η φωνή της παπαρίζου σκέτη που δεν μπορει να κανει μια κορώνα.....και την κοπέλα που πραγματικά τραγουδα.......απο πισω......:P Ασε με να ξέρω καλύτερα απο μουσική.....10 χρονια τωρα....Ετσι γίνονται οι φωνές στο στουντιο....τι να κάνουμε τωρα...

 

_______________________________________________________________

 

ΔΥΟ πληροφορίες :

 

H Ταμτα θα ενορχηστρώσει εκ νεου το τραγούδι με την συμφωνικη της Σοφιας και κλαρίνο!

 

Ο Δαντης θα έχει μαζί του στην σκηνη τον Τακη Κουβατσέα με εκ νεου ενορχήτρωση και αυτός στα ντραμς!

Link to comment
Share on other sites

Ο Δαντης θα έχει μαζί του στην σκηνη τον Τακη Κουβατσέα με εκ νεου ενορχήτρσωση και αυτός στα ντραμς![/b]

 

Αφού θα έχει τον Κουβατσέα να πάει ο Δάντης.

Πολύ τον συμπαθώ αυτόν τον άνθρωπο :)

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απ'το ολότελα... καλύτερη η Τάμτα.

 

Συμπαθητική φωνή, γλυκιά και φρέσκια παρουσία, είναι κι από πρώην ανατολική χώρα, μπορεί να "τσιμπήσουμε" και μερικές ψήφους από εκεί! Καλα η μελωδία σκέτη αντιγραφή Σερβία/Μαυροβούνιο, αλλά είπαμε. Στους τυφλούς ο μονόφθαλμος ξεχωρίζει.

 

Δάντης. Μουσική δήθεν ροκ, τραγούδι δήθεν entertaining, στίχοι για γέλια. Είναι και μεγάλος για αυτό το διαγωνισμό. Υou are no Robbie Williams κε Δαντη.

 

Σαρμπέλ. Αν ο διαγωνισμός γινόταν στη μέση ανατολή, να τον στέλναμε με τις ευχές μας. Για eurovision ΔΕΝ κάνει. Latin και μπουζούκι? Ευχαριστώ, δεν θα πάρω. Yassou Σαρμπέλ, τα λέμε άλλη φορά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Απο ολότελα, καλή και η αποχή. Απαράδεκτη η στάση της ΕΡΤ απέναντι στο διαγωνισμό. Δηλαδή οι άλλες χώρες κορόιδα είναι που μπορεί ο οποιοσδήποτε να στείλει τραγούδι και να πάει στο διαγωνισμό; Κάποιο από όλα αξίζει και το στέλνουν. Ενώ εμείς πρέπει να αρκεστούμε σε 3 το πολύ 4 τραγούδια. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω εδω....

Οκ πήραμε την πρωτη θεση ...δεν υπάρχει πλεον η 'πιεση' γι'αυτο...

Θα επρεπε η ερτ να δίνει το δικαίωμα ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ για την σύνθεση(αλλωστε αυτο βραβευεται στη eurovision και ΟΧΙ ο τραγουδιστής...) να στέλνει ο κάθε Ελληνας πολίτης που θελει τραγούδι και από εκει και πέρα ΟΚ ας βρούν οι ειδικοί αυτόν που θα μπορεί να το πει καλύτερα επάνω στη σκηνή...

 

Σιγουρα όχι πάντως ένα κρατικό μεσο να κάνει συμφωνία με δισκογρφικές......βλεπε SONY MUSIC....

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω εδω....

Οκ πήραμε την πρωτη θεση ...δεν υπάρχει πλεον η 'πιεση' γι'αυτο...

Θα επρεπε η ερτ να δίνει το δικαίωμα ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ για την σύνθεση(αλλωστε αυτο βραβευεται στη eurovision και ΟΧΙ ο τραγουδιστής...) να στέλνει ο κάθε Ελληνας πολίτης που θελει τραγούδι και από εκει και πέρα ΟΚ ας βρούν οι ειδικοί αυτόν που θα μπορεί να το πει καλύτερα επάνω στη σκηνή...

 

Σιγουρα όχι πάντως ένα κρατικό μεσο να κάνει συμφωνία με δισκογρφικές......βλεπε SONY MUSIC....

 

Μα εδώ μιλάμε ότι και ο απλός πολίτης πάει και τραγουδάει. Ακόμη και στις πιο "χαμηλές" χώρες όπως η Μολδαβία π.χ. έτσι γίνεται. Δηλαδή οι Δανοί, οι Σουηδοί, οι Άγγλοι, οι Γάλλοι, κλπ είναι πιο χαζοί; Η ΕΡΤ δεν έχει καταλάβει το παιχνίδι της Eurovision. Μόνο η Μακώ (δεν ξέρω και πολλά) και η Δάφνη (γι'αυτήν ξέρω) είχαν πιάσει το νόημα και είχαν καταλάβει, αλλά όταν δεν έχεις ανταπόκριση από την υπόλοιπη ΕΡΤ καταλήγεις εκεί που καταλήγεις. Αλλά ας μην επεκταθούμε.:shifty:

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνήσω.Αν σταλθεί ο Sarbel στον διαγωνισμό,η συμμετοχή μας είμαι βέβαιος πως θα αποτύχει.Ούτε στην πρώτη δεκάδα δε θα βρεθεί.

Θα συμφωνήσω.

Αν και γενικα δεν προτιμώ κανεναν,χιλιες φορές το τραγούδι του Δάντη.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες Μακώ...?

Έχει καμιά σχέση με την αγαπημένη μου Τησέρτ?

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μόνο η Μακώ (δεν ξέρω και πολλά) και η Δάφνη (γι'αυτήν ξέρω) είχαν πιάσει το νόημα και είχαν καταλάβει, αλλά όταν δεν έχεις ανταπόκριση από την υπόλοιπη ΕΡΤ καταλήγεις εκεί που καταλήγεις. Αλλά ας μην επεκταθούμε.:shifty:

 

... της οποίας η παρουσίαση ήταν πολύ καλή και καμμία σχέση δεν ειχε με τις άλλες, να συμπληρωσω.

Εντελώς διαφορετική και πραγματικά άξια για τον συγκεκριμένο ρόλο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες Μακώ...?

Έχει καμιά σχέση με την αγαπημένη μου Τησέρτ?

 

H Μακώ Γεωργιάδου ήταν η πρώτη παρουσιάστρια της Eurovision.

Προσωπικά την θυμάμαι ως αξιοπρεπή και συμπαθητική παρουσία.

Η Δάφνη Μποκοτα πηρε τη θέση της, αμέσως μετά.

Link to comment
Share on other sites

Μέτρια τραγούδια...

Μόνο του Δάντη καταφέρνω να ακούσω ολόκληρο πριν βαρεθώ και κλείσω το winamp. :rolleyes:

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Moλiς μου τα έστειλαν οι δισκογραφικές εταιρίες του Δαντη &Ταμτας &Σαρμπελ ψηφιακά και σε λίγη ώρα τα ανεβάζω στο site μου !!!

Πληροφοριακά κάνω διαχωρισμό στα κανάλια των τραγουδιών και σας στέλνω εντυπώσεις/σχολια...:D

 

1.Ωραια η κοπελιά που κάνει φωνητικά στον Δαντη..

 

2.Στηρίζεται μονο στη φωνή της χωρίς καμια υποστήριξη η Ταμτα πράγμα που σημαίνει οτι ακούμε κατι πολυ κοντινό σε αυτό που θα ακουσουμε και στο live..

 

3. 3 ατομα συμμετεχουν στου Σαρμπελ στα φωνητικά +κάποια electro vocals....πραγμα που με κάνει να ανησυχώ για το πώς θα το ακούσουμε στον τελικό.....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν δεν κερδίσει ο Σαρμπέλ (μάλλον πιθανό,να μην κερδίσει δηλαδή από τις εντυπώσεις που βλέπω εδώ) προτιμώ την Τάμτα.Επιμένω ότι η φωνή του Δάντη δεν κάνει για τέτοια τραγούδια.Απλά πιστεύω ότι ο Δάντης έχει καβαλήσει το καλάμι,σου λέει με δικό μου τραγούδι πήρε την πρωτιά η Ελλάδα τώρα που θα πάω και εγώ ως τραγουδιστής και με δικό μου τραγούδι θα βγω πάλι πρώτος.Δεν είναι έτσι όμως.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πρέπει να τα ακούσετε και φηφιακά....και όχι γραμμενα απο την τηλεοραση για να καταλαβετε.....

 

Τωρα που τα ακούω έχω μπερδευτεί αναμεσα σε ΤΑΜΤΑ - ΔΑΝΤΗ .........

Ενω πριν ήμουν 100% ΔΑΝΤΗ τωρα είμαι 60%Δαντη 40%ΤΑΜΤΑ....

Καλα του Σαρμπελ δεν ακουγεται σε καμία περιπτωση..........και high definition να μου το δωσουνε ...:D

 

Toν κωδικο για τα τραγουδια σε ΨΗΦΙΑΚΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ θα τον βρείτε μέσα στο site μου ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο fanclub της eurovision πρώτος είναι ο Δάντης και αυτό λόγω ονόματος πιστεύω,δεύτερη η Τάμτα και τρίτος ο Σαρμπέλ.Τους στίχους απο τα τραγούδια που μπορούμε να τους βρούμε;
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο fanclub της eurovision πρώτος είναι ο Δάντης και αυτό λόγω ονόματος πιστεύω,δεύτερη η Τάμτα και τρίτος ο Σαρμπέλ.Τους στίχους απο τα τραγούδια που μπορούμε να τους βρούμε;

 

μην γίνεσαι ισοπεδωτικός!

 

ο Σαρμπέλ και η Τάμτα δηλ είναι άγνωστοι που 1η φορά έπιασαν μικρόφωνο;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ακούγοντας τα τραγούδια ξανα....κατέληξα στα εξής...

 

1.Σαρμπελ :Aπλα......κακό τραγούδι......τζάμπα διαγωνίζεται

 

2.Ταμτα :Πανεμορφη μελωδία στην αρχή.....ασχημη όταν μπασταρδευεται....Θα έλεγα οτι η εισαγωγή θυμίζει επικό τραγούδι...Θα ήταν καλό το 1990 αν πήγαινε.....ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΣΗΜΕΡΑ....εκτός αν είχε μια ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ.....αλλιώς απλά θα κοιμιζε τον κοσμο.....:ninja:

 

3.Δάντης :Αν και απο την αρχή μέχρι το τέλος του τραγουδιου δεν σου αφηνει να παρεις ανάσα......δε έχει μια γεφυρα που να σε ξεκουράζει λίγο απο το ρεφραιν ....είναι ωστόσο τραγούδι που τραγουδιέται και χορεύεται ευκολα!ΕΧΕΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ....!!!(πολυ σημαντικό)Και με μια έξυπνη παρουσίαση θα πάμε πολύ καλά...;)

Στη σκηνη δεν φοβαμαι τον Δαντη...τον έχω ακουσει είναι φωνάρα και εχει έμπειρια ;)

 

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ!! Η Ταμτα είχε ανχος όπως είδατε στη συνέντευξη τύπου.........!!ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ 500.000.000 ΤΗΛΕΘΕΑΤΕΣ..........ΘΑ ΛΥΠΟΘυΜΗΣΕΙ..........!!!

 

Το συνολικο παντως επιπεδο ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΣΥΝΟ ΜΑΣ....

 

Οποτε ΔΑΝΤΗΣ .&-

Link to comment
Share on other sites

 

Το συνολικο παντως επιπεδο ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΣΥΝΟ ΜΑΣ....

 

Οποτε ΔΑΝΤΗΣ .&-

 

 

http://djforum.free.fr/smileysmileysmiley/v2/surprises/surprises.smileysmiley.com.54.gif

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εμένα ανέκαθεν δεν μου άρεσε η φωνή του Δάντη,εσένα σου αρέσει.Όπως είπα και πιο πριν γούστα είναι αυτά.Και κάτι άλλο,όταν ο Δάντης ξεκίνησε να τραγουδάει,οι άλλοι 2 ήταν ακόμα παιδάκια.Οπότε ο Δάντης έχει πιο μεγάλη ιστορία άσχετα ποια είναι αυτή σε σχέση με τους άλλους 2.Εκεί πήγαινε στο "λόγω του ονόματος του" που είπα πιο πριν..
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εμένα ανέκαθεν δεν μου άρεσε η φωνή του Δάντη,εσένα σου αρέσει.Όπως είπα και πιο πριν γούστα είναι αυτά.Και κάτι άλλο,όταν ο Δάντης ξεκίνησε να τραγουδάει,οι άλλοι 2 ήταν ακόμα παιδάκια.Οπότε ο Δάντης έχει πιο μεγάλη ιστορία άσχετα ποια είναι αυτή σε σχέση με τους άλλους 2.Εκεί πήγαινε στο "λόγω του ονόματος του" που είπα πιο πριν..

 

μετά από εκείνη την βλακεία που τραγούδησε και όπως το τραγούδησε η Βίσση θεωρώ ότι ο Δάντης είναι μπροστά της πταίσμα...:shifty: :rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...