Jump to content

Eurovision 2007 - Eπιλογή τραγουδιού εκπροσώπησης


jane_butterfly
 Κοινοποίηση

Ποιο υποψήφιο τραγούδι θεωρείτε καλύτερο;  

194 members have voted

  1. 1. Ποιο υποψήφιο τραγούδι θεωρείτε καλύτερο;

    • Νο Μadonna - Δάντης
      66
    • With love - Τάμτα
      68
    • Geia sou Maria - Σαρμπέλ
      32
    • Κανένα
      28


Recommended Posts

Ανακοινώθηκαν σήμερα οι 3 υποψηφιότητες για το ποιος θα μας εκπροσωπήσει

 

Χρήστος Δάντης

 

Τάμτα

 

Σαρμπέλ

 

 

ποιον θα θέλατε εσείς?

 

θα επιλέξουν 1 κομμάτι και θα γίνει διαγωνισμός για να επιλέξουμε κατά το ήμισυ....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 733
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η Ταμτα θα ειναι και θα πατωσουμε νομιζω.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

ελεος

 

μας ευχομαι φετος να πατωσουμε ΤΕΛΕΙΩΣ

 

και οι 3 ειναι για τα μπαζα και ειναι ΠΟΛΥ λιγοι

 

Ουτε η καουκα της ταμπτας , ουτε το βγαλμενο φρυδι του Σαρμπελ νομιζω ειναι ικανα να φερουν τη νικη...

 

Κριμα. Κριμα. Κριμα....

:X
Link to comment
Share on other sites

Ενώ με τη Βίσση πέρυσι σκίσαμε... Εμένα πάντως μου αρέσει η Τάμτα και αυτή θέλω να πάει... μετά την Παπαρίζου φυσικά! :p
Link to comment
Share on other sites

ταμτα προτιμω εγω,οι αλλοι 2 δεν λενε και τοσο,αν κι ο sarbel κατι κανει.

ελπιζω παντως οτι αν παει η ταμτα να παει με κανονικο το μαλλι της κι οχι με αυτην την αβανα στο κεφαλι της.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς κανέναν αρνητισμό προς τα συγκεκριμένα πρόσωπα, δυστυχώς δεν μου γεμίζει κανένας το μάτι.

 

Χρήστος Δάντης: Χωρίς δεύτερη σκέψη, άκυρος τελείως για eurovision. Με μια δεύτερη σκέψη, άκυρος τελείως για eurovision. Είναι μεγάλος ο ανταγωνισμός πλέον εκεί και δεν πιστεύω πως μπορεί να τα καταφέρει.

 

Τάμτα: Θα έχει πολλές Τάμτες και απο άλλες χώρες, οπότε ίσως να μετρήσει κάτι αυτό (να έχουμε και εμείς μια εκεί).

 

Σαρμπέλ: Να πάει να κάνει τι; Τσιφτετέλαΐκοποπ; Δεν τον βλέπω για καλή επιλογή στην eurovision. Για τα βίντεο κλιπ που παίζει η τβ μετά τις 3 το πρωι παρέα με τα μηνύματα των chat, καλός είναι. Αλλά για eurovision...

 

Όποιος και να πάει πάντως, καλή του επιτυχία. Η νίκη της χώρας μας ενδιαφέρει στην τελική και αυτό θα μετρήσουμε στο τέλος, άσχετα αν πιστεύουμε ή όχι πως ήταν καλή η επιλογή των τραγουδιστών.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Κάπου πήρε το μάτι μου και τους τίτλους των κομματιών.Αληθεύει οτι του Σαρμπέλ θα έχει τον τίτλο "Shake it Maria" ? :lol: :p
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

εμένα αυτό που με "φοβίζει" είναι το κομμάτι και όχι οι υποψήφιοι !

 

κι εμενα,δεν θα ηθελα παλι κανενα σιγανο.

ελπιζω η επιλογη να γινει με περισσοτερη σκεψη φετος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ελεος

 

μας ευχομαι φετος να πατωσουμε ΤΕΛΕΙΩΣ

 

και οι 3 ειναι για τα μπαζα και ειναι ΠΟΛΥ λιγοι

 

Ουτε η καουκα της ταμπτας , ουτε το βγαλμενο φρυδι του Σαρμπελ νομιζω ειναι ικανα να φερουν τη νικη...

 

Κριμα. Κριμα. Κριμα....

Kι εγω πολυ θα χαρω αμα πατωσουμε, θα ριξω τρελο γελιο.

 

Αθλιοι ειναι και ο φλωρο-Σαρμπελ και η αγγουρω-Ταμτα.Οσο για τον Δαντη,μονο σε θεμα συνθεσης θα μπορουσε να συνεισφερει.

 

Τι καλη που ειμαι.

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Η Ταμτα δεν εχει βγαλει και κανα δικο της τραγουδι, με ξενο τραγουδι εκανε επιτυχια...Ωραια εμφανιση αλλα μεχρι εκει.

 

Ο Σαρμπελ καλουλης ειναι αλλα Σαρμπελιδες ειναι γεματη η Αγγλια(βλ. και "παρτσακλα") οποτε αντε γεια κι αυτος.

 

Ο Δαντης παλι ειναι Ο ακυρος. Να παει να πει καμια βλακεια σαν το Beauuuutifuuuul να ρεζιλευτουμε πανευρωπαικως.:wacko:

 

Οποιος και να παει παντως το ιδιο μου κανει,γιατι πιστευω και ευχομαι οτι θα παμε απατοι.Μακαρι γιατι ο διαγωνισμος γενικα ειναι για τα πανηγυρια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς κανέναν αρνητισμό προς τα συγκεκριμένα πρόσωπα, δυστυχώς δεν μου γεμίζει κανένας το μάτι.

 

Χρήστος Δάντης: Χωρίς δεύτερη σκέψη, άκυρος τελείως για eurovision. Με μια δεύτερη σκέψη, άκυρος τελείως για eurovision. Είναι μεγάλος ο ανταγωνισμός πλέον εκεί και δεν πιστεύω πως μπορεί να τα καταφέρει.

 

Τάμτα: Θα έχει πολλές Τάμτες και απο άλλες χώρες, οπότε ίσως να μετρήσει κάτι αυτό (να έχουμε και εμείς μια εκεί).

 

Σαρμπέλ: Να πάει να κάνει τι; Τσιφτετέλαΐκοποπ; Δεν τον βλέπω για καλή επιλογή στην eurovision. Για τα βίντεο κλιπ που παίζει η τβ μετά τις 3 το πρωι παρέα με τα μηνύματα των chat, καλός είναι. Αλλά για eurovision...

 

Όποιος και να πάει πάντως, καλή του επιτυχία. Η νίκη της χώρας μας ενδιαφέρει στην τελική και αυτό θα μετρήσουμε στο τέλος, άσχετα αν πιστεύουμε ή όχι πως ήταν καλή η επιλογή των τραγουδιστών.

 

+1000!!! Η μια επιλογη καλυτερη απο την αλλη.... Βεβαια το τραγουδι παιζει ρολο αλλα.... Οι ερμηνευτες δε με συγκινουν θα ελεγα....

 

Kι εγω πολυ θα χαρω αμα πατωσουμε, θα ριξω τρελο γελιο.

 

Αθλιοι ειναι και ο φλωρο-Σαρμπελ και η αγγουρω-Ταμτα.Οσο για τον Δαντη,μονο σε θεμα συνθεσης θα μπορουσε να συνεισφερει.

 

Τι καλη που ειμαι.

 

Πραγματικα ρεει η καλοσυνη....;) ;) ;) (δεν εχεις και πολυ αδικο παντως...;) )

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Kριμα που κάποιοι εδώ στερούνται μουσικών γνώσεων για την πορεία κάποιων ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΩΝ καλλιτεχνών....όπως και να εχει στα μουσικά δρώμενα της χωρας μας....

 

1.Ο Δαντης ειναι ΠΡΩΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗΣ και ΜΕΤΑ ΣΥΝΘΕΤΗΣ...Ενημερωτικά τις μεγαλύτερες επιτυχίες του τις οφείλει στο Γιαννη Καραλή και από το 2000 και μετα αναδείχθηκε και συνθετικά....Ειδικά δε σαν συνθέτης όπως και οι περισσότεροι στην Ελλάδα έχει κλέψει ουκ ολίγα τραγούδια...Περα απο αυτό ψηφίζω Δάντηι παρ'αυτα γιατι:

 

>Εχει μουσικό αυτι και είναι πάντα μέσα στα πράγματα παρουσιάζοντας πάντα κάτι καινοτόμο στο χώρο της μουσικής...

>Έχει ξεχωριστή χροια....και πιστεύωντας στην ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ αισθητική του θα το τονίσει πολύ αυτό...(Μην ξεχνάτε οτι με τους lordi περισυ ο κοσμος εδειξε οτι πλεον δεν ανεχεται τις ξανθιές ποπ χαζογκομενες που προβάλουν τα ιδια και τα ιδια πρότυπα...Θέλει κάτι διαφορετικό και κατι ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ στις βασικές μουσικές ρίζες-ακουσματα)

>Η Ταμτα ειναι μονο για φωνητικα.....για βασική τραγουδίστρια ουτε για αστειο αφού φωνη σαν και τη δική της υπάρχουν 10000 στην Ευρώπη...

 

Αυτα.....πριν ακούσω τα τραγούδια.....ΕΝΝΟΕΙΤΕ

 

Καλα οσο για ....ΤΗΝ Σαρμπελ......τωρα όποιος έχει γνώση από μουσική.....ξέρει...

 

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΔΙΚΟ Μ Α Σ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ...ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΠΩΣ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ??Μηπως το να κυνηγαμε το 1.....μας εχει βγαλει από τον βασικό σκοπό μας >>> την ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΗ??

Link to comment
Share on other sites

Kριμα που κάποιοι εδώ στερούνται μουσικών γνώσεων για την πορεία κάποιων ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΩΝ καλλιτεχνών....όπως και να εχει στα μουσικά δρώμενα της χωρας μας....

 

1.Ο Δαντης ειναι ΠΡΩΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗΣ και ΜΕΤΑ ΣΥΝΘΕΤΗΣ...Ενημερωτικά τις μεγαλύτερες επιτυχίες του τις οφείλει στο Γιαννη Καραλή και από το 2000 και μετα αναδείχθηκε και συνθετικά....Ειδικά δε σαν συνθέτης όπως και οι περισσότεροι στην Ελλάδα έχει κλέψει ουκ ολίγα τραγούδια...

 

Αν αναφερεσαι σε μενα,που ειπα οτι καλυτερα να συμβαλλει μονο στη συνθεση,να διευκρινισω πως δεν εννοουσα οτι ειναι ΠΡΩΤΑ ΣΥΝΘΕΤΗΣ,ουτε οτι ειναι κακος τραγουδιστης (ισα ισα εχει απο τις καλυτερες φωνες).:cool:

 

Απλα και μονο απο θεμα σκηνικης παρουσιας,δε μου γεμιζει το ματι.Συμφωνω οτι ειναι αξιολογος καλλιτεχνης, αλλα αυτο δεν αρκει σε αυτον τον,κατα κυριο λογο,γελοιο θεσμο.

Και τον Μητροπανο πχ να μου λεγες που ειναι κορυφαιος, παλι θα διαφωνουσα με την επιλογη του.

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Ποια Τάμτα ρεεεε.....!!! Τον Ταμτάκο να στείλουμε καλύτερα θα πάει... :p

 

συμφωνω με μαρουλιτση!!!

αν και αναμεσα σε αυτους τους τρεις ψηφισα ευκολα ταμτα, διοτι απο τους αλλους δυο ειναι εκεινη που απεχθανομαι λιγοτερο...:D

Link to comment
Share on other sites

Κάπου πήρε το μάτι μου και τους τίτλους των κομματιών.Αληθεύει οτι του Σαρμπέλ θα έχει τον τίτλο "Shake it Maria" ?...;;;

 

Δυστυχώς, έχεις δίκιο... ;)

 

Απο Wikipedia (NAI, έχει και τον Σαρβέλ...) : "Sarbel, will participate in the Greek National Final for a ticket to Eurovision 2007 to represent Greece. Sarbel has chosen popular Greek-Swedish composers Alex Papaconstantinou and Marcus Englof which are reposnible for many hits of Elena ******zou. The song is called 'Shake It Maria' "

 

:p

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, έχεις δίκιο... ;)

 

Απο Wikipedia (NAI, έχει και τον Σαρβέλ...) : "Sarbel, will participate in the Greek National Final for a ticket to Eurovision 2007 to represent Greece. Sarbel has chosen popular Greek-Swedish composers Alex Papaconstantinou and Marcus Englof which are reposnible for many hits of Elena ******zou. The song is called 'Shake It Maria' "

 

:p

 

δηλαδη ακομη και η wikipedia εγραψε πως το ελληνικο τραγουδι εχει τιτλο "κουνα το μαρια"???

:cry:

απο το κακο στο χειροτερο...:!:

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ακομη και η wikipedia εγραψε πως το ελληνικο τραγουδι εχει τιτλο "κουνα το μαρια"???

 

απο το κακο στο χειροτερο...

 

Ναιαιαι....Άσ' τα... :rolleyes:

 

Όσον αφορά τον Ταμτακο... λίγα πράματα -> http://en.wikipedia.org/wiki/Tamta

Link to comment
Share on other sites

Φέτος θα πέσει τρελό γέλιο στη Eurovision:p..άπατο βαρέλι θα πιάσουμε!:lol:

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Φέτος θα πέσει τρελό γέλιο στη Eurovision:p..άπατο βαρέλι θα πιάσουμε!:lol:

 

Kαι εγώ το ίδιο πιστεύω... :lol:

 

Την αρχή έκανε πέρισυ η Άννα Χ... εεε... Βίσση εννοούσα... :p

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια στη wikipedia λεει ο sarbel θα συναγωνιστει με την ταμτα τον δαντη και τους C:Real!!!!!:blink: :blink: Αν αληθευει πιστευω οτι ειναι εντελως ακυρο να συγκρινεις τους C:Real με τους υπολοιπους ποσο μαλλον να τους βαλεις "απεναντι". Αν ειμαστε εξυπνοι θα στειλουμε τους C:Real που εχουν αποδειξει πως δεν βγαζουν τραγουδια που ακουγονται μονο ενα εξαμηνο αλλα κλασσικες επιτυχιες

 

για του λογου το αληθες:

"Sarbel, will participate in the Greek National Final for a ticket to Eurovision 2007 to represent Greece. Sarbel has chosen popular Greek-Swedish composers Alex Papaconstantinou and Marcus Englof which are reposnible for many hits of Elena ******zou. The song is called 'Shake It Maria'. Although there are not many details available right now, it is suspected to have a Spanish influence. Sarbel will have to compete against Tamta, Christos Dantis, and C:Real for the ticket for Eurovision]]. The selection show will be on February 26th or 27th. The winner will be decided by a tele-voting and a jury."

This shining city built of gold, a far cry from innocence,

There's more than meets the eye round here

Look to the waters of the deep.

A city of evil.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...