Jump to content

Sony Ericsson K810


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό πωλείται στα mediamarkt στα 289 ευρώ όπως είδα σήμερα που τα επισκέφθηκα. Νομίζω είναι χαμηλότερη τιμή από τα κλασικά καταστήματα κινητής.

Με φ.π.α. η χωρις :blink: Πολυ καλη η τιμη του :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά,διαφωνώ καθέτως ότι η R6BC002 δεν έχει καμία διαφορά με την R1KG001.Τα οφέλη δεν είναι πάντα ορατά από τον τελικό χρήστη,αλλά σαφώς υπάρχουν.όσον αφορά την ονομασία της έκδοσης του λογισμικού είμαι 100% βέβαιος ότι υπάρχουν ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ διαφορές σε σχέση με την προηγούμενη)αν και όχι αμεσα ορατές).Στη SE,όταν 2 εκδόσεις έχουν τον ίδιο αριθμό(π.χ.:R1KC001 ΚΑΙ R1KG001,οι βελτιώσεις είναι μικρές.όταν όμως μεγαλώνει ολοένα και περισσότερο η διαφορά στον αριθμό(όπως R1KG001 ΚΑΙ R6BC002),αυτό σημαίνει ότι οι διαφορές είναι,αν μη τι άλλο,τεράστιες.Μπορεί να αφορούν θέματα στην ασφάλεια του τηλεφώνου από τροποποίηση ή να το προετοιμάζουν για κάτι νέο σε μελλοντική αναβάθμιση ή να αλλάζουν μεγάλα τμήματα απ'τον κώδικα του λογισμικού για να γίνονται καλύτερα ή με διαφορετικό τρόπο καποιες λειτουργίες κλπ,κλπ!όλα αυτά προφανώς γίνονται προς όφελος του τελικου καταναλωτή,άσχετα που δε γίνεται άμεσα αντιληπτό.
Link to comment
Share on other sites

Με φ.π.α. η χωρις :blink: Πολυ καλη η τιμη του :)

Όντος αυτή είναι η (τελική) τιμή στο MediaMarkt. Άμα πας στο site θα το δεις και στο φυλλάδιο.

Καλά, πόσο ακόμα θα το ρίξουν :blink:, σε λίγο θα το πουλάνε με 200 ευρώ ..

άρε SonyEricsson :mad:.

Link to comment
Share on other sites

Όντος αυτή είναι η (τελική) τιμή στο MediaMarkt. Άμα πας στο site θα το δεις και στο φυλλάδιο.

Καλά, πόσο ακόμα θα το ρίξουν :blink:, σε λίγο θα το πουλάνε με 200 ευρώ ..

άρε SonyEricsson :mad:.

Αυτη η τιμολογιακη πολιτικη της Sony ericsson θα μας τρελανει :w00t:

Κουραγιο σε αυτους που αγορασαν την συσκευη πριν 1 μηνα 80 ευρο παραπανω :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η τιμολογιακη πολιτικη της Sony ericsson θα μας τρελανει :w00t:

Κουραγιο σε αυτους που αγορασαν την συσκευη πριν 1 μηνα 80 ευρο παραπανω :O

 

ΚΑΝΟΝΑΣ ΣΕ μην αγοραζετε αμεσως οτι βγει περιμενεται 1-2 μηνες τουλαχιστον

 

και μετα απο 6 πεφτει ακομη περισσοτερο και αμα θελεται να το παρετε πραγματικα φτηνα μετα απο 1 χρονο οταν βγει το νεο μοντελο

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΟΝΑΣ ΣΕ μην αγοραζετε αμεσως οτι βγει περιμενεται 1-2 μηνες τουλαχιστον

 

και μετα απο 6 πεφτει ακομη περισσοτερο και αμα θελεται να το παρετε πραγματικα φτηνα μετα απο 1 χρονο οταν βγει το νεο μοντελο

Εγω αυτη την τακτικη την ακολουθω τα τελευταια 3 ετη..και μαλιστα παιρνω κινητα δοκιμασμενα και σε τιμη 50% απο την αρχικη :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΟΝΑΣ ΣΕ μην αγοραζετε αμεσως οτι βγει περιμενεται 1-2 μηνες τουλαχιστον

 

και μετα απο 6 πεφτει ακομη περισσοτερο και αμα θελεται να το παρετε πραγματικα φτηνα μετα απο 1 χρονο οταν βγει το νεο μοντελο

 

Εγω αυτη την τακτικη την ακολουθω τα τελευταια 3 ετη..και μαλιστα παιρνω κινητα δοκιμασμενα και σε τιμη 50% απο την αρχικη :)

Όντος αυτή είναι σωστή τακτική :rolleyes:.. αλλά έλα που εγώ δεν μπορώ να κρατηθώ ούτε μια εβδομάδα :wacko: :cool:.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

Μολις εκανα ενα τεστ στο θεμα μπαταριας,η χρηση που εκανα στο κινητο ειναι σχεδον ιδια,το απoτελεσμα ειναι:

 

διαρκεια μπαταριας με

α)gprs και 3g σημα 3μερες περιπου

β)μονο gprs σημα 4μερες και κατι

 

Η διαφορα ειναι μεγαλη πιστευω!:p

 

 

ΥΓ για οποιον θελει να αλλαξει την επιλογη,βρισκεται στο..μενου>ρυθμισεις>συνδεσιμοτητα>δικτυα κινητ.τηλεφ.>δικτυα gsm/3g

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Και πολλοι ειναι αυτοι που ουτε καν τα εχουν ενεργοποιηση στην εταιρια που βρισκονται:rolleyes: Οποτε καλο ειναι οσοι θελουν να την βγαλουν αυτη την επιλογη απο το τηλεφωνο τους για να εχουν αυτονομια στη μπαταρια!

φιλικα κωστας:)

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Και πολλοι ειναι αυτοι που ουτε καν τα εχουν ενεργοποιηση στην εταιρια που βρισκονται:rolleyes: Οποτε καλο ειναι οσοι θελουν να την βγαλουν αυτη την επιλογη απο το τηλεφωνο τους για να εχουν αυτονομια στη μπαταρια!

φιλικα κωστας:)

Τι θα πει, ενεργοποίηση; Οι υπηρεσίες αυτές είναι ενεργοποιημένες σε όλους, εκτός κι αν έχουν κατά δήλωσή τους επιλέξει το αντίθετο.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει, ενεργοποίηση; Οι υπηρεσίες αυτές είναι ενεργοποιημένες σε όλους, εκτός κι αν έχουν κατά δήλωσή τους επιλέξει το αντίθετο.

 

ola ta SE plin tou 990 exoun epilogi gia mono gsm sima

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει, ενεργοποίηση; Οι υπηρεσίες αυτές είναι ενεργοποιημένες σε όλους, εκτός κι αν έχουν κατά δήλωσή τους επιλέξει το αντίθετο.

 

ola ta SE plin tou 990 VL exoun epilogi gia mono gsm sima anti gia gsm/3g

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει, ενεργοποίηση; Οι υπηρεσίες αυτές είναι ενεργοποιημένες σε όλους, εκτός κι αν έχουν κατά δήλωσή τους επιλέξει το αντίθετο.

 

lew pws h perissoteroi de tis exoun energopoihsh tis uphresies 3g ston paroxea pou vriskontai(vodafone,wind,cosmote klp)...giati gia na doulepsei to 3g prepei an de kanw lathos na pareis kai na sta energopoihsoun opws me ta mms!:)Auto lew pws den exoun kanei polloi!:shifty:

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

lew pws h perissoteroi de tis exoun energopoihsh tis uphresies 3g ston paroxea pou vriskontai(vodafone,wind,cosmote klp)...giati gia na doulepsei to 3g prepei an de kanw lathos na pareis kai na sta energopoihsoun opws me ta mms!:)Auto lew pws den exoun kanei polloi!:shifty:

 

de leme gia tis ypiresies, alla me ti sima doyleuei to kinito, otan theleis to allazeis gia na xrisimopiiseis tis 3g ypiresies pou stin teliki oi perisoteroi den tisxrisimopoioume

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

lew pws h perissoteroi de tis exoun energopoihsh tis uphresies 3g ston paroxea pou vriskontai(vodafone,wind,cosmote klp)...giati gia na doulepsei to 3g prepei an de kanw lathos na pareis kai na sta energopoihsoun opws me ta mms!:)Auto lew pws den exoun kanei polloi!:shifty:

 

de leme gia tis ypiresies, alla me ti sima doyleuei to kinito, otan theleis to allazeis gia na xrisimopiiseis tis 3g ypiresies pou stin teliki oi perisoteroi den tisxrisimopoioume

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να συνδεθείς με το bluetooth του K810 σε ένα PC ή laptop και να συνδεθείς στο Ιντερνετ με τη σύνδεση που έχεις και όχι μέσω GPRS;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να συνδεθείς με το bluetooth του K810 σε ένα PC ή laptop και να συνδεθείς στο Ιντερνετ με τη σύνδεση που έχεις και όχι μέσω GPRS;

Δεν γινεται αυτο που λες! επισης και με gprs που εκανες συνδεση..επρεπε το κινητο να επικοινωνει με το pc μεσω καλωδιου...και οχι μεσω bluetooth! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται αυτο που λες! επισης και με gprs που εκανες συνδεση..επρεπε το κινητο να επικοινωνει με το pc μεσω καλωδιου...και οχι μεσω bluetooth! :)

 

Και τότε πώς μπορείς να έχεις PAN (Personal Area Network) με το bluetooth? Δεν ειπα ότι έκανα σύνδεση με GPRS. Και γενικά δεν καταλαβαίνω την απάντησή σου.

Link to comment
Share on other sites

Και τότε πώς μπορείς να έχεις PAN (Personal Area Network) με το bluetooth? Δεν ειπα ότι έκανα σύνδεση με GPRS. Και γενικά δεν καταλαβαίνω την απάντησή σου.

Δεν ξερω πως μπορεις να επιτυχεις PAN.αλλα με bluetooth δεν γινεται.ισως αν το κινητο ειχε wi-fi τα πραγματα να ηταν καλυτερα.

εγω προσωπικα με k800i δεν μπορεσα να συνδεθω πουθενα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται. Μέσω bt κανονικότα.

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις την broadband σύνδεση σου. Το έχω κάνει με το Κ750.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είμαι ανάμεσα στο κ800 κ το κ810 ποιο απο τα δύο??τελικά έχουν διαφορές πέραν της εμφάνισης?διαφορα τιμης ξέρει κανείς?(για κατάστημα βονταφον μιλάω)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά είμαι ανάμεσα στο κ800 κ το κ810 ποιο απο τα δύο??τελικά έχουν διαφορές πέραν της εμφάνισης?διαφορα τιμης ξέρει κανείς?(για κατάστημα βονταφον μιλάω)

 

Ρίξε μια ματιά στο συγκριτικό.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone2=1485&idPhone1=1839

 

To K800 στην vodafone έχει γύρω στα 280. Το Κ810 θα έχει γύρω στα +50 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και εγώ το Κ810 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Το μόνο πρόβλημα που μου παρουσίασε είναι το εξής :cry::cry::cry: Όταν προσπαθώ να βγάλω φωτογραφίες και εστιάζει μου έχει τύχει μερικές φορές να σβήσει!!! Έχει συμβεί σε άλλον αυτό? Προσπάθησα να αναβαθμίσω το κινητό αλλά μου γράφει ότι έχω την τελευταία αναβάθμιση, κάτι που δεν ισχύει. Μέσω update service της Sony Ericcson προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση :O Help :X:X
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K810

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...