Jump to content

NetMeeting


John24
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα

Μια βοήθεια παρακαλώ σχετικά με το Netmeeting. Όταν πάω να κάνω σύνδεση στο ils.hol.gr μου εμφανίζει συνέχεια το παρακάτω μήνυμα: "Παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα κατά την σύνδεση με το διακομιστή καταλόγου. Ίσως να μην είστε συνδεδεμένοι με το δίκτυο ή ο διακομιστής να είναι απασχολημένος. Για να αλλάξετε το διακομιστή κάντε κλικ στις επιλογές στο μενού εργαλεία.". Αυτό συμβαίνει όλο το 24ωρο. Παλιά έμπαινα αλλά τώρα όχι. Τί μπορεί να συμβαίνει;

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Firewall μου μυρίζεται... Τι λειτουργικό έχεις; Δες το Firewall, μάλλον αυτό σου κάνει την δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

Firewall μου μυρίζεται... Τι λειτουργικό έχεις; Δες το Firewall, μάλλον αυτό σου κάνει την δουλειά.

Το κοίταξα, δεν είναι αυτό. Το έχω αποσύρει από το firewall:(

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς το έχεις "αποσύρει". Αν μιλάς για τον windows, αν δεν κάνω τόσο λάθος νομίζω οτι πρέπει να βρίσκεται στην λίστα του firewall και να είναι τσεκαρισμένο για να "εξαιρείται" το "μπλοκάρισμα' του.
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς το έχεις "αποσύρει". Αν μιλάς για τον windows, αν δεν κάνω τόσο λάθος νομίζω οτι πρέπει να βρίσκεται στην λίστα του firewall και να είναι τσεκαρισμένο για να "εξαιρείται" το "μπλοκάρισμα' του.

Ήταν στη λίστα του firewall με τα μπλοκαρισμένα. Το απενεργοποίησα και κάνει πάλι το ίδιο, αλλά όταν ανοίγω πάλι την εφαρμογή μου βγάζει το τείχος προστασίας. Windows XP Greek εχω

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι απο το firewall των xp, τότε καλό θα ήταν πιστεύω να μιλήσεις με τεχνική υποστήριξη της Tim για να σε διαφωτίσουν αυτοί.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι απο το firewall των xp, τότε καλό θα ήταν πιστεύω να μιλήσεις με τεχνική υποστήριξη της Tim για να σε διαφωτίσουν αυτοί.

Τώρα σώθηκα :blink: . Μήπως γνωρίζεις κάποια άλλη εφαρμογή που να υποστηρίζει το δίκτυο ils.hol.gr?

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...