Jump to content

Altec Telecoms


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.speedtest.net/result/252655437.png

Need I to say more:mad::mad:

Για 24άρα τι πιάνει,είναι άθλιο το αποτέλεσμα και η εξυπηρέτηση πελατών είναι της τεράστιας υπομονής,τι να πω,απλώς βαριέμαι να αλλάξω παροχό αλλιώς θα ασχολιούμουν.......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 100
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω 24 από τότε που έπεσαν οι τιμές δεν έχω κανένα πρόβλημα, στα speed tests γράφει πράγματι πολύ χαμηλή ταχύτητα σε σχέση με την πραγματική και δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό. Το router μου συγχρονίζει στα 17922/945 kBit/s και κατεβάζω από rapidshare με 1,6-1,8 MB/s (με premium account) σταθερά, για το θέμα της τεχνικής υποστήριξης έχω 2 μήνες να πάρω και δεν ξέρω τι παίζει τώρα, αλλά παλιότερα δεν περίμενα πάνω από 15 λεπτά για να μιλήσω με τεχνικό.
Link to comment
Share on other sites

Έχω 24 από τότε που έπεσαν οι τιμές δεν έχω κανένα πρόβλημα, στα speed tests γράφει πράγματι πολύ χαμηλή ταχύτητα σε σχέση με την πραγματική και δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό. Το router μου συγχρονίζει στα 17922/945 kBit/s και κατεβάζω από rapidshare με 1,6-1,8 MB/s (με premium account) σταθερά, για το θέμα της τεχνικής υποστήριξης έχω 2 μήνες να πάρω και δεν ξέρω τι παίζει τώρα, αλλά παλιότερα δεν περίμενα πάνω από 15 λεπτά για να μιλήσω με τεχνικό.

 

 

εμ σορρυ φιλε μου δεν ειναι και λιγη η ταχυτητα σου,για να εχεις 24mbps θα πρεπει να εχεις το dslam στο δωματιο σου μεσα:lol:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚBytes.
Link to comment
Share on other sites

εμ σορρυ φιλε μου δεν ειναι και λιγη η ταχυτητα σου,για να εχεις 24mbps θα πρεπει να εχεις το dslam στο δωματιο σου μεσα:lol:
:lol::lol:

Και για όποιον δεν με πιστεύει...

:p

Link to comment
Share on other sites

Η ταχύτητα που πιάνουμε εξαρταται από διάφορους παράγοντες (όπως απόσταση από το dslam κλπ) και συχνά δεν εξαρτάται από τον isp
Link to comment
Share on other sites

Η ταχύτητα που πιάνουμε εξαρταται από διάφορους παράγοντες (όπως απόσταση από το dslam κλπ) και συχνά δεν εξαρτάται από τον isp
Βασικά και 'γω γι' αυτό έγραψα σε τι ταχύτητα συγχρονίζει το router και μετά την ταχύτητα download

 

http://www.speedtest.net/result/252948186.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αξίζει η αγορά του πακέτου Altec Megabit (24 mbps) στα 69 ευρώ; Έχει υποχρεωτική 12 μηνη παραμονή;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η 12μηνη παραμονή είναι υποχρεωτική σε όλες έκτος από τον ΟΤΕ που είναι 6μηνη.

 

Το αν αξίζει μπορείς να το δεις από τα προηγούμενα μηνύματα...

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αγορά του πακέτου Altec Megabit (24 mbps) στα 69 ευρώ; Έχει υποχρεωτική 12 μηνη παραμονή;

 

οχι δεν ειναι υποχρεωτικο 12μηνο. ειναι ΕΞΑΜΗΝΟ

http://jetpack.altectelecoms.gr/megabit/distribution.html

 

πληρωνεις 69ευρω για πεντε μηνες σε 24αρα κ μετα απο το πενταμηνο θα πληρωσεις για εναν μηνα 19,9(τοσο ειναι στην αλτεκ η συνδρομη) την 24αρα ταχυτητα.

 

μετα το εξαμηνο τους ζητας να το κοψουν. αν δε θες.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω την άποψη σας για την ALTEC σχετικά με το adsl! Τώρα έχω forthnet αλλά πήρα δώρο ένα χρόνο δωρεάν adsl στην altec. (Θα είναι 24mbps). Ελπίζω να έχω θετικές συστάσεις.

Πάντως από σταθερή τηλεφωνία είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι υποχρεωτικο 12μηνο. ειναι ΕΞΑΜΗΝΟ

http://jetpack.altectelecoms.gr/megabit/distribution.html

 

πληρωνεις 69ευρω για πεντε μηνες σε 24αρα κ μετα απο το πενταμηνο θα πληρωσεις για εναν μηνα 19,9(τοσο ειναι στην αλτεκ η συνδρομη) την 24αρα ταχυτητα.

 

μετα το εξαμηνο τους ζητας να το κοψουν. αν δε θες.

 

Στην Altec μου είπανε ότι τα συμβόλαια είναι ετήσια.

Αν έχω σκοπό, όπως μου είπαν, να σταματήσω νωρίτερα θα πρέπει να πληρώσω τα πάγια των υπόλοιπων μηνών μέχρι το τέλος του 12μήνου.

 

Όπως προείπα, μόνο ο ΟΤΕ έχει εξάμηνη δέσμευση.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
δεν υπαρχει καμια δεσμευση.μπορεις να αποχωρησεις οποτε θεσ ακομα και μολισ ενεργοποιεισεις την συνδεση απλα δεν επιστρεφονται τα χρηματα αγορας του πακετου ουτε πανε αναλογικα.ο δε οτε παντα εχει ετησια υποχρεωτικη παραμονη
Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτοι είναι. Μάλλον θα πρέπει κάτι να γίνει μήπως φτιάξει...

 

http://www.speedtest.net/result/294606869.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Θα ήθελα να ρωτήσω μέχρι πότε θα είναι ενεργό το κύκλωμα της altec στην γραμμή μου. Το ρωτάω διότι λέω να το αφήσω και να χρησιμοποιώ τον κωδικό του αδερφού μου (otenet). Αν είναι να κοπεί εντελώς σε λίγες μέρες να πάω να κάνω αίτηση....

 

 

και κάτι άλλο.....πόσο κοστίζει να έχεις μόνο κύκλωμα στην γραμμή σου? (μόνο adsl....μιας και ο αδερφός μου δεν το χρησιμοποιεί πολύ συχνά), δεν μπόρεσα να βρω τιμές στο oteshop.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα,

 

Έχει κανείς υπόψη του τι γίνεται με την κατάσταση της Altec, σε σχέση με τους υπάρχοντες συνδρομητές; Θα διακοπεί εντελώς η παροχή υπηρεσιών στο επόμενο χρονικό διάστημα; Λόγω δουλειάς δεν έχω χρόνο να κάτσω να το ψάξω, αλλά επειδή έχω altec με ενδιαφέρει άμεσα! Μέχρι σήμερα πάντως δεν έχω σχεδόν κανένα πρόβλημα, με εξαίρεση ένα πρωινό της προηγούμενης εβδομάδας, οπότε διακόπηκε η σύνδεση με το διαδίκτυο εξωτερικού. Το πρόβλημα λύθηκε μόνο του λίγες ώρες μετά, αλλά με ανησύχησε το ότι δεν απαντούσε κανείς στο τηλέφωνο στη διάρκεια της μιας ώρας που προσπάθησα..

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ, ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ...Το τηλέφωνο της Altec telecoms έχει σταματήσει να λειτουργεί εντελώς..Δοκιμάστε να καλέσετε 13813! Τρέχω στον ΟΤΕ για αγορά πακέτου.. Πού να διαβάσω για λεπτομέρειες φορητότητας;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
11/12/08 ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ Η ALTEC ?????????????

ΕΧΕΙ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ?

ΖΗΤΑΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΡΕΣΤΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ.

 

Αφού δεν προπλήρωσες καλά είσαι.

Link to comment
Share on other sites

@lang

 

Νόμιζες ότι επειδή έκλεισε η εταιρεία θα πληρώσει τους λογαριασμούς των πελατών της;:p

 

Έκλεισε ή πρόκειται να κλείσει?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι σου έστειλε λογαριασμό για πάγια μελοντικών περιόδων ή για προηγούμενες καταναλώσεις;

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εμένα πάντως μου έκοψε τη σύνδεση πρίν απο 1 μήνα περίπου και δε μου έστειλε κανένα λογαριασμό για τους τελευταίους 2 μήνες προ της διακοπής
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...