Jump to content

Πρόγραμμα που να βιντεοσκοπεί ότι κάνουμε στον H/Y μας!


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω να κάνω την πτυχιακή μου, και θέλω ότι κινήσεις κάνω στο AutoCad 2007 (το θέμα της πτυχιακής) να τις βιντεοσκοπεί ένα προγραμματάκι και να δημιουργώ .avi έτσι ώστε να καταλαβαίνουν οι αναγνώστες τί ακριβώς κάνουμε.

 

Βρήκα το CamStudio αλλά δεν με βολεύει γιατί μπορείς να γράφεις μόνο ότι γίνεται σε ένα μικρό παράθυρο διαστάσεων 320x240.

 

Υπάρχει κάτι άλλο;

 

Thanks! :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Και το FRAPS νομίζω πως κάνει capture και εκτός παιχνιδιών
Link to comment
Share on other sites

Έχω να κάνω την πτυχιακή μου, και θέλω ότι κινήσεις κάνω στο AutoCad 2007 (το θέμα της πτυχιακής) να τις βιντεοσκοπεί ένα προγραμματάκι και να δημιουργώ .avi έτσι ώστε να καταλαβαίνουν οι αναγνώστες τί ακριβώς κάνουμε.

 

Βρήκα το CamStudio αλλά δεν με βολεύει γιατί μπορείς να γράφεις μόνο ότι γίνεται σε ένα μικρό παράθυρο διαστάσεων 320x240.

 

Υπάρχει κάτι άλλο;

 

Thanks! :)

 

Καλημέρα...

Camstasia και απο εμένα αλλά και Snagit αν σε εξυπηρετούν και τα χρειαστείς στείλε μου pm :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Thank you all for the recommendations!

 

Θα δοκιμάσω για αρχή το Camtasia μιας και βλέπω ότι έχει πάρει αρκετούς ψήφους και θα επανέλθω. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αφού δοκίμασα το Camtasia, σαν πρόγραμμα είναι πολύ καλό κι εύχρηστο. Με πολύ καλό 'Help'.

 

Αυτό όμως που δεν μου άρεσε είναι ότι τα videos δεν τα γράφει σε .avi αλλά σε μορφή αναγνωρίσιμη μόνο από τον Camtasia Player.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αφού δοκίμασα το Camtasia, σαν πρόγραμμα είναι πολύ καλό κι εύχρηστο. Με πολύ καλό 'Help'.

 

Αυτό όμως που δεν μου άρεσε είναι ότι τα videos δεν τα γράφει σε .avi αλλά σε μορφή αναγνωρίσιμη μόνο από τον Camtasia Player.

 

 

Αν πας στις ρυθμίσεις μπορείς να το επιλέξεις εσύ έτσι ώστε να τα κάνεις save όλα σε .avi :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στις ρυθμίσεις μπορείς να το επιλέξεις εσύ έτσι ώστε να τα κάνεις save όλα σε .avi :rolleyes:

Άψογος! Ευχαριστώ τα μάλα! :)

 

Βλέπεις ο πυρετός δεν με άφησε να το ψάξω πιο διεξοδικά. :O

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Άψογος! Ευχαριστώ τα μάλα! :)

 

Βλέπεις ο πυρετός δεν με άφησε να το ψάξω πιο διεξοδικά. :O

 

Να σαι καλά φίλε μου...

Αν χρειαστείς κάτι "παραπάνω" στείλε μου pm :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Ξεθάβω το θεματάκι. Κατέβασα το camtasia studio αλλά λέει ότι η free έκδοση θα δουλεύει μόνο για 30 μέρες. Εκείνο που θέλω είναι να γράψω κάμερες από site με live show και μάλλον το συγκεκριμένο πρόγραμμα δεν κάνει (ή δεν κάνω εγώ κάτι σωστά?). Έχετε κάποιο άλλο υπόψη σας?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...